Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako donútiť dieťa vytiahnuť si aj zadné materské mlieko?

ewisam
9. okt 2011

Kocky, idem sa opytat, co robite, aby vam dietatko nezaspalo a vytiahlo si aj zadne materske mlieko? Teda pilo v kuse cca tych 15 min? Drobec mi zaspi niekedy po piatich minutach inokedy po 10 a teda sa k zadnemu ani nedostane.... Dokazom je zelena stolica ☹ Mozem ho hladkat na licku, pod bradou, na nosteku.... proste spi, nezajem

strapco13
9. okt 2011

@ewisam dieta zaspava na prsniku ked mliecko netecie alebo je slaby tok mliecka..skus stlacanie prsnika
a napis viac o dojceni, vahove prirastky a tak..lebo zelena stolica sama o sebe nehovori nic o dojceni

ewisam
autor
10. okt 2011

@strapco13 No moje informacie, nie vsak konzultovane s pediatrom, (zatial) su, ze pokial dieta pekne pribera - co je aj nas pripad, zelena stolica je sposobena tym, ze dieta pije len predne mlieko - co by aj sedelo. Zadne mlieko sa spusta po 10 minutach aktivneho satia, co je u nas problem, lebo sa unavi a proste zaspi...S nedostatkom mlieka a tokom myslim, ze problem nebude, tecie mi az po kolenach 😀 Takze zvazujem ze na dve kojenia k jednemu prsniku, nech vsetko vytiahne, ale ci sa k tomu zadnemu dostane netusim, kedze neviem ako funguje opatovna tvorba mlieka.
Ak nepribera, zelena stolica je sposobena nejakym bacilom ma v brusku daku bakteriu podobnu salmonele a je nutne to preliecit....ale niesom lekar, takze pripadne citatelky, konzultujte s pediatrom!!

strapco13
10. okt 2011

@ewisam hovoris mi zname inf..som Dr aj laktacna 😉 az na to uze ten udaj 10 min je len vseobecny a vobec nemusi platit pre konkretne babo..moja si vytiahne vsetko za 3 minuty
ja len pisem, ze na zaklade jedneho udaja o zelenej stolici ti neviem poradit
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/18/stolic...
ano vacsinou zelena stila je znamkou ze dieta vije viac predneho mlieka..ale moze to byt aj tym, ze stolica na vzduchu zmenila farbu..preto som pisala, nech napises viac..lebo z tvojej uvodnej vety sa nedal urcit ci ide o nedostatok mliecka alebo nadbytok
teraz z toho co pises..u teba sa bude jednat pravdepodobne o nadprodukciu...cize riesenim moze byt 2-3 hodky /to uz sama zistis, niekedy treba aj dlhsie jeden prsnik ponukat// ponukat opakovane ten isty prsnik a az potom ponukat druhy..takto sa pomaly upravi mnozstvo mliecka pre potreby malej 😉 tvoja malinka sa po 10 min nie ze unavi, ale uz je proste napapkana 😉 kolko ma vlastne mesiacov?

ewisam
autor
10. okt 2011

Nevedela som...
Maly ma dva mesiace skoro. Narodil sa s v vahou 2,7 kg a je v jedom kuse hladny, zaveseny na mne aj kazdu hodinu. Niekedy len cucne, inokedy si aj 12 min potiahne... a na 2 h pokoj...Len mi prislo divne, preco ma uz niekolko dni zelenu stolicu, tak som zacala patrat, ale ako citam, netreba sa znepokojovat 😉 ci?

elinka27
10. okt 2011

@ewisam moja, nezalezi na tom ako dlho pije, ale ci pije.Ak mas pochybnosti bude na mieste kontaktovat LP nech pride na osobnu navstevu a skontorluje to.Moja sa dokaze najest aj za 2min a niekedy aj 20min taha. 😉 Zoznam certifikovanych LP najdes tu www.mamila.sk, pokial pribera je to ok.Stolica zelena nemusi byt len z predneho mlieka, alebo od hladu ako pise @strapco13

strapco13
10. okt 2011

@ewisam to ze na tebe "visi" casto nemusi byt znamkou hladu ...2 mesacne babo je velmi kratko na svete aby bolo bez teba... mesiacov si ho nosila pod srdieckom..no tak "visenim" na prsniku si na to spomina, lebo mu to chyba...skus ho nosit v satke alebo ergonosici..tak mozes kojit a mas obe ruky volne
kedze teraz pises ze ma iba niekolko dni tu zelensiu stolicu..tak odsleduj, ci dostatocne cika a kaka..ale predpokladam, ze kolo 6 tt je rastovy spurt, tak zrejme cuckal viacej a zvysil ti tvorbu mliecka
a aky ma vahovy prirastok?

