Ako odnaučiť dieťa piť v noci mlieko?

erikad82
16. sep 2016

Ahojte! Mám 3 deti : 7, 3, a skoro 2ročné. Potrebujem poradiť ako na tie dve mladšie. Ide o to,že mi v noci stále pýtajú mlieko. Skúšala som aj čaj,ale to bolo plačúúúúúúúúúúúúúúúúú... Keď im ho nedám,tak strašne plačú,že zobudia hádam aj susedov...
Malý mi pije mlieko niekedy 1 krát inokedy zase aj 3 flaše -tú 3 vypije až ráno okolo 5tej,ale podľa mňa by mal už prespať celú noc... Jeden týždeň už prespal,potešila som sa,že super už je to za nami ale žiaľ predčasne som sa zaradovala...
Malá tá bežne vypije 2-3 flaše.
Večer sa pekne najedia,takže hladný spať nejdu a taktiež po večery má malá ešte pred spaním kašu, a malú mlieko s marínou...
Máte nejaký trik,alebo len počkať,že raz už konečne prespia 😉 Najstaršia mi prespala celú noc od roka,no týto dvaja....
Vopred VĎAKA!!!! 😉

luciannka83
16. sep 2016

Ak ti pijú po cca 2dc mlieka, tak im znižuj dávku po cca 30ml každý deň. Také veľké deti nepotrebujú už v noci piť mlieko. Moji obaja pili do 8m a sami sa od nočného mlieka odstavili. Papajú dosť cez deň? Či v noci nedojedajú to, čo nestihli počas dňa. Alebo potom len nedať a vydržať 3 dni plač a nepoľaviť! Možno ide len o zlý zvyk.

sardinka336
16. sep 2016

@erikad82 jeden týžden uz prespal...a prečo si sa vratila znova k flaške? Akonahle polaviš tak proste cele to musis absolvovat znova od začitaku. Proste nedat, pripadne dat vodu, obrnit sa trpezlivostou. Takze trik je v tom...nedat a vydržať.

miricka77
16. sep 2016

Ja mam dvojicky,1,7 rocne a tiez pili obidve aj dvakrat v noci.kazda inokedy.ked mali rok aj dva mesiace,som si povedala dost.obrnila som sa trpezlivostou,muza dala do obyvacky v noci.kriticke boli asi dve noci,co revali.potom sa este dva-tri tyzdne budili v noci a potom uz si zvykli a spali.takze ako pise sardinka 336,vydrzat a nedat.

mondolina
16. sep 2016

Davaj v noci len vodu aj napriek revu,za chvíľu zistia že sa im kvôli vode neoplatí zobudiť.

erikad82
autor
16. sep 2016

@sardinka336 no on keď začne vykrikovať že chce mlieko a spustí plač,ta otras počuť ho až navon a keďže nebývame sami,dobehla svokra vraj čo mu to mlieko nedám zobudil celú chalupu...

erikad82
autor
16. sep 2016

@luciannka83 cez deň jedia ok,podľa mňa dosť. Aj večerajú cca o 18-19, potom vypijú mlieko,malá kašu a v noci pýtajú tak či tak...

danii2
16. sep 2016

Tak nech vstava ku nim v noci svokra,ked je taka mudra.

luciannka83
16. sep 2016

@erikad82 oni podľa mňa zaspávajú tak, že vypijú mlieko. Preto keď sa prebudia tak chcú mliečko, aby zaspali. Ku svokre sa nevyjadrujem,... ☹ ja mám toto z mamou, že mi tak zasahuje do výchovy keď jej pri nás. Des.

luciannka83
16. sep 2016

vieš čo, ešte ma napadlo, že ako pijú to mlieko? Keď na dudlík na fľašu, tak by som možno vymenila cumel za náustok, alebo doniesla mlieko v pohári. to už by mohli vedieť z neho piť,...

erikad82
autor
16. sep 2016

@danii2 ona to nemyslí zle,je predsa babka a na vnúčence citlivá... Spálňu má o poschodie nižšie a ako starší človek problémy so spánkom,tak keď ju prebudí v noci plač,hneď sa vylaká čo sa asi robí,či ich niečo nebolí...

erikad82
autor
16. sep 2016

@luciannka83 Ono na svoje by aj nakričali, capli po zadku,no ale vnúčence -veď to je vraj iné 😉
Veru vyskúšam,piť z pohára vedia,ale čo to urobí v noci,asi bude obliata posteľ. 😉 Ale ďakujem! Určite vyskúšam aj ten náustok.

moni244
16. sep 2016

@erikad82 tak bud budes ustupovat svokre, len nech je klud, alebo jej povies, nech si da stuple do usi, ze oducas od flase.

