Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako naučiť 2 ročné dieťa na dojčenie iba pred spaním?

naomi23
22. jún 2012

Ahojte,
mám akútny problém, potrebujem počuť skúsenosti z praxe. Svoju druhú dcérku som dojčila na požiadanie 26 mesiacov. Momentálne ju štvrtý deň (od utorka tt.) odstavujem, a to úplne (musela som začať brať lieky). Prvý deň mierny plač, druhý deň úplná pohoda, a teraz tretí a štvrtý deň katastrofa. O plač nejde, to som schopná zvládnuť. Ide o to, že Nellinka zaspávala na prsníku a momentálne sa jej režim totálne nabúral, nevie zaspať cez deň, ani večer.
Moja otázka teda znie: Je možné, že by som po dobratí liekov naučila dcérku piť materské mliečko VÝLUČNE pri uspávaní, teda 2x za deň? Alebo je to nemožné, keďže som doteraz dojčila na požiadanie, tzn. veľakrát cez deň a veľakrát v noci....
Urobila by som to iba kvôli jej režimu, bojím sa tohto nabúrania, neviem si predstaviť, ako ju budeme odteraz uspávať...
Alebo mám vydržať a po čase sa to teda utrasie a naučí sa nejako sama zaspinkať?
Ak máte v tomto smere nejaké skúsenosti, napíšte mi prosím. Ďakujem.

strapco13
22. jún 2012

@naomi je vela liekov kroere motzes brat aj pri dojceni..napis mi do IP..pozriem ti konkretne lieky, pripadne najdeme alternativu
a ano, mozes naucit dieta na cokolvek, podla mna je lepsie neobmedzovat dojcenie..ale pokial si vyberas medzi dojcit 2+-x do dna a nedojcit, tak potom dojcit 2-x do dna

kokorunecka
22. jún 2012

Podľa mňa už je dosť veľká na to, aby stále zaspávala na prsníku...
😕

juliap
22. jún 2012

naomi23 ja kojim Jarka 2x za den pred obednym spankom a vecer, takze moja odpoved je ano, v pohode ... ale mozes uz aj nekojit, to, ze strajkuje a ze sa jej trochu nabural teraz rezim, je docasne, pri 2 dcere som prestala tiez v 2 rokoch kojit zo dna na den a kriza bola 1 tyzden a potom vsetko nabehlo na pekny rezim len uz bez kojenia

vejula
22. jún 2012

mam skusenosti s tym, že lekari odporučaju koniec s dojčením aj v pripadoch uživania liekov, ktore su s dojčením kompatibilne. LEn preto aby sa chranili, je to pochopitelne, no v podstate smutne, že vela žien kvôli tyždnu ATB zahodili dojčenie, čo môže znamenať a aj znamena pre dieťa velkarat ovela väčšie riziko ako keby s dojčením neskončili. Ja som podla lekarov mala s dojčením skončiť už 2 krat kvôli liekom. A bolo to len s tym skonštatovaním, že však maly už je velky, dojčiť už nemusíte tak to proste ukončite. Oba razy som sa poradila s LP od mamily a oba razy mi potvrdili, že dane lieky sa popri dojčení môžu uživať. Do IP ti napišem mail na jednu paní z mamily, s ktorou sa vždy radím, ked mam nejake nejasnosti ohladom dojčenia a liekov.

majusa4444
22. jún 2012

moj syn bude mat dva roky o tyzden a stale kojim na spanie..bez prsnika nezaspi..13 augusta chcem uplne odstavit..nastastie uz neojim na poziadanie to uz zvladol len na spanie.. neviem ako to najlepsie bez placu zvladnut.. ako ho inak uspat.. mozem si za to sama ja viem ale tak nabuduce budem mudrejsia a takej chyby sa vyvarujem :D tak radim uz prsnik nedat..lebo neskor sa ti to zopakuje ked budes chcet uplne odstavit alebo zasa sa nieco vyskytne..a zasa budes mat plac

katulienka.
22. jún 2012

Dcerka ma tiez 26 mesiacov. cez den je v jasliach. ale poviem ti ze to bol priserny horor, kedze zaspavala len na prsniky plus bola kojena na poziadanie ( min raz za hodinu ci bol den alebo noc) , a to do 18 mesiacov. pokial jej nedam mlieko doma, cez den ani nexasp :( vecer uz to nezvladnem psychicky ja... kto to nezazil, asi nepochipi. moja dcera ma k mojim prsiam az prilis dobry vztah. dokonca sa s nimi zacala rozpravat. hovori, ze dida, ty si moja kamaratka. ja ta lubim. a podobne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli