Ako oddialiť časy dojčenia počas noci?

katka116
10. júl 2013

Ahojte babulky, chcem sa poradit mam mesacneho synceka a chcem sa spytat ako sa da oddialit cas dojcenia pocas noci? Maly mi totiz papa kazde 2 hodiny, to 20 min papa, potom dlho odrgagavame a ja spim mozno hodku a som totalne hotova a to rano vstava o 5.30h lebo sa potrebuje vykakat a niekedy je hore cele doobedie... potom mi zase prespi od obeda do vecera - vtedy papa kazde 3 hodiny.
V noci mu davam papat z oboch prsnikov, totalne ich vysaje, je to velky papkac... ale neviem preco nespi aspon 3-4 hodiny. Pri dcerke sme boli zvyknuti od narodenia aj na 6 hodinove spanky. Vsetci ma strasia, ze pri chlapcoch je to normalne a ze mozem byt rada, ze nevstava kazdu hodinu, 1,5hod.

Ja budem rada za kazdu radu, ja totiz popri malom pracujem sice z domu, ale musim sa sustredit a som uplne hotova a unavena ☹

barborka2708
10. júl 2013

Ahoj Katka. Ja ta uplne chapem je to tazke a hlavne ked este popri malickom aj pracujes. Tvoj syncek je este velmi malinky on este potrbuje dost casto papat. Ono sa to casom ako bude starsi a strasi upravi a nebude uz v noci pytat tolko papat. Treba len vydrzat a mat trpezlivost,to uz je na nas matkach 🙂 🙂 Prajem vsetko dobre 🙂

katrinka8
10. júl 2013

Ahoj, Tvoje babatko je este malicke, ved ma len mesiac 🙂 Je to uplne normalne, ze takto casto papa. Vekom sa to upravi a bude papat menej casto. Ja si myslim, ze obmedzovat dojcenie tak malinkemu babatku nie je dobre riesenie. Chapem, ze si unavena, je to pochopitelne, ved este ani sestonedelie nemas ukoncene + pocas dna musis pracovat. Asi to bude zniet tazko, ale myslim, ze to treba len vydzat a mat trpezlivost. Papanie sa syncekovi urcite upravi, takisto aj spanok. Ani sa nenazdas a budes mat velkeho chlapa - uzivaj si tieto krasne prve chvile blizkosti s babatkom. Myslim, ze Tvoje dietatko teraz potrebuje najma Teba, Tvoju blizkost, a samozrejme, Tvoje mliecko. Je to este obdobie, kedy sa prisposobuju maminky babatkam. Nedala by sa Ti obmedzit, pripadne uplne na niekolko tychto prvych tyzdnov uplne vypustit praca? Aby si sa kvoli tomu nemusela zbytocne stresovat a mohla viacej oddychovat cez den.

marcelatje
10. júl 2013

@katka116 nič neodďaľuj, zbytočne ideš do rizika straty mliečka lebo stále platí vzorec že keď je dopyt je aj tvorba ale ak mu budeš dojčenie odďaľovať bude sa aj mliečka menej tvoriť. Takýto spánok nie je typický len pre chlapcov, my sme mali 2-hodinový interval dosť dlho a ak nás niečo trápilo papali sme aj častejšie. Prvé mesiace som mala pocit že dojčím non-stop a highlight dňa bolo ísť do sprchy 😀 😀 😀 😀 😀 teraz sa mi smeje, ale vtedy som mala všakovaké myšlienky. Bola som vyčerpaná fyzicky aj psychicky, nahnevaná, hormóny sa plašili o 106, vytáčali ma "zaručené" rady všetkých kamošiek a matiek roka, mala som pocit že ešte kúsok a zrútim sa úplne 😖 Tiež som pracovala z domu, teda chcela som, ale proste sa nedalo 😒
Teraz stále v noci papáme minimálne 5x 🙂 ale už toľko neplačeme takže je to 100x lepšie 😅

katka116
autor
10. júl 2013

No ja pracujem len 2 dni v tyzdni a nejake materialy chystam z domu, takze toho nie je vela... ale v noci nic nenaspim a poobede uplne odpadavam.. a mm sa dotrepe pred 20h. To je este dcerka chora a doma... ani so spankom sa vsetci 3ja nevieme zladit ☹

danjelca
10. júl 2013

@katka116 no moj má 1O mesiacov preč a v podstate žiadna zmena 😀 pýtal mlieko den noc v intervale 2,5 hod...no ok, teraz vydrží 3 😀

ked má horší den tiež v noci kojím tak 4-5 krát

katka116
autor
10. júl 2013

@danjelca a ako dohanas spanok? poobede?

danjelca
10. júl 2013

@katka116 spávala som vždy spolu s ním...kedykolvek zaspal lahla som k nemu..

