Ako odstaviť 14 mesačné dieťa od kojenia v noci?

moju 14 mesacnu dceru cez den uz nekojim, co prijala uplne v pohode...kojenie ma uz len na zaspavanie, co chcem ukoncit...3x sa mi podarilo ju uspat bez kojenia, len som ju hladkala a zaspala...ale v noci sa opat zobudila 2x, tak ako predtym....2 noci som jej dala moje mlieko, dnes v noci som skusila vodu, vypila, ale plakala dalej, tak som ju musela nakojit...mam v takomto jej uz vyssom veku prejst na UM? nebude ho odmietat? nevypije nic okrem mojho mlieka, Lucky a fenikloveho caju...docitala som sa ze baby ktore zacali vecer davat UM pred spanim, skoncili s nocnym kojenim....ak radite prejst na UM...ake by to malo byt? vobec sa v nich nevyznam...dakujem za vsetky reakcie...

alchemilkazltozelena
autor
21. sep 2015

@mirka2003 ja odkedy davam vecer kravske tak sa budi menej...bud vobec alebo 1x...skus

lubinkas
21. sep 2015

@mirka2003 Preto som aj napisala ze dcerka to vzala v pohode. Teraz pri synovi to bude asi vacsi problem a tiez uvidim ako to nakoniec poriesime ked tento postup neprejde🙂. Maly je tiez cele noci na prsniku, dudel uplne odmieta a nikto a nic ho neukludni okrem mna a prsa, niekedy som z toho az flustrovana. Ale odstavenie v noci budem riesit najskor po zime a budem verit ze dovtedy sa to zlepsi🙂)).

korytnacka7
21. sep 2015

To nie je take jednoduche zacat odstavenim v noci - to skor cez den 🙂 Pomaha kravske mlieko a napriklad klasicka krupicna z neho, alebo ovsenu domacu (zabarit horucim mliekom jemne vlocky a 2-3 min nechat povarit) popucit banan do toho urcite sa budit bude menej... podstatna otazka je, ci chces mimi odstavit celkom, alebo znizit napriklad 6 budeni na 1-2 🙂 Ale neboj, aj ked si z toho mozno zufala a unavena, ujde to fakt velmi rychlo ...

mirka2003
21. sep 2015

@korytnacka7 Mas pravdu, ten 1-2x by bolo idealne 🙂 A pravdupovediac z toho nie som este zufala ani unavena (uvidime co bude neskor 😠 ), spime spolu takze sa to da... Dakujem za nazor 😵

alchemilkazltozelena
autor
29. sep 2015

no baby ja som to vzdala..mala asi neje naozaj na to pripravena..to ako vrieskala v noci ked som jej nedala prsnik sa ani neda opisat ☹ nakoniec som jej ho musela dat, lebo aj ked zaspala bez neho, o 10 minut bola hore, potom zas zaspala a o chvilu zas hore a tak by to slo do rana...tak som ju nakojila a spala do rana...aj som si natrela bradavku citronom, nepomohlo, este viac znervoznela a este viac plakala ☹ tak nic budem sa musiet s tym zmierit ze ju budem kojit este v noci aj rano...ktovie dokedy 😢 dufam ze nie do 5 rokov...o rok by som uz chcela ist do prace, ak si nejaku najdem, a mala pojde do skolky, budeme musiet byt obe vyspate, lebo rano sa ani z postele nezdvihnem 😢

vedorka
29. sep 2015

dve deti som dlhodobo dojcila, jedno z nich este stale aj budem. neviem preco nechces dojcit cez den, cez noc to chapem. obe deti som okolo roka v noci prestala dojcit, teda davala iba nad ranom okolo 5, niekedy neskor. jednoducha rada: proste nedat v noci a neustupit, trva to max tri noci. ziadne vyhovorky typu, nie je pripravene atd su neopodstatnene. 4-6 mesacne babo na mm vie vydrzat celu noc, preco by preboha 14 mes na pevnej strave nevedelo? ako cakat ze to prejde je zbytocne, okolo mna dojciace zeny, ktore to nezatrhli su 10krat za noc hore rovnako v 2 ci 3 rokoch, ziadne zlepsenie, co podla mna neni normalne.... dlhodobo sa da dojcit aj cez ceremonnii v noci.
moj ma skoro 17 mes a zaspava pri ciciku aj vecer aj cez obed, jednoduche a ucinne. na obed vie aj bez neho, pri mojej mame. ale v noci ho viac nedostane, naucil sa zaspavat bez neho sam. spime spolu,spojene postele, som tam teda s nim, tisila som ho, bez bratia na ruky. tie noci co mam pokoj stoja za to.

