Ako dlho môže byť materské mlieko v mrazničke?

renuska1
17. okt 2007

Chcela by som radu ako dlho moze byt materske mlieko zmrazené v mrazničke

paola.o1
10. mar 2009

ahojte dievcata, potrebujem poradit. mam namrazene MM vo flaskach cca. 250ml v kazdej. ked vytiahnem tu flasku z mrazaku, musim ju celu v ten isty den malemu dat, alebo tu jednu rozmrazenu flasku mozem mat dva dni v ladnicke? mam v plane mu to totiz primiesavat do prikrmov....

miracle
10. mar 2009

Rozmrazene mlieko treba cim skor pouzit, urcite by som dva dni neskladovala.

annag
10. mar 2009

po rozmrazení do 24 hodín spapať

martinkastanko
29. sep 2009

Ahojte. Chcem sa opýtať, či neviete, kde sa kupujú sáčky na mrazenie materského mlieka. Niečo som počula, že ich majú aj v Tescu za priateľnú cenu. Ak viete niečo o tom, tak prosím poraďte. Ďakujem

katkaking
29. sep 2009

o Tescu neviem, ja som sa pytala v lekarni a tam to vraj mavaju, ale nie vzdy, ale na poziadanie objednaju. Tak sa skus opytat...

martinkastanko
29. sep 2009

Lenže v lekárni je to strašne drahé ☹

tigri
29. sep 2009

martinkastanko, poslala som ti ss

petrach
29. sep 2009

marti dobře se mrazí ve vysterilizovanych sklínkách od vyživy..dela se to tak i v porodnici a ja to tak taky praktikuju..

patovl488
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babatko88
17. jún 2010

ahojček, chcem sa spýtať, ak mliečko nechcem dať zmraziť (lebo zase toľko ho nemám) a dám ho len vo fľaške do chladničky, koľko tam môže byť? lebo aj v pôrodnici materské mliečko mali len v chladničke...

babatko88
17. jún 2010

a ešte jedna vec, v čom mám dávať to mliečko do mrazáka??? môžem aj v normálnej sklenenej fľaške? (myslím takú, z ktorej bábätká aj papajú, len namiesto dudlíka dám celý vrchnáčik... neviem sa vykoktať) 😎

editah222
18. jún 2010

@babatko88 MM může být v ledniče uchováno max. 24hodin. Zamražovat můžeš skoro ve všem, mě se jako nejlepší ukazaly sáčky na mléko, má je Medela, ale jsou drahé. Větší a o dost levnější se prodávaji v Tesco. 🙂

babatko88
19. jún 2010

@editah222 ďakujem, ešte som neskúšala mraziť, ale občas sa to hodí, keď je mliečko po ruke, a kým má, tak nechcem dávať umelé náhrady, skúsim, dík za radu 🙂

ikke
19. jún 2010

@babatko88 v papieroch, ktore mam ja k dispozicii sa pise, ze v domacej chladnicke moze byt MM uchovavane 5 dni, v nemocnici v chladnicke 48 hodin. sama som raz (lebo viackrat sa uz nepodarilo) mala MM v chladnicke dva ci tri dni a bolo ok, malemu chutilo a nic mu z neho nebolo 😉

gloria78
19. jún 2010

Ja som bola poučená tak, že v chladničke 24h a v mrazničke mesiac. Tam i tam som ich uchovávala vo vyvarených fľaškách z výživky 😉 Až kým som nemala vo fľaške 150ml skladovala som fľašku v chladničke a do 24h od prvého odsatia som dala označenú dátumom fľašu zamraziť.

zdenka821
19. jún 2010

maminky, neviete nahodou, komu by pomohlo zmrazene materske mliecko? idealne z Presova, mam zamrazenu plnu zasuvku v mrazaku a nemam ho komu dat..lebo stale dojcim a mliecka mam pre moje srdiecko dost 😵

petrach
20. jún 2010

zdeni pokud máš možnost,daruj ho do porodnice..já tak vozila litry nedonošenátkum..malí to nestíhal všechno sám..já jsem teda jen odsávala..utrčite budou moc rádi..za každou trošku..tem miminkum to moc pomáhá se uzdravit..budou ti brát trošku mlíka na vyšetření při první dávce,jestli je v pořadku..jde to i dát zaplatit,tuším 70kč za litr..já dávala zdarma..

