Ako dlho bolia bradavky?

yanka2828
16. dec 2016

Ahojte mamičky, chcem sa opytat ako dlho Vas bolelo kojenie na zaciatku? Ja mam velmi citlive bradavky, mala je prisata dobre, ale aj napriek tomu ma bolia. Ako dlho trva kym si zvyknu? Kojim uz dva tyzdne, donedavna cez klobuciky, teraz uz normalne. Dakujem za odpovede 🙂

renula05
16. dec 2016

Pomaly by si už mali zvykať, najhoršie je to prvý mesiac. Pozerala si, či nemáš niekde prasknutú bradavku? Bradavky si buď natieraj, pre mňa úplne top krém z DM na bradavky za cca 2€, alebo nechať zaschúť mliečko keď sa maličká dokojí a pustí bradavku. A podľa možnosti čo najviac vetrať, nechať im voľnosť, kludne aj bez podprsenky behaj doma, aby sa otierali bradavky čo najmenej o oblečenie či o vložky do podprsenky.. Môj malý už má 16 mesiacov a niekedy mi ešte stále tečie mlieko samovoľne 🙂

libawet
16. dec 2016

@yanka2828 mne veľmi pomáhala na to šalvia, roztok z nej a potierať, mňa najviac boleli dvorce, mala som ich úplne rozpraskané do krvi, keď syn v tej dobe potiahol, zatínala som zuby, všetky hviezdičky na oblohe som videla...

mimac
16. dec 2016

@yanka2828 asi tak mesiac, potom to ustúpilo.

ninison
16. dec 2016

mna boleli takmer 3 mesiace - nemala som ziaden zapal, mala jednoducho mala taky tah a velmi vela a dlho sa kojila - stale bola na prse. potom opat bolelo ked je narastli horne aj dolne jednotky 🙂 napriek tomu som kojila do 3,5r. 🙂

bienennest
16. dec 2016

@yanka2828 ja som používalav prvých týždňoch po každom kojení vazelínu (dá sa kúpiť v lekárni), ktorou som sa trošku namazala a to pomohlo. okrem toho je pre bábätko neškodná. Samozrejme je najlepšie si zvyšky pred kojením zotrieť. a treba dávať aj pozor ako bábätko odtsavíš keď dokojiš. mne radil lekár vždy vopchať bábätku do úst malíček keď bolo hotové aby to vákuum zmizlo.. je to omnoho humánnejšie pre tvoje telo ako keď sa bábätko proste odtiahne ;)

mimla
16. dec 2016

Hm nepoteším ťa, úplne to prešlo až po troch mesiacoch. Na začiatku sa mi robilo bielo pred očami od bolesti, po asi mesiaci sa to dalo zniesť. Teraz niekedy ani neviem, či je stále prisatý, musím sa pozrieť..