a suhlasim s @elinka27 treba rozoznat ci dieta na prsniku pije alebo len nenutritivne saje..obe su dolezite, dojcenie nie je len o jedle, pri nenutritivnom sani sa stimuluje mozog dietatkla a zaroven zlazy na prsniku analyzuju sliny babatka a davaju tak telu signal na to aby sa "varilo" to najlepsie mliecko ake prave babo potrebuje..ale zas dieta sa musi aj napapat..cize treba skontrolovat ci aj pije..na tej stranke, co dala elinka link najdes videjka, kde sa naucis rozoznat ci dieta pije alebo len saje

ewisam
autor
11. okt 2011

@elinka27 pochybnosti v tomto smere nemam. Zarazila ma len ta zelena stolica, preto hladam odpovede a jednou z nich je aj to, ze je to tym, ze dieta pije len predne mlieko - co je nas pripad ako sa zda. A ked sme pri intervaloch - kazdy tu vypisuje ako niesu intervaly dolezite, ako ma dieta jest kedy chce, preco potom v nemocnici tak na 3h bazirovali? Vzdy mi ho doniesli vyhladovaneho , uvrestaneho. Asi potom nevedia citat, alebo to ma nejaky zmysel a sice aby si dieta navyklo na rezim, ktory povedzme si musi mat aky-taky uz aj takyto drobec. SAMOZREJME ja s intervalom 3h nesuhlasim. A zase si myslim, ze sa naje dostatocne, pretoze je kludny, ak by bol hladny, vedia o tom aj susedia 🙂

@strapco13 prepac, urcite ho nosit nebudem, mam na to viacero dovodov, takze mu musi stacit mojkanie a to co stravi pri mne pocas krmenia

strapco13
11. okt 2011

@ewisam to je na tvojom rozhodnuti 😉
ano bohuzial nemocky baziruju este stale na 3hod intervaloch..prezitok z ery komacov, kedy bolo vsetko nalijkovane a nadvlady UM...ale aj tam sa to uz meni k lepsiemu..sice pomaly, ale ide to
a ked mas babo pri sebe, nemusia ti ho nosit kazde 3 hodky ked uz vrieska od hladu..babo ma ist na prsko pri prvych znamkach hladu
co sa tyka rezimu..v brusku malo babo nejaky rezim?nemalo, dostavalo papat neustale..pupocna snura nema kohutik, tak nemozeme chciet od maleho babatka aby sa prisposobil hned..chce to cas
ano suhlasim..dieta ma mat nejaky rezim..ale na to sa ma ist nenasilne, pomaly a postupne a prisposobovat sa potrebam babatka
ja sama som nervna ked som hladna....tak preco by som mala nechyt dieta vrieskat od hladu len preto, lebo niekto povedal, ze ma jest az o hodinu ..a co ked je smadne?co ked sa potrebuje ohriat? zaspat? dojcenie totiz nie je len o jedle 😉

elinka27
11. okt 2011

@ewisam suhlasim so @strapco13, dojcenie nieje len o krmeni a materskym mliekom dieta neprekrmis, co napriklad pri UM je ine, tam sa tie intervaly dodrziavat musia. Ani dospely clovek nejde vzdy na minuty presne a ani rovnake mnozstva, pri dojceni nevies kolko dieta vypilo, co ked vypilo menej pretoze bolo unavene a tak sa hlasi na krmenie skor?Som rada , ze nesuhlasis s casovymi intervalmi, pretoze ak je dieta hladne a ty budes zbytocne natahovat cas krmenia, stane sa to, ze jednak ide na prsnik moc hladne a nemusi sa chciet prisat a aj to ze ti moze klesnut mliekotvorba, pretoze prsniky tvoria mlieko podla dopytu nie podla cas. intevalu.
Jeden z dovodov preco v nemocici dodrziavaju cas.intervali je aj to, ze je malo personalu, a neviem si dost dobre predstavit, keby mala behat s detmi po izbach podla ich indidualnych potrieb, to by sa ubehala, takze takto ich hromadne zoberie a donesie na nakrmenie, prebalenie, kupanie, bez ohladu na to, ze dieta uz pol hodinu hlasi hlad. Preto je super, ze je rooming -in co nase mamy nezazili. 🙂 rezim ma mat dieta, ale myslim skor, v rovnaku hodinu spat, rovnaky cas prechadzky, rovnake ritualy napriklad okupat-nakojit a spat, ale nie prisposobavat krmenie potrebam mamy,ale potrebam dietatka 😉

