Ako čo najrýchlejšie nahriať pred kojením prsia?

julie6
11. jan 2008

Ahojte, ako teraz v zime nahrievate prsia, ja som skusala mokru plienku no to sa tak da akurat v noci, inak sa furt prezliekam lebo je vsetko mokre. MM mam malo,tak robim vselico aby lepsie tieklo, pokial 2,5mesacneho drobceka prebalim uz place od hladu,, a ja nestiham si este k tomu urobit teply napoj a zohriat prsia??? V lete je to asi jednoduchsie no co robit teraz ked treba byt oblecena???

janazuza
11. jan 2008

julieta, ja som to asi nepochopila čo píšeš, ako o tom nahrievaní, mlieko ma stale teplotu tvojho tela. A mokru plienku si neprikladaj- ešte dostaneš zapal. Ja , ked sme išli von som nosila( hoci je to zastaralé)vonku plienku cez prsia a mala som aj urobené s flanelu velké štvorce a tie som vkladala do podprsienky.

baileysa
11. jan 2008

julie, prsia by si si mala podla mna nahrievat tak polhodku pred kojenim, bud teplou sprchou, ja som pouzivala tiez plienku, ale suchu, bud polozenu na radiatore alebo som ju zohriala zehlickou a prilozila na prsia... teply napoj sa da tiez pripravit dopredu 😉

monkula
11. jan 2008

janka, aj ja som mala doma plienku, a niekedy aj vonku, keď tieklo...
Julie, ani ja som to nepochopila, mokrú plienku na nahrievanie?a prečo a nahrievaš? Ako píše janka, mliečko má stálu teplotu, či je vonku -20 alebo + 20...
na podporu laktácie skús vyšumenú Vineu, čaje na podporu laktácie a čo najčastejšie si drobčeka prikladaj...

elise
11. jan 2008

načo nahrievať mliečko má ideálnu teplotu, ja som nenahrievala nikdy iba pri sprchovaní som si sprchu dala na chvilku na prsia ale na podporu mlieka som a ešte stále pijem čaj pre kojacie matky a jem mliečne plnotučné výrobky a mlieko sa tvorí vtakom množstve kolko si ho malé vytiahne, ja som kojila každé kojenie iba z jedného prsa aby si malý vytiahol aj zadné mlieko a prikladala som si kedy on chcel papať a robím to doteraz. prsia som si nenahrievala lebo mliečo má ideálnu teplotu a mám ho stále dosť a nikdy som nepoužila odsávačku a stále kojíme 😉 a kojila som ho v zime aj vonku takže v pohode neboj mliečko nebude studené 😉

baileysa
11. jan 2008

prsia sa nahrievaju pre lepsie kojenie, aby mliecko lepsie tieklo, teda aspon ja som to tak robila a pomohlo mi to...

zuzka82
11. jan 2008

ahojky...
aj ja viem tak, ze ked sa nahreju tesne pred kojenim, tak mliecko lahsie potecie...
bezne to nerobim,...no dva krat som mala silny zapal, a vtedy som si prsia pred kojenim nad vanou sprchovala horucou vodou....a hned potom som zacala kojit...
🙂

vlastulka
11. jan 2008

to počujem aj ja prvý krát, že sa prsia nahrievajú.. Ja som nič také nerobila a tiež už úspešne kojím jeden rok..

monkula
11. jan 2008

elise, presne ako píšeš, ja som odsávačku ani nekupovala, ani som ju nepoužila, len horúcu sprchu... a Vineu...
A ak si chceš nahriať prsia, tak si daj plienku, alebo uterák a fénuj... 😉

alififi
12. jan 2008

ked som mala zapalene prso - tak som naliala horucu vodu do pampersky - tam to vydrzalo dlhsie teple

trixi
12. jan 2008

Prsia sa nahrievaju nie preto aby bolo teplejsie mliecko ale preto aby lahsie tieklo. Hlavne sa to odporuca mamickam, ktorych deti este nevedia silne sat aby im to lahsie tieklo a neboli nervozne z toho, ze im to tazko ide. A tiez sa to odporuca mamickam, ktore odsavaju, ked si nahreju prsia, lahsie sa odsava.

susik77
12. jan 2008

ja som to nerobila, ale jev pravda, ze milujem horucu sprchu, tak ked som uz bola nervozna, ze nemam mlieko, dala som malu manzelovi a sla som sa ukludnit do sprchy 😀 😎

misa1
12. jan 2008

ahoj skus lampu solux mne to momohla hlavne na zaciatku ked mi stvrdli prsia a spravili sa mi hrcky.tak som sa 3 min nahrievala apred jedenim malej a mlieko sa mi spustilo a mala ma potom tak dobre vycucla.

julie6
autor
13. jan 2008

no tak nahrievam presne preto aby mlieko lepsie tieklo lebo ho mam menej, a pomaly tecie, papame furt 40 min, chcela som presne vediet ci napr.je toOK fenom, suche teplo,takze skusim

misa1
13. jan 2008

my papame tak 5 minut niekedy 10 ale kazde 2 hodiny.skusala som odstrknut kolko je mlieka v jednom a za 5 minut som odstrekla 100 ml a to som ho mala naliaty.