Ako často treba kojiť bábätko po pôrode?

hipuska
27. sep 2008

Ahojte,

cakame prve babatko a nema mi kto poradit co s vybavickou a ostatnymi vecami. Uz som si na internete stiahla "taku tu povinnu vybavicku" a tiez veci do porodnice. Zaujimali by ma este vsak dalsie veci:

1. Ked sa narodi babatko, ako casto sa ma kojit? Kolko hodin po porode, ste si ho prvy krat prilozili? Je potrebne podavat potravu aj flaskou z odsateho mlieka (ak na zaciatku prsniky dost neprodukuju)?

2. Ake znacky papierovych plienk su najlepsie pre novorodeniatka? Ako riesite viazanie na siroko,ked pouzivate papierove plienky? Aka je spotreba papierovych plienok na den cca?

3.Aku kozmetiku pouzivate pre babatko? Ja mam strasne rada ten malicky modry olejcek-krasne vonia.Ale napiste mi celu radu kozmetiky - co ja viem, sampon, mydlo....

4.Ako casto sa babatka kupaju? Kazdy den? Aky je postup? Pouziva sa mydlo na telo a sampon na vlasky? A potom kremik ci olejcek? Cistenie usiek? Teplota vody?

5.Ake prasky/mydla na pranie pouzivate? Ked kupim nove oblecko,treba ho najskor vyprat, vsak? Treba aj vyvarat, ci staci vyprat? Vsetko sa perie rucne?

6. Co ma babatko oblecene cez den a co v noci?

7. Este stale sa pouzivaju perinky? Spia v perinkach v noci a cez den? Alebo bez?

Jaj, baby napiste mi, mam trosku stres. Kto mi vsetko ukaze ako sa spravne postarat o novorodeniatko?

mikca
27. sep 2008

hipuska projdi si diskusi kojenci..tam na všechny tvé otázky jsou už založená témata stačí jen trochu hledat 🙂 ..a nestresuj neboj na spoustu věcí přijdeš sama nabo tě na to navede mímo...co zkusit nějaký předporodní kurz tam ti ukážou od kojení až po koupání vše 🙂

hipuska
autor
27. sep 2008

mikca, vela otazok vsak...

bubatinko
27. sep 2008

skusim ti aspon tak trochu odpovedat 😎 maleho som si prvy krat prilozzila ked mi ho doniesli potom podla potreby zo zaciatku castejsie ale mne sa nevedel a nechcel prisat vobec tak uz z porodnice som odchadzala s odsavackou a odsatym mlieckom som ho krmila odsavala som kazde 2 hodiny a maly spapal vela a stacilo mu krmit kazde 3 hodiny ... takze s kojenim ti asik moc nepomozem ... 😒

plienky sme pouzivali Huggies boli sme spokojni obaja 😀 balenie na siroko - das jednorazovu plienku a na to 2latkove a zaviazes postolkami balili sme tak cca 2 mesiace potom sme uz nemuseli spotreba plienok cca 8-10ks na den...teda pri kazdom krmeni sme prebalovali

kozmetika ziadna to je najlepsie iba ak je sucha pokozka tak kremik co najmenej parfumovany olejceky mne moc Dr neodporucala pouzivat ale zalezi od toho ako ti to bude bao znasat uska cistis vatovou tycinkou zlahka zvonku uska nezasuvaj ju do uska ...

teplota vody .. hmm tak akurat my sa doteraz kupeme v takej nie prilis teplej radsej letnejsiu vodu davam... male babatko sa nema kupat dlhsie ako 5 minut...

ci budes kupat kazdy den zalezi na tebe my sme kupali kazdy den taky vecerny ritual...

periem v Lovele gel..... davam na rucne pranie co je prilis spinave tak operiem v persile a dam 2x plakanie...malemu som zvykla vsetko zehlit teraz uz ako kedy 😉

klasicku perinku som nepouzivala iba rychlozavinovacku maly v nej velmi rad spaval a aj to bolo prakticke lepsie sa v tom nosil na rukach...