katka116
autor
10. júl 2013

@danjelca hm a stihala si aj jest, varit? Ja mam nastastie aspon upratovacku. Ja ale musim pracovat, aby sme mali z coho zit, hadam sa to casom vylepsi

danjelca
10. júl 2013

@katka116 nestíhala...fakt som žila na pizzách a keksoch.. 😖

linda20111
10. júl 2013

@katka116 ahoj, suhlasim s tym co pisu baby, ono sa to upravi casom, u nas tiez tak bolo, prvy mesiac horor nevedela som kedy je noc a kedy den, druhy mesiac uz sa to zlepsilo trochu a v tretom mesiaci maly prespal 8hodin a to som sa uz ja sama budila k nemu ze co sa deje 🙂 drzim palce, nejak to uz vydrz kazdu chvilu sa to upravi a oddychnes si 🙂

iva87
10. júl 2013

No asi ta nepotesim, ale nie vzdy sa to zlepsi, starsi syn mi takto spal do 9tich mesiacov (kym som neprestala kojit) a mladsi ho nasleduje, sme hore kazde 2 hodiny, niekedy aj castejsie, je to velmi tazke, hlavne ked mam doma aj starsieho a nejaky spanok cez den nehrozi 🙄

miku1
10. júl 2013

@katka116 Ťažko sa na to niečo radí, pretože každé bábo je iné. Moja staršia dcéra (2 roky) bola tak isto hore každé 2 hodiny, niekedy aj každú hodinu. Deň či noc neriešila - keď bola hladná, tak si pýtala a ja som musela "fungovať". Potom prišli dni, kedy cez deň skoro vôbec nepila mliečko, šetrila si ho na noc. Pri nej som sa vyspala až po 17 mesiacoch, keď som ju odstavila od kojenia. Mladšia má 7 týždňov a krásne spinká. Prvý mesiac sa budila na kojenie 3x za noc, teraz sa budí 2x. Som zvedavá dokedy jej to vydrží. Takže jediné čo ti môžme asi všetky poradiť je, len to vydržať a časom sa to upraví...možno 🙂 No mesačné bábo je naozaj ešte dosť maličké na to, aby si už riešila nejaké oddiaľovanie kojenia. Hlavne teraz v lete, keď chcú často aj len piť.

alexandra7575
10. júl 2013

Ahoj, ja, ak by som ti mohla poradiť, tak neodďaľuj čas dojčenia, ale ak môžeš, tak si zober malého do postele a nakoj ho po ležiačky, odgrgnúť nemusí, keď je kojený. Tak si aj ty viac oddýchneš 🙂 Prajem veľa sily a trpezlivosti 🙂

ivanka.7
11. júl 2013

@katka116 tak ako @alexandra7575 mala spava so mnou, dojcim poleziacky, odgrgnut nenechavam. Takze ked sme mali zle noci, tak som sa vzdy len zobudila na to, ze je hore, prisunula prso a spala dalej. Ale naucili sme sa to dost neskoro, to je fakt, lebo som mala velmi vela mlieka a ked som dojcila poleziacky, tak sme mali celu postel mokru. Dovtedy som mala postielku hned vedla postele, ked mala vstala, tak som si sadla, nadojcila som ju a hned polozila naspat, ziadne odgrgavanie, nic. A zaspat som vedela okamzite. Moja navyse papala velmi rychlo 3-5 minut a bolo hotovo.

varticek
11. júl 2013

Aj ja to robím tak, že mám malého pri sebe v posteli, dokúpili sme kvôli tomu aj ďalšiu posteľ, aby sme mali všetci dosť miesta. Keď som chodila kojiť do druhej izby, musela som vstať, zapálila svetlo a potom som sa načisto prebrala a hocikedy aj hodinu potom nemohla naspäť zaspať. Teraz tiež len prisuniem malého, ja ho teda odgrgnúť dávam a potom ihneď zaspím ďalej. Ten čas papania sa bude tiež čoskoro skracovať, teraz 20 minút a ako bude bábo väčšie, naje sa aj za 5-10 minút. Najhoršie je prekonať šestonedelie, vtedy je únava najväčšia, uvidíš, že už o dva týždne bude o čosi lepšie, telo bude trochu viac zregenerované. A ešte ma napadlo, prečo dlho odgrgávate? Neskúšala si nejaké iné polohy, aby to šlo rýchlejšie?

carodejnica
11. júl 2013

@katka116 Je to normálne a prirodzené správanie sa ľudských mláďat, pripájam článok antropologičky http://babatocko.blogspot.sk/2011/05/nocny-span...

Máš v zásade dve možnosti, buď bojovať proti prírode a za cenu vyplakania a možno aj ukončenia dojčenia (ako baby múdro píšu každé odďaľovanie dojčenia môže spôsobiť pokles tvorby mliečka a s tým spôsobené ďalšie problémy) dieťatko možno naučíš prespať celú noc.... alebo urobiť to, čo robia matky všade na svete (s výnimkou industriálnych spoločností), zobrať dieťa k sebe, naučiť sa dojčiť poležiačky a a spať pri tom.

Moja skúsenosť je taká, že ja som to prvé tri mesiace nevedela, kvôli počiatočným problémom pri dojčení som vedela dojčiť jedine v priečnej polohe, kedy je potrebné sedieť, ako tie prvé mesiace bolo peklo, som chodila ako mátoha, akonáhle bol už väčší a pomenili sme dojčiace polohy, všetko sa zmenilo šibnutím čarovného prútika, v noci spíme spolu, on sa obsluhuje, ja ho v polospánku dojčím. Neviem koľkokrát, neriešim, nepozerám na hodiny, nepočítam to.

Viem, že toto nemusí každému vyhovovať, ale je to tiež cesta a mne sa zdá najprirodzenejšia.