Ako často a koľko mliečka by malo piť 8 - mesačné dieťa?

graziela
30. jan 2009

Ahojte,
chcem sa opytat, ako casto a kolko by malo vypit mliecka 8-mes. babo?
My sa uz par dni kojime len cca. 4-5xdenne (incl. noc) a to nasl.:
1.kojenie - v noci alebo nad ranom, teda medzi 3-5 hod. rano
2.kojenie - ranajky, 8hod.
3.kojenie - desiata, 10hod.
obed- 12-13 hod. - mäsovo-zel. prikrm
olovrant - 15hod. - ovocie
4.kojenie - 17-17,30hod.
1.vecera - 19hod. kasa
5 kojenie (2.vecera) - 20-20,30 hod.
Potom spime do rana, niekedy celu noc, no väcsinou sa mi drobec zobudi 1x (viac nie, vdaka panubohu)...

V posl. dobe mam ale pocit, ze mliecka sa tvori cim dalej, tym menej...je to asi logicke, ze sa ho tvori tolko, kolko maly vytiahne a kolko zrejme potrebuje, no nie som na to zvyknuta akosi...Doteraz som musela nosit stale prsne vlozky, aj v noci aspon plienku cez prsia mat...no dnes som zistila, ze ani pri kojeni uz vlozky nepotrebujem, lebo ked kojim z jedneho cicika, z druheho uz nic netecie, pocas kojenia myslim...
A este jedna vec, hlavne doobeda sa mi stava, ze maly taha, taha, jeduje sa, no mliecko sa spusta akosi pomaly...fakt hodnu chvilku trva, kym sa spusti...toto sa predtym nikdy nestavalo...
Maleho som nikdy nekrmila z flasky, od nar. do pol roka bol vylucne len kojeny, az potom sme zaviedli prikrmy, takze on nema s cim porovnat, teda nevie, ze z flasky to tecie rychlejsie...pri cicikoch si musel mliecko vzdy vytahat...no ale teraz uz akosi nema tolko trpezlivosti...
Trosku sa tak preto obavam, aby sa mi sam takto neodstavil este skor, ako ja budem na to pripravena... 😅
Co sa tyka mnozstva, ja to ani nahodou neviem takto odhadnut, ze kolko vypije, len podotykam, ze vysaje vzdy kompletne cely prsnik, nepocuckava...

Bola by som rada, keby sem privitala aj Annag, ona vzdy vie tak super poradit...neviem, Anicka, v ktr. teme by som ta nasla, mozno si uz aj o tomto probleme niekde pisala, ale takuto konkretnu temu som tu nikde nenasla a hladat medzi riadkami v inych podobnych temach by bolo nad moje sily...
Dakujem krasne vopred.
Pekny vecer prajem

nicicka
25. sep 2013

@zabkakatka no mala este obcas chce, niekedy nie, musis skusat, asi mate to horsie stadium ale vraj sa aj to da este zachranit, len treba k tomu laktacnu, niektore deti vraj placu uz vtedy ked vidia ze mamina sa vyzlieka 🙂

patkaza
24. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

takto malé bábätko by sa malo ešte dojčiť vždy keď si zapýta 🙂 a je to možné http://akoapreco.com/ako-casto-dojcit-novorodenca/