Ako bránite odtekaniu mlieka v noci?

erienka
19. jún 2013

som 2 tyzdne po porode a dcerku kojim. V noci (aj cez den) mi tecie mlieko, preto nosim aj na noc podprsenku s jednorazovymi vlozkami. Neexistuje vsak nieco ine, co by som mohla mat v noci namiesto podprsenky? dakujem

luciaalex
19. jún 2013

Podla mna a mojich skusenosti sa ti to casom upravi, mnozstvo mlieka sa prisposobi. Ja som tiez dva tri tyzdne nosila take tmave tricko s abstraktnymi vzormi, aby hned nebolo vidno fliacik. Ale neviem poradit, ja som tiez mala podprdu casom uz nebolo treba, ale obcas ked maly v noci potiahol a este trochu kvapkalo, na posteli sa sem tam fliacik objavil. Ved si kup taku obycajnu nevystuzenu, tu ani nevies ze mas, nebude ta v noci tlacit.

effie81
19. jún 2013

Ahoj,
daj si na postel pod seba prebalovaciu podlozku a na to uterak.Toto mi zarucene nepretieklo,sice som kazdy den menila aj podlozku.Ale po case sa to upravi a uz nebude mliecko stale tiect.🙂 A cez den su dobre tie musle na zachytenie mliecka.Len si potom treba davat pozor,ked ma clovek tie co maju hore tie dierky tak sa nesmie predklanat.🙂

linda20111
19. jún 2013

@erienka tiez som to riesila podprsenkou, ale nebolo to pohodlne :( neskor som len davala pod seba uterak a casom sa to upravilo samo.

jankastubka
19. jún 2013

Ja som oo porode 3 tyzdne a mlieko mi uz par krat pretieklo aj cez vlozku a poprsenku, uz mam vsetko od toho mlieka zababrane.

erienka
autor
19. jún 2013

jaj, tak to je dobra sprava, ze sa to casom upravi, ja som bola v tom, ze to bude takto stale 🙂
@effie81

miku1
19. jún 2013

@erienka Ja som mala oblečenú podprsenku deň noc až do nejakých 9 mesiacov malej. Dovtedy mi to mlieko tieklo...Dokonca som na noc mala v podprsenke ešte aj plienku...a aj tak som tie podprsenky nestíhala prať a vložky do podprsenky sa mi míňali ako horúce rožky. No poznám baby, ktorým sa to po pár týždňoch ustálilo a mlieko im tiecť prestalo. Tak uvidíš, ako na tom časom budeš ty. Teraz pri druhej dcére mi síce mlieko stále tečie, ale už tak primerane. No aj tak si na noc nechávam podprsenku. Našťastie mám dobré kojenecké podprsenky, ktoré na sebe nejak extra necítim a nevadia mi ani v noci.

ela2710
19. jún 2013

@erienka Ahoj, tak to je len teraz zo zaciatku, casom taketo problemy mat nebudes 🙂 mne tieklo mlieko casto, a ked som len na chvilu bola mimo - v obchode atd. tak hned nalievanie, hrcky, vytekanie, ale casom sa to upravilo, teraz mozem chodit brigadovat, chodim len obcas, ale ked uz tak na 8-10 hodín a nevytečie mi už sama od seba ani kvapka, treba si kupit kvalitne vlozky do podprdy, ja som objavila len jedny, ktore mi vyhovuju, ostatne mi vsetky pretekali, malo sali....ak chces mozem ti kuknut presny nazov, teraz ich uz nosim skor len tak preventivne, lebo napr. ked kojim, tak mi na zaciatku trochu kvapka aj druhy a mne je podprsenka pre dojciace velmi pohodlna, ked som si skusila dat normalnu a kojila som malu, tak ma vsetko strasne tlacilo

mackoxxx
19. jún 2013

@erienka Ani ja ta nepoteším. Tečie mi stále (malý má 19 mesiacov). Mám proste veľa mlieka. Nič s tým nenarobím. Pod sebou mám plachtu zloženú na polovicu (len pod hornú časť a v nej mám nepremokavú podložku zo zdravotníckych potrieb. Nenosila som ani podprsenky na kojenie (mám D-čka 😒 ) takže by som ich časom asi mala pri pupku. Takže klasická podprsenka a na noc nič.

albao
19. jún 2013

@erienka na noc som si isty cas davala taku tu dievcensku kvazi-podprdu, lambada, ci ako sa to vola. A do nej plienku. Bolo mi to pohodlnejsie.

maruska123
19. jún 2013

pri prvom dieťati som nosila podprsenku aj vnoci do 9 mesiacov, nakoľko ich mám pohodlné nevadilo mi to, teraz pri druhom tiež takto, neodporúčam jednorázové tampony ale látkové prípadne nastrihanú plienku, inak s môžu od tých papierových zapáliť bradavky

kattrin5
19. jún 2013

ahoj zatial pouzivaj vlozky do podprseny a ono sa to casom upravi a nebude vytekat..ja som to tiez tak mala:}

slavkadi
24. jún 2013

@erienka ahoj, ja to v noci riesim sportovou podprsenkou, bezsvova nikde netraci a do nej si davam prsne tampony, bud tie jednorazove, alebo teraz som si kupila bavlnene, co sa daju oprat.

lencika
24. jún 2013

aj mne sa to stavalo a pomerne casto ja som si davala iba vlozky a tie som si trochu kremovala aby boli mastnejsie lebo sa mozu zapalit a po case sa to upravilo aspon teda mne ale poznam baby co si pchali plienky a vselico mozne no je to neprijemne