dufam ze som ti aspon trosinku pomohla ...

johanda
27. sep 2008

hipuska - stručné odpovědi, stejně budeš dohledávat, až se prcek narodí
1. Koj podle potřeb mimina, klidně i co hodinu, postupně se poptávka a nabídka ustálí. Přiložit by ti dítě měli hned po porodu (dej si to do porodního plánu), pokud nebudeš mít ty nebo malé nějaké problémy. Láhev nepotřebuješ, když tak dokoupíš, prsa začínají produkovat mlíko asi 3. den po porodu
2. Papírovky si kup nějaké lepší, sama poznáš časem, které budou nejvíce vyhovovat. Doporučuju Moltex eko, jsou bez zbytečných chemických přísad, nebělené. Mamky jsou vesměs spokojené s plínami z TESCO, ale s těma nemám zkušenost. K vázání na široko (což se dneska už nedoporučuje jako prevence, jen když má dítko problém s kyčlemi): existují speciální kalhotky nebo abdukční peřinky, můžeš dávat na plínu 2 látkové plíny, dr. ti poradí. První dcera měla spotřebu asi 10 -15 plín denně (byla notně průtočná a hodně kadila), přebalovala jsem imrvére. Druhá dcera byla na látkovkách od návratu z porodnice
3. Kosmetika - nemusí být žádná, malé mimčo je nejlepší umývat vodou, jinak doporučuju něco přírodního, třeba Weledu
4. Stačí 2x,3x za týden, bez kosmetiky, jen zadeček očistit při každém přebalování - voda, speciální ubrousky - některé z těch běžně dostupných mohou dráždit, nevolila bych nic s potenciálními alergeny (heřmánek , konzervanty apod.).Ouška nečisti, voda se doporučuje kolem 37 st., ale moje děcka vyžadovaly o něco teplejší
5.Praní - komerční prací prostředky pro děti Lovela, Batole, Mimino, Persil sensitive,ekologický Ecover, doma si můžeš vyrobit vlastní prací sliz, nedávat aviváž, když tak na změkčení a neutralizaci zbytků práčku ocet.Vyvářet nemusíš, koupené prádlo vyper podle visaček. Pere se normálně v pračce, z ručního praní by tě porazilo 😀 Můžeš dát dvojí máchání.
6. U novorozence je to jedno, pyžamka přijdou na řadu později, Výborné jsou spací pytle.
7. Jestli budeš dítě dávat do peřinky, záleží na tobě, myslím že stačí rychlozavinovčky. Novorozenci mají rádi malé prostory, takže si určitě nějakou pořiď.
Neboj se, že by ses o novorozence nezvládla postarat, miminečko potřebuje hlavně maminku a její náruč, sama nakonec poznáš, co je pro ně nejlepší 🙂

hipuska
autor
27. sep 2008

dakujem vam za rady. Dufam, ze mi vsetko ukazu v porodnici....

Takze ziadne mydla pri kupani? Len cista voda? To som nevedela a na zadocek ake vlhcene obrusky? Ci iba vata a voda?

johanda
27. sep 2008

Hipuska, mýdlo není potřeba v podstatě do doby, než se děcko rozlozí. Občas jsem použila na zadeček Batole - hlavně smolka a pak příkrmové hovínka se jen vodou smývajíí těžko. Vlhčené ubrousky musíš vyzkoušet, já používala chvíli nějaké ty huggies, ale malá se po nich prudila, tak jsem ji při přebalování otírala vlhkou žínkou nebo plínou. Občas jsem přetřela prdelku olejíčkem (Weleda, Bubchen).Vatu nepoužívej, uvolňují se z ní vlákna, mohou mimčo dráždit.
Ty vlhčené ubrousky jsou ale dobré na cesty, utřeš jimi mimino i sebe 😉

