Ako odnaučiť dieťa od klobúčika na kojenie?

janzi
29. nov 2008

Podarilo sa vam odnaucit babo od klobucika na kojenie?? Mala papa od narodenia cez klobucik a chcela by som ju to odnaucit, ale neviem ako na to, lebo ked jej dam iba prsnik jeduje sa a neprisaje sa, a aj ked jej dam pocuckat s klobucikom a potom si ho dam dolu a dam jej zase iba prsnik tak zase to iste.

basado
29. nov 2008

skus ju nechat trošku vyhladovat a ked bude hladna tak sa možno prisaje. ja som použivala klobučik len ked som mala ubolene prsia ale potom už nie

silvikaa
29. nov 2008

asi ta nepotesim, ale mne sa to nepodarilo. maly papal od narodenia cez klobucik, viackrat som tu skusala, aby sa pricucol aj na prsnik len tak, ale nedarilo sa. neskor som to vzdala. ved je to v podstate jedno, papa tak ci tak.kludne jej ho nechaj, pokial sa nevie normalne prisat 🙂

erikaaaa
29. nov 2008

ahoj,
nas maly papal cez klobucik tiez a ked som skusala bez, tak presne to iste...tak som to nechala tak.A okolo 5teho mesiaca ked isiel vecer papat a bol unaveny a hladny tak som len tak na skusku, ze ci nahodou...a on sa pricucol 😵 som nechapala.Ale po chvilke to zistil a pustil sa a uz nechcel...sa jedoval ako vzdy .Tak som dala klobucik a pekne dojedol. A potom som to skusila aj na druhy den a takisto.a kazdy den vydrzal cucat bez klobuka o cosi dlhsie az nakoniec za taky mesiac sme boli bez klobucika.Tie prve dni som to skusala len tak raz dvakrat za den, som to tak postupne pridavala. 😀 takze nam sa to podarilo, ale az okolo toho 5.mesiaca, asi preto lebo, ked bol malicky tak este nevedel tahat takou silou alebo co. Som to predtym raz skusila spravit aj tak, ze akoze naraz, ale to sa mi nepodarilo, lebo strasne plakal a som to nevydrzala, tak som to potom uz neriesila, az teda potom takto. 🙂

zajo79
29. nov 2008

mne sa podarilo, i ked zo zaciatku ho mal stale, som rada ze vobec papa..bez klobucikov sa nevedel prisat, potom som ho po par tt skusala nedat, ked bol hladny, alebo v noci to ani nepostrehol...a tak cim dalej tym viac papaval bez klobucika,az sme ho prestali pouzivat nastalo. Drzim palceky

martina46
29. nov 2008

Fakt závisí od dieťaťa. Moja malá rozdiel nezbadala. To som veľmi rada. Zostalo nám ako pamiatka iba zlé prisatie.

staxa
29. nov 2008

ahoj janzi 🙂
ja som s klobucikmi kojila asi 1.5 mesiaci. maly sa tiez jedoval ked to bolo bez klobucika, lebo bol velmi hladny a nevedel sa pekne prisat. aj som si stipala bradavky a krutila, ale nepomahalo to. ale nevzdavala som to, vzdy pred kojenim som najskor davala iba prsia. naskor jedno, ked plakal tak som ho prilozila k druhemu ale vzdy si iba cucol raz alebo 2x a plac. potom som dala klobuciky. ked vsak trosku narastol vedel lepsie uchopit bradavku a dvorec svojou pusinkou a islo to same. proste jedneho dna som si ho prilozila k jednemu, tam plakal potom k druhemu a tam sa chytil. vtedy som bola cela bez seba.urcite si to vies predstavit 😀
od vtedy mal asi 2 tyzdnove obdobie kedy vedel papat bez klobucika iba z jedneho prsa a z druheho s klobucikom a neskor ( naozaj si uz nepamatam kedy ) mu to islo aj z toho prveho 😀

takze to chce pevne nervy a vydrzaaaaat. ono ten plac je dost zly ale do buducna to treba skusat, zakazdim, ono to povoly neboj, lebo zisti ze cez klobucik musi najskor vysat vzduch, kdezto na prsniku ide mliecko coby-dub
s.

simona55
30. nov 2008

ahojte .maminy ja som bola tiez vtom ze mi mali nechcel prsnik iba cez klobuk ale to netrvalo dlho mal asi styrz tyzdne a zvikol si bez toho ked je hladni tak musi ja mne by bolo jedno ze ako papka len nech papa ale som si tak preseba hovorila aked pojdem niekam a zabudnem doma tak potom nebude papat? no apotom som skusala bez apodarilo sa to ze vraj deti skor narodene to mavaju ze sa nevedia pri sat lebo nemaju vivinuty saci nerv moze byt ? ci nie?

marika80
30. nov 2008

No mne sa odnaucit podarilo. Zacala som v noci a postupne to bolo.

vejinka
30. nov 2008

ahojte ja som pouzivala klobucik cca mesiac a zo dna na den som ho odlozila...skus to takto: zacni klobucikom a ked das drobca odgrgnut tak dal dole a znova mu ho ponukni...mozno to bude chciet troska trpezlivosti ale urcite sa to podari...ja som mala ploche bradavky a klobucikom sa krasne vytiahli..po mesiaci uz boli vonku aj ked som momentalne nekojila..kojime sa do dnes bez klobucika 😉

inak ked babo papa z klobucika..velmi sa namaha tym ze ho naucis cim skor bez...bude ti lepsie papat lepsie sat a samozrejme lepsie priberat 😉

simona55
30. nov 2008

vejinka ma pravdu to babo musi dva krat sat raz do klobuka az potom zhltne da sa to len trpezlivost

janzi
autor
30. nov 2008

teda zacat ju odnaucat v noci by ma ani nenapadlo........ ale vyskusam hned dnes.... nasa sa zatial velmi nenarobi, mam vela mliecka a do klobuciku jej tecie skoro same takze ona si len pohodlne dudka z klobucika, skor si myslim ze to ma jednoduchsie ako bez neho, ale mozno sa mylim

janzi
autor
1. dec 2008

Hlasim prvy uspech. V noci som to vyskusala bez klobucika, ale najskor sa jedovala, tak som jej dala s klobucikom, a ked si par krat potiahla dala som si klobucik dole a pekne sa prisala a papkala. Cela vytesena som zobudila manezla aby videl co sa nam podarilo 😀 Ale ked sa napapa, este si rada trosku iba tak podudka, a to sa jej uz velmi nepacilo, asi som to nemala robit, ale aby bola pokojna, tak som si klobucik nasadila znovu aby si trosku upokojila a pekne zaspala. Ale rano uz zase bez klobucika nechcela, aj som sa snazila ale vysledok bol ze bola cela ostriekana od mliecka mala aj ja, ale neprisala sa. Ale budeme skusat dalej.... Dakujem za typ skusat v noci 🙂

daisy33
1. dec 2008

moja ma 7 mesiacov a papame len cez klobucik. skusala som aj bez ale nechcela. teraz ked je trochu vacsia niekdy pri kojeni ked vymysla sa odtiahne, chyti klobucik a zoberie si ho do ruky a hra sa s nim. necham to tak a ked si chce cucunut, tak sa sice akoby prisaje ale hned sa odtiahne a tvari sa ze je nieco v neporiadku, takze jej to bez klobucika asi nejde.

vejinka
1. dec 2008

janzi super..len skusaj ono to netrva jeden den..ale mozno aj par tyzdnov ale na konci je uspech zaruceny 😉

vejinka
1. dec 2008

daisy urcite jej to ide aj bez klobucika a ovela lahsie ale 7 mesiacov je velmi dlha doba takze to odnaucanie bude tazsie..proste skus v noci a ak to nepojde klobucik schovaj a povedz mladej dame ze sa stratil 😉

denisocka
20. aug 2010

je danu dakujem 🙂 tak budem pokračovať tu

kopirujem svoju otazku zo 14.8.
denisocka velmi by ma zaujímalo, ako a za aký čas ste dokazali prejst z dojčenia cez klobučik na dojčenie normálne cez bradavku ? používali ste nejake metody,pomôcky,či len trpezlivost a skušať prikladať bez klobučika ? ako dlho ste dojčili s klobučikom a po akom čase ste klobučik zrušili ???

velmi ma zaujíma akakolvek rada , spôsob a hlavne vety typu -že sa to dá .

malý ma len týžden a pre prirastenu uzdičku sa nevedel prisať a tak som vytiahla klobučiky a kým sa cez neučil sať,uzdička sa mu sama pretrhla ale klobučik už pustiť nechce,darmo ho skušam prikladat . len plače, usta poriadne neotvorí a ak mu bradavku dnu aj vložím,dokaže držať usta otvorene dovtedy,kým si ju saám nejak nevybije z pusy. akonáhle dam klobučik,chyti sa

prosím akekolvek rady a navody

dulkagabulka
20. aug 2010

@denisocka je dobre je klobucik pomalicky skracovat...myslim ze ten silikonovy sa da...kazdy den odstrihnut milimeter...a tymto sposobom ho prekabatiš 🙂 ..je to odskušane 🙂

denisocka
20. aug 2010

no tak ja som nakoniec šla k lakt. poradkyni,odstavili sme od toho dna KLOBUCIKY / pred 6 dnami v nedelu / dostala som cievku CN01 a flašku,začali sme krmiť po prste cez cievku,niečo neskutočne :( po 2.dni už ani cievku nechcel,bo aj 40ml pil hodinu,čo to bolo take unavne,tak som v zufalstve zrušila cievku a vybrala avent flšku a traopili sme sa dlašie 2dni tak,že hodinu a dačo skušali na cicku,bez efektu a nakoniec v zufalstve dostal flašku s MM. včera som už nemala sil, trapila som ho 2 hodiny od unavy zaspal na obed hladny, tak som odsala obe prsniky že reku,už skončim a dame flašku až sa zobudi, a čo sa stalo ? zobudil sa hladny a prisal sa hned na prazdne cecky a cucal 2 hodiny a od vtedy,teda od včera večera sa kojíme !!!! bez klobukov a flašky !!! takže 6 dni uplne muky ale stali zato,konečne som sa v noci vyspala

takže určite sa da odnaučiť,len treba vela trpezlivosti a zlate nervy

denisocka
20. aug 2010

@dulkagabulka odstrihavať z klobučika?

dulkagabulka
20. aug 2010

ano...teraz nechapem...posledny prispevok tvoj znamena, ze uz kojite v pohode?

dulkagabulka
20. aug 2010

@denisocka ..to je taky najjednoduchsi sposob...ked sa kazdy den odstrihne z klobucika kusok, dieta to nezbada..ale da sa aj cez suplementor, alebo cez cievku prstom...dobra laktačna poradkyna myslim isto poradi 🙂 ked uvidi dieta v akcii 🙂

denisocka
20. aug 2010

@dulkagabulka ano,ja som skopírovala svoju otazku z foru zo 14.8. a včera sme zvitazili a kojime

dulkagabulka
20. aug 2010

ahaaaaaa...waaw...blahozelam 🙂

denisocka
21. aug 2010

no ale zas dnešna noc hruza,on jak sa nezobudi poriadne a neplače,tak mi usta na cecku neotvori 😔

dulkagabulka
21. aug 2010

@denisocka denisočka, mila...najdolezitejsie zo vsetkeho je to,ze ste to uz spolu zazili..ten pocit a tu skusenost, ze to skratka ide...malicky sa uci vsetko...zvyka si a hlada to svoje...okrem toho ma za sebou pre neho nie moc prijemny porod, ktory tiez este spracovava vnutri...a preto moze byt nepokojnejsi...
pomoze mu tvoj pocit istoty 🙂
neskusala si šatku?
tak hlavu hore 🙂
bude dobre
Nakoniec je vsetko dobre 🙂 A ak to nie je dobre, este nie je koniec 🙂

denisocka
21. aug 2010

satkujeme,ale najprv sa musime krvopotne napapat

dulkagabulka
21. aug 2010

@denisocka sama najlepsie vies, ze maly nepapa iba tvoje mliecko...najdolezitejsia "vyziva" pre jeho zivot je okrem stravy POCIT zo zivota...a ten teraz prebera od teba...
takze co to chce?
chce to klud

denisocka
21. aug 2010

@dulkagabulka moja,lahko sa hovori,ked mi maly nepribera,ked bud prespi celu noc, a potom cely den je na cicke a prosaje sa poriadne raz a zvyšok len cuca a ja stlačam aby dačo išlo

dulkagabulka
21. aug 2010

@denisocka
v ziadnom pripade maly nemoze byt hladny..nemoze prespat celu noc..to ho treba budit ...a pred kojenim skus teplu sprchu na prsia
dolezite je,aby dobre cikal a kakal..to je dolezity znak toho,ze mu staci..samozrejme ze nesmie chudnut..
on moze prespat aj z unavy a nedostatku energie
skusala si suplementor? s nim sa da nastartovat laktacie i matke, ktora si dieta osvoji..nieto po porode...

alebo obycajnu cievku..dat do ust pri kojeni..a on pritom ,ako bude cucat cicku, zaroven sa napije z cievky a zaroven tebe navodi signal do mozgu na tvorbu mliecka

na jeho tvorbu potrebujes hormony prolaktin a oxytocin...a oba na to,aby sa mohli vytvarat potrebuju pocit bezpecia a pokoj 🙂 ...bozkavat sa s manzelom, jemnu masaz chrbta, spoločny obed, tulenie a maznanie....a dostatok odpocinku...tak si lahni do postele a lez 🙂 starsieho niekam na vikend by nezobrali?stari rodicia alebo tak?

by som skusila na tvojom mieste asi este raz tu laktačnu
nuz a ked to nepojde...no tak to nepojde... 🙂

denisocka
21. aug 2010

@dulkagabulka nejde ho zobudiť,on a budi v noci po 4hod