nibiru
11. okt 2011

@ewisam nam v nemocnici prizvukovali ze dojcit na poziadanie ale mi sme mali deti pri sebe dost zalezi od nemocnice .ono ak ich maju sestricky pri sebe a nosia ich mamickam pochybujem ze sa im chce kazdu polhodinu nosit niakej inej mamicke dieta tiez maju aj inu robotu takto ich radcej hromadne nalozia na vozik a hor sa dojcit oni medzi tym robia nieco ine.podla mna uz by mohli vsetky nemocnice mamickam umoznit byt na izbach s detmi ak im to zdrav.stav dovoluje ved to odbremeni aj sestricky a pomoze ajdetom aj mamickam.ja som malu prve 3m. nosila je dost citlive dieta len raz je mala a kedze moja mama bola dost chladna laska mi chybala mojej dcere ju davam najovo stale a ked sa chce maznat tak sa mazname teraz sa nenosi vobec radcej beha dieta laskou nerozmaznas dojcenie si uzivame obe.

monika15
11. okt 2011

@strapco13
aka si doktorka ked sa mozem spytat?

ewisam
autor
11. okt 2011

@strapco13 dovodom su problemy s chrbticou okrem ineho. Suhlasim, ale aj v bruchu malo rezim si myslim 🙂 aspon ja som v tehotenstve nejedla non-stop, teda prisun stravy bol v urcitom rezime...ci mylim? Clovek po cisarskom, je rad, ze zije a ja som sa mala problem z vysokej nemocnicnej postele postavit po styroch dnoch, nieto este mat babo pri sebe.... ale to je nadlho

nibiru
11. okt 2011

@ewisam popripade si skus troch mlieka pred kojenim odsat aby papalo to zadne casom zosilnie a bude tahat ostosest 🙂

ewisam
autor
11. okt 2011

@nibiru nosit mi ho nedovoluje zdavotny stav, neviem si predstavit, ze bude mat 8 kg a bude na mne visiet. A tiez je to aj o rozmaznavani, myslim ze sa mu venujem dostatocne, takze "nosenie" mu k citovemu vyvoju chybat nebude, dufam 🙂

nibiru
11. okt 2011

@ewisam nemusis ju nosit mozes vedla nej lezat 😉 ako som pisala ja som nosila,lezala bola pri mne stale a teraz ju nosim minimalne vobec neni rozmaznana ked vedela sedet mala ohradku a tam sa hrala .praveze prve mesiace su najdvolezitejsie doteraz bola v brusku,teple pocula tlkot tvojho srdca a teraz nic srdiecko nepocuje je to pre nu stres v takom velkom svete pre kazde dieta je to stres ... 😖

strapco13
11. okt 2011
monika15
11. okt 2011

@strapco13
=) oki...

strapco13
11. okt 2011

@ewisam to ze v tehu papas v nejakom rezime je jedna vec..ale ziviny prudia krvou k dietatku neustale
co sa tyka nosenia..tak samozrejme zalezi na tom ake su zdravotne tazkosti..ale nosenie v satke najmenej zatazuje chrbticu a cim je dieta pohyblivejsie, tym menej sa nosi ..ale samozrejme ty vies aky mas zdravotny stav a co ti tvoje telo dovoli...netreba tklacit na pilu 😉

strapco13
11. okt 2011

@monika15 a preco sa pytas? ak sa smiem spytat?

monika15
11. okt 2011

@strapco13
len tak som sa zakukala ze sa ta ludia pytaju na kontkretne problemy som si myslela ze si
Pediatricka 🙂

strapco13
11. okt 2011

@monika15 tak vies ORL riesi dot vela veci co sa tyka deti - sopliky, uska, kasel, ciatocne aj alergiu a poruchy imunity a plus kazdy lekar ma aspon zakladne vedomosti z inych odborov a plus som matka..cize aj to co som uz zo skoly zabudla si teraz dostudovavam....a plus ked si to spojis s laktacnym poradenstvom...ked viem, pomozem 🙂

monika15
11. okt 2011

@strapco13
jasne.....
ze mas tolko casu pri robote aj pri detoch este aj tu pisat....
je to pekne od teba inak.... v
vela ludi by to nerobilo...

