Ako odnaučiť 13 mesačné dieťa od nočného papania?

evuliatko74
5. okt 2011

Rada by som vedela, ako a kedy ste odnaučili svoje deti v noci papať mliečko. Náš malý má 13 mesiacov a ešte stále sa v noci 2-krát budí a pýta si mliečko z fľašky... Máte nejaké osvedčené triky? Ďakujem.

vejula
5. okt 2011

@evuliatko74 moj bude mať 18 mesiacov a tiež ešte v noci papa mliečko. Ale ja kojim takže to nieje asi tak naropčne ako ked ho musiš zarabať 😒 Ja to neriešim, ale ako vravim ja nemusim vstavať pri tom

anjelicek26
5. okt 2011

Mozem povedat len za nas - zacali sme pred 8 dnami s tym, ze nedame mliecko - a uz spal tri noci cele a dve sa zobudil len na vodicku.

Ono dietatko musi byt v uplnej pohode na taketo experimenty - teda nemali by mu ist aktualne zubky, lebo vtedy poriadne nepapa cez den, ale dohana v noci (nas ma 16 vonku a stolicky cakame posledne az o par mesiacov), mal by byt zdravucky a nemal by byt po ockovani.

Oddaluj cas, kedy mu tu flasku das, u nas sa to osvedcilo, dietatko na zaciatku nereve, iba mrnka, prehadzuje sa - vtedy tam proste nechod. Ak by si tam sla, ponukni vodu. Nas sa budieval o polnoci, prvy den oducania dostal mliecko az o druhej. Ale on nereval, len mrnkal tak. Ja mam pocit, ze som z postele vyletela vzdy prilis skoro, aby sa nerozplakal uplne - a to bola asi aj chyba. No kazdopadne prvu noc vydrzal do druhej, druhu do stvrtej, tretiu spal celu az do siestej. Noc na to sme zacali kurit a o desiatej vypil trochu vodicky a spal do rana. Ale to je podla mna smäd a nie hlad.

Mliecko uz nedostane, viem, ze to dokaze aj bez. Vodu ano ak bude potrebovat. Tiez sa snazim, aby cez den poriadne papal, mame dve vecere - o piatej a siedmej a flasu o pol osmej, aby mal fakt plne brusko a nebol dovod, aby sa budil.

Mliecko trojka ma cukor - preto nechcem, aby ho pil v noci a obmyvali sa mu tym zubky ked ich naposledy vycistime. Tak preto rusime nocnu flasu. Predsalen je UM a MM v tomto dost rozdielne, co to s tymi zubkami robi.

evuliatko74
autor
6. okt 2011

@anjelicek26 Aj nas maly papa prvy krat uz o polnoci a tiez vzdy vyskocim z postele, aby nezacal uplne revat, tak skusim to potiahnut dlhsie a vydrzat.
S tym cajikom sme to skusili, no zatial sme nepochodili, odmietol ho, az pri mlieku sa skludnil.
Nas maly na zaciatku mrnka, ale ked nedostane mlieko, zacne riadne revat. No a ja neviem, ci je zrovna OK, nechat ho vyrevat....???
Tiez si myslim, ze v noci to mlieko nepotrebuje a je to len zvyk, len ako sa ho zbavit?

anjelicek26
6. okt 2011

@evuliatko74 - odsuvaj to - aj keby len pol hodku kazdu noc - kym revat zacne. Nerozreve sa okamzite, tomu neverim, zacne mrnkat, prevalovat sa - a az potom reve. Chvilu hladkat, nosit, cokolvek - ale mliecko dat co najneskor. Ono nech si zaludok odvykne. Potom prestane mat dovod vstavat.

ichbinich
6. okt 2011

Mozes skusit oddialit, ako pise @anjelicek26. Ked to nebude fungovat, mozes skusit tento trik: (ja kojim, neradim z vlastnej skusenosti, iba co som citala)
Davat v noci coraz redsie mliecko. Teda dat o jednu odmerku menej, dalsiu noc este o jednu menej (nemam sajnu, kolko odmeriek treba 😅), atd., az mu budes podavat iba vodu. A potom by mal prist na to, ze "iba" kvoli vode sa mu neoplati vstavat, alebo je naozaj smadny, da si trosku a spi dalej. A ja mam niekedy v noci smad a dam si glg vody, takze prespanie celej noci ako kamen je pre mna sci-fi 😉 a preto to neocakavam ani od mojho syna...
A urcite ho nenechaj vyrevat, to je proti prirode.

exupery
6. okt 2011

Preco ho trapit,ked je hladny,nech si da,nasa ma 20mesiacov,a skoro kazdu noc pije mliecko...a ak ozaj chces oducit,tak ako radia baby odsuvat a odsuvat,...ale chce to trpezlivost,velmi vela trpezlivosti.

