Ako odnaučiť dieťa od kojenia?

anika151
8. apr 2015

Mam malo mlieka v cici preto potrebujem naučit malu princeznu na flašu ale nechuti jej mliečko z flaše a tiež sa budi v noci že jej to nestači to kojenie s cici..Ako poradte my prosim ..Potrebujem aby si zvykla na flasu z milekom .Prosim dajte my radu ako postupovat ..Budem Vam vdačna za vase odpovede ..

jaruska8
8. apr 2015

Koľko má malá?

mimi8814
8. apr 2015

co tak radsej skusit zvysit produkciu mliecka v prsku? .... hm?

anika151
autor
8. apr 2015

@jaruska8 Viete čo bude mat 22.aprila 1 ročik..Chcela by som ju kojit nadalej ale malo my pribera ked že sa ubeha vchodaku ☹

anika151
autor
8. apr 2015

@mimi8814 a ako ked už mam len ako vodu ked som si všimla a malej to nestači hm?

abbey1
8. apr 2015

@anika151 Ďalej dojci a podavaj normálnu stravu pre dieťa v jej veku. Na fľašku ju už neuc. Mliecko z fľaše vôbec nepotrebuje. Pit môže z pohárika, alebo z fľašku so sosacikom.

mimi8814
8. apr 2015

su na to rozne bylinky a podobne, ale ked bude mat uz rok tak to uz jej davno davas prikrmy, takze to by tu flasu uz ani nemusela potrebovat... z prska vypije co vypije a ostatne pokryjes pevnou stravou...

zuzka38
8. apr 2015

@anika151 presne ako pise mimi ak sojcit nexces flasu s mliekom jej netreba staci voda a strava 😉

anika151
autor
8. apr 2015

@mimi8814 ved ano ale malo my pribera preto by som chcela skusit niečo ine neviem niečco sčoho by pribrala ..Davam jej všetko len nejak to na nej nevydno ma malo kila tak preto sa pytam co dalej ..

jaruska8
8. apr 2015

No, tak to je už dosť, neuč ju na fľašku, môžte piť z pohárika. A papať príkrmy. Mlieko z prsníka je ponúkni po jedle ako prídavok. Aj večer pred spaním. Nemusí sa budiť od hladu, veľa detí sa budí kvôli separačnej úzkosti. A bežne deti, ako začnú chodiť, schudnú. Zmiznú im šunčičky.😃

jaruska8
8. apr 2015

@anika151 Koľko má kg? Koľko mala pri narodení?

miriam11
8. apr 2015

@anika151 moj ma 8 mesiacov a tiez sme sa natrapili,kym prijal flasu s mliekom. Po mesiaci som vyskusala 4 druhy flasiek a cumlov. Nic. Nakoniec som objednala flasky z internetu tomme tippe, prvy den nic, druhy den si cucol 4 glgy,to bol uspech, na treti den vypil 40 ml mlieka a dalsi 120 ml. Ale viac ako tych 120 ml nevypije. Dokonca nic ine ako mlieko z tej flasky nevypije, trápim sa ako ho naucit pit nieco ine,aby mal dostatok tekutin, davam striekackou,alebo lyzickou, z pohárika. Nuz, keby som bola vedela ponukam od malička aj ine tekutiny nielenmm. A tu ti skor budu pisat supermatky kojacie pomaly do 12 rokov svoje dieta a budu presviedcat a radit ako kojit nadalej🙂 Ty vsak potrebujes ukoncit kojenie,ale take to nepochopia. Neboj, len trpezlivosť, alebo skus ju ucit z poharika. Vela stastia.. a super matky teraz do mna🙂🙂🙂

abbey1
8. apr 2015

@miriam11 K čomu tie posmesne reči o supermatkach?. :(

anika151
autor
8. apr 2015

@jaruska8 pri narodeni mala 3,15kg a teraz ma malo 7,60kg a povedala detska že ma malo tak preto sa pytam co dalej..

jaruska8
8. apr 2015

@anika151 A zje ti dosť príkrmov? Koľkokrát ju kojíš?

abbey1
8. apr 2015

@anika151 Koľko váži? A váha v podstate nie je smerodatna. Hlavne v jej veku si už nemá zvykať na UM alebo oravské mlieko. Treba trpezlivosť a ponúkať nové jedla. Začína jar, bude kopa čerstvej zeleniny a ovocia a ona sa rozpapa. Mliecko jej ponukaj nadalej, ale už nebude jej hlavnou potravou. Ak ju teraz naučia na fľašu, nič tým neziskas. Treba pomaličky trpezlivo zavádzať pre ňu prispôsobené bežne jedlo.

