Ako naučiť dieťa znova na prsník?

lucka127
9. dec 2011

Ahojte mam 4 tyzdnove babatko a stala sa nam takato vec. Malicky mal silnu zltacku a aj sme polezali v nemocnici do jeho zhruba dvoch tyzdnov, prisli sme domov opat mu hodnoty vyskocili,ale mal aj kefalhematom na hlavicke vraj to bolo aj tym, kojeny sme boli normalne aj ked v nemocnici musel urcite davky vypit tak sa priebezne dokrmoval s flase mojim mlieckom. Lenze problem nastal az teraz, tlacili na mna ze to nemoze byt stale taky zlty z etreba s tym daco robit,a aj sprosta som sa nechala nahovorit..teraz to lutuem bolo by sa to mozno vstrebalo same..najskor ze mam davat zivocisne uhlie ale to sa mi enpozdavalo radcsej som volala k nam na pohotovost detsku a tam som vychytala velmi milu p.doktorku a poradila mi ze na jeden den mam malemu prevarat mliecko moje a tak mu ho dat pit ze tym sa odlahci pecen + cajiky,tak sme vcera odsavali a prevarali a dala som mu to s flase "vraj za jeden den sa nic nepokazi) ale sa aj pokazilo..v noci sa mi nechcel vobec prisat-kojim cez klobuciky nakolko mam velke prsia a ani v nemocnici sa mi bez neprisal,akoby si nevedel prsnik chytit skusali sme to s tromi laktacnymi sestrami potiahol dvakrat a vypustil,tak som ho uz dalej netrapila aj koli zltacke,pretoze sme ho museli zavodnovat aby to vyplavilo von..nasla som doma glukozu tak som sa mu popri klobuciku snazila aspon trohu dat aby sa prisaôl potom aj chytil a teraz je to vo faze ze aj chyti ale nevytiahne cely, potom aj nechyty a zuri a aj azacinam byt z toho zufala..nechcem prist o mliecko, chcela by som dojcit..prosim poradte mi nejake tipy triky ak mate podobnu skusenost,resp.ako ho prekabatit..vopred dakujem

u2jana
9. dec 2011

je mi luto, ze sa trapite,
skus oslovit nejaku poradkynu z tychto:
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

pripadne napis sem, tu radia skusene poradkyne: http://forum.dojcenie.eu/index.php

drz sa

vejula
9. dec 2011

@lucka127 mylim že takto na dialku ti nikto neporadi, to bude chcieť osobne stretnutie s Laktačnou poradkynou, ktoru najdeš na linku čo tu hodila @u2jana

dazdovka
9. dec 2011

@lucka127 ja by som odporucila mlieko odstriekavat/odsavat, skladnovat v chladnicke/mraznicke a potom ked bude hladny (ale nie az urevany a vycerpany od hladu) podavat flaskou. Potom casom, ked sa rozpapa mu cez den miesto flasky ponuknut prsnik.. a potom postupne castejsie a castejsie az budes uplne dojcit. Nejako takto som i ja presla k uplnemu kojeniu, babo malo tiez problem sa prisat, bo prsniky obrovske a nedarilo sa normalne prisat. Ony trosku splasnu po mesiaci-dvoch...

lucka127
autor
9. dec 2011

@u2jana
@vejula
@dazdovka
dakujem babulky za rady, dufam ze uz v buducnosti nebudem potrebovat v tejto oblasti pomoc🙂)
pozitivna sprava ale je ze sice som vycerpana psychicky,ale sme to dnes dotrapili..cez den to bolo vo faze ze plackal ale nakoniec sa prisal,striekala som mu popri klobuciku troska cajika tak sa prisal,sice to trosku trvalo a protestoval, poobede uz bol dost nahnevany,ale to sme sli von a vyspinkal sa 😖 a potom sa pekne chytil a teraz vecer ukazkovo, tak sa z toho velmi tesim a dakujem Bohu zato..uf tak som sa bala,dufam ze v noci to nebude ine,len mam teraz trochu obavu ci mu davat cajik z flase..co poviete?lebo predtym vela pil aj cajik a na prsnik sa chytal normalne tak neviem som z toho zmätena nacisto...a este dalsia vec zltacka je na uistupe tak to fakt s tym prevarenym mlieckom zabera, je to riadny rozdiel z ocnych bielkov mu stiahlo skoro uplne a uz je ruzovucky a nie zlty.. 😀 dakujem vam za rady🙂)

lauri
9. dec 2011

@lucka127 vidim, ze je to u vas na dobrej ceste, tak drzim palce, nech dojcenie rozbehnete naplno 😉 cajik z flasky nepotrebuje, teda vobec ziadny...materske mliecko uplne staci.
Az ked bude vacsi a papat prikrmy, tak bude potrebovat extra tekutiny, ale to potom odporucam vodicku a nie cajik (a uz vobec nie sladeny)

feb13
9. dec 2011

@lucka127 Caj z flasky podla mna NIE. Jednak normalne kojene dieta nepotrebuje caj, teraz mozno kvoli zltacke je to inak ze to aj pomaha neviem ale ked je uz na ustupe tak mozno uz ten cajik ani netreba. Ked mu ale chces dat, tak zo striekacky, pripadne normalne z pohara (da sa, troska to tecie aj pomimo ale to nevadi, babatka vedia pit z pohara), alebo lyzickou, ide to pomalsie ale take babo nepije vela, neviem kolko mu davas ale ked je popritom normalne dojceny tak ja by som urcite nedavala viac nez 10 max 20 ml naraz a to sa da aj takto. Davaj s tym pozor, lebo ak sa mu zaludok naplni cajom moze potom menej mliecka papat a tebe mlieko postupne ubudne.
Dalsia vec, ja som svojho syna ucila od zaciatku ako som ho zacala prikrmovat aj pit z pohara. Potom mi prisla flaska pohodlnejsia ale za par dni ma zacal hryzat pri dojceni, tak som flasku odlozila len na prechadzky a doma dostaval aj nadalej z pohara a upravilo sa to. Proste ta flaska moze narobit problemy v hociktorom veku, kym este dojcis.
Ale som rada ze sa ti prisal, ja som mala tiez velke problemy s dojcenim aj ked inej povahy ale viem ake je to trapenie ked to nepojde tak ako sa ma. Drzim palce.

beton
9. dec 2011

@lucka127 velmi ma to mrzi, ze si si musela tolko vytrpiet a vela z toho zbytocne len vdaka nespravnemu zaciatku. ak pises, ze sa normalne prisalo, znamena to na prsniky, ci na klobuciky?
vidim, ze mas uprimny zaujem dojcit, preto by som ta upozornila na niekolko veci. cumlik, flaska a klobuciky, okrem rizika infekcie, mykozy atd., takmer vzdy vedu k nespravnemu prisatiu, resp. neschopnosti sa prisat a efektivne pit. tym sa znizi tvorba mlieka a smeruje to k odstaveniu. tomu sa chceme vyhnut. preto odporucam niekolko opatreni, kym k znizeniu tvorby mlieka nedoslo. babatko prikladat, prikladat, prikladat. vyskusaj rozne polohy, velke prsniky nie su dovodom na pouzivanie klobucikov. dalej vylucit akekolvek ine tekutiny. dojcene babatko na poziadanie !!! nepotrebuje ziadne ine tekutiny, materske mlieko ich obsahuje v takom mnozstve a forme, v akom ich prave tvoje babatko potrebuje. ani zltacka, ani ine ochorenie nie je dovodom na ine tekutiny (vyplnia zaludok prazdnou bezvyzivovou tekutinou, oddialia dojcenie a tym prisun dolezitych latok, zaroven tebe znizia tvorbu mlieka, pretoze prsniky nebudu dost casto stimulovane pitim babatka k tvorbe mlieka.) ak podavas svoje odsate mlieko, tak vzdy lyzickou, striekackou, idealne cievkou, najma ked ma babatko problem sa prisat (http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...). este by som ta vyviedla z omylu s tym prevarenym materskym mlieckom. keby si to mlieko nebola prevarila, tak mate zltacku za sebou pravdepodobne ovela skor. prevarenim si v materskom mlieku zabila vacsinu dolezitych zivin a latok pre babatko. materske mlieko ma zlozenie, ktore je pre dietatko uplne prisposobene, je najlahsie stravitelne a pomoze mu prekonat vsetky tazkosti, fyzicke aj psychicke. zaroven mu buduje imunitu. dojcenie ho upokoji, zasyti aj uzdravi. tak ako si sama uvedomujes dolezitost materskeho mliecka pre svoje dietatko, tak si ho musis aj vybojovat :o)) velmi ta v tom povzbudzujem a urcite odporucam osobnu navstevu laktacnej poradkyne (zoznam najdes na www.mamila.sk), pretoze tvoj problem je dost komplexny a je tazko ho tu v skratke vyriesit. ak potrebujes, napis mi aj do IP, kde to mozeme este podrobnejsie prebrat.

estterka
9. dec 2011

"laktacna" sestra v nemocnici(co sa tak niektore nazyvaju ) a poradkyne je jeden obrovsky rozdiel. laktacna poradkyna s certifikatom z mamily neponukne ako prve riesenie flasku ako sposob dokrmovania,su ine moznosti a nikdy neporadi klobucik-teda by ti vysvtelila,ukazala,pomohlo s prikladanim.
ide o cas,nestracaj ho,volaj hned poradkyne,pretoze ako pises,dojcit chces. ak by mi skutocne zalezalo na dojceni,neriesila by som to s nikym tuto,len s ludmi s praxou-a certifikatom.

este jedna poznamocka-prevarat materske mlieko??ale caj je okej,ze?? materske mlieko sa absolutne prisposobuje potrebam dietata,nic stravitelnejsie neexistuje,je bezzvyskova potrava a ked ho prevaris,zabijes v nom vsetko dobre,to co lieci,aj zltacku. neuveritelne pre mna.

strapco13
10. dec 2011

@lucka127 v podstate @beton napisala vsetko..skontaktuj sa s laktacnou poradkynou z mamily...pomozu 😵