sardinka336
16. sep 2016

@erikad82 tak potom ake chceš rady??? Jednoduche riešenia neexistuju...vzdy ked niekomu berieš niečo čo je mu prijemne tak sa mu to nebude páčiť! A to je jedno či to je dieta alebo dospelý. A svokre by som povedala, ze maleho odučame od mlieka.
Ona chce mat v dome klud a ticho a tie flašky ti predpokladam nechodi v noci chystat ale sladko buvinka...
Holt byvate so svokrou tak čo narobiš? Ustupovaním nič nevyriešiš, problém bude len pretrvavat. Popros ju o trpezlivost..

katarinamarkova
16. sep 2016

@erikad82 ,,jeden týždeň už prespal..,,...a kto mu po tom týždni znova začal dávať mlieko v noci?
ako? nedať.
ani ten čaj......veď 2-3ročné dieťa má v noci spať, nie piť a jesť.
poplače jeden deň, poplače druhý a na zvyšok života máte pokoj s takýmto nočným vymýšľaním.

katarinamarkova
16. sep 2016

@erikad82 mňa by zaujímalo čo si na toto svokre povedala 🙂

erikad82
autor
16. sep 2016

@katarinamarkova no samozrejme,to že odúčam od mlieka. No on nezobudil len svokru,ale všetkých v dome. Najmladšia sa vždy tak prelakne jeho plaču a kriku,hotový záchvat plaču.... a keď spustia obaja... tak katastrofa...

diablikovci
16. sep 2016

Moj syn do 2,5roka píl pravidelne mlieko cca 270-300ml. A potom to islo postupne samo že vydržal celú noc. A zase teraz počas dňa vypije jednu krabicu sám. 🙂

katarinamarkova
16. sep 2016

@erikad82 odnaúčaš? a prečo im ho potom stále dookola dávaš?
že sa niekto dve tri noci po sebe zobudí....a? nie je to stále lepšie spraviť 2,3 noci takúto rušnú noc a mať svatý pokoj? či fakt ti vyhovuje stav, daj mami mliečko, lebo zobudím celú dedinu.....?

erikad82
autor
16. sep 2016

@diablikovci no tak nie som sama 😉 Moji cez deň si mlieko nepýtajú skôr chcú čaj a možno preto ho chcú v noci,ja už neviem ako nato... Alebo im urobiť kakao,alebo čo ja viem čo... ja im dávam Marínu do mlieka.
Len mi ide o to,že keď jeden začne plakať - ten druhý sa hrozne preľakne, malá za až zajakávala naposledy... nie a nie ju utíšiť...

sardinka336
16. sep 2016

@erikad82 to čo je Marína do mlieka? Tie keksy Marina myslíš?
Tak ked vieš ze vrieska tak malu daj spat s muzom do inej izby. Par dni sa to da...

erikad82
autor
16. sep 2016

@sardinka336 Áno myslím tie keksy. No žiaľ nemám ich kde dať inde spať. Nakoľko bývame u svokrovcov a máme tu 2 malé izby, v jednej sme my s mladšími a druhá ktorá je vlastne len predelená stenou,tam je najstaršia dcéra. Ozaj ešte máme hore na poschodí chodbu a kúpeľňu -iba ak by išli spať do vane. 😉

diablikovci
17. sep 2016

Moj tiež keď sa zobudil asik ca 10-15 sek sa suchal a potom rev keď nedostal mlieko. Stále cca okolo 2-3 chcel a ja som stále pripravila fľašku do chladničky že len rýchlo zohrejem v mikrovlnke a uz papa. A tiez som sa snažila ho oklamať čajom už od malicka nie vypluval aj krupicu som mu potom dávala takú riedku aj z UM som.robila aby cítil chuť svojho mlieka no nie nic nechcel proste vedel že to nieje mlieko a rical. A mala teraz to isté a pritom má len 2 mes. Mala sa kus dlhsie sucha resp hybe a az tak po 2-3 min zacne plakat kwd nema jedlo. 🙂 Proste len vydržať. Ja som si tak aj zvykla pri malom vstávať v noci a sa len suchol a ja už rýchlo utekala a zohrieva la mlieko. 🙂 A teraz to isté🙂. A pritom maly spi snami v spálni nechce sám spat v detskej aj ked ho niekedy mala ruší.

diablikovci
17. sep 2016
erickatt
17. sep 2016

@erikad82 nemôžeš ísť na čas vašim? Teda aj s deťmi. Alebo pre nimi majestátne zahodiť fľaše, alebo vymeniť za plysaka a auto v obchode. A fľaša neni. A svokre to vysvetlí že ťa dr postrasila ze budú mať krivé zuby a návrh na cukrovku a tak.z toho mlieka v noci. Starší človek dá na doktorov. Ale flasi sa zbav!