avanka
27. sep 2008

Hipuska
1. ja som bola po sekcii, takze sa mi laktacia rozbehla az na 4 den...sestricky mi nosili maleho na prilozenie, aj ked na zaciatku vycucol len par kvapiek kolostra, a potom som ho dokrmila mliekom od ostatnych mamicik z Avent novorodeneckej flasky. Od 5 dna som uz len kojila
2.Plienky sa nam osvedcili Hugies, pampers a Fixies, fialove Tesco sice pouzivame (miname zasoby urobene v tehotenstve na zaklade odporucania mamiciek na konikovi), ale spokojna s nimi moc nie som, od narodenia miname tak 8-10 plienok denne. My sme na siroko balili 3 mesiace s 1 latkovou plienkou a postolkami...ortoped povedal, ze nezalezi na tom, ci je 1 alebo 2 latkove plienky, ale na tom, ako su uviazane, to ti ukazu
3. Lukaska kupeme kazdy den kvoli rezimu, vzdy po kupani papa a ide spinkat 🙂 Pouzivame bud cistu teplu vodu (mame detsky teplomer, optimalna teplota je 37 st.), alebo kremovu penu Nivea. Zadocek tesne pred vytiahnutim z vody vzdy umyjem detskym mydlom Nivea alebo Sebamed. Vlasky len oplachnem s cistou vodou.
Mastime sa s mliekom od Nivei, pouzivali sme aj oej, ale doktorka zakazala, vraj pre babatka olej vobec, zbytocne narusa ochrannu vrstvu koze
4.Ja periem v Arieli alebo Persile sensitiv, Lovela mi nevonala a maly nema alergiu, takze mozeme aj prasky pre dospelych....normalne v pracke na 30. babo si ich este nema kde zaspinit...prekakane latkove plienky zo sirokeho balenia som dala do hrnca, prisypala obycajnu krystalicku sodu a varila asi 20 minut na sporaku, potom som ich vyprala v pracke. Mozno pracnejsie, ale plienky som mala a mam snehovo biele
5. Babo obliekaj podla pocasia...Napr. maly teraz cez den nosi dupacky a bodynko s dlhym rukavom, von mu na to obleciem hruby svetrik namiesto bundicky a ciapocku. V kociku je zabaleny v spanielskej deke a je vzdy krasne teplucky.
V noci ma overal "ruky nohy" a otepleny spaci vak bez rukavov. Do mesiaca sme pouzivali klasicku perinku na viazanie, rychlozavinovacka sa mi neosvedcila. Hlavne v noci, lebo sme ho polohovali, spinkal na boku.....neskor sa nam do nej uz nezmestil
Na zadocek sa nam najviac osvedcil na noc kremik Babylove z DM v klasickej skatulke, je hutny, predsa, ked sa pokaka v noci, nie vzdy sa prebali okamzite, a maly ma krasny zadocek. Cez den pouzivame OLI alebo je dobry aj Tesco za cca 33 sk.
Obrusky nam vyhovuju vsetky, radi mame tiez z DM alebo z Ciech od Rosmanna....tiez vyskusas, ktore ti najviac vyhovuju.
Dobre su aj Pampers a ine drahe znacky, ale potrebujes zhruba 4 balenia na mesiac, takze zalezi na financiach. Z dm stoja 50 sk balenie, Pampers 120 sk balenie, takze je na tebe, ci peniaze neinvestujes radsej inam

ONeboj, o babo sa budes vediet postarat, to je prirodzena uloha a radost matky
DRZIM PALCE 🙂 🙂

annag
27. sep 2008

hipuska, ja len k bodu 1.

nie je dobré dávať mliečko bábetku z fľaše. Ak je nevyhnutné dokrmovať, tak len lyžičkou, striekačkou , hadičkou. Pitie z fľaše je diametrálne odlišné od sania z prsníka. Zapamätaj si, že fľaša je úhlavný nepriateľ dojčenia, lebo mliečko z nej tečie oveľa ľahšie, bábetko si privykne a potom odmieta prsník.

