Ako odnaučiť dieťa od klobúčika na kojenie?

janzi
29. nov 2008

Podarilo sa vam odnaucit babo od klobucika na kojenie?? Mala papa od narodenia cez klobucik a chcela by som ju to odnaucit, ale neviem ako na to, lebo ked jej dam iba prsnik jeduje sa a neprisaje sa, a aj ked jej dam pocuckat s klobucikom a potom si ho dam dolu a dam jej zase iba prsnik tak zase to iste.

denisocka
21. aug 2010

@dulkagabulka trebars včera cucal asi od 17 - 20.00 !!! tak spal do 01.00 a potoms me sa trapili s kojenim do 2.30 !!! a zaspal do 6.00

denisocka
21. aug 2010

@dulkagabulka inac ja mlieka mam!len sa nevie prisat a vytiahnut. A kym tecie same,tak su zas prsia velke. Proste tam zaspi. Uz som fakt skusala vsio!aj teraz cievku,len je kratka,zle sa s tym robi a on prsnik pusta. Skoncili sme na flaske teraz,zial

dulkagabulka
21. aug 2010

@denisocka
este je sanca sa vratit k prsniku 🙂
cievku mozes mat kludne aj dlhu, zapojenu i do striekacky napriklad a vlozenu iba do jeho ust pri kojeni,alebo prilepenu na prsniku..ale deti jednoducho niekedy hold strajkuju a vedia nas potrapit...
hlavne si nerob vycitky
UM vypije ..to je jasne..a ze z flase vpije, tiez je jasne...tam robi uplne ine pohyby ustami,teda ina technika,jednoduchsia je treba k tomu...
drzim palce..najdolezitejsie aby so bola kludna

denisocka
21. aug 2010

@dulkagabulka nepil UM,pil moje MM . vieš,keby som nevedela kolko času pri tom stravim a ako sa trapi on a ja,tak neuverim. ale sama nechapem čo sa deje, pred 2dnami pohoda johoda pil a zas nie,teda on by aj,už sa mi zda že nema silu ťahať.ja neviem. inač on ma aj bradičku tak viac dozadu,už v porodnici vraveli,že sa mu bude zle prisavať 😔

denisocka
1. sep 2010

baby halo,my sme to zvladli !!! klobučik sme odhpdili asi na 8den od porodu / v nedelu a krmili sme cievkou,sem tam flaškou ale bolo to nanič,lebo maly sa nevedel prisat a daval stale jazyk nad flašku,nad cumel a nie pod ..a tak nevedel ani pit ... nakoniec sa tušim o 10dni od vyhodenia klobučika sam prisal a odvtedy kojime !!!! teda kojime už 7den a pribral konečne - za 10dni cca 400g 😉

garfieldik
1. sep 2010

Ja len pridám skúsenosť, že moja Miška sa hladko vzdala klobucika presne po stvrtom mesiaci kojenia. Nechcela som tomu uverit, ake to bolo jednoduche. Tiez som sa bala, ale na jednom fore som sa docitala, ze tiez nejaka maminka odlozila klobucik hladko po stvrtom mesiaci. Takze som to prve mesiace vobec neriesila a spolahla sa na to, ze si Miska sama vyberie cas, kedy jej to prestane chutit. Inak, zacala som pouzivat klobucik hned na zaciatku, lebo sa mala nevedela prisat kvoli malym bradavkam. Vdaka klobuciku a laktacnej poradkyni sme to ale zvladli a kojim uspesne dodnes (bude mat 1,5 roka)🙂. Tak drzim palce!

denisocka
25. okt 2010

myslim,že čim je dieta väšie nma aj viac sil tahat z prsnika,moj už cucka jakeby sa prvy mesiac ani nechumelilo

margot
26. aug 2011

@daisy33 dokedy ste kojili s klobúčikmi?