alchemilkazltozelena
autor
29. sep 2015

@vedorka mala sa budi 1, maximalne 2x, dokonca som myslela ze sa to zlepsilo odkedy som jej zacala vecer davat 100 ml kravskeho mlieka s medom spala par noci az do piatej...a potom z nicoho nic sa to vratilo ze sa zobudi uz okolo polnoci...
cez den nekojim uz davno, mala si nepyta, tak nemam dovod, uz aj vecerne som vypustila...uz mi len tie najtazsie ostali - nocne a ranne v posteli...
pisem ze som skusala a bola hore za par minut, potom zas, strasne to bolo, akoby som ju tyrala, do rana by to takto pokracovalo
pijem salviovy caj ale ze by sa mi menej mlieka tvorilo nemozem povedat, nakoniec budem musiet ist na injekciu na zastavenie tvorby mlieka a co potom dam malej neviem, ureve sa totalne..

nyusika
29. sep 2015

@mirka2003 Dojcenie ako prevencia pred chorobami ma zmysel len dovtedy, kym sa nezacne s príkrmami a beznym stravovanim...potom ti uz nema suvis s imunitou, aj ked tu budem za tieto slova asi ukamenovana 🙂

to by boli potom nekojene deti stale chore... a kojene zdave ako rybicky. co je, poznate asi kazda, blbost.

korytnacka7
29. sep 2015

Jejda baby, ten rozdiel medzi dlhsie kojenymi uvidite mozno az v 3-5 rokoch... Uz len to, ze sopla sa zbavi rychlejsie, ze nebude mat vysoke horucky, ze nebude tak casto chore, priebeh chorob je lahsi a rychlejsi... to su take velmi dolezite detaily, ktore vam za par rokov ulahcia zivot a hlavne kvalitu zivota vasho maleho. Dojcenie ma zmysel, aj do 2 rokov - a to nie som zastanca kojenia do aleluja... Ano, zlozenie MM v pol roku a v dvoch rokoch je ine, ale vyznam 100% ma! 14-mesacne dieta odstavovat nasilu je uplny nezmysel... a vstavanie v noci? Naco ste tie deti mali? Take malicke su strasne kratko, pubertaka budetemat doma 10 rokov... Vsetko sa vam to na detoch vrati...

korytnacka7
29. sep 2015

@nyusika Prave zavadzanie prikrmov subezne s kojenim je idealne a ma velky vyznam.

evittam
29. sep 2015

@korytnacka7 Ja mám dve deti - obe kojené do 10.mesiaca - sami sa odstavili. Syn bude mať v januári 8 rokov - nikdy nebol extra chorý - sem tam nejaké sople, viróza - do 2 dní fit. Teraz nebol chorý už minimálne 4-5 rokov ak naozaj nerátam pár soplov. Dcérka bude mať 2 - tá nebola ešte vôbec chorá.... 😉 V noci som vstávala do 5.mesiaca u každého - a to už len raz 😉 . Čiže myslím, že je to každého vec, ale môj osobný názor je, že stačí kojiť do jedného roka. A to vstávanie?! Prepáč, ale akože jediné čo mi je vždy smiešne je počúvať mamičky 2-3 ročných detí aké sú ony obetavé,chudiatka a neviem čo, lebo za noc vstávajú 5-20x kojiť - tak to podľa mňa vôbec nie je normálne. A tiež ma kľudne ukameňujte.... 😀 Akože, čo chcú za to medailu?! 😀