Dojčiť treba bábetko zásadne na požiadanie - teda keď prejaví známky hladu, nie v nejakých intervaloch. Pokiaľ je bábetko spavé, lebo má napr. žltačku, tak ho treba na papnie budiť aspoň každé dve - tri hodinky. Aj v noci je dôležité papať, aspoň 2 - 3 krát. Je normálne dojčiť každú pol hodinku aj každé tri či štyri hodiny a takisto dĺžka dojčenia môže byť 5 minút i 50 minút.

Po pôrode až do tých dvoch - troch týždňov je vhodné dojčiť z obidvoch prsníkov, aby sa pravidelne a často vyprázdňovali. Vždy, keď namiesto účinného sania začne bábetko len cuckať, tak ho treba prehodiť na druhý prsník a takto ich striedať, až kým bábo nie je napapané - teda si spokojne samo prsník pustí. Predídeš tým zápalom aj úbytku mliečka a samozrejme, bábo bude pekne priberať.

Po pôrode je veľmi dôležité začať prsníky stimulovať aj odsávaním mliečka - a to buď ručne, alebo odsávačkou. Bábetku sa totiž bude apetít prudko zvyšovať a preto treba aj laktáciu intenzívne podporovať. Pred dojčením a odsávaním treba prsníky jemne masírovať, prikladať teplé obklady, dať si teplú sprchu na ne, tak, aby s mliečko dobre spúšťalo. Odsávať mliečko treba aspoň 2- 3 týždne po pôrode, aby si si uchovala vysokú úroveň laktácie. Keď už bábetko dobre a pravidelne papaá, tak stačí odsávať po každom dojčení.

Veľmi dôležité je skontrolovať si, aké máš bradavky - či ich nemáš vpáčené alebo ploché. To môže totiž po pôrode komplikovať správne prisatie. Ak sú vpáčené, tzn., že nevyjdú ani po stimulácii napr. prstom na úroveň dvorca, ale zostanú hlbšie v ňom, treba začať v posledných dvoch mesiacoch pred pôrodom nosiť formovač bradaviek, vyrába napr. Medela. Ak sú ploché, tzn., že vystúpia na úrovaň, resp. len trošku nad úroveň dvorca, tak ich po pôrode treba stimulovať - prstami, kockou ľadu a určite aj odsávačkou na mliečko.

A to sú len základné body úspešného dojčenia 😉 🙂

cartmanko
27. sep 2008

alebo sa s niekym stretnia popytaj sa tak. ale kolko ludi tolko chuti ziadna pravda nie je univerzalna.

s.arik
28. sep 2008

1. k prsu přiložit co nejdříve po porodu, ideálně do hodinky...nejlépe nastartuje laktaci, zavinování dělohy matky a hlavně uklidní a utěší miminko, pro které je porod dost náročná událost. kojit se má podle potřeby, kdykoliv si dítě řekne. jen kdyby se třeba přepíjelo a pak blilo, tak je nutné to omezovat a kojit např. co 2 hodiny, nedokrmovat ničím!!!!!!!!!!!! když je málo mléka, přikládat k prsu co nejčastěji, mléko se do 2-3 dnů začne tvořit přesně podle potřeb dítěte.

2. používám látkové pleny, jsou pro dítko zdravější, ekologičtější, není s nimi mnoho práce

3. kosmetiku naprosto žádnou, ani v roce děcka a taky žijeme 🙂 vlasatější děcka potřebují šampon, mýdlo nepoužívám, ale tak někdo jo.....ona stačí voda a po koupeli dítko namasírovat čistým přírodním olejem, to je na kůži 100x zdravější než koupat v dětské pěně, pak natírat mlékem....všude je tolik chemie a dětská kůže je citlivá. voda a olej jsou nej.

