Ako dlho vám trvá kojenie?

sibuska
31. okt 2007

moja mala pije aj 30 minut a niekedy aj viac a este nikdy sa mi nestalo ze by pustila bradavku sama... v nejakej mudrej knizke som citala, ze by to malo trvat max.20 minut, ze dieta uz v 1.minute vypije 90 % potrebneho mnozstva mliecka... bojim sa, ze mam malo mliecka ☹

sorbik
2. nov 2007

....jasne, ze Ti ju poslem.....posli mi do IP Tvoj e-mail 🙂

adar
2. nov 2007

Bihan,super stránka to kojení...

Inak baby, ja by som sa vôbec netrápila nejakými číslami /aj keď je to zaujímavá teoria čo vraví sorbik/. Aj tak nevieme naozaj koľko krpci vypijú - veď nemáme na prsiach odmerky 😉 Mňa osobne práve toto v pôrodnici stresovalo - odvážiť pred a po kojení. A pritom malá mi pribrala za 2 a pol mesiaca 3kg.

Sibuska k tej odsávačke: nezľakni sa ak si neodsaješ toľko ako bábo potrebuje. Ja som si z totálne plného prsa resp.oboch po pár hodinách spánku a kľudu od malej odsala len 100ml ručnou odsávačkou medela. A na to mi švagriná poradila, že nemám z toho stresovať lebo to je len predné mliečko, to zadné vraj ide takou odsávačkou ťažko ale bábo to vie vysať. Darmo,bábo je tá najlepšia odsávačka.

Sorbik k tej depke: vidíš Tebe manžel povie že v poho,tak budeme dokrmovať. U mňa je to práve naopak. Mne manžel stále do okola "musíš kojiť do polroka a basta", "veď máš dosť mlieka", stále toto do mňa hustí. Ale na druhej strane som mu vďačná, lebo bez neho by som to už možno dávno vzdala a vytiahla Bebu ktorú máme "pre istotu" v skrini.Klop, klop, doteraz som to vydržala a nepoužila ju aj keď bol na služobke a ja som bola zúfalá. Takže som mu za tú jeho kritickosť aj občas vďačná. Fakt asi netreba prepadať panike 😉 len keby mi to takto "pálilo" keď mám depku...

adar
2. nov 2007

Sibuska,kedy sa Ti narodila malá Emka? Vyzerá to že máme rovnako staré dcérenky 😉

sorbik
2. nov 2007

....no adar, mas asi pravdu, nemali by sme sa stresovat nejakymi mililitrami, ktore nam deti vypiju - teraz som uz relativne v pohode, ale este asi pred mesiacom by som bola najradsej, keby mala Ivanka na sebe kontrolku a ta by sa rozsvietila na cerveno ked ma uz dost mliecka 🙂 vsetky tie lekarske rady treba brat vazne az ked deti niekolko tyzdnov chudnu alebo iba malinko priberaju.....my sme tiez priberali co mesiac to kilo.....a potom sa mi zdalo, ze ten plac nie je vzdy o hlade.....len manzel sa mi stale rehotal, ked som ho presviedcala, ze dieta bez mojho mlieka nevydrzi ani dvadsat minut, pretoze bude vyhladovane a dehydrovane 🙂 no sibalo mi poriadne, asi to budu tie hormony 😉

sibuska
autor
3. nov 2007

adar, Ema sa narodila 17. augusta, 15.30 😉 najstastnejsi den mojho zivota, ale aj poriadna zmena, s ktorou som samozrejme ratala, ale ze to bude az taka velka zmena!... teraz si hovorim, ze porod bol nic oproti tomu ako sa musim teraz 24 hodin starat o malicku. sice uz som si pomalicky zvykla, ale predtym, este aj pri kojeni som bola nervozna 😒 uz je to lepsie...
Kristinka je kedy narodena? fotka ktoru tu mas nie je s Talianska?

sibuska
autor
3. nov 2007

sorbik, clanok som este nestihla precitat, ale dnes sa snad k nemu dostanem, tak uz sa tesim...snad nebudem stresovat ak zistim, ze mala dost nepribera ☹
zacala som s novou taktikou pri kojeni, malu necham papat na 1 prsniku cca 10 minut a potom z druheho 10 minut, ale zatial pozeram, ze z druheho pije len tak 5,6 min. a potom sa len hra...co myslite, ked bude papat z jedneho dlhsie a z druheho kratsie, bude sa v tom druhom tvorit menej mliecka?

