Ako dosiahnuť 5 papaní u štvormesačného dieťaťa?

barbi2403
16. jan 2017

Ahojte moj maly bude mat 4 mes. a mam problem ze za 24 hod mi jedava 6x a nie 5 ako by mal. Doteraz som mu davala 150ml co by on mal vypit 180ml cize na to 6 papanie sa mu to nazbieralo a vlastne zjedol to iste ako keby jedol 5x(mnozstvo UM). Ale teraz si zacal pytat uz 180ml a ked mu dam aj v noci vypije o 180ml viac. Ked ho chcem "oklamat" v noci cajom bud zaspi len na chvilku alebo je hore dokym mu aj tak nedonesiem mlieko. Neviete mi nejak poradit ako dosiahnut len tych 5 papani? Navyse maly ma reflux takze dost vyvracka ale zavisi od kazdeho dna niekedy nevracia vobec inokedy vracka dost po kazdom jedeni. Doktorka to nejak neriesi aj ked chodime pravidelne na gastro pretoze pribera. Dakujem

jumama
16. jan 2017

A ved mu daj napapat kolko pyta, aj UM mozes davat "na poziadanie". Ci pribera viac ako by mal? U deti na UM as aj skor mozu zavadzat prikrmy, tak mozno ked prejde na tuhu stravu bude viacej syty a postupne nahradite mliecko inym. Aj grckat uz tolko nebude potom.

nataliq222
16. jan 2017

My mame styri mesiace a papame pomaly kazde dve hodiny, okrem noci a vonku v kociari vydrzia dlhsie. Nejak zatial neriesim ze by mali papkat len 5 krat. Davam ked su hladni 🙂

katka1981
16. jan 2017

Moja mala reflux jedavala 6x urcite 5 je malo. Pokial pribera ako ma, neries, ziadny caj nedava. Refluxove deti by nemali pit fenikel, aniz ani matu.

barbi2403
autor
16. jan 2017

@jumama no doktorke ked som to povedala tak ma skoro zjedla pohladom ze z akeho dovodu. A ze tiez pribera dost ma 4 mes. 7200g tak neviem

barbi2403
autor
16. jan 2017

@katka1981 to som nevedela doktorka na gastro povedala ze caj moze. A preco nie?

katka1981
16. jan 2017

@barbi2403, Ak pije AR mlieko, to je hustejsie, caj je riedky. Mne dcerka vygrcala aj lyzicku vody, do 15 mes. musela len AR mlieko. A dalsia vec ze fenikel, aniz a mata su byliny, kt. zvysuju kyselinu, takze viac drazdia babatko (aj dospeleho). Ani matka kt. koji a babo ma reflux, by tieto byliny nemala. Dcerke sme davali babycalm, je to vytazok tychto bylin, no peklo, strasne, co jej to spravilo.

katka1981
16. jan 2017

@barbi2403, fu, tak to je riadne babo.

lauricka
16. jan 2017

@barbi2403 ked zena dojci, dojci babatko na poziadanie, cize nevie, kolko vypije a dava babatku tak casto a na tak dlho, ako babatko chce. Ked si to tak premietnes, tak teba znervoznuju tabulky. Jasne, ze mas obavu, ze sa toho umelaca napije prilis vela a ze to nie je pren dobre. Asi treba tak rozumne, ale nie sa zas moc stresovat. Kedze pises, ze vraca, tak treba asi ratat aj ten ubytok, ze nie vsetko v nom ostane, co vypije, takze moze potom byt hladnejsie. Pri babatkach sa na poradniach sleduje vaha a ste sledovani aj na gastro, tak ked sa im zda vsetko OK, tak asi je. Okrem toho, deti mavaju rastove spurty, deti rastu akoby v takych skokoch, ked naraz potom vyzaduje aj viac jest. Urcite to dako zvladnete.

slavik
16. jan 2017

Moja dojcena dcera mala v 3 mesiacoch 7kg.Priberala 1kg mesacne. Daj malemu jest ked si pyta a kasli na doktorku.