vedorka
29. sep 2015

@nyusika vsetko sa ukaze ovela neskor, nie hned, aj dojcenie, v buducnosti a dospelosti bude zdravsie, statistiky zial neklamu
@alchemilkazltozelena a ziadne dieta sa "neureve" 🙂 🙂 🙂 skoda, ze mas na to taky nazor ako si napisala a zastavujes si laktaciu.... pritom sa to da zvladnut aj bez toho

korytnacka7
29. sep 2015

@evittam Ano, velmi dolezitu vec si napisala - "sami sa odstavili" - bavime sa tu o tom, ako odstavit 14-mesacne nasilu.
A dalsia vec, nebavime sa o 2-3 rocnych, ktorych mamy k nim vstavaju 5-20x za noc. To nie je kojenie, ale cista tyrania, s tym uplne suhlasim. Ja hovorim nie o cuckani prsa, ale o realnej vyzive.

vedorka
29. sep 2015

@evittam deti sa neodstavuju same do 1 roka ;) nieco si o tom precitaj 🙂 "odstavia" ako to nazyvas sa preto, lebo matka nema mlieko, alebo ho ma prilis malo. vsetko sa ukaze neskor, nie v 7 rokoch, ale v 20,30,40 atd. a dojcit sa da do 4 rokov od jedneho roka v pohode iba cez den a nie v noci. ;) ja nevstavam od roka a dovtedy som to tiez redukovala. urcite to nie je dovod prestat.

evittam
29. sep 2015

@vedorka Prepáč, ale ja nemusím čítať. Mám odskúšané. Mlieka som mala dosť - a ešte aj plný mraziak. Ak dieťa nechcelo tak čo som mu mala ten prsník tlačiť do pusy?! Alebo ako?! Sa zase múdra "kojomatka" ozvala 😉 Si predstav, že áno obe moje deti sa odstavili samé do roka a nič som s tým nespravila a ani som nemohla spraviť. A dojčiť 4-ročné dieťa je úplne zbytočné a nepotrebné.

vedorka
29. sep 2015

@evittam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 chod na mamila.sk a uvidis, ze si jedina 🙂 🙂 🙂
keby si mala vela mlieka, ako pises, tak by ti tym tvojim "prirodzenym odstavenim" za den, dva praskli od naplnenia 🙂 a trapila by si sa velmi dlho, kym by sa ti prestalo tvorit 🙂 tyzdne utrpenia
predpokladam, ze ty si rozdiel nezaznamenala ;)

vedorka
29. sep 2015

@evittam a este detail, KOJI sa v Cechach, na Slovensku sa DOJCI, ked uz si taka chytra a nevies ani ako sa to vobec nazyva 🙂 🙂 🙂 🙂
nechce sa mi uz tu argumentovat niekomu, kto ani nevie, ako sa ta cinnost o ktorej sa bavime vobec vola 🙂 🙂 🙂
s pozdravom dojcomatka 🙂 🙂 🙂 🙂

evittam
29. sep 2015

@vedorka Sa nepototo, je jedno ako to nazveš-kojiť, dojčiť, za to že som to nenazvala podľa tvojich predstáv neznamená, že neviem o čom píšem. A mamila.sk?! "Kojoweb" či teda ak chceš "dojčoweb", kde ti odporučia DOJČIŤ za každých okolností -či berieš akékoľvek lieky,piješ, fajčíš a podobne - ďakujem takých môžem založiť koľko len chcem.....Nie neprestalo sa mi tvoriť len tak zo dňa na deň - ak by si lepšie čítala tak to nenapíšeš - mala som plný mraziak mlieka -odstriekavala som a tu som. Nepotrebovala som žiadne čítanie ani mamilu ani nič podobné. A nepotrebujem ani tvoje argumenty. Píšem svoje skúsenosti a názory - o tom je diskusia.
Áno oddojčila som dve deti a vôbec neviem o čom píšem. Pekný deň. A nezabudni si odobriť a overiť to čo píšem na mamila.sk-.