baileysa
3. nov 2007

ahojte, my sme tiez uzili na zaciatku, presne ako pisete, mala nikdy nepustila prsnik sama od seba, zaspavala pri papani a zachvilu chcela znova, ale sa to vsetko upravilo postupne, tiez som si par vecerov poplakala, ze mam malo mlieka, teraz sa uz tym netrapim a hovorim si, ze ja tiez niekedy mam chut jest viac a niekedy menej a niekedy sa nejdem "dozrat", lebo tak mi to niekedy vecer pripada... inak odsavacka neodsaje tolko ako babatko, tiez som si skusala odsavat a nebolo to slavne, ale mala pribera ukazkova, zakze mlieka je dost... babatka ovela castejsie ako od hladu placu, pretoze im chyba mamca, takze to beriem tak, ze chce byt so mnou 😉
nam sa postupne upravili intervaly kojenia, teraz jej staci aj menej ako 10 minut, ja uz davam iba z jedneho prsa pri jednom kojeni, dokonca poslednych par dni som si vsimla, ze mala pije, pije a ked ma dost, tak by este chcela sa akokeby hrat s bradavkou a tvari sa pri tom strasne nenapadne, aby som si to nevsimla, ale to uz nevie bradavku poriadne chytit, uz ju iba akokeby polozenu v puse.... strasne je zlata pri tom...

bihan
3. nov 2007

Sibuska, ak dojčíš z dvoch prsníkov, pri ďalšom dojčení začni s tým, s ktorým si predtým skončila 😉

sorbik
3. nov 2007

....bihan ma pravdu, potom sa dostatok mlieka tvori v obidvoch prsnikoch.

ivush
3. nov 2007

To ma kočky zaujíma, že prečo sa to takto hovorí - že treba začať s tým prsníkom s ktorým som naposledy končila, pretože z mojej vlastnej empirickej skúsenosti sa mi zatiaľ zdá, že malý papká pokojnejšie a kľudnejšie keď mu dám práve ten druhý prsník...hmmm

bihan
3. nov 2007

Ivush, kôli tomu, že ten "druhý použítý" prsník sa nevyprázdni kompletne, takže treba mimi priložiť najprv k nemu, aby ho poriadne vyprázdnilo pri ďalšom dojčení, lebo ak zase spravíš pri ďalšom dojčení rovnaký postup, druhý prsník sa nikdy nevyprázdni a riskuješ zápal.

barborka17
3. nov 2007

ahojte,
ja vam zienky zavidim,moje zlaticko ma 15 dni a kojim ju hodinu az hodinu a pol.musim pouzivat klobuciky,inak by mi uz odumreli bradavky:((.
kedy sa to zacne skracovat?
ja mam tiez asi redsie mlieko,lebo sme jej dokupili bebu a v noci jej obcas dame na prikrmenie ju,spapa 70ml za 20 minut a je spokojna a zaspi.
chcela by som len kojit,ale nevladzem 6-7 x denne hodinu a pol,je to strasne vycerpavajuce:(.

sorbik
3. nov 2007

....barborka to poznam, pri synovi som mala bradavky samu krv....som bola uplna masochistka 😢 teraz to trvalo kratsie, ale robila som vsetko rovnako...takze existuje jedina rada VYDRZAT....neboj, aj ja som na noc (poslednu davku pred nocnym spankom) obcas prikrmila Nutrilonom, ale nesmies podlahnut prikrmit viac - ani cez den ani v noci - potom to bude v pohode a rozbehne sa to, len treba vydrzat....ja viem, tazko sa hovori....

sibuska
autor
4. nov 2007

ahoj barborka, ja som kojila aj 2 alebo 3 hodiny na zaciatku, skoro v kuse a aj to mi este potom mala plakala, teraz je to 30 minut a aj tak mi nikdy nepusti bradavku a mam pocit ze by stale jedla, pritom pribera skor menej ako viac... nech ta aspon tesi to, ze ti Emmka pekne pribera, teda dufam, ze hej... skuste polohu tak ze obe lezite, mne to aspon trosku menej odoberalo energie ked som nemusela sediet, uf 😒
zase som presla na stary system, papame len z 1 prsnika a to 30 minut, pripadne aj trosku viac, lebo nova metoda sa neosvedcila ☹
a samozrejme s klobucikom, lebo bradavky ma uz zacali pobolievat. ked vyberiem prsnik tak mala place ale dam dudlik a po chvilke je tichucko, spokojna, mozno len chce cmulat moj prsnik, asi si z klobucika spravila dudlik, ale nevadi, hlavne ze potom vydrzi 2 a niekedy aj 3 hodky s tym, ze len tak mrnci obcas, ale dufam, ze zacne viac priberat...