strapco13
11. okt 2011

@monika15 som na MD, ked nastupim do roboty, tolko tu nebudem
PC mam zapnuty cely den aj kvoli chatu s manzelom...ale nakuknem len kedy tedy - ked je nieco akutne pisem hned, ked to ma cas pisem cez obed alebo vecer ked deti spia..cez den..ako mi deti a domacnost dovolia
teraz bolo viac casu ..deti boli chore, tak viac spali..ked su zdrave sme vela vonku, vtedy so zu len vecer

marci1408
11. okt 2011

@ewisam ak smiem, tak sa pridám s mojimi skúsenosťami. Mám 10 mesačnú dcérku po 13 rokoch. Prvého syna som dojčila 7,5 mesiaca. Chcela som viac, ale sám zo dňa na deň začal odmietať prsník....a na príčinu som neprišla. Vtedy neexistovali tak ako dnes laktačné poradkyne a o internete som mohla snívať 🙂 Pri druhom tehotenstve som sa začala viac zaujímať o dojčenie a študovala som rôzne články na webe, pretože som mala rizikové tehotenstvo-placenta praevia a mojim spoločníkom na posteli bol televízor a notebook 😉 . Našla som celkom dobrú stránku www.dojcenie.eu ....myslím, že tak sa volá. Je tam kopec dobrých rád a mnohé sa mi potvrdili aj v praxi. Napriek tomu, že som už nejaké skúsenosti mala, som zistila, že je stále sa čo učiť.
Takže po prvé....nedávala som malej žiadne čajíky či vodu a už vôbec nie z fľaše.
Po druhé....kojila som na požiadanie. V čase rastového špurtu cca medzi 4-7 týždňom som kojila snáď každú hodinu-hodinu a pol cca 15-20 minút....a bolo to dosť únavné.....ale raz všetko pominie....a pominulo aj to. Jednu dobrú radu som vyčítala práve z vyššie uvedenej stránky. Ak si dieťatko pýta prsník skôr ako o 2-3 hodiny, treba mu dať ten istý, z ktorého bolo kojené naposledy, hoci aj 2-3x po sebe....tak si vytiahne aj to zadné mliečko, takže aj keď zaspinká v priebehu 5 minút, to nevadí, pretože tú "smotanku" dopije keď sa prebudí 😉
Moja dcérka mala raz pár dní stolicu trošku dozelena ale keď som upravil kojenie, tak zmizla do 24 hodín 😉 Zelená stolica však môže byť aj z tvojej stravy, skús si spomenúť, čo si spapala v posledných dňoch. Ale myslím, že to bude tým predným mliečkom....tak skúste sa k "smotanke" ako to ja nazývam, dostať spomínaným spôsobom. A napíš mi potom, či to pomohlo....budem rada 🙂 Držím palce!!!
Mimochodom, dcérku dojčím doteraz 😉 😉 😉 Je to taký prísavníček 🙂

marci1408
11. okt 2011

@ewisam ....až teraz som si prečítala predchádzajúce rady maminiek....a hlavne @strapco13....a vidím, že sme sa zhodli 😉 ....ale hlavne hovoríme o tej istej stránke 😉 Určite vyskúšaj návštevu laktačnej poradkyne, ak sa stolica neupraví, ale myslím, že o 1-2 dni bude všetko ok 🙂

ewisam
autor
11. okt 2011

@nibiru ale nestresuje sa velmi, mojkame sa stale, spavame spolu, pri krmeni ma rucku na mojom srdci, takze dobre mu je, rehoce sa jedna radost...
@marci1408 dakujem za povzbudenie

monika15
11. okt 2011
nibiru
11. okt 2011

@ewisam tak super a neboj ona zosilnie a bude to dobre ja som malu tiez budievala zo zaciatku to papavala kazdu 1,5h. ked zaspala prehodila som ju na druhy cicik tiez som stlacala cicik to nam vemi pomahalo.potom sa to pretiahlo cca na 2,5 dokonca par dni do zadu mala zelenu stolicu co sa stale dojci ide nam posledna stolička a jest velmi nechce. 😒

ewisam
autor
12. okt 2011

@nibiru No zelam pevne nervy pri zubkoch 🙂

nibiru
12. okt 2011

@ewisam nastasie nemame ani hnacky ani teploty no len to jedenie 😀 radcej cici no ale polievky moze akekolvek 😀 😀 😀 tak aspon to 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli