Ako dlho môže byť materské mlieko v mrazničke?

renuska1
17. okt 2007

Chcela by som radu ako dlho moze byt materske mlieko zmrazené v mrazničke

maca793
29. nov 2008

ja som mala MM dostatok či už pri dvojičkách alebo pri Karolínke, ale bála som sa ho mraziť. ale veľa žien mrazí mlieko aj dnes dávali na jojke reportáž o MM. pozerali ste?

zuzube
29. nov 2008

maca........v akej relacii isla ta reportaz?

maca793
29. nov 2008

v správach ale už to dávali aj na marke tento týždeň. vraj 1l MM stojí okolo 750,.sk, a ak ho máš veľa, môžeš ho rpedať alebo dokonca si ho kúpiť na recept.

zuzube
29. nov 2008

dakujem krasne, idem kuk

maca793
29. nov 2008

tak si kuk 😉

bzucinka
10. jan 2009

Prosim o radu. Mam malo mliecka tak sa par krat po kojeni snazim odsat mliecko,aby sa mi tvorilo dalsie. Lenze vzdy odsajem malicko,tak iba 20-30ml, kazde mliecko som dala v osobitnej nadobke do chladnicky. Lenze coskoro bude 24hodin co som tam dala prvu malicku davku. Mozem tych par davok zliat spolu do jednej nadoby a dat zamrazit? Podotykam, ze su v chladnicke v rozmedzi od cca. 12 do 20 hodin. A moze sa mliecko uskladnovat aj v nejakej nadobe co je pouzivana bezne doma,alebo len v sackoch a nadobkach na to urcenych? Flias a poharikov na odsavanie mam malo a nemam zatial v plane dokupit,kedze sa mi mliecko asi mina ☹ Tak mi je luto aj tu trosicku vyliat. ☹

zatykoa
22. jan 2009

bzucinka, mliecka mozes zliat

zatykoa
22. jan 2009

mliecka co odsajes za 24 hodin mozes zliat dokopy a dat zmrazit, uskladnovat ich mozes aj v inych nadobkach, zaklad je aby si ich vysterilizovala

zoeno.1
23. jan 2009

ahojte maminy,poradite mi,ci mam mliecko povylievat,alebo nie,lebo ako som vas tu citala,tak som zistila,ze robim same chyby ☹ ked si odsajem MM,tak ho dam do ladnicky,ale nie na to najchladnejsie miesto,ako sa tu pise a po dalsom odsavani to zlejem do kopy vlastne to teple aj studene mliecko a to sa asi tiez nema ☹ no a este ked vyvarim pohariky vo vode,tak je na nich taky biely povlak /prasok...tak ich potom este oplachnem pod tecucou vodou,takze ich zase znesterilnim ☹ odsavam si len rano,okolo 9-10hod a vecer okolo 10-12hod,mozem to mat v jednom pohariku?poharik s MM mam v ladnicke tak cca 15-16hod,ale to asi moze byt 😕 chcela som MM odkladat na casy,ked uz budeme prikrmovat,tak neviem ci mam zacat od zaciatku 😢

zoeno.1
23. jan 2009

a este som zabudla napisat,ze odsavacku vyvaram raz za den....tak to pisali v navode,ze po pouziti staci len umyt v tecucej horucej vode so saponatom.

radka.m.
23. jan 2009

zoeno-odsáté mm musíš nejdříve vychladit a pak to teprve přilít k té první dávce.nesmíš míchat teplé a studené.já jsem odsála,zchladila a hned jsem to dala zamrazit,i když to byla třeba jenom 20ml.druhou várku jsem odsála,zchladila a přilila do mrazničky na tu první zamraženou dávku,je to lepší hned zamrazovat,než skladovat v lednici a pak to teprve dávat zamrazit.jinak odsávačku stačí vysterilizovat každý večer,doporučuji studenou dezinfekci milton,je to bez práce,já jsem k tý odsávačce vždycky přihodila ještě dudlíky,lahve,kelímky na zmražování,lžičky a pak jsem v tom ještě opláchla gumové hračky.

