Ako liečiť prechladnutie počas dojčenia?

sivocka
25. feb 2008

Ahojte, prosim o radu, boli ma hlava, uzliny, a mam zachriipnuty hlas.....co si mozem dat, aby sa mi ulavilo? Plne dojcim, lieky sa bojim, je mozny paralen? Do caju si nechcem dat ani citron, ani med....mate s tym skusenost? dakujem

monkula
25. feb 2008

sivocka, kúp si homeopatikum s názvom oscillococcinum, ja som sa ním vyliečila už dvakrát...
😉 😉 😉

susik77
25. feb 2008

sivocka: mozes si kludne zobrat aj 2-3 paraleny denne.pred 2 mes. som mala neco podobne, akurat ak 38.5 horucku, za den a pol som bola zdrava 😉 ze vraj pri kojeni sa rychle uzdravuje...

nikkos
25. feb 2008

paralen můžeš, doporučuji také Oscilococcinum - mě pomáhá 🙂

susik77
25. feb 2008

suhlasim, oscillo je super 🙂

sivocka
autor
25. feb 2008

dakujem dievcata, reklaMU NA OSCILO si pospevujem hocikedy, ale nenapadlo ma to....takze, este ze ste tu.... 🙂

cermonca
25. feb 2008

No tam me Oscilo... nezabira 😠 a vsude kolem si to lidi chvali 🙂

zevina
25. feb 2008

cermonca, to jsem ráda, že nejsem jediná komu oscilo nefunguje 😅 ale jinak jsem všude slyšela samé kladné ohlasy 😉
takže sivocka směle vyzkoušej, snad budeš patřit k těm, komu zabírá 😉 paralenu se neboj a na bolavý krk můžeš ještě prubnout babskou radu: kloktej teplou slanou vodu (několikrát denně a hodně osolenou-asi jako trochu přesolené chipsy) to zas funguje mně

jabber
25. feb 2008

Paralen můžeš - mě když bylo nejhůř, tak jsem slupla i 1 Ibalgin 400 a do rána jsem byla v pohodě 🙂

biba12
25. feb 2008

Ja si vecer dam strucik cesnaku, takto to urobim 3 dbi po sebe a mam po nadche a prechladnuti. Dolezite je dat si ho uz ked citis , ze sa Ti pusta nadcha, alebo Ti nie je dobre. Robim to uz niekolko rokov a neskalamalo ma to. Aj ked kojim, malemu to nevadi.

jaduska
25. feb 2008

Môžeš aj panadol, na hrdlo kalciový sirup, alebo hedelix a pod. Teraz je veľa sirupov, ktoré môžu aj dojčiace matky.

ziza55
6. nov 2010

@biba12 ahoj ... a prosim ta pri prechladnuti si ako davas ten strucikcesnaku,?LEN TAK ZJES ?ALEBO DO NIECOHO PRIMIESAS?DAKUJEM

biba12
7. nov 2010

@ziza55 davam si strucik cesnaku, nakrajam na male kusky a prehltnem ako liek. Pozuvat ho nezvladam🙂 A este si davam med do caju, ale to si furt davam. A dobry je aj zazvor. Ja to robim tak, ze ho nastruham,necham vyluhovat a potom vypijem ako caj. Nie je to chutne, ale pomaha to.

ziza55
7. nov 2010

@biba12 dakujeeeeeeeeem isto vyskusam 🙂

lidiab
7. nov 2010

Opatrne s tim medem, je to silny alergen 😒

margotg
7. nov 2010

Můžete paralen i ibalgin (do mléka skoro vůbec nepřechází) pokud nemáte vysloveně alergické dítě tak je dobrý černý bez, čaj ři nachlazení. jitzrocelový i mateřídouškový sirup. S hedelixem opatrně, dával se i novorozencům, ale asi před dvěma lety to súkl omezil až od dvou let , při velké zahlenění lze i mucosolvan. A na kloktání je vinikající florsalmin nebo doma připravený odvar ze šalvěje a taky peroxid vodíku

zuzana.dry
19. okt 2011

Pocas dojcenia urcite odporucam oscillococcinum..mozes doplnit.coryzaliu na nadchu...homeogene na hrdlo...kazdu hodinu az do vymiznutia priznakov...potom predlzovat interval...su to take cmulaky....to mi zabralo aj teraz...v nedelu som sa citila zle...tak ako pred chripkou, virozou...zimnica a pod...brala som oscillo kazdych 6 hodin a v pondelok...normalne v pohode som fungovala...este ma to nesklamalo...fakt odporucam...mate aj ine take dobre skusenosti?

tinki
19. okt 2011

ja som bežne používala a aj používam čaj s medom..dúfam, že sa neobjaví nejaká alergia.. 😒 Ale na prechladnutie jednoznačne čaj a vit. C..Načo ďalšiu chémiu...U mňa oscillo vôbec nefungovalo.

luthien.k
19. okt 2011

Citrovital na kloktání, pro podporu imunity echinaceové kapky (nechat odpařit alkohol), rakytníkový sirup a probiotika. K tomu šípkový čaj a vit. C s prodlouženým účinkem.

dalinka1
27. sep 2012

Ahojte,chcela by som sa opýtať či ten liek OSCILLOCOCCINUM môžem zobrať aj keď cítim hrdlo a mam plný nos,a ešte aj kojím,a ako ho mam vlastne použivať koľko kapsúl na deň alebo ako to je,ďakujem

dalinka1
27. sep 2012

Ahojte,chcela by som sa opýtať či ten liek OSCILLOCOCCINUM môžem zobrať aj keď cítim hrdlo a mam plný nos,a ešte aj kojím,a ako ho mam vlastne použivať koľko kapsúl na deň alebo ako to je,ďakujem

raffaela
15. apr 2013

paralen je bezpecny, ale este lepsie zabrat cibulou, cesnakom, chutnejsie 🙂 dumbierom (zazvor) a bylinkove sirupceky s vitaminom C v miernych davkach a homeopatika urcite nic nepokazia, http://www.pilulka24.sk/oscillococcinum-tobolky...

pandica
15. okt 2014

Baby, momentálne som chorá, už druhý deň užívam oscilo, no ale v lekárni mi povedali, že 2x do dňa. Niekde som tu čítala, že to užívate aj každých 6h., aj v noci? Nie je to moc? Aj v letáku píšu, že 2 - 3x denne po dobu 3 dní. Ďakujem

nikolapaucinova
21. nov 2014

Theraflu-horuci napoj mate s nim niekto zkusenost,mozem ho ked dojcim???

evittam
21. nov 2014

@nikolapaucinova Keď dojčíš tak Theraflu nie, podobný nápoj z byliniek má Dr.Weiss - ten môžeš. 😉 Alebo odporúčam čaj z čerstvého zázvoru+med+citrón

bertus27
10. nov 2016

Ahojte poraďte mi prosím kojim a prechladla som stále cikam po trošku

kucierka115
12. feb 2018

Ja keď som si urobila čaj zo zázvoru, malá bola strašne zlá ( dva dni som ho pila, dva dni bola zla, takže to pripisujem jemu🙂

alexmar
4. sep 2018

kedze lieky by som pocas dojcenia vyradila skus nejake z tychto babskych rad:
http://www.damskyweb.sk/7-overenych-rad-ako-sa-...