zuzka82
4. nov 2007

ahoj sibuska...tak mrkam, ze zasa zachranuju klobuciky...bolia bradavky velmi???? 😔

sibuska
autor
4. nov 2007

ahoj Zuzi, no este ze ich vymysleli, inak by sme uz boli na umelom... mala som pocit, ze sa mala napapa rychlejsie bez nich, ale bolo to tusim este horsie, plakala aj ked papala. a ja som stuhnuta, lebo len trpnem, kedy ma to zase zaboli... vydrzala som 1 den, kaslem uz na to, budem kojit asi s nimi 😠 len nech je to co najdlhsie 😒
a vy papate s ci bez? a ako dlho?
este som mala niekde predtym otazku, ci velkost klobucika nevplyva na dlzku kojenia, mam velkost S - najmensiu, ze ci to nejde cez ne najpomalsie...
nema niekto s tymto skusenosti?

sibuska
autor
4. nov 2007

zuzka82, snad nechytim ten zapal prsnika, budeme vyvarat a vyvarat do nemoty 🙂

zuzka82
4. nov 2007

jujha, tak to s tou velkostou ti neporadim....
my uz kojime bez, klobuky 😅 som uz spakovala prec...aj ked to bolo pohodlnejsie s nimi...
ja len furt mam v usiach slova tej laktacnej poradkyne, jak ma odhovarala od klobucikov...ak by ti to malo pomoct, dam ti aj jej ciselko... 😅 😅 😅 nech aj tebe poradi... 😵

sibuska
autor
4. nov 2007

zuzka82, tvoje dietatko Nawaf - to je dievcatko ci chlapcek?
odkial mas take meno? pekne...

zuzka82
4. nov 2007

hihi sibuska...keby ta pocul moj muz... 😀 😀 zlata
je to chlapcek a muza mam s kuwajtu, tak to preto to meno.... 🙂

sibuska
autor
5. nov 2007

zuzka82 - mozes mi dato do IP to cislo tej poradkyne? ked uz budem uplne zufala skusim jej zavolat? poradila ti cez telefon?D
inak sa mate dobre?

zuzka82
5. nov 2007

dik za opytanie, mame sa fajn, maly uz spi, tak som dosla mrknut...a co vy???nemas ziadny albumik drobca...
ozaj, poradi ti cez telefon, vsetko co budes potrebovat..je veeelmi ochotna...

sibuska
autor
5. nov 2007

dakujem za cislo, dufam ze jej nebudem musiat volat 🙂
dnes sme zase papali 40 minut a po hodine a pol zase vrestala ako diva, a nevedela sa prisat, normalny hisak 10 minut lebo jej to hned netieklo, pisala som to aj v novej teme...uz som 😝 a 😖 a 😠
aj my uz spime, album este nemame, ale bude, len som zaregistrovana kratko, tak to tu len spoznavam...vy mate album?

zuzka82
5. nov 2007

ano, tam na pravo kliknes na fotak, sa ti ukaze albumik...
moj maly tiez nedodrzuje nejaky 3hodinovy rezim, pyta si castejsie, a aj mu davam...on vydrzi akurat tak, ked je v kociari vonku...vtedy je v pohodke.