barbi2403
autor
16. jan 2017

@katka1981 no my sme mali tiez AR-ko len ho tak zapieklo ze kakal az na 4-5 den takze hruza.

barbi2403
autor
16. jan 2017

@slavik no ale je dojcena a to nikto vtedy neriesi. aj ja mam kamosku co jej maly ma o 2 tyzdne viac a vazil o 1,5 kg viac ako moj a to uz doktorka neriesila lebo dojci. A mne to prizvukuje kazdu poradnu.

mimikas
16. jan 2017

@barbi2403 neries, moj ke tiez taky valibuk a inak v 4m papal 150ml 7x do dna. A moja lekarka stale tvrdi ze dieta spapa len tolko kolko potrebuje a ak potrebuje tolko papat mam mu dat. Neviem lde chodia na tie ich uzasne rady. Ked je maly hladny daj mu jest. On vie kolko potrebuje.

barbi2403
autor
16. jan 2017

Baby dakujem👌😉

slavka1811
16. jan 2017

pokial nema problemy s bruskom,ze by bolo prejedene,davaj kludne aj 6x za den papat.neries tabulky.je to orientacne,keby ti to fakt nedavalo spavat tak skus cas medzi papanim predlzit o pol hodku ale to zas podla toho ako bude miminko reagovat ci nebude plakat od hladu.a jako neries lekarku,ze je to vela.hadam nebude miminko hladovat !jaaaj taketo nazory lekarov milujem.coskoro budes zavadzat prikrmy,baby bude aj sytejsie a mozno sa zlepsi aj reflux

katarinamarkova
16. jan 2017

@barbi2403 otázka:
- aj ty si denne dáš 5krát a dosť? raňajky, desiata, obed, olovrant, večera.
Alebo niekedy len 3x, inokedy 7x??
- aj ty si presne meriaš objemy tekutín ktoré by si mala denne vypiť? vážiš na gram jedlo, ktoré by si mala zjesť?
- myslíš, že každé jedno dieťa je rovnaké aby jedlo a pilo presne striktne podľa tabuliek?

mirka17
16. jan 2017

nestačím sa diviť, to akože prečo by mal jesť iba 5 krát a nie 6 , 7, 8 krát? to sa skutočne riadiš tými tabulkami ktoré sú uvedené na krabici od mlieka? Alebo v čom je problém? trochu inštinktu do toho. Budem uprimna, ale 180 ml na jeden šup pre také malé dieťa je teda riadna pecka, ja sa mu ani nedivím že grcká, možno ani nemá reflux, len chudatko je mu zle. Radšej by som mu dávala častejšie, ale menšie dávky, ako mu takto rozťahovala žalúdok. To koľko mu chceš dávať mlieka ked bude mať rok? Ja mám dvojčatá, a teda 4 mesiacoch som viac ako 90 ml nedala na jeden šup, radšej som im dala o 3 hod. dalšie mliečko. Teraz v 2 rokoch pijú 180 ml, iba raz som sa riadila tými tabuľkami na krabici od mlieka, a to ked som ho prvykrát robila, a tiež som namiešala nejakých 150 ml, a 100 som vyliala do záchodu s prepáčením. moja rada dávaj menej ale častejšie, nech sa mu trošku zmenší žalúdok, lebo ináč sa dostaneš do začarovanéh kruhu.

laurika1517
16. jan 2017

@barbi2403 prosim ta cim skor sa spamataj a zacni dieta krmit podla toho co si pyta a nie podla tabulky... ty sa krmis akej tabulky? tiez si vazis kazde susto?

