Ako dlho vás boleli bradavky pri dojčení?

comika
30. apr 2019

Ahojte, ako dlho vas boleli bradavky pri dojceni? Dojcim tyzden, ale od druheho dna mam bolestive bradavky. Nekrvacaju, ale su akoby zodrate, chyta sa tam chrasta, ktoru zakazdym pri prisati podrazim. Babo je prisate spravne, len ja zial mam tie ploche bradavky a ked ich babo taha, tak to neskutocne boli a reze. Kedy to prejde?

sta0
30. apr 2019

@comika ahoj, tak tento pocit si presne pamätám, keď sa mi narodil syn, ja síce nemám ploché bradavky, ale bolesť presne ako opisuješ, hnusná rezavá až pálivá bolesť :( No mne to prešlo tak po vyše týždni, dovtedy som pri každom kojení keď sa syn prisával plakala od bolesti, ale dalo sa to vydržať, najhorší bolo to prisatie, potom už to bolo trošku miernejšie. Jediné čo Ti k tomu poviem je, že to prejde. Treba vydržať, ja som tiež neverila a myslela som, že už celé kojenie bude takéto so slzami, ale keď si bradavky zvykli, tak Ti úprimne poviem, že som to kojenie syna "užívala" a kojil sa skoro do troch rokov ;) Takže len vydržať, prípadne vyskúšať nejaké mastičky na boľavé bradavky - pošlem Ti IP, držím palce nech sa to čo najskôr zlepší ;)

ericadecor
30. apr 2019

@comika ja som mala tiež takýto problém ale mne sestrička kázala aby mi kúpili, vyvarili a doniesli do pôrodnice klobúčiky na bradavky a odvtedy som kojila tak pokým sa mi nedali do poriadku.... Hneď bolo kojenie príjemnejšie

ukulela
30. apr 2019

@comika ja len odporucim lanolin krem a naplaste multinam. su hojive.

sta0
30. apr 2019

@ukulela lanolin ani krémy s lanolínom sa na bradavky neodporúčajú.

nikusiak9
30. apr 2019

V skupine laktacna poradna ti poradia. Zjavne nie je v poriadku prisatie

petra7481
30. apr 2019

@sta0 prečo nie ?

petra7481
30. apr 2019

@comika mne pomohla mast od.medely stála síce 11 eur ale zázrak.ale pevne nervy mňa už v pôrodnici boleli a.potom sa.to.zlepšovalo

sta0
30. apr 2019

@petra7481 čítala som, že masti s obsahom lanolínu predstavujú rizikový faktor pre zhoršenie kvasinkovej infekcie na poranených bradavkách.

veronikadomanova
30. apr 2019

@comika dojčenie bolieť nemá,treba skontrolovať prisatie a polohu,najdite si laktačnu poradkyňu vo vašom okolí,nájdete na mamila.sk 🙂 klobúčiky ani lanolin neodporúčam

29simona29
30. apr 2019

@comika mna boleli minimálne mesiac po pôrode, potom sa to začalo trochu zlepšovať

anve
30. apr 2019

@comika tie lanolinove krémy sú zbytočne drahé cca 17eur...ja som ich mala a nepomohli...mne pomohol kokosový olej z DM za 3€ a klobúčiky...potom som to dala už bez klobucikov. Hlavne veľa síl prajem...viem aká je to neskutočná bolesť.

ukulela
30. apr 2019

@anve ja spm mala pri prvom aj krem aj kompresy - naplaste - a najma tie mi pomohli. pri druhom mi nebolo treba.
@sta0 ja som pouzivala. s infekciou som nemala problem. ale je pravda, ze spm mala na prsia napr osobitny uterak, podprsenku so menila vzdy, ked mi mlieko pretieklo atd. ako som pisala, ked ma boleli, pomohli mi najma tie naplaste. na pripadne kvasinky mi gynda povedala, ze si mam dat normalny canesten.

bobula46
30. apr 2019

Ja som používala bepanthen krém, odporučili v lekárni, dala som si dvakrát po sebe, vždy po kojení a zmizlo. Boleli ma zo začiatku veľmi, odporučili mi klobúčiky skrz to že malý sa nevedel prisat a praskali mi bradavky, po mesiaci, skoro dvoch sme začali skúšať bez klobucikov a už nebolelo

derdia
30. apr 2019

@comika ahoj nebuď zúfalá😁ja som to zvládla dva krát😂prvý krát asi mesiac má boleli a potom znovu...alebo možno také tri tyzdne...vždy som to predychala a neboj nebude to trvať večne😉

ukulela
30. apr 2019

@anve ja spm mala pri prvom aj krem aj kompresy - naplaste - a najma tie mi pomohli. pri druhom mi nebolo treba.
@sta0 ja som pouzivala. s infekciou som nemala problem. ale je pravda, ze spm mala na prsia napr osobitny uterak, podprsenku so menila vzdy, ked mi mlieko pretieklo atd. ako som pisala, ked ma boleli, pomohli mi najma tie naplaste. na pripadne kvasinky mi gynda povedala, ze si mam dat normalny canesten.

meyby
30. apr 2019

Ja som nemastila s nicim...mala som ich do krvi vycucane...jedine co pri oboch detoch zabralo rychlo bolo ze bolo leto ...a doma som behala hola bez podprsenky bez tricka...kremy nepomahali vobec

miadi
1. máj 2019

Mna tak prvy mesiac boleli a kukali 2midwife ze ci ju spravne prisata a bola spravne no aj tak to bolelo lanolin som mala taku vzorku a kym som sa odhodlala kupit tak to aj prestalo byt potrebne a z tej vzorky som si davala a fajn nic zle z toho nebolo ,

iskrickaa
1. máj 2019

@comika Ja som dosla tri dni po porode domov s bradavkami rozsekanymi ako tatarsky biftek, neskutocna bolest. Lanolin absolutne nepomahal, maly sa chcel neustale dojcit a tah teda mal riadny, au! Doma som hned nasadila klobucik, co mi poslala prezierava svagrina a dojcila som s nim 2 ci 3 mesiace. Len toto mi pomohlo zahojit bradavky. Raz som ma zapal prsnika, kazdy tyzden pravidelne upchate mliekovody, bolesti som si uzila az-az, vkuse som chodila s kapustnym listom, uzasna vec! Manzel ma prosil, aby som vydrzala dojcit aspon tri mesiace. Mala som mlieka tolko, ze by som nadojcila cele jasle, bolo mi kvoli tomu luto prestat aj kvoli malemu, ktoremu som chcela dat zo seba len to najlepsie. Nakoniec sme to zvladli 23 mesiacov pokym sa sam velmi postupne neodstavil. Maly sa dojcil takmer stale. Fuuu, uz je to skoro rok a pol, ale na tu strasitansku, po stene sa skrabajucu bolest som nezabudla.

evittam
1. máj 2019

@comika Pri prvom dieťati vobec. Pri druhom asi 3dni-nepomahalo nic az kalciova mast a 24h nedojcit.

olusik112
6. máj 2019

Toto som tiež mala. Mne to sposobili bakterie. Dr mi kazala častejšie umyvat pusu babetku vytierat biely povlak v puse a taku hnedu vodičku som mu do pusy mala natierat. Pred aj po dojčeni umut prsia a tiež tou vodičkou natret. Zbehni za dr nech to kuknu

hama007
6. máj 2019

zazila som si to tiez. mesiac po narodeni dcery som asi dva dni kojila s plačom. Nenormalna bolesť. Ja som uz vtedy automaticky odtahovala dceru od prsnika aby som mohla rozdychat, cim som si este viac pritazila. Kazde dalsie prisatie bolelo viac. Natierala som lanolinom, ale nepomahalo. Po kontrole u gyn. po ukonceni 6tonedelia mi dr. poradil: vezmi borovu vodu, nou si poutieraj bradavky (dezinfekcia)trochu kalciovej masti si vytlac na vlozku do podprsenky , pritlač na bolave miesto a aspon 3 hodiny nechaj posobit, dojci zatial len z 1 prsnika. Potom si tu mast zmy vodou. Lepsie je aplikovat pocas noci kedy dieta "menej" papa. Vtedy nechaj trosku dlhsie. Opakuj viac krat a do 2-3 dni by mali byt bradavky fit. Ja som dojcila aj dojcim cez klobucik lebo mam ten isty problem ako ty, ale aj tak som mala bolave bradavky 🙁 Popripade zavolaj este svojmu gyn. nech ti poradi 🤗

comika
autor
21. máj 2019

Ja som zistila ze mam ten raynaudov syndrom (syndrom bielej bradavky). :( dufam ze aj to je prechodne a nie trvaly stav.

ypsilonik
21. máj 2019

Aj ja som mala taký problém.1aj 2dieta bez problém..až na 3dieta asi tak po mesiaci bolel ľavý prsník. Tiež som hľadala na nete čo pomôže. Skúšala som všeličo lanolin,calciova masť,Borová voda, klobúčiky.Nepomohlo. Našla som si malú ranu otvorenú pod bradavkou.A to bola príčina. Manžel čítal a poradil že nedávať malú na ľavý prsník. Myslela som si že to nepomôže.
Začala som používať elektronickú odsávačku.Noo pri odsávanie bolo krv v mliečku,vyliala.Dala som Nutrilon. Pravý prsník som najďalej kojila.Na 2den odsávanie bolo čisté ,dala som do fľaše a vypila.Takto som pokračovala 3-4dni až do zahojenia ľavý prsník.Pomohlo to.

dodka6
23. máj 2021

Je ti už lepšie? ..ja som trpela 10 týždňov! ..všetci len, že musím vydržať... a kvôli laktačnej som sa skoro zbláznila. Doslova! Pomohlo mi až týždeň odsávať a natierať bradavky antibiotickou masťou miešanou v lekárni...ale ja som to už mala hardcore 😊. Hlavne nemusíš trpieť a nedávaj na múdre rady múdrych....ak to bude pre teba neznesiteľné, choď za gynekológom a vypýtaj si recept na tú atb masť. Tá je najlepšia.