Ako dlho kojíte?

zunolu
12. dec 2012

Chcela by som vedieť do akého veku ste kojili /chystáte sa kojiť svoje dieťa. Ja stále kojím , ale stretávam s takým prekvapením zo strany svojich známych, ale aj detských lekárov, že mi to nedalo a chcem vedieť ako ste na tom vy keď to ľudí tak prekvapuje a to má malá len 14 mesiacov.

vavrenka
12. dec 2012

@zunolu je tu super tema na povzbudenie- podpora dlhodobeho dojcenia a prirodzeneho odstavenia - tam je kopec bab, ktore dojcia vacsie deticky. ja dojcim -mam 18m dcerku a planujem pokracovat, uvidime dokedy 🙂

balimka
12. dec 2012

My sa kojime uz 23m, chceli by sme potiahnut este minimalne tuto chripkovu sezonu, mliecko je super na imunitu ... idealne by bolo, keby sa odstavil sam. Mala som uz par krat pokusenie prestat, ale zatial kojime.

@kekypetra davaj si pozor, aby si prilis rychlo nezaviedla prikrmy, odporucania v niektorych knizkach su pisane pre zeny, ktore sa chystaju kratko po zavedeni prikrmov deti odstavit. Inak sa ti mliecko bude vytvarat tolko, aky je dopyt ... pripadne si kup nejake vitaminy .. ja som si po roku kupila normalne tehotenske vitaminy na doplnenie ak by nieco chybalo, obcas si ich davam

pancake
12. dec 2012

ja ešte kojím /23mesiacov/ ale už by som aj chcela prestať. počkám do jari a praštím s tým 🙂)) 😀 😀 užívam si tie posledné mesiace lebo nikdy v živote si už tieto chvíle neužijem 🙂 😵 😵 😵

verushkokav
12. dec 2012

ja som kojila prvého syna 24 mesiacov 🙂 .... a pohodička 🙂 teraz momentálne ťahám 11 mesiac - a za umelé by som nemenila 🙂

nelustek
13. dec 2012

Ja tiež ešte kojím malá bude mať 14mesiacov a je riadny závislák 😝 zaspáva pri kojení ukludnuje sa pri tom a aj len tak ked cez den chce pije.A dnesna noc bola po dlheeej dobe ralativne dobra...len 5x hore 🙄
idu jej hore 2ky zubky tak pockam kym sa prerezu a skusim odstavit.ale to hovorim uz pekne dlho ze odstavim a este sa kojime 🤐 tak som sama zvedava do kedy.Ale ja rada hovorim ze kojim lebo v dnesnej dobe je to uz skor rarita ako bezna vec

briketa
13. dec 2012

24 mesiacov, 8 mesiacov a posledne 13 mesiacov. a uz som dovi dopo nechcem ani rodit ani dojcit. obidve stanice su uz otvorene len pre ocka na potesenie 😀

kekypetra
13. dec 2012

@balimka Mala papa na desiatu ovocie (to som zaviedla len pred par dnami), na obed zeleninku niekedy s mäsom alebo so zltkom, niekedy len cistu zeleninku, a na olovrant kasu, ale ked citim ze mam viac mlieka, tak jej dam cicik. Inak po kazdom jedle si musi pocuckat, aj cez den pred spanim, vlastne jej dam vzdy ked vidim ze chce.. No a ranajky a vecera len moje mliecko. Neviem ci to robim spravne, ale malej to takto vyhovuje. A ja dufam ze budem mat mliecko este veeeeelmi dlho 🙂

cacika
13. dec 2012

@zunolu 3 roky 3 mesiace... sice uz len vecer pred spanim asi minutku a nad ranom dalsiu minutku, ale aj to sa rata 😉

ivanka.7
13. dec 2012

8 mesiacov a planujem... neviem, uvidime :D Mlieka je dost a problemy sme nikdy s dojcenim nemali, ked neratam prve tyzdne, ked sme sa spolu zzivali a zvykali si 🙂 Ale kedze som leniva matka a dvakrat sa mi peniaze za UM vyhadzovat nechce (o benefitoch MM ani nehovoriac), tak to este nejaky ten cas veru planujem tahat s tou mojou zavislackou 🙂

eveenka
15. dec 2012

@zunolu ja kojim 7 mes. aj 3 tyzdne a este planujem urcite dokym bude mliecko alebo sa mala sama neodstavi ...my sme mali tazke obdobie, refux + 3 mes. placu a este sme sa k tomu aj dokrmovali cievkou vsetko sme prekonali uz sa krmime tuhou stravou takze to urcite po tych prekazkach nevzdam a nech si vravi kto chce co chce mne sa kojenie nesmierne paci a uz si ho obe konecne uzivame a tie co maju UM mozu len zavidiet to nerozlucitelne puto co kojenim spaja maminku a babatko 🙂 ten krasny usmev ktory nahodi "ála maminka tvoje mliecko je aj tak najsamlepsie" 😀 ked sa nakoji je nenahraditelny 🙂 takze klapky na usi a riadit sa vlastnym srdieckom 🙂

katkabb1
15. dec 2012

my sme sa kojili 2 a pol roka a pre mňa to bolo to najkrajšie obdobie v živote,neľutujem ani jeden deň. A tiež som sa stretávala už s divnými pohľadmi a názormi, keď som povedala, že ešte kojíme. Ale keď to vyhovuje tebe a dieťatku, to je najdôležitejšie :D