zoeno.1
23. jan 2009

dakujem za radu radka,tak ja to radsej vsetko vylejem,nastastie az tak vela toho neni,kedze som zacala len pred nedavnom 😝 asi to zacnem robit ako radis 😉 pokial viem tak dezinfekciou znicim menej bakterii ako sterilizaciou 😒 ta dezinfekcia milton je presne na to urcena? 😕 mozes mi este napisat,ze kde sa to kupuje 😅 este by ma zaujmalo ako dlho mi vydrzi vysterelizovany poharik,ked ho uzavriem-myslim pripraveny na pouzitie...

radka.m.
23. jan 2009

zoeno-já jsem ten milton kupovala u nás v tescu,na krabičce je napsáno-na nádobí a pomůcky určené k přípravě dětské stravy,podobně i další předměty pro dítě.JÁ NEVÍM PŘESNĚ,JAK DLOUHO TI VYDRŽÍ TEN KELÍMEK,ALE JÁ JSEM JE MĚLA VYDEZINFIKOVANÉ A TAKY UZAVŘENÉ TŘEBA TÝDEN.

janeyzelvicka
23. jan 2009

zoena- já sterilizuju vyvařením, a taky se mi na všem objvuje bílý prášek, to je vodní kámen, máme tvrdou vodu. pomohlo mi, když jsem hned po vyvaření ještě horké věci utřela do papírové utěrky, byly pěkně čisté. když jsem je neutřela hned a nechala zchladit, zůstal na nich bílý povlak...
a já sterilizovala vždycky před použitím, nechat vysterilizované delší dobu asi nemá moc smysl...

zoeno.1
23. jan 2009

tak ja sa po tom popozeram,presne tu znacku asi nezozeniem,nie som na SK,ale aspon mam jasno,ze co mam hladat a kde 😀 dakujem ti 😵

katka.m
23. jan 2009

zeona: ja som si kúpila parný sterilizátor, nie značkový, len taký obyčajný za 350,-Sk a je super. Nezanecháva ani biely prášok na veciach. Fľaštičky na mrazenie mliečka používam aj od detských výživ, umývam ich v umývačke riadu.

zoeno.1
23. jan 2009

janeyzelvicka: hm si myslim,ze to je asi jedno ci ich utrem do papierovej utierky,alebo oplachnem pod vodou,tak ci tak ich znesterilnim 😝 ked ich dobre vysterelizovane uzavries,tak ti sterilne prostredie vydzi dlhsie ako keby boli len volne polozene....no ja som ich tiez vyvarala pred pouzitim ako ty 😀
katka: urcite je to super,no neviem kde by som zohnala taky lacny sterilizator,lebo drahy sa mi neoplati,kedze plne dojcim .detske vyzivy este nekupujeme,takze take flasticky som vobec nemala,tak sme kupili tie od aventu 😒

janeyzelvicka
23. jan 2009

To je fakt, ale v mém pojetí, aspoň jak si to tak představuju, jsem je potřebovala utřít a papírová utěrka mi přišla "sterilnější" než normální na nádobí... i když asi je to jedno...
a já už to déle vysterilizované nijak nehrotím... poté, co jsme měli dobře uzavřené nádoby na mouku a tak a stejně nám do nich nalezly brebery, si nedělám iluze, že kalíšek je opravdu dobře vysterilizovaný a není tam ani jedna bakterie... a malá tak jak tak strká do pusy všecko možné, tak ty kalíšky budou ještě nejsterilnější 🙂

zoeno.1
23. jan 2009

co sa tyka muky,tak tie zvieratka,som nasla aj ja v nej a podotykam,ze muka bola este nerozbalena 😠 ale to je hodne mimo temy 😀 a co sa tyka tych utierok,tak ta papierova je asi cistejsia ako normalna si myslim tiez 😉

janeyzelvicka
23. jan 2009

😀 takoví pěkní broučci 😀

bohca77
23. jan 2009

Ahoj holky, teprve se chystam, ze budu odsavat, jak tak ctu, je to docela veda. 🙂 Kdyz se mliko ohriva, jak poznate, kdy ma to spravnou teplotu_ A cim mam malyho - 4 mesice - nakrmit, doprucily byste nejakou lahev?? Jeste jsme nic nezkouseli, tak mam docela obavy, jakk to pujde. 😒 Diky za radu.

