Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako odnaučit 1,7 mesačnú dcérku od dojčenia?

janinac77
14. jan 2013

baby poradte cez den ju už skoro nedojčím no v noci je hore skoro každu 1,5 hod. už asi pol roka jej davam večer aj nutrilon a dokonca aj v noci no stale sa budí poradte dakujem Jana

dukokatka
14. jan 2013

nechat poplakat ,mne sa budila dcerka tiez v noci na kojenie 1-2 krat a zobrala som ju na ruky ked zacala plakat pochodila po byte a potom zaspala.Trvalo to tak 3-4 dni a bolo dobre teraz v noci nic nepije a spinka dobre.Treba vydrzat.

euka210
14. jan 2013

my sme teraz odstavili....ja som sa vecer vytratila ku kamoske a mm dal malemu jest a aj ho ulozil a v noci bol len on s nim, ja som spala v inej miestnosti. Trochu si poplakal, stale sa na mna pytal, ale bolo to celkom ok. Myslela som, ze bude revat hodinu, ale bolo to len 5-10min. Neskor uz ani nereval. 3 noci som spala inde a aj cez den uspaval mm v nosici. Teraz este popyta, ale nereve ked nedam, spi od 21 do 4-5, potom sa budi asi na hlad a potom spi este do 7-8. Pri mm zaspi skor, tak asi bude uz on vecer uspavat 🙂

bibbo
20. jan 2013

My prave riesime rovnaky problem. Nasa Michaela ma tiez rok a 7mesiacov a doteraz pila mlieko mozno aj kazdu pol hodinu. Asi 4 dni dozadu vecer strasne vymyslala a stale pytala didi. Tak som si povedala, ze staci. Nechcem ju odstavit uplne. Vobec mi nebude vadit, ked bude pit rano alebo pred spanim, pripadne vecer. Tak som jej teda na dalsi den dala mliecko iba rano a dala si zavazok, ze najskor dostane az pred spani na obed, potom az vecer pred spanim. Prv sa jej to velmi nepacilo, doobedu si aj poplakala, ale poobede ked si zapytala a nedala som jej, tak to zrespektovala. Na dalsi den uz mimo spania ani nepytala. Dnes mala mlieko uz len 2x 🙂 Treba len odhodlanie. Drzim palce! 🙂

zuzi282
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcelka2980
25. jan 2013

ahojte dievcence,mame rovnaky problem,maly bude mat 17 mesiacov a ja som uz zufala z nocneho kojenia,nevyspate tyzdne,vstavam ako furia,manzel prichadza domom o 18.00,nemam naladu na nic,lebo som unavena,mozno je to sebecke,ale chcem maleho odstavit z dovodu,ze nepije,ale cucka,niekedy je to aj po pol hodinke,minulu noc sa nakojil a o pol hod.uz bol hore,plakal s prestavkami hodinku,zaspal s manzelom v posteli na 2 hodinky a o 3.00 budicek,plac,tak som prisla k nemu,dala cici,no ale do rana bol pritlaceny namne,neviem niekedy nad ranom si pytal opat,,uz sa bojim v posteli otacat,lebo je hned hore,byvame v panelaku a je tazke nechat maleho plakat,ale inak to nevidim,bud mi sibne,nechcem aby mal maminu vzdy nazlostenu,ale usmievavu,nijake ine mlieko nechce,,ani flasu,nikdy sme ani cumle nepouzivali,vychadzju mu stolicky,viem aj to je jeden z dovodou,ze sa na prniku ukludnuje,,no ale ako sa da fungovat ak som mesiace nevyspata ja potrebujem aspon 2-3 hodinky z nocneho spanku,,zijeme v uk,nemam ho kam dat a sice,mam kamosku nany,ale to by sa oni zase v noci nevyspali,,beriete nejake lieky na odstavenie,alebo mliecko odijde samo ak nebudem davat,,tiez by mi nevadilo ho kojit rano a vecer,obcas pracujem na 3 hodinky je s manzelom a aj lepsie papa a nieje problem akonahle vidi mna cici,arghhhhhh,papa celkom pekne,ranajky,desiatu,veceru,,,sice o 17.00,niekedy zaspi okolo 19.30,inokedy o 20.30,mali sme rezim,ale za zubky sa to nejako pomenilo,pekne chodil spavat o 19.00,,no som sa rozpisala,dakujem za rady🙂

josenka
25. jan 2013

Už som kedysi písala túto odpoveď, tak vám ju skopírujem,ako som odstavila od nočného kojenia - ja som to urobila pri oboch synoch a staršieho som dojčila 13 mesiacov (úplne som odstavila, lebo som bola tehotná) a mladšieho som dojčila 24 mesiacov. A odstavovala som v noci asi takto: večer som nakojila a keď sa zobudil na ďalšiu dávku, tak som ho nosila na rukách, umojkala, aby zaspal. A dala som mu piť až na ďalšie zobudenie. Nasledujúcu noc som sa pokúsila zrušiť ďalšie kojenie opäť nosením, mojkaním, proste aby vedel, že mama je pri ňom. Takto som postupovala až kým sa nebudil až ráno. Musíte byť fakt odhodlané a vydržať, lebo je to náročné. Bábätko musí vedieť, že ho ľúbite, ste pri ňom, ale vydržíte . Keby ste poľavili, tak detičky sú beťári a už by to tak ľahko nešlo. Ja som sa na to dala, až keď mal starší 11 mesiacov a mladší až po roku. Odstavovanie s manželom nešlo, chalani chceli mamu. 🙂 Ešte poradím ničím dojčenie nenahrádzať, lebo si upletiete na seba bič a namiesto dojčenia budete fľaškovať, čo ja považujem za oveľa náročnejšie. Inak, keď si zadáte do vyhľadávača tu na MK otázku ako odnaučiť od nočného dojčenia, nájdete veľa linkov. Tak veľa šťastia, nás to ešte len bude čakať s najmladším. 😉

stanulik83
26. jan 2013

My sme už 2 týždne bez kojenia a to sa malá budila aj 6 krát za noc. Urobili sme to tak, že som malú dala na 2 noci k našim a potom keď malá prišla domov hneď sa vrhla na mňa. Tak som si bradavku potrela korením a povedala jej že, cica je už pokazená, že je už veľká na ňu. Zobrala do pusy a hneď pustila, ešte asi 2 razy som to zopakovala a už nechce 😉 sem tam sa ešte opýta ale to jej stále poviem, že cica je už pokazená a ona to chápe 😵

olifcek
20. júl 2013

my sme to neriesili a olivka sa odstavila v 41mesiaci... teraz mi hovorieva, ze mam mlicko pre babatko, ale ona je uz velka slecna 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli