Ako kojíte dieťa s vykĺbenými kĺbikmi?

liliankalbx3
29. jún 2014

Dobrý deň mamičky.
Chcela by som poprosiť o rady...mame dcerku s obojstranne vyklbenymi bedrovými klbikmi,napravili jej to v piatok v celkovej anestézii :'(, dostala sadrovú spiku. Som prvorodička,prosim vás o akúkoľvek radu,ak sa tu nájde mamka,ktorá si presla niečím podobnym-ako bábätko kojite? Lilly musi co najviac ležať na chrbatiku s nôžkami podlozenymi podlozkami. Ako ste kočíkovali? Ma nozky do sirky 45 cm, nevojde sa do hlbokého kocika - ako ste to riešili? Ako ste prevazali dieťatko v aute? Ked sa nevojde do autosedacky??? Nosili ste ho v klokanke? Nejblizi to bedrovým klbinom? Nevyklbia sa naspäť? Ďakujem z celého srdca za AKÚKOĽVEK radu....

janocka
29. jún 2014

Klokanku nepouzivaj, ta bedrovym klbom a chrbtici skodi. Pouzi ergonosic(manduca, Kibi, Beco, Liliputi, Ergobaby, Meitai...) alebo satku ak chces nosit

tanaja
29. jún 2014

My sme mali operovanu bedr.klb pred rokom,to mal maly 4r.takze sme to mali narocnejsie, bol tazky. tiez som ho len tak-tak napchala do kocara, podlozila som ho,a dalo sa. treba ju aj obracat,dat do horizontalnej polohy,kvoli prekrveniu...bud rada,ze je este mala, to zvladnete 😆 na ostatne otazky sa spytaj ortopeda! v aute lezal na zadnom sedadle,inak sme ho nevedeli prevazat, mali sme lekarsku spravu pre pripad,zeby nas zastavili policajti!

lionx
7. júl 2014

Ahoj,,v prvom rade ma mrzi,,ze ste posadrovany,,zazili sme si to aj my doma ☹ ..zial,,viem,,ze to nieje lahke ale zvladnete,,takze takto,,ja som kupila kocik pre dvojicky bez stredoveho predelu,,kedze ako pises ani moj sa do normalneho kocika nezmestil a vonku sme museli chodit,,autosedacku sme taktiez kupili novu,,taku.kt.sa dala dat do uplneho lahu,,vypodlozila som nohy a vsetko bolo fajn,,takze ak budes mat este nejake otazocky kludne napis IP velmi rada ti poradim a hlavne povzbudim,,opatrujte sa 😉

betunka39
7. júl 2014

Je mi luto.ze mala ma sadry.moju to chvalabohu obislo.ale mali sme remence.co bolo tiez tazke davat ci do kocika.alebo dedacky.Ale my sme od lekara dostali papier.ze nemoze sediet v sedacke.tak som ju davala do vanicky z kociara a vzdy pri nej vzadu niekto bol.To bolo nase riesenie.

mzz
12. júl 2014

Ahoj, my sme tým prechadzali pred rokom. Kojila som malú a vlastne stále kojím na vankusi na kojenie, po prípade som si ju podladala ešte paplonom, strašne pri tom trpí chrbtica ale stojí to za to ;0) potom som si zvykla i dojcit hocikde bez nicoho. Clovek si na tu sadru zvykne, nauci sa s tym existovat i babatko si zvykne. Najhorsie boli tie prve dni v nemocnici. Kocik sme vyplnili vankusmi a vozili sme ju navrchu, prežili sme i zimu našťastie sa zmestila i so sadrou do overalu. Sedačku sme si požičali takú staršiu Chicco a vypodlozili vankusom a i sme ju zapli ;0) do našej Cam sa zmestila pri druhej sadre s menším vankusom. Bola to ťažká improvizacia, ale zvládli sme to. Vždy bola riadne zapnuta v sedacke, ale odskusali sme ich asi 5 zo začiatku. Rada bola v takom lehatku pre babatka, tiež Cam. Problém je udržať tu sadru v cistote, ja som ju obliepala páskou a intimkami.
Neboj, zvyknete si a bude dobre. Človeku je to ľúto ale po liečbe mala všetko rýchlo dozenie. Naša Bibi po zložení ortezok do 2 dni sa pretacala a potom hneď i sedela a začala štvornozkovat ako motorova myš a už začína i samostatne chodiť. Držte sa a keby niečo tak sa pýtaj ;0)