evittam
29. sep 2015

A okrem iného, zakladateľka sa nepýtala ako kojiť 4 rokov. 😉 Téma je trošku o niečom inom.... 😀

alchemilkazltozelena
autor
29. sep 2015

no nejak sa to tu zvrhlo, ja som tu nechcela hadky, to nikomu nepomoze...a slovo dojcit je otrasne, to akoby sme boli kravy, kojit je urcite normalnejsie slovo, nie som nejaka dojka, aby som pisala ze dojcim....to len na margo toho vsetkeho,,,ja kojenie do 5,4,3 rokov vobec neuznavam a moze si kazdy pisat co chce aj cela mamila posadnuta aj neviem kto...maximalne do tych 2 rokov je to este ako tak normalne, ale aby som kojila velke dieta na rukach to uz je trochu moc..ako bolo minle v telke - otras, velke deti sedeli mamam na rukach, som len pozerala ci dobre vidim...to uz je ciste predvadzanie sa...a co sa tyka vyzivy, po roku je uz mlieko ako voda, vobec nie je take vyzivne ako na zaciatku, takze naozaj ide len o zvyk, o nic ine, neznamena ze ked budem kojit 5 rokov ze moje dieta nebude nikdy chore atd...bludy su to...kazde dieta je ine a ked citam ako nekojene uz aj 6 mesacne krasne prespia celu noc chce sa mi plakat...keby som bola vedela ze sa rok a pol a zrejme aj viac nevyspim, tak radsej davam umele...by som par mesiacov vstavala a potom by krasne spala a nie ako teraz ze som ako chodiaca mrtvola...jedno aj druhe ma svoje vyhody aj nevyhody...ale urazat sa navzajom naozaj nikomu nepomoze

@evittam
@vedorka

evittam
29. sep 2015

@alchemilkazltozelena Tak ja s tebou plne súhlasím. A nikde sa nehádam a ani nikoho neurážam... 😉
Len nemám rada ak ma ide niekto presviedčať o tom, že som nezažila a nemám skúsenosti s tým čo mám, len preto, lebo som kojila,dojčila toľko koľko bolo treba a koľko bol záujem a že som nečítala rady mamila.sk 🙂

alchemilkazltozelena
autor
3. mar 2016

baby tak "vraciam" sa po skoro pol roku k mojej teme, ktoru som zalozila 🙂 kojila som 20 mesiacov, presnejsie do 14.januara 🙂 myslim, ze som skoncila v pravy cas, ani nie vela, ani nie malo...a ako sa mi to podarilo? naucila som malu zaspavat poobede aj vecer pri hudbe, a v noci ked sa zobudila dala som u k nam a hladkala som ju kym nezaspala...no a rano ma "zachranilo" to ze som bola objednana k zubarovi, cize sme museli skor vstat, cize v to rano som jej uz nedala,,,,a na dalsi den som jej rano tiez uz nedala vstali sme skor, a ona asi aj daako zabudla ze by som ju mala rano este kojit 🙂 som rada ze to takto dopadlo a ani prsia som nemala navrete, pila som salviovy caj 🙂

more123
9. mar 2016

Ja mam 11 mesačneho syna a tuto diskusiu som si prečitala, lebo tiež chcem skončit s nočnym kojenim. Od narodenia sa mi budieval každe 3 hodiny, no tak 2mes dozadu to už bolo neunosne a chcel byt stale na prsniku (viem ze hladny nebol) a ja unavena a nevyspata. Tak som mu proste v noci odmietla dat.....poplakal a po tyždni sa zacal budiť v noci iba raz 😉 čo je pre mna uplne super. Tak teraz dojcim 2x za den na noc mu zarabam sunar complex ( aj ked mi vela mamičiek hovori, ze mozem mu dat aj kravske mlieko som si povedala ze aspon do 1 a pol roka mu ho budem kupovat) a 1x v noci kojim. Tak uvidime dokedy nam to vydrzi. Ake tiez neuznavam kojenie aj do 4r. Ja by som chcela tiež tak do 1,5 roka. A v žiadnom pripade neodcudzujem mami, u ktorych z roznyh dovodou nebolo kojenie možne, ved každa matka chce pre svoje dieta len to najlepšie 🙂