Ako odstaviť 16 mesačného syna od nočného kojenia?

michalka12
6. jan 2009

Ahojte maminy, mate prosim niekto skusenosti s odstavovanim dietata iba cez noc? Moj syn ma 16 mesiacov a nechcela by som ho prestat kojit uplne iba obmedzit alebo uplne vylucit kojenie cez noc. Mate niektora realne skusenosti?
Dakujem za kazdu radu.

mk78
6. mar 2015

@pacesa nemas za co 🙂 a drzim palce

pacesa
7. mar 2015

@mk78 tak noc bola celkom dobra a chcem sa opytat rano ste im dali potom mlieko a o kolkej? 🙂

mk78
7. mar 2015

@pacesa tak super 🙂 kojila som ich az rano a o siestej najskor. aj sa este vstane, ze vstanu skor ale pred siestou mlieko nedostanu a uz si na to zvykli.

pacesa
7. mar 2015

@mk78 aha, ok, ja som im dnes dala o pol 6, ale bola este tma tak nechcem aby to brali ako nočné dojcenie, zajtra skúsim dať neskor

mk78
7. mar 2015

@pacesa a kolkokrat v noci vstali? ja som si stanovila siestu hodinu ako najskorsiu kedze vstavaju medzi 6 a 7.

pacesa
7. mar 2015

@mk78 moja asi 5 krát este a muzova do polnoci skoro stale a po polnoci už lepsie ( 3 krát asi) . Dnes sme ich uložili o takom čase ako včera a este hore neboli 🙂 a este sa chcem spýtať cez deň kojite ako? Denne kojenie by som nerada ukoncovala, predstavujem si to tak že ráno , pred obednym spánkom a pred večerným... Bude to stačiť? 🙂

pacesa
7. mar 2015

@mk78 ale prsia mám ako balóny...toto ste riešili ako?

mk78
7. mar 2015

@pacesa cez den som ich kojila pred oboma spankami - doobeda aj poobede - a potom az pred spanim. teraz uz odstavujem aj od denneho kojenia tak zatial sme dva dni bez doobedneho a ked to pojde dobre, o tyzden zrusim a poobedne a ostane len ranne a vecerne. no po prvej noci bez kojenia som prezliekala postelne lebo mi tak pretiekli prsia 🙂 trvalo este asi 4-5 dni kym sa mi dostali do normalu. nastastie sa nezapalili. ale keby si ich mala moc napnute, tak si radsje trosku odstriekaj nech neodstanes zapal

pacesa
7. mar 2015

@mk78 a teraz už ti prespia celú noc? Držím aj ja palce tebe s tym denným kojenim. Moje este pýtali po poobednom zobudeni ale dala som im ovocnu výživu a v pohode, stačilo... Super je že je teraz už je vonku peknea dá s nimi byť veľa mimo dom a tam si predsa len menej spomenu. je super že si mozme takto poradit, resp. ty mne 🙂 vďaka 🙂

mk78
7. mar 2015

@pacesa jj uz prespia. obcas sa sice zobudia, pomrnkaju alebo pokecaju ale vacsinou hned zaspia. iba ked sa rozplacu tak im dam cumlik, lebo si ho sami nevedia najst, a spia dalej. ale aj to je max raz za noc a aj to tak 1-2x do tyzdna. poradim rada. ver, ze ked sme sa do toho pustali tak okrem knih som sa pytala vsetkych naokolo 🙂 a kedze to fungovalo u inych tak sme sa do toho pustili aj my. a hned mam viac sil sa im venovat cez den 🙂

anicka246
16. apr 2015

Ahojte, potrebujem poradiť prosím, prečítala som si aj vaše príspevky, len veľa z vás nepíše aké staré deti máte. Takže, môj malý má 19mesiacov, kojím ho už len pri večernom zaspávaní a v noci ked sa zobudí, aj to len pocucká, ani mu nestihne mlieko ísť, myslím že je to tiež už o zvyku. Mám zdravotné problémy, preto by som ho chcela odstaviť, mlieko z flašky nechce (to pije len z hrnčeka, alebo po lyžičkách) takže jedine asi ten čajík.. Viete mi poradiť, čo najlepšie zabralo napríklad aj to, že ste išli do inej izby, a dieťa nechali s manželom, alebo ísť spať niekam inam,??fakt neviem, bojím sa toho strašne, lebo malý ked začne plakať tak reve poriadne.. Dakujem veľmi pekne za rady 🙂

vikimilany
29. sep 2015

@anicka246 ahoj, podarilo sa nakoniec obmedzit to nocne kojenie? velmi vazne uvazujem o tom aj ja, tak ak budes mat cas, napis prosim ako sa vam darilo a ako to prebiehalo ... moja ma 20 mes. a je to zavislak od mliečka poriadny ... dakujem

duratlicka
17. okt 2016

@vikimilany Dcerka ma 2 roky a pred par mesiacmi som ju skusala odstavit od nocneho dojcenia,no vzdala som to.Hodinu sa prevalovala v noci v posteli a nie a nie zaspat,tak si hovorim,ze je mi toto treba?Ked ju nadojcim,trva to 10 minut a opat spi.Ale v poslednej dobe sa dojci ako novorodenec,tak chcem skusit ju aj cez den zabavat a ponukat vselijake jedlo a pitie,aby zabudla.

enife
19. dec 2016

Ahojte, dcéra má 13m, dojčíme sa večer pred spaním, okolo 1dnej v noci a okolo 5tej ráno. Poraďte ako nedojčiť okolo 1dnej. Dcérka v noci len mrnká, prebúdza sa zo sna, veľmi však neplače.. Stačí si ju len mojkať? UM, ani iné mlieko jej v noci nechcem dávať. Ďakujem za rady🙂

tinapp
16. apr 2018

Čo dávať v noci,vodu?

monicad
20. mar 2021

Moja ma 26mesiavov a odstavujem od nocneho kojenia treti den. Prvy den vypila na obed 30ml mlieka,za tym len jeden prsnik kvoli placu. Vecer vypila 70ml UM ,no za tym jeden prsnik. Zaspava len pri prsniku. Vcera tristvrte hodinu pleac,chudinka az bola spotena, plac,hadzala sa,vyliezala na mna, UM vobec,zasa som ju nakojila. Dnes tristvrte hodiny plac, spotena bola,Flasu ani do ruky, zasa hadzanie sa a vyliezanie na mna. Zaspala na mne. Len sa chcem opytat,ci nemozu byt z toho nejake nasledky,ci jej to neublizi taky dlhy plac. Co by ste poradili?Dakujem za kazdu odpoved.