krista
9. jan 2009

evikk • 1d • Včera v 17:23
Ahojky,chtela jsem se zeptat,jak dlouho kojite tydenni mimca?nas v porodnici ucily po dvou hodinach deset az dvanact minut u prsu,ale me se to zda malo,mam strach,aby treba malej nemel malo.Jestli uz nejaka takova diskuze je,tak se omlouvam,nenasla jsem ji

makak21 • 1d • Včera v 17:25
Evik, náš mrňous je už od narození cca za 7minutek hotový 😀 a nás teda čas neučili, že dítě si samo řekne dost 😕 😉

evikk • 1d • Včera v 17:30
nam taky nerikali jako ze to musi byt presne,ale tak nejak kolem tech deseti minutek,tak to mas rychlika,ale nas je taky nekdy tak rychle hotovy,obvykle usne a spinka az do dalsiho.Jsem mela strach,aby jsme treba pribyvali na vaze,k doktorce jdeme poprve pristi tyden,vcera u nas byla doma,tak jsem zvedava kolik nabereme od prichodu z porodnice

makak21 • 1d • Včera v 17:32
Evik neboj...pokud nebude přibývat, tak bys ho pak musela budit, ale zatím si to v klidu užívej a počkej, než vás zváží 🙂

verbalinka • 1d • Včera v 17:33
Evikk vůbec se nestresuj. Mimčo si samo řekne, jak dlouho a jak často. Já jsem ze začátku kojila i 25 minut, pak se to zkrátilo na cca 10 minut a teď je to pokaždý různý. Někdy 5 minut a někdy 20 🙂 A kojim přes den každé dvě a tři hodiny a v noci malej spí i 9 hodin v kuse a nebudím ho. Nech to na Kubíkovi 😉

evikk • 1d • Včera v 17:40
verbalinka:Nam taky nekdy spinka skoro celou noc,nakojim naposledy ve dvanact a spinka az do sesti do sedmy,az se divim,ze se hlady nevzbudi,no jsem jeste na zacatku,tak jsem jeste nezkusena a jen mam strach,aby nemel treba malo,ale je strasne hodnej zatim,takze mu snad staci ,uvidim,jak bude pribyvat 😀

many • 1d • Včera v 19:16
no nám teda říkaly 15 min jedno prso a 15 min druhý prso,obě prostřídat a pak myslím po 14 dnech už jen z jednoho prsa a asi záleží jak to mimčo saje,já kojívala tu půl hoďku

many • 1d • Včera v 19:18
ale jak píšou holky,když nebude chtít tak se nepřisaje 😉 ale chápu tě,taky jsem mívala obavy 😉

martimarti • 1d • Včera v 19:27
Evikku, každá z nás byla nezkušená a vidíš, teď ti tady radíme 😉 Neboj se, pronikneš do toho. Pamatuj si základní pravidlo: když ti malej po kojení začne plakat, byť by to bylo i třeba za 30 min po kojení, tak se mu podívej do plenek a když tam nebude mít nehodu, tak ho přilož k prsu, buď se přisaje a nebo ne. Většinou se ale přisaje a bude dál pít, to ho i zklidní. Tvůj chlapec je ještě malinkej a chvíli mu bude trvat, než se naučí sát, takže se ti bude zdát, že pořád kojíš. Což je v pořádku, nic jiného nedělej, šetři se, jsi přeci v šestinedělí.

koccour
9. jan 2009

Jo holky, tak to já kojím třeba přes hodinu a malá pořád nemá dost. Musím jí dávat částečně umělé mlíčko, protože má pořád hlad. Jednou jsem jí kojila i dvě hodiny a pořád neměla dost.

martina46
9. jan 2009

my sa kojime tak polminutky z jedneho a z druheho minutu 😀

stvura
9. jan 2009

Maly uz papa velmi rychlo...akosi sa mi skratil cas co si vycucka co potrebuje a potom uz len oddychuje.
Sibuska...ste od nas presno o rok starsi...xixi... 🙂
Tiez mame kamaratku v Pate co je rovnako stara ako tvoja Emka a tiez sa vola Emka...sranda. 🙂

dnada
9. jan 2009

tak ten můj uličník ze začátku intenzivně pil cca 12min,kolem 2měsíců už cca 20min a mezi 4-5tým měsícem cca |35min a dnes se napucne během 5ti minutek 🙂 a je různé,kdy si řekne o další kojení,ale přes den vydržel 3hodiny nejíst snad jen 3krát 😀 většinou baští po 2hodinách,a když sme byli na začátku tak každou hodinu 😎 zato vzorně spinká v noci už cca od 2,5měsíců 8-9hodin v kuse 😝 😵

slzickka1
19. sep 2012

mam mesačnu dcerku a kojim s klobucikom aj hodinu a v noci aj dve hodiny, tak manzel spravi 45ml nutrilonu z toho vypije len 30ml a hend spi aj 5hod je to spravne
?