mimi8814
8. apr 2015

@anika151 nie som si ista ci umele mlieko je to prave, len aby dieta pribralo... a je to normalne ze deti chudnu ako sa zacnu hybat🙂 moc to riesis, si myslim a zbytocne si robis stresy

abbey1
8. apr 2015

@anika151 S tou váhou ste školy. Teraz ma mala 4,5 roka a 13 kg. Proste je drobná a s kopou energie. Z mlieka ti aj tak nenaberie potrebnú výživu a vitamíny. Tadiaľ cesta nevedie. A neboj, zdravé dieťa sa nevyhladuje k smrti.

jaruska8
8. apr 2015

@anika151 Ako píše
@abbey1 tak treba sa sústrediť na pevnú stravu a mm len ako doplnok po jedlách. Ona sa rozpapá.

anika151
autor
8. apr 2015

Nuž davam jej rano ako stale rožok so šunkou a ktomu ma detsku vyživu črstvu zje tak pol tejglika niekedy aj menej ..No a na druhý den jej davam vianočku z malsom a džemom a ktomu jogurt tiež zje len štvrt alebo pol tejglika..A na obed polievočka vyvar zje mi 15 lyžičky a potom o 3hod..papa zemiak.kasu s maskom na prirodno tých zje 10-12lyžičiek..a na večeru jej robim redšiu krupicu ..co mam robit?

mimi8814
8. apr 2015

alebo ti budu pisat nestastnice, ktore sa pol roka trapia ako deti naucit na flasu a dalsieho pol roka ako ich to oducit....😂😂😂😂

anika151
autor
8. apr 2015

@mimi8814 mas pravdu asi sa tym nebudem zatažovat možno to nie je nic hrozne a možno jeto normalne neviem budem sa snažit nadalej ju kojit ..

abbey1
8. apr 2015

@anika151 Nesústredenosť sa tak na to. Ponúkam rôzne jedla, choďte spolu na trh, spolu papajte nakrájané ovocie, zeleninku, ponúknu jej z tvojho taniera,... Deti su ako malé papagaje, časom od nás väčšinu obkujaju. Je malinka, ma len rok, to sa všetko upraví. Ak nemá zdravotné problémy, daj tomu čas.

ivanapetrasova
8. apr 2015

Mozno trosku mimo temy, ale do chodaka by som ju nedavala. Netreba to behanie urychlovat... a tej vahe a kojeniu. Okolo roka vaha prestava stupat tak rychlo. Moj od roka do 2 rokov pribral asi kilo... ak chces kojit aj dalej a trapi ta "len" to ze nepribera, tak skus bylinky na zvysenie tvorby mlieka a ponukaj malej mliecko co najviac. Moj maly sa doteraz budi v noci na kojenie min 4 krat a nemyslim si ze je to kvoli hladu. Plus ponukaj cez den normalne jedlo, ovocie, zeleninu. Nemyslim si ze mas dovod na ukoncenie kojenia, samozrejme ak tym dovodom nie je ze uz nechces ty sama kojit (to nemyslimv zlom).

anika151
autor
8. apr 2015

@abbey1 presne tak je malinka ale šikovna 🙂 ona ked je hladna tak my to dava hlasne pocitovat heh ..vždy jej davam papat nieco ine niekedy zeleninu niekedy ryžu ma pestry jedalnicek ale nie vsetko jej chuti

anula106
8. apr 2015

@anika151 radsej jej davaj pevnu stravu,co myslis ze mliekoju spasi? Ked uz ma rok,ma sa ucit jest""normalnu stravu"" a nie na mlieko...

anika151
autor
8. apr 2015

@jaruska8 vdaka za radu nuž stale do nej davam papanice ale ona ma svoju normu

miriam11
8. apr 2015

@abbey1 lebo je uz chore,ked v teme ako Ukoncit kojenie prispievaju niektore vetickami ako Pokracovat. Ano,je mi to uz smiesne.

mimi8814
8. apr 2015

@anika151 drzim palce!😉

anika151
autor
8. apr 2015

@abbey1 dakujeeem za radu budem si to pamatat ..Zatial neviem otom zeby mala nejake zdr.problemy k detskej dok.ideme vtedy ked je chora inak sa tam ani neukazujem ...Neviem otom zeby jej nieco bolo aspon dufam ze nie ..

le4
8. apr 2015

je bezne, ze deti okolo roka malo priberaju, menej ako predosle mesiace. materske mlieko je ovela lepsie ako flasa, daj na rady ostatnych mamiciek, snaz sa o zvysenie produkcie vlastneho mliecka a prkrmuj normalnou tuhou stravou, ona sa Ti rozpapa ak naozaj mlieko nestaci. moj zacal viac papat az okolo 15m, inak chcel viac-menej mm a popritom iba malinko prikrmov, a je uplne v poriadku.