monikapalo
6. okt 2011

My budeme mat 21 mesiacov a niekedy sa stane, ze pije mlieko aj dvakrat za noc. Davam mu krabicove, takze zohrievam v mikrovlne. No mali sme uz aj obdobie, kedy pil mlieko iba raz aj to az nadranom, okolo piatej. No cosi sa stalo, zacal sa castejsie budit az sa zobudil uplne, presiel do revu a jedine co ho utisilo, bola flasa mlieka. Je premna jednoduchsie mu to mlieko dat, ako pocuvat jeho plac v noci. Zijeme v panelaku, takto experimentovat si nedovolim. Takze teraz sa mu snazim dat posledne jedlo cca okolo 19 hod. po nom uz mlieko vobec nechce, aj ked mu flasu necham v postielke. Proste ho uz nevypije. Az okolo polnoci a potom okolo piatej. Fakt vsetko zavisi od jeho pohody a zdravia. Mame 16 zubov, vsetko by malo byt ok, no aj napriek tomu sa budi v noci dost casto. 🙂

mandragora22
6. okt 2011

@evuliatko74 my mame doma presne to iste, co
@monikapalo v podstate sedi vek, aj casy papania. tiez by som to neznasilnovala a neoducala nasilu. naco? mozno je dieta smadne. teda aspon u nas to tak je, ze v noci pije zo smadu. smola je, ze odmieta absolutne vodu alebo caj, takze smad hasi mliekom. proste to neriesim.

lenka0283
6. okt 2011

no moja mala najskor spinkala celu noc a zrazu sa budila v noci aj 5 krat..zacala som jej davat menej mliecka a divim sa pomohlo..zobudi sa len raz dam jej napit troska mliecka a spinka do rana..🙂 ale odnaucat ju to nechcem ked je hladna som tu nato aby som to vybavila a dala jej papat 🙂

evuliatko74
autor
7. okt 2011

Mnohe tu pisete, ze dieta je v noci hladne. No ja si praveze nemyslim, ze by malo byt hladne a v noci popijat mlieko. Ked sa o 19.00 riadne naveceria a o 20.00 si da este pri zaspavani trochu mlieka a viac uz nechce, tak nemoze byt predsa o 4 hodiny hladne. Ani my nechodime v noci vyjedat chladnicku. Jasne, sem-tam sa stane, ze ma clovek hlad aj v noci, ale teraz nepisem o ojedinelych pripadoch.
Myslim, ze aj dieta by sa malo naucit prespat v kuse aspon 6 hodin (mozno aj 8) a az tak papat. To nie je o trapeni hladom, som si ista, pretoze nas maly vypije tak 90-100 ml, cize velky hlad tam nie je. Skor si myslim, ze taky zlozvyk.
Asi skusim to oddalovanie, ako pisali niekotre baby a uvidim.

deniskateniska
8. okt 2011

moj maly v noci ani vecer mliecko nepije ... ani to nepotrebuje to je o tom ze si myslis ze je hladny ale mohol sa zobudit na zly sen alebo sa potrebuje uistit ci si tam... to je len fama ze deti su v noci hladne ine je to s kojenymi detmi ale aj tie chcu len cuckat nie papat... skus dat vodicku ak si myslis ze je hladny ale isto nie je je to len zlozvyk... alebo nieco naucene... skus dat tu vodu alebo cajik a postupne nedavat nic.. 😉

lucia1205
8. okt 2011

@evuliatko74 my budeme mať17mesiacov a v noci vypije aj 500ml mlieka, niekedy len 300ml... to závisí len na nej ako si píta... My sme tiež skúšali sa od toho odnaučiť, ale nejde to, plače až kým je to mliečko nedám... už som skúšala aj čajík, ale neuspela som 🙂 Každé dieťa je iné a nie každé sa dá od nočného jedenia odnaučiť... A netráp sa, my keď sme mali 13mesiacov papali sme aj 5x za noc 😉

bibap
2. nov 2011

Ahojte, mala ma 9 mesiacov, je to este normalne ze sa v noci zobudi na mliecko? nemala by sa budit az rano? neviem od kolkych mesiacov je ok ked jej mliecko nedame a ako ju mame odnaucit?

bibap
2. nov 2011

vodicku sme skusali, nepomaha... kym jej nedame aspon 180ml mlieka tak robi cirkus

evuliatko74
autor
2. nov 2011

@bibap V 9 mesiacoch je to absolutne normalne, zatial sa vobec netrap.... 😉
Treba len vydrzat.

xlucia
2. nov 2011

@evuliatko74 nepotrebujes ziadne napady. proste mu nedat. prvu druhu noc si poplace, tretiu ti uz bude spat.
neviem co sa da nad tymto spekulovat

xlucia
2. nov 2011

@lucia1205 kazde sa na odnaucit. v takom veku nema co v noci jest, pokazi si zuby.

xlucia
2. nov 2011

@monikapalo to je o zvyku. dieta ma ist vecer najedene spat s umytymi zubami. na panelak sa vykasli,lebo pojdete zubarovi, a uvidis kolko kazov tam bude mat....