jinak v mražáku muže byt 3 mesíce mlíko..tím že jsem vozila,musela jsem mít vše podle nich..a mužete dát o mrazáku trošku a třebas přilívat a přimražovat..jen datum tam musí byt první dávky 😉

babatko88
20. jún 2010

@ikke no veď práve, ja som ho mala v chladničke tiež 3dni a bolo fajn, voňalo ako predtým aj chuť bola normálna a malému tiež nič nebolo... ja si odsajem, len keď niekam ideme, mliečka som mala veľa, ale v poslednej dobe sa mi zdá, že už ho je pomenej, tak preto sa pýtam na tú chladničku... ďakujem za radu, asi to budem takto praktizovať, aj tak viem popredu aspoň deň, či niekam ideme, tak môžem nachystať... ešte raz díky 🙂

ikke
20. jún 2010

pozerala som nejake stranky a vsade na slovenskych pisu, ze max 24h v chladnicke a na vsetkych holandskych pisu max 5 dni v chladnicke 😅 a v NL pisu, ze v mraznicke pri -18st. (v mraznicke, nie v mraziacom boxe v chladnicke) sa moze uchovavat az 6 mesiacov... tak si vyber... 😕

inak v chladnicke ho urcite nedavaj na dvierka, ale pekne do vnutra na policku, niekde skor dozadu, tak sa urcite moze skladovat aj dlhsie nez 24h 😉

zdenka821
20. jún 2010

petrach tiez mi to uz napadlo, pojdem zajtra s manzelom do porodnice lebo je zamrazene uz 2 mesiace tak aby sa stihlo spotrebovat 🙂

sabiatko
6. júl 2010

ahojte, prosim poradtte mi... mrazim mlieko vo via poharoch, ale tie su vraj len na 4 pouzitia. tak by som mozno skusila mrazit v poharikoch od detskej vyzivy. kolkokrat mozem tie pouzit? a staci, ked vysterilizujem len tie pohariky alebo musim aj mlieko prevarit?... lebo to by som nerada. dakujem za rady 🙂

katarina822
6. júl 2010

@sabiatko MM sa nesmie prevarat znicis vsetko cenne v nom mozes mrazit v poharikoch od detskej vyzivy tak do tristvrte das MM vychladnute a staci pohariky vysterlizovat a mozes pouzivat kolko krat chces mozes si kupit aj sacky na Mrazenie MM a napisat datum 😉

cikyta
6. júl 2010

@sabiatko Prvý krát počujem,že sa maju pohariky použiť len 4 krát ☹ Ja som mrazila do rôznych misiek a pohárikov z plastu,ktore sa daju zavrieť šrobovaním a občas do 1 razových sáčkov z lekárne.
A pozor.Určite materské mlieko nepreváraj.Zničíš mu tým všetky výživne hodnoty.Dokonca aj ked ho rozmrazíš,tak ho nieje dobre zohrievať v mikrovlnke,lebo žiarením sa zničia všetky bielkoviny.Najlepšie je v horucej vodnej lázni-ohrievačke atd...
A všetko rob pomaly.Najprv v chladničke,potom do mraziaka a naopak...
Tým uchováš v mliečku všetko zdrave,čo v sebe má 😉

sabiatko
6. júl 2010

no veru cikytka, avent garantuje via pohariky v mrazaku len na 4 pouziyia, tak to potom vyjdu dost draho 😒
dakujem za rady, urcite som mliecko nechcela prevarat prave z toho dovodu, aby sa neznehodnotilo a tiez to z mrazaku nechavam tak 12 hodin rozmrazit v chladnicke a ohrievam v ohrievaci flasiek od aventu. viem, ze to ni je take dobre, ako ked je mliecko uplne cerstve, ale snazim sa ho zachovat aspon takto co najhodnotnejsie.
tak este raz dikes, idem nakupit tie vyzivy 🙂

katarina822
6. júl 2010

@cikyta MM sa vobec nema zohrievat v mikrovlnke len vo vodnom kupeli.ja tiez mrazim do plastovym nadobkov.
a najlespsie je vybrat z mrazaka napr.na noc a dat do chladnicky a do 24hod.spotrebovat

sabiatko
6. júl 2010

ozaj, este by ma zaujimalo, ci staci tie flasky vysterilizovat v parnom sterilizatore alebo ich musim vyvarit vo vode... dakujem 🙂

martinka1985
16. júl 2010

Ahojte,neviem ci to sem patri,ale chcela by som sa spitat jednu vec.Je mi trošku blbo kojit malu na verejnosti ked niekam ideme či na nakup a tak, nikedy ked niesme doma tak na nu pride papnie ,tak by som sa chcela spitat ci mozem odstriekane mlieko vziat zo sebou vo flaši,alebo musi byt okamžite uložene do chladničky?Lepšie povedane,ako dlho može byt vonku len tak?Dakujem

katarina822
17. júl 2010

@martinka1985 neviem ako v tych horucavach ale po odsati do 3hod.musis MM spotrebovat citala som to myslim teraz v mama a ja jul samozrejme pri izbovej teplote cca do 25 stupnov. dobre je odsat a schladit pod tecucov studenou vodou a rychlo do chladnicky. daj pozor aby si mala nezvykla na flasu a neskoncili ste pri odsavani ze ti bude odmietat prsnik

brisilda
29. aug 2010

kocky ako tak citam tak pokial mam v mrazaku mliecko zmrazene 4 mesiace tak ho mozem rovno vyhodit co? ☹ inak mam ho v ster.sackoch cize vzduch tam neni