4. koupala jsem cca 2x týdně malé miminečko, to úplně stačí (pokaděný zadek samozřejmě osprchovat pokaždé hned), koupu v kyblíku, je super, vodu teplou tak akorát 🙂 prostě asi tak teplou, jako je kůže miminka.

5. peru v pračce, v mýdlovém slizu, recept si najdeš při zadání do googlu. je to šetné, nealergizující. peru pleny látkové i oblečky někdy na 95, někdy na 60

6. oblečení vyhovuje každému něco jiného, bodyčka a dupačky jsou asi základ...

7. peřinky - myslíš zavinovačky? ano, jsou fajn, my měly rychlozavinovačku a spokojenost. nejlepší je ale pro miminko šátek a hezky být u maminky 🙂

danu
26. jan 2010

kdezee • 1d • Dnes o 17:12
...davate svojich malych cez denny spanok buvat do postielky, kde spava v noci alebo niekam inam? ..aj vy svojich malych musite mat neustale na rukach lebo spustia veeeelky plac?alebo vydrzi take male babo aspon chvilu same? dokazete ich uspat bez prsnika alebo hojdania na rukach prip na fitlopte?? za odpovede dakujem 😉

nevesta • 2d • Dnes o 17:17
Ahoj.

Mame poschodovy dom a kedze vacsinu casu travime s vacsou dcerkou dolu, mladsia spinka ces den v koliske s nami dolu. Na noc ideme hore, kde ma svoju postielku.

Ked je hore a neni na rukach, place. Neuveris, kolko veci sa da robit aj jednou rukou 😉 Napriklad kupat strsiu 😉 😀

Dnes ma ale prekvapila, bola hore a asi 10 minut pekne kukuckovala na gauci 😉

Bez prsnika zaspala raz, fit optu nepouzivam, vedia si na to hrozne zvyknut, hojdam velmi malo, staci jej, ze je na rukach...

Ak mas este nejake otazky, kludne pis 🙂

kdezee • 1d • Dnes o 17:30
lebo my mame len dvojizbak ale cez den ho nechavam vacsinou spat v obyvke na tom vankusi na kojenie..a vecer do postielky aby si uz zvykal pomaly na den a noc 😀 hej hej uz aj ja zistujem co vsetko sa da robit jednou rukou ale uz ted mam problem nie to este ked bude vacsi hehe...inak aj mna dnes prekvapil lebo rano pri prebalovani ho nechal priatel len tak si kopkat tak tiez asi 10min bol spokojny tak som cumela ze kto mi vymenil dieta 😀
..hej hej na tu loptu si rychlo zvyknu len ja ho inak cez den neviem uspat..a to aj na tej lopte sa mi nie vzdy podari 😒 mam problem z uspavanim..je to mala potvora..dufam sa to zlepsi casom..a rychlo 😀 aj tvoja casto place?aj napr ked je na rukach? alebo aj ked sa jej venujes? lebo moj caaaaaasto az ma z toho ide porazit 😒
wow teraz som ho prelozila na vankus bo ma bolela ruka a on si poplakal a teraz spi...kiez by aj v noci sa dal tak rychlo uspat :D

tyta • 1d • Dnes o 17:41
Ahojte, no ja by som mala otazok a otazok 😀 😀 😀
Ale najviac asi, zatazujete sa tym, kolko male vypije z prsnika? Lebo ja netusim, kolko by mala, vacsinou sa kojime dost dlho, aj ked viem, ze sa doporucuje tak po 10 min, ale nasa mala sa sice prisaje, chvilu taha, potom zaspi, obcas potiahne, aj ked vacsinou mam pocit, ze sa iba hra 🙂. Potom je samozrejme za hodinu hore, lebo je hladna... ☹ Tak vlastne ani neviem, ci mam malo mlieka alebo je len pohodlna a nechce sa jej dlho tahat.
A inak tiez mame problem s uspavanim, niekedy zaspi v pohode, ale vacsinou je to boj... nakoniec v noci aj tak spi s nami na velkej posteli, lebo vo svojej postielke nechce byt ani nahodou 😒
A este mame problem s grganim, nejako si nevie odgrgnut, mate nejaky zaruceny recept? Lebo my ju vselijako vlacime ako take maca a furt nist 😠