lucia1205
2. nov 2011

@xlucia ty poznáš všetky deti na svete ked takto hovoriš??? Moja sa odnaučiť nedá ešte teraz sa stane, že v noci jedáva... Takéto reči zbožnujem ked niekto porovnáva svoje deti s druhými... Nie každý rodič má to šťastie, že jeho dieťa robí to čo on chce....

xlucia
2. nov 2011

@lucia1205 nepoznam, neporovnavam. pokial vacsie dieta nema vazny zdravotny problem, nema v noci co vyjedat. je to moj nazor. je to o tom kolko si nechas skakat po hlave. skaces ako piska.

lucia1205
2. nov 2011

@xlucia ty nevieš kolko sme sa my odnaučali tak mi nevrav, že všetko sa dá... to nejde o to kolko povolíš, ale o charakter dieťaťa... a ty nevieš nič o mojej výchove tak nevrav, že skáčem ako piska, lebo teba je do toho nič....

xlucia
2. nov 2011

@lucia1205 neviem preco sa urazas, ja si za svojim nazorom stojim. o charaktere tvojho dietata viem len to, ze ma evidentne silnejsiu volu a je vytrvalejsie nez ty...

hankahc
2. nov 2011

no a teraz co napisem ja tak vsetky budete mat oci ako zemegule 😕 😕 😀 moj maly ma uz tri roky a boli stavy ked za noc vypil liter mlieka 😅 ,a to podotykam ze mal riadnu veceru normalne ze maso ryza plus nejaky jogurt a do postele plna flasa mlieka...a behom dna zjedol okrem ineho aj 7 jogurtov a v noci spominany liter mlieka niekedy aj 1,2 litra za noc!!! ako som mu zacala znizovat davky tak sme sa dopracovali uz iba na jedno nocne pitie aj to polovicne 😀 ale este stale sa trasie za tym mliekom..tucny nie je a dokonca nema ani jeden kaz, takze xlucia aj na ten panelak ten cas bude 😀 😀

lucia1205
2. nov 2011

@xlucia ty sa musíš asi veľmi nudíť... tema nieje o mojej malej, takže čau

happy3
2. nov 2011

no tak nas maly je v noci tiez hladny,a tiez by som si rada pospala celu noc,ale nebudem predsa dieta trapit hladom,ked je clovek hladny,tak sa proste neda dobre spat.Maly vypije v noci 400ml mliecka a je spokojny,dopije flasu a v momente spinka,Zatial som o odnaucani neuvazovala,ja si proste myslim,ze jedneho dna zacne spinkat celu noc. 😉

sisinka76
2. nov 2011

baby,nechapem, preco sa hadate 😒 @evuliatko74 poprosila o radu a vy sa tu obuvate jedna do druhej.
ja osobne som s mladsim tiez mala problem s nocnym jedenim 😒 doteraz ho sice kojim,ale uz asi 3 mesiace sme zrusili nocne kojenie. a dovod? pokazeny zub 😒 takze @xlucia ma pravdu, dieta ma ist spat s umytymi zubkami a jest rano. ja som mu aj mohla vecer umyt zubky,ale ked sa budil v noci a pytal jest,tak som mu dala a chudak takto dopadol. ale zubok mu opravili ozonom a je to ok. ale tu prednasku,co som si vypocula od zubarky... a ako som ho to "naucila"? jednoducho,ako napisala @xlucia - nedala som mu. jasne,ze plakal, vykrikoval, dokonca bol taky ofucany ,ze ani vodu nechcel. a druhu,tretiu noc uz bolo lepsie a na 4.uz spinkal do rana a ja konecne po dlhej dobe tiez 😀

tinaki1275
2. nov 2011

no baby ,moja ma 16 mesiacov a raz v noci sa bud i okolo druhej-tretej a stiahne 240 ml a to chodi spat o desiatej vecer a tiez stiahne 240 ml ...zvykla som si .. 😉 problem u nas je ze mame len 6 zubov, a cez den papame malicko ..tak zatial neriesim ,kym pije dost mlieka a ma slusnu vahu som rada ze som rada..tiez dufam ze casom to prestane,ale ja bohuizial nemam nervy na jej plac tak ani neskusam oducat ..

xlucia
2. nov 2011

@tinaki1275 zuby problem nie su. niekomu idu skor, niekomu neskor. a cez den ti nema dovod jest, ak sa dost naje v noci... logicke. a same to neprestane, jej to tak vyhovuje

tinaki1275
2. nov 2011

@xlucia moja ona je ale niektore noci dost nervozna a evidentne ju bolia dasna ,niektorenoci je to zase lepsie,.pediatricka mi radila este pockat vraj to nie je tragedia ak sa budi ln raz ...pokial ide o jedlo ona mi potom napr.od tej tretej taha do rana do pol desiatej a ranajkuje normalne..cez den potom je trochu problem.. obeduje malo a flasku vyslovene pyta aj pred popoludnajsim spankom ...pije este stale okolo 700 ml mlieka denne ..