Ako dlho vám trvá kojenie?

sibuska
31. okt 2007

moja mala pije aj 30 minut a niekedy aj viac a este nikdy sa mi nestalo ze by pustila bradavku sama... v nejakej mudrej knizke som citala, ze by to malo trvat max.20 minut, ze dieta uz v 1.minute vypije 90 % potrebneho mnozstva mliecka... bojim sa, ze mam malo mliecka ☹

lulnikoa
18. jan 2014

Ahojte baby, moj maly ma sest mesiacov a kojenie mu v tomto veku trva 5 minut, ani sa nestiham poriadne ulozit a uz koncime. 🙂 bala som sa ze mu prestava chutit, ale je spokojny, takze dlzka podla mna neni dolezita. Je to skor o technike sania, si myslim.

monyg
6. sep 2016

@bihan tak toto je aj môj pripad manžel sa somnou hada vraj nepijem mlieko mam potom malo v prsniku ale darmo vravim mlieko nieje z mlieka ale hlavne z tekutin...a pod.mne pije po 5 minútkach a bala som sa že mam malo a možno mam akurát hlavne je ze priberame na vahe.možno je to preto že som mala cisaraka inak sa tvory mliecko nuz som rada že nas tu je viac velmi mamickam pomozu tieto diskusie a netrapia sa tolko ked vedia ze kazda mame nieco spolocne....

dominikav123
7. sep 2016

@monyg sorry ale tvoj manžel uz kojil ze je taký múdry ? 🙂 ja napr mlieko nepijem ze vôbec a kojim bez problému uz skoro 5 mesiacov 🙂 klop klop

veronkarisko
8. sep 2016

Prvý mesiac jedol aj 1 hodinu, to is aj pobuval a asi od 3 mesiaca papa max 3 minúty 😂 priberá excelentne - každý mesiac 1 kg a to ma už 6 m

labudka25
17. aug 2018

@adar u mna jento iste, maly si pri prsku v pohide zaspi a jakmile ho polozim do postielky precitne a uz je plač

mima22mima2s
4. apr 2019

Dievcata neviete mi poradit? Mam doma 6tyzdnove babo a pije tak cca 10min... a zaspi ... plienocku ma nie moc mokru po 3 hodinach... zacinam byt zufala ci za tych par minut vypije co ma... alebo ma malo

r0mana
2. dec 2019

@mima22mima2s - ahoj. Ja mam 4 týždňové bábätko. Od narodenia je dosť spavý, už je to ale lepšie. Každopádne aj v nemocnici mi sestricky povedali, že kojiť treba 15 min jeden prsník, 15 min. Druhý prsník. Ono keď sa naučí dobre cuckat bude stačiť aj menej. A babo pri kojeni nemá spať. Samozrejme ze pauzicky si dieťatko robí (ani my sami neladujeme obed/večeru vkuse bez pauzy), ale spat by nemal. Treba ho budiť. Po bradicke posteklit. Môj bol v nemocini extrémne spavý bradička nepomáhala. Tak mi ukázali šťuchanie medzi lopatkami, pri klucnej kosti prip. mu stlačiť noštek a zadržať dych. Začiatky boli u nás katastrofálne, nevedel sa prisat (v nemocnici som vyskúšala klobuciky), chudol dokrmovala som ho odsatym mliekom a aj nutrilonom. Chvalabohu sa všetko doma upravilo. Saje krásne a uz tak nespinka ako spinkal. Stale ho nechávam po 15 min. / prsník, ale myslím ze uz tiež túto dobu skrátim lebo vidím ze posledne minúty už len dudle. Bála som sa aj či mám dosť mlieka lebo naozaj nepatrím medzi žiadne extra obdarene ženy ale krasne priberá tak zrejme moje telo produkuje toľko mliečka koľko aj malý potrebuje. Držím palce 🙂