lenka1smejka • 1d • Dnes o 17:47
Nasu malu doteraz uspavam na fit lopte

kdezee • 1d • Dnes o 18:03
tyta aj ja sa nad tym zamyslam 🙂 nemam ani sajnu kolko tak moze vypit...a moj je taky isty....ho musim budit niekedy aby papal a nedriemal...mne vecer vacsinou zaspi na prsniku...potom ho prekladam do postielky..okolo polnoci sa zobudi ze je hladny a to pri kojeni uz zaspim a nemam sajnu kolko papal kolko spal heh...ale snazim sa ho prekladat do postielky lebo potom sa vobec nevyspim 😒

leni tak to uz asi da zabrat...ja dufam ze ked bude vacsi tak ho naucim sameho zaspavat...ja naivka 😀

kdezee • 1d • Dnes o 18:10
tyta ani moj si nevie odgrgnut a potom ckaaa

januarova • 2d • Dnes o 18:54
baby, ked vam tolko placu a ukludnia sa len na rukach, moze ich palit zaha, z toho ze sa im vracia zjedene mlicko naspat hore. lebo do 6 mes. sa vyvija ten zvierac do zaludka. moju malu to tiez este trochu trapi, ale uz je to trosku lepsie. nam pomohlo davat odgrgnut aj na brusko a aj ked neodgrgne nosit ju aspon 15 min. vo zvislej polohe a potom spanie na boku. vtedy sa mi tak nebudi.

zuza.m • 1d • Dnes o 20:13
baby kojte tolko kolko maly chu.nieje určena doba kolko ma dieta pit.pravda je že ked bude väčšie a silnejšie tak za par minut bude najedene.teras ked to mate malinke tak je to prenich naročne preto medzi tym zaspia a potom su zase hladne.ono časom sa to upravi.a to odgrgnutie je dobra vec netlači ich potom žaludok. k tomnu noseniu.su deti ktore si to doslova žiadaju.aj moj patko bol taky.nechcel byt nikde položeny ani v postielke ani v lehatku tak že veäčšinou spaval vo vaku neskor v lehatku ,v kočiku ale to sa musel hojdat.ale mala som kamošku ktorej maly sa uspal uplne bez problemov sam v postielke.či cez den alebo v noci.ani nevedela kolko razy čo robi je v postielke asi spi to bola jej odpoved 😅 naš sa nevie uspat do dnes.ale už ho nemusime hojdta stači ked ležim prinom.mne to nevadi apson si ho užijem.tak že si to uživajte a hojdajte kolko chcete .

kdezee • 1d • Dnes o 20:30
januarova dakujem za typ..vo stvrtok s nim idem k doktroke tak skusim nieco poriesit nech sa male netrapi tolko

zuzi sak kojim kolko chce len sa nad tym sem tam zamyslim ze ktovie kolko vlastne vypije 😀 myslis babyvaku?ten mam ale nejako tam maleho neviem ulozit sa mi zda na to este malinky.... 😀 ta tvoja kamoska ma fajn dieta..moj sa sam dlho nezabavi ale tak este je malinky...tak dufam casom sa to zlepsi a nebudem ho musiet furt vlacit na rukach 😀

anjelicek94
5. sep 2013

Ahojte baby, ja kojim...Moj maly raz popapa 100 ml, inokedy 80 ml, dnes mi po kupani vypil len 10 ml. Neviem, ci to je normalne, alebo by som mala o tom povedat lekarke. Upravi sa mu to? Kedy asi? Aka je norma pri krmeni??? Malo by mu stacit len 60 alebo mu mam davat kolko uvladze spapat? Nebude ho potom brusko boliet? Je nutne si po kazdom kojeni odsat zbytkove mlieko aby sa vytvorilo nove a nestratilo sa mi?

anjelicek94
5. sep 2013

Moj maly ma 3 tyzdne, 3700g a 54 cm

anjelicek26
5. sep 2013

@anjelicek94 - davaj mu tolko, kolko dokaze spapat, ale ani ho nenut... nas maly papa od 60-120ml ako kedy a mlieka je dost, len proste nechce viac. NORMA pri kojeni nie je, kazde dieta ma ine potreby neboj. Idealne je kojit dopyt/ponuka, vtedy sa aj prsniky na to nastavia. A po kupani su deti taaaak unavene, ze casto ani nestihnu jest a zaspia...

anjelicek94
5. sep 2013

@anjelicek26
a nebude ho potom brusko boliet?? A odsavas po kazdom kojeni? Kvoli udrzaniu mlieka.

krisia
5. sep 2013

@anjelicek26 presne tak

anjelicek26
5. sep 2013

@anjelicek94 - odsavam len, ked mam nadbytok. Aby neboli zapaly. Ak je menej, tak je menej, on ma dni, kedy ako keby nebol hladny... a potom dohana... ja v tomto vypinam hlavu a riadim sa nim... pije ked ma chut a naladu. Kolko chce. A snazim sa nedavat si ho na vahu po kojeni, ked vidim, ze je spokojny...

basburianka
5. sep 2013

@anjelicek94 ahoj, úplne najlepšie je vôbec neriešiť, koľko bábätko vypilo, samozrejme za predpokladu, že je spokojné, dostatočne ciká, priberá a celkovo prospieva. Váženie po každom papaní podľa mňa len zbytočne stresuje...nikto predsa nie sme stále podľa tabuľky a normy, raz zješ viac, raz menej...občianske združenie www.mamila.sk podporujúce dojčenie-tam nájdeš všetky potrebné info. Nie každej mamine však vyhovuje úplne sa podriadiť bábätku a jeho predstavám ;) tak poštuduj a uvidíš, či je to tá správna cesta pre vás. prajem veľa šťastia (A s tou pediatričkou - ospravedlňujem sa všetkým dobrým pediatrom a pediatričkám, ale mám pocit, že vééééľa z nich nedovidí za hranice tabuliek, do ktorých nutne potrebujú vtesnať každého jedinca. Ale česť výnimkám, snáď ich pribúda ;) )

saminomimino
5. sep 2013

na kojení existuje jediné pravidlo,kojit jak si řekne dítě,kdykoliv a kdekoliv,nehlídat čas nic neřešit,chce pít po 3 hodinách,dám pít po 3 hodinách,chce se ale hned na to po 20 minutách znova napít?Dám mu znova napít,jen poslouchání istinktu,nestresování a nechat to na dítku samotném je cesta k úspěšnému kojení,s kojením jsem si užila své,i to že se daří i to že se nedaří a tohle zlaté pravidlo ničeho řešní se osvědčilo na nejvíš,třetí dítě má rozené císařem a přesto jsem bez jedinného problému začla kojit a úspěšně stále kojíme 😉

anjelicek94
5. sep 2013

aka je priemerna davka mliecka,pre 3tyzdnove babetko,ak ho musim po kojeni este dokrmit mojim odstriekanym mlieckom? Musi babetko kazdy den kakat???
Dakujem

patkaza
24. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

babätko sa má kojiť vždy keď si pýta http://akoapreco.com/ako-casto-dojcit-novorodenca/

elienka
24. okt 2015

ha ha taká pekná téma a vidím, že zakladateľka sa nezlakla a má už 3 detičky odvtedy