Ako naučiť štvormesačné dieťa na fľašku, keď potrebujem odísť na pol dňa?

saraandsara
20. júl 2020

Ahojte,
Ako naucit 4m dieta na flasku odsateho mliecka?
Syncek je plne kojeny, na zaspavanie pouziva cumlik. O tyzden potrebujem odist na 4h (pracovne, ziadna kavicka s kamoskami) a kazdy den uz asi tyzden mu ponukam odsane cerstve mliecko alebo caj, ale odmieta. Neprehltne alebo sa iba hraje, oblizuje.
Skusila som 3 rozne flasky roznych tvarov, ponukal aj tatko a rozne polohy a nic.
Nejake rady?
Dakujem

zuzanaete
20. júl 2020

Ked tak pomalicky striekat injekciou. To uz bude mat v pusinke, tak nejak prehltne.

mirro
20. júl 2020

@saraandsara striekačkou alebo malou lyžičkou.

saraandsara
autor
20. júl 2020

@mirro aj to ma napadlo ze striekackou aby mal trosku mliecka kym sa vratim

ukulela
20. júl 2020

@saraandsara striekačkou, môže byť aj od nurofenu, ale striekať do líca, nabok, nie do hrdla. Alebo lyžičkou. Neboj, bábo pochopí, že ak chce jesť, musi prehltnut.

bluka2
20. júl 2020

To bude úplne ok, ani nemusíš učiť na fľašku. Z malého pohárika napríklad alebo tá lyžička

vilma7
21. júl 2020

V prvom rade nesmieš ponúkať ty, teba spája a korením a prsom. Ak mu ponúkne niekto druhý, určite neohrdne. U nás to tak bolo. bez.problemov vypil. A aj keď by nevypil dovtedy, za tie 4 hodiny neumrie hladom. Nakoj ked pôjdeš a potom keď sa vrátiš.

ivangeline
21. júl 2020

Moja cez striekačku. ☺️ A bez problémov.

nikpa
21. júl 2020

@saraandsara keď bude naozaj hladny, vypije. Ak nie tak sa neboj, tie 4 hodinky zvládne aj bez mlieka.

sabush000
21. júl 2020

neboj keď tam nebudeš tak vypije 😁. len naďalej mu ponúkaj ž fľašky, ja by som skúsila prv pár kvapiek mu dať do úst so striekačkou alebo lyžičkou aby cítil tu chuť a potom hneď fľašu.