Ako odnaučiť takmer ročnú dcéru od mlieka v noci?

mikavo
4. okt 2011

Ahojte, mam dcerku, ktora ma 1 rok. Na UM je od 3. mesiaca. Ked mala pol roka, tak mi dokazala prespat celu noc, avsak mali sme virozu a odvtedy sa v noci budi 2 krat na UM. V podstate mi nevadi to nocne zarabanie UM, avsak ked viem, ze v minulosti prespala celu noc, tak by to mala dokazat aj teraz, nie? Citala som uz rozne diskusie, dajte tip, ako to slo u vas.

anjelicek26
4. okt 2011

@mikavo - my sme drobca od papania v noci oducali teraz, prvu noc som oddalovala doniest mu tu flasu ako sa dalo - budieva sa o polnoci - mrncal a prehadzoval sa riadne ale vrestal az o druhej - tak dostal az o druhej. Dalsiu noc vydrzal do tretej. Potom do stvrtej. Ja som bola totalne nevyspata pocuvat ten mrnkot - ale ok. A potom celu noc. Aj ked teda vcera bol zasa hore - vypil 30ml vody - a spal do rana. Kazdopadne mlieko uz odo mna v noci neuvidi, to, ze moze byt smädny beriem, my uz kurime.

Mne ide o to, ze trojka mliecko uz ma cukor a to by som nerada, keby maval v noci, ked uz zubky nevycistime. Odstavovanie od flasky si nechaj na dobu, kedy jej nepojdu zubky (nam pred dvoma tyzdnami vysiel 16. a stolicky hadam pockaju) a ked nebude po ockovani ci chorucka. Potom by to malo ist.

aliza
4. okt 2011

a ako si vlastne zistila, ze zase chce mlieko? Aj moj maly ma prave virozu, tiez sa hodinu po ulozeni budi s placom, neda sa uz ulozit, tak si ho zoberiem k sebe, pozerame spolu nieco v telke, on sa ukludni a po chvilke sam zaspi a prenesiem ho naspat do postielky a tak dokola. Ziadne mlieko sa nekona. Proste nemoze dychat, je mu zle, ma teplotu, takze je nepokojny, ale mlieko ma ani nenapadlo.

januschka10
4. okt 2011

Moj syn bude mat 4 roky a este stale v noci pije vodu pripadne caj. Umele mlieko nemal nikdy. Ale pit si pyta stale. Neviem ho odnaucit, je smadny, denne vypije velmi vela. Takze aj ja rada uvitam rady, ako na to. Pretoze sa budime nie len ked chce pit,ale potom aj pipi.

blumka
4. okt 2011

Starsiu dceru som oducila od nocneho pitia tak, ze som tak ako pise @anjelicek26 oddialovala cas kedy jej dam flasu a zaroven som jej davala coraz menej toho mlieka...cze prvy tyzden napr. 120ml, potom druhy tyzden 90 atd..az som dosiahla ze pila len pred spanim a potom rano o siestej a niekedy este zaspala inokedy nie. Mladsia ma takmer 20 mesiacov a u nej to nefungovalo. Uz skoro rok jej idu stale nejake zuby, v noci place, niekedy sa budi aj kazdu hodinu. Do jula pila v noci 3x mlieko, potom bola v nemocnici, tam mlieko nemohla, takze si odvykla a odvtedy pije len vodu...niekedy raz, niekedy 3x za noc. ale stale nieco pyta na pitie. nezabera nic, ked k nej pridem, skusam ju najprv upokojit inak ale ona uz natahuje ruky a jedine co ju ukludni je flasa. Ja verim ze ked jej vylezu aj tie posledne zuby tak konecne zacne spavat normalne.. ked mala 10 mesiacov tak to dokazala, takze to teraz naozaj pripisujem tym zubom.

nelicefo
4. okt 2011

Presne ako píšu kočky predomnou, oddiaľuj čas kedy jej dáš fľašu. 😉 🙂

saska.t
4. okt 2011

Myslim, ze v roku je velmi skoro odnaucat dieta od nocneho pitia mlieka aj ked kedysi prespala celu noc, moja mala ho v noci pila do 2 rokov, jednoducho este neprisiel jej cas 😉 este je malicka...

janulaz
4. okt 2011

nooo super.. ja mam dvojročné a ešte teraz vstáva 3-4 krát na mliečko.. takže veeeeľa zdaru...

andrejka1974
5. okt 2011

ja mam uz 3 rocnu dcerku a este raz za noc vypijeme jednu davku mliecka niekedy aj dve tak tvoja je este dost malicka treba vydrzat

martinare
13. okt 2011

mam rocneho synceka, u nas zabrala krupicova kasa na veceru...kupujeme tu od Hami, je s prichutou vanilky a pekne ho to zasyti...odporucam, spinka do siestej rana 🙂

baja132
13. okt 2011

No ja mam tiez skoro dvojrocnu dcerku a tiez vstava raz na mlieko ,kasu jej tiez robim aj klasicku krupicu ale nepomaha no hadam z toho vyrastie...

labaga
13. okt 2011

pri obidvoch detoch som to riesilacumlikom hladkanim, 3 dni to trvalo a odvtedy spali celu noc,a ver že to nieje o hlade

zuzanockamt
13. okt 2011

ja mam 13 mesacneho drobca ... v noci si pyta mlieko raz alebo dvakrat ... vzdy vypije celu flasu - robim mu 210 ml ... oducat nemienim, oduci sa sam, ked pride jeho cas ... dost dlho pil 2-krat pocas noci a teraz poslednu dobu si to sam zredukoval na 1-krat, aj ked ma aj vynimky 🙂

nguyen
13. okt 2011

aj podla mna je kravina dieta od cohokolvek "oducat" male deti nie su blbe a vedia co a kedy potrebuju

stanislavao
14. okt 2011

simonko nas ma 2 roky prec a 2x za noc pije UM. tiez by som bola radsej, keby prespal celu noc, ale neprespi. vsetko vyriesi cas. aspon dufam.

modrofuzik11
17. okt 2011

sara sa odnaucila sama. mala asi 1,5 roka. jednoducho prespala celu noc...