barbi2403
autor
17. jan 2017

@laurika1517
@mirka17
@katarinamarkova az som cudovala ze ma tu nikto neskritizoval. Dovod preco som sem pisala bolo to ze DOKTORKA aj pediatricka aj na gastre( a nie ja) mi vynadali ze mu davam 6x. A skor som chcela vediet rady a skusenosti druhych a nie kybel vycitiek a kritiky. Ale dakujem a spametam sa😉

daja07
17. jan 2017

@barbi2403 ved ked ta lekarka tak buzeruje kazdu poradnu tak jej povedz to co chce pocut a svoje dieta krmi podla vlastneho uvazenia. ved ked je dieta kojene tak nevies odhadnut kolko toho vypilo. ja svojho kojim a ked je hladny dam mu jest. a to iste by si mala aj ty 🙂 o chvilku zacnes prikrmovat a zasa to bude trosku ine

lubi40
17. jan 2017

@barbi2403 4 mesacne babatko moze kludne papat 6x denne, preco by mal iba 5? ja som sice v tom case iba kojila, ale zato 7-8x denne. Ked sme presli ciastocne na UM( moje mu uz nestacilo a chcel papat kazde 2 hodiny aj v noci a pomenej priberal), tak 6x. 5x to bolo az od 7 mesiaca, kedy som vysadila nocne mlieko. UM davaj kludne kazde 3-4 hodiny. Ak ma reflux, tak mu radsej zniz davku (drz tych 150ml) a davaj castejsie.

bubinko1506
17. jan 2017

ahoj, moji mali maju 3,5 mesiaca a tiez reflux. Piju AR mlieko a za den mame priblizne 6 krmeni. Mali by uz pit 180ml na krmenie, ale jeden vypije 120ml a druhy 150ml. Doktorka je s nimi spokojna, lebo obaja pekne priberaju a podla nej im mam davat, ked si pytaju a kolko si pytaju. Jedna dvojka papala minuly tyzden kazde 2 hodiny po 60ml - trapili ho zubky, tak pil menej a castejsie. V noci som s nim bola hore kazde 3 hodiny, trosku sa napil a znova zaspal.
Caj ani vodicku im davat nemam.

lorela
17. jan 2017

@barbi2403 Ja osobne, byť na tvojom mieste, dávala by som bábätku menej a častejšie. 150 ml - 6-krát, aj 7-krát denne, ak si zapýta. A ďalej sa rozhodla podľa toho, aký dopad, či negatívny alebo pozitívny to malo na dieťatko.
Až tak striktne by som slová pediatričky na tému "5-krát a dosť" nebrala, a to som človek, ktorý uprednostňuje odborné rady, no tiež sa spolieham na vlastný úsudok.

mirka17
17. jan 2017

@barbi2403 neviem kde je v mojom príspevku kritika, ale ak to tam vidíš , tak sa potom ospravedlňujem, podstata môjho príspevku je dávať častejšie ale menšie dávky.

katka1981
17. jan 2017

@barbi2403, neviem, akosi im nerozumiem. U mna nikto neriesil. Nejdem teraz hladat v notese kolko pila, ale ak moc chce, zajtra ti to pozirem, ale pila na svoj vek ako uvadza vyrobca na Nutrilone ale pila kazde 2,5 hodiny. A ked zacala pytat po 2 hodinach, vedela som ze musim zvysovat davku. Jedla 5x denne pus v noci. Syn ma reflux tiez ale je kojeny a teda koji sa x krat, kazdy mesiac inak.

matka1989
17. jan 2017

daj ako chce male. a co sa tyka caju nasa nepila do roka 🙂

matka1989
17. jan 2017

pol roka preklep 🙂

barbi2403
autor
23. jan 2017

@mimikas a aj ked si ho zacala prikrmovat tak pil 7x?

janush
23. jan 2017

daj malemu jesť keď si pýta, nie kolko je napísané v knižkach... 5x alebo 6x to je jedno, ak je hladný prečo mu odopierať?

mimikas
23. jan 2017

@barbi2403 ano, este stale papa 6x aj napriek tomu ze uz papa 2 x do dna. On ma proste velky apetit, aj moj starsi bol taky a teraz ma 5 rokov a je to zizala dlha a chuda 🙂