margot
26. aug 2011

@dulkagabulka Dobrý deŇ,ja kojím s klobúčikmi už 6 mesiacov,aj synčeka som tak kojila a potom som ho odložila a kojila som bez nich 20mesiacov 🙂 začala som to skúšať od včera aj s malou a márna snaha ☹ ,síce na obed,keď bola kludná,vytiahla mliečko bez klobúkov z pravého prsa 3 minútky a z ľavého 2,ale intenzívne v jednom kuse sala,myslím,že jej to lepšie išlo,lebo už dávno tak neodgrgla po kojení 😀 ,no len to bolo prvý a posledný raz zatiaľ,nechce papať bez klobúkov..naozaj funguje odstrihovanie z klobúkov?Neverili by ste,ale presne na to som myslela,ako som ju po obede nakojila,že jej ich troška poodstrihujem s nožničkami 🙂 bradavky mám dobré,neviem,nemala som ju nechať tak dlho na klobúčikoch..synček sa nechcel prisať,bola som po sekcii a dávali mu UM z fľaše a zakždým mi ho doniesli,že napapal sa,ale vyskúšajte si ho priložiť..dokonca mi sestričky odporučili rýchlo kúpiť klobúčiky a ešte mi vynadali,že prečo som si nepriniesla cumlík do pôrodnice...pri malej rovnaký pôrod,aj rovnaký personál,aj rovnaký postup...nič by na tom nebolo,len keby sa mi chytila bez nich,ako synátor po 6.mesiacoch 🙂 ináč mala som ragády ako hrom pri synčekovi,aj pri malej prvý mesiac po pôrode..ďakujem vám za akékoľvek rady na odnaučenie od klobúčikov..ešte otázka-mám ju nechať vyhladovať,či sa náhodou neprichytí??-aj keď by som to nerada robila..ináč malá je kludná,pekne papá a pekne spinká,začali sme s prvými príkrmami a pekne papká aj to.

lubkacibulka
29. jún 2013

Ahojte, tiez prosim o radu. Kojime cez klobućiky, tiez to inak neslo.. mala bude mat 3 tyzdne. Doteraz som mala dost mliecka, tak to pekne islo, avsak ked prislo to, ze sa tvorba mliecka akosi znizila a mala musi poriadne tahat, aby jej mliecko islo.. odtahuje sa, place... Moze byt dovodom to, ze klesla tvorba mliecka, resp. ze pouzivańim klobucika, teda nespravnou stimulaciou abatkom moze klesnut tvorba mliecka? Dakujem.

ikandy
29. jún 2013

Áno, používanie klobúčikov je veľmi pravdepodobnou príčinou poklesu tvorby mlieka. podľa mňa ti najlepšie pomôže laktačná poradkyňa. Zoznam nájdeš na mamila.sk.
Ináč ja som tiež začínala s klobúčikmi, zbavili sme sa ich ešte v pôrodnici. Vždy som nechala malého, nech sa prisaje cez klobúčik a potom som ho odcucla dala dole klobúčik a väčšinou sa prisal potom aj bez. No a potom sa naučil nejak hneď prisávať bez klobúčika. Chce to chvíľu trpezlivosti a cvik. Tu vie pomôcť laktačná, ktorá aj skontroluje prisatie, prípadne odporučí niečo na zvýšenie tvorby mlieka, kým vyriešite problém.
Držím palce!

lenka150190
25. jún 2015

@janzi ahoj ja som po porode kojila tiez s klobučikmi, lebo mam male bradavky, v nemocnici mi mala velmi plakala ale doma som to skusila po dvoch tyzdnoch sa to drobcek naucil, ale zas musim uznat ze ona papa bez klobukov, ked mam mekučke prsia, tak si klobučiky dam, to najme ked pyta papaat po hodinke od kojenia, aj z flasky papa, aj cumel dudluje, skratka čo jej dam to cucka, našťastie... chce to vela trpezlivosti, mne ked doma plakala, tak vtedy ked mala vela otvorenu pusinku som sturila bradavku a uz to slo...