Ako odstaviť 10 mesačné bábo od kojenia?

evik35
19. okt 2017

ahojte,nikdy som si nemyslela že raz budem musieť riešiť toto...:( bohužial musím prestať kojiť zo zdravotných dôvodov.Som z toho veľmi neštastná hoci má synček 19 mesiacov a kojenie si obaja užívame,zaspávame na prsníku,upokojí sa na prsníku...dudlík od narodenia nechce.Už som skušala davať mu večer umelé mlieo BEBA ,trošku pocucá ale potom sa rozplače a ukazuje na prsník,takto to je aj v noci,budí sa cca každe 4 hodiny a až ked mu dám prsník upokojí sa,zaspinká.Keby som nemusela naprestala by som kojiť ,verte.Ako to poriešiť čo najšetrnejšie k malému....ĎAKUJEM

gabikkas
19. okt 2017

skus si dat matovy caj-ten zastavuje laktaciu, obviazat prsniky a jednoducho nedat....ak sa ti neda prestat postupne, treba zo dna na den ukoncit...potroske odstrekat rucne, a mozes si prikladat aj kapustovy listy potlceny tlcikom, aby si nedostala zapal....

evik35
autor
19. okt 2017

@gabikkas dakujem pekne,ale asi som sa zle vyjadrila,moj problem je skor ako to ulahcit syncekovi lebo on je naviazany na prsnik,velmi

gabikkas
19. okt 2017

@evik35 no, ak ho musis jednoznacne odstavit, ze sa neda inak, tak musis s tym seknut zo dna na den a jemu to ulahcis jedine tak, ze ho budes tulit a najdes iny sposob na uspatie, ono to bude velmi tazke pre neho, to vies, ze si poplace. Nebude to chapat, preco doteraz mohol a uz nemoze. Niekomu pomohlo, ze si mama prelepila bradavky a dieta ked videlo "booo" tak to "pochopilo a lahsie sa s tym zmierilo, ze sa neda". Treba sa na to hlavne psychicky pripravit. Ja mam jedneho takeho cuciačika doma a to uz ma 2,5 roka 🙂

evik35
autor
19. okt 2017

@gabikkas ved to mi srdce trha,ze chcem ale nemozem.skusim teda co radis,dakujem velmi pekne a urcite sa ozvem ako to dopadlo

monhla
19. okt 2017

@evik35 Nech strávi viac času s niekým iným. U nás 3x asistoval pri odstavení tatino. Najprv cez deň - ihrisko, vychádzky a pod. A potom pri uspávaní čítal knihu. Doteraz som najmladšej v posteli nečítala - to môže len tatinko 😀

gabikkas
19. okt 2017

@evik35 ja som odstavila dceru, ked som bola tehotna, nevladala som ani zit, stale mi bolo zle a bala som sa, aby som mala dost vitaminov pre dieta v bruchu 🙂 a neslo to vsetko do mlieka...bolo mi zle do 20tt..stale som vracala....takze aj ked nechtiac, ale z rozumu som ju odstavila, mala 18m. zaspalvala tak, ze som jej dala sosaci hrncek a cucala si, caj, alebo vodu, alebo casom aj mlieko....dala som si rolak, aby mi z hora nesahala do vystrihu a tak...postupne si zvykla...lenze ja som ju kolila uz malo, viac menej len na uspavanie vecer a na obed a rano, v noci uz nie, ani pocas dna....syna kojim este stale na poziadanie a to ako som pisala ma 2,5roka, dajak som sa este neodhodlala to ukoncit 🙂 ale on je betar, ked nie som doma, napr, ze som isla ku kamoske, alebo na nakup, tak zaspi pri nom a nema s tym ziadny problem, ale ked som doma, tak bez cucania mlieka necche zaspat....

gabikkas
19. okt 2017

zaspi pri manzelovi bez protestu, lebo normalne dostal veceru, ale ja mam pocit, ze aj keby bol navecerany po prasknutia, tak na trosku mliekca odo mna sa vzdy miesto najde*

evik35
autor
19. okt 2017

@gabikkas
@gabikkas velmi pekne dakujem

evik35
autor
19. okt 2017

Vsetkym velmi pekne dakujem za rady,urcite vyskusam "prelepit" aj rolak 🙂 a potom sa s Vami podelim o vysledok.vdaka

maminazuzina
20. okt 2017

@evik35 Ja som syna prestala kojit, keď mal niečo cez 2 roky. Budil sa mi v noci každú chvíľu a len mlieko, mlieko. Kojenie bolo už iba na uspávanie, teda na obed a večer. Keďže som v tom čase bola na začiatku druhého tehotenstva, tak som si jedného dňa vytlačila trochu šťavy z citróna a keď išiel malý na obed spať, natrela som si ju na prsník - dal do úst a odtiahol sa...mliečko sa pokazilo... Sama som sa toho bála ako to bude znášať, aj preto som zvazovala odstavenie uz trošku dlhšie. Na počudovanie to zvládol uplne ok. Dudlik tiež od malička odmietal. Ak naozaj treba kojenie ukončiť, tak treba, verte svojmu drobcovi, on to určite zvládne - oni toho zvládnu kopec, to len my maminy si ich tak mojkame - a to nemyslím v zlom, nie je nad to ich vystiskat 😃

yoxinka
20. okt 2017

Ak jednoznačne musíš odstaviť, tak sa na to musíš najprv Ty nastaviť. Proste sama seba dostať do stavu, že tak to musí byť, inak to nejde aj keď Ti to je ľúto, ale MUSÍŠ byť o tom TY presvedčená. A keď toto bude, tak sú dve možnosti, buď postupne (tak som to robila ja), ale v mojom prípade to bolo tak na 3 mesiace, neviem, či máš toľko času, alebo jednoducho NEDAŤ. Mojkať túliť, hovoriť, že máš bibi, čokoľvek, ale nedať. Jasné, že bude rev, s tým musíš počítať a nastaviť sa na to. Preto je doležité to Tvoje presvedčenie, že vieš, že to inak nejde, tak skrátka dieťa plače, ale nedá sa nič robiť. Keď Ťa to zlomí a dáš mu, bude sa jeho aj Tvoje utrpenie predĺžovať. Veľmi Ti držím palce! 🙂