katka.m
23. jan 2009

bohca: Na trhu je veľa fliaš už dosť prispôsobených tvaru prsníka, napr. Avent, Teplotu mliečka ja odhadujem poľa hmatu, hrejem ho vo vodnom kúpeli, vo vode z vodovodu a tá ho nezvykne prehriať. Nalejem do hrnca, vložím fľašu a po chvíli vyberiem.

bohca77
23. jan 2009

Katka: diky za radu, musim si poridit i odsavacku, tak to vezmu vsechno asi od Aventu...kolik tech lahvicek na piti a do mrazaku asi potrebuju? Maji ruzny sady, nemam tucha, co koupit 😒

katka.m
23. jan 2009

bohca: kúp si pohárikov len pár a skús si po rodine pozháňať fľaštičky od detských výživ, aj od 2dcl džúsov napr. Rauch sú dobré. Tak aby sa dali zatvoriť. Ináč je to veľmi drahé. Posielam ti IP

milda
23. feb 2009

ahoj, poraďte prosím jak poznat správnou teplotu ohřátého mlíčka. Myslím, že by mělo mít cca 37 st. ale čím to změřit????????? myslím, že to neodhadnu, jak psala katka.m

janzi
9. mar 2009

Ked malu kojim, tak mi z druheho prsnika vytecie samovolne cca 15-25ml predneho mliecka, par krat som si prilozila k prsniku falsku aby som si to odmerala, kolko ho je ale potom som ho vzdy vyliala..... uvazujem, ze si mlecko zacnem zamrazovat, aby som ho mohla pridavat neskor do prikrmov. Takze ako som sa docitala mozem male davky zlievat pocas 24 hodin dohromady (asi budem aj tak odchytavat mliecko iba cez den, cize mrazit budem asi po 12 hodinach). Mozem do prikrmov pridavat iba predne mliecko???? A po akych davkach mam mrazit, aby som mala jeden poharik/sacik na jednu davku do prikrmu?? Kolko zhruba stoja saciky na mrazenie MM?

cessy
9. mar 2009

janzi ja som si kupila sačky na zmrazovanie MM od Medely. bolo ich 20ks a stali okolo 450sk 😵

annag
9. mar 2009

janzi, samozrejme, môžeš ho zbierať a dávať do príkmov, nič mu nechýba. Mraziť môžeš podľa toho, aký je papkáč, jeden príkrm plný má objem 150-200 g, takže mraziť asi po 50-100 ml. Môžeš mraziť do hocičoho, do sklených fľašiek z výživy, do pohárikov .... dôležité je, aby bol obal určený pre styk s potravinami a vhodný do mrazničky. Po rozmrazení treba mliečko najlepšie do tých 24 hodín minúť , nezmrazovať a neschladzovať viackrát - teda rozmraz ho v chladničke a odtiaľ si ho odoberaj počas dňa do príkrmov

pammy
9. mar 2009

Ahoj Annag, ja som si zacala zbierat tiez mliecko, tiez ma zaujimal ten obsah tukov v nom, lebo po chvilke statia sa ten tuk odseparuje na povrch a naozaj je vidiet, ze ho tam vela nie je... odsavam pred dojcenim 2x denne, okolo obeda ked maly prespi 3 hodinky a vecer ked zaspi, lebo po dojceni tam toho vela neostane, ide to podstatne pomalsie a okrem toho nemam na to ani cas. Ten moj 'divoch', aj ked sa vie zahrat sam, potrebuje nepretrzity dohlad 😀 Takze to nevadi, ze je to teda len taka 'vodicka'?

annag
9. mar 2009

pammy, nie je to len vodička, treba to pekne pretrepať. Takto sa správa i čerstvé kravské mlieko od kravičky, my pijeme tú vodu , z hustého je smotana či maslo ... tiež nepovieme, že zvýšila voda - sedimentácia, teda usadzovanie hustejších častí je normálny jav 🙂