Ako odstaviť 16 mesačného syna od nočného kojenia?

michalka12
6. jan 2009

Ahojte maminy, mate prosim niekto skusenosti s odstavovanim dietata iba cez noc? Moj syn ma 16 mesiacov a nechcela by som ho prestat kojit uplne iba obmedzit alebo uplne vylucit kojenie cez noc. Mate niektora realne skusenosti?
Dakujem za kazdu radu.

maria11
16. okt 2009

Hmm, deti su neskutocne! Ked sme sa rozhodli, nocne kojenie rusime a rano zacina po 6.00, nasa dcera to zjavne pocula 😎 V noci sa uz skoro vobec nebudi, a ak, tak pohladkam, dam dudlik a spi dalej. Dnes v noci sa mi dudlik stratil v tme (iny nechce), tak stacilo aj pohladkanie. ALE, ona je ako hodinky. Rano sa zobudila, ja som ju pohladkala, ulozila a ona NIC. Hovorim, nevymyslaj, vsetci spia. Pozrem na budik 6.05. Co mi zostavalo, zobrala som ju k nam do postele, ona si cucla a spala dalej. Ale presne vedela, ze je cas na prsko 😵 Proste, dostala nas na nasom vlastnom plane... Oproti povodnemu stavu je vsak toto neopisatelna dokonalost...
Nezazit to, neuverim 😀

bezaz
16. okt 2009

maria gratulacia.. {aj ja chceeeem} 😉

dididi30
16. okt 2009

bezaz je tiez tak jednodnove 😉 alebo par hodinove, ale nesmiem kojit 😒 tak si pockaju 😀

maria, super, deticky fakt skusaju 🙂 aj nas ako hodinky rano pred piatou, u vas pred 6 sa ku mne prituli a otvara pusku, mama daj prsko 😅 😵 v noci staci cumlik alebo odkopanie sa spod paplona 😎

kombinka
16. okt 2009

ahojte zienky citam co vy na moj problem a beriem si rady k srdcu dufam ze to zvladnem lebo nasa mala je riadna povaha.ma skoro 12 mes a didinky su jej najvacsi priatel v noci. cez den uz nekojim len rano a cez noc fuuu no aj 6-8 krat .uz som prestala ratat. z flasky velmi nepijeme len ked ju donutim a UM ani nahodou. stale mam strach zacat ale dnes som sa uz odhodlala. po kupkani dostala oblubenu didu a cez noc skusim caj. dufam ze vydrzim. ja len ci jej to nejako neublizi myslim psychicky keby bol nejaky setrnejsi sposob.Drzte palce a rada prijmem aj rady od vas pa

maria11
17. okt 2009

Kombinka, co sa tyka toho "psychickeho tyrania", ja v tom mam jasno - bud bude "tyrat" ona teba alebo ty ju 😅 A teraz vazne - aj dieta je na tom ovela lepsie, ked sa vyspi - tak ako ty. Nasa mala je cez den ovela kludnejsia a nie je taka umrncana. Tak budem drzat palce...

tonicka
19. okt 2009

kombinka, drz sa... ale podla mna si budes "musiet" pridat denne kojenie, zavislacikom to proste chyba, po case sa to upravi, ae taky mesiac to trva 😉

dididi30
20. okt 2009

kombinka, my sme mali to iste, proste vydrzat a nechat vyplakat 😔 (poriadne pozatvarat okna 😅 🙄 )ono to prejde, garantujem, aj nas taky bol 🙂 ale uplne som neodstavila, pije, alebo neviem co robi 😀 rano a vecer 😵 niekedy len pred spanim, uz si da aj ine mliecko, ako len moje a sem tam posluzi aj cumlickek 😉 tiez to nechcel, ale prisiel na to,ze nema vychodiska 😉

kombinka
20. okt 2009

nooo baby vyzera to na uspech.Plakala len prvu noc a teraz sa uz len zobudi a zaspinka.Zabrala na nu hudba. A zacala som davat UM vypije zatial 50ml a na nu z flasky je to dooost.A kolko mliecka ma vypit za den?Dakujem za rady

kombinka
20. okt 2009

hladam,hladam ale nic.Ako ste si dali fotky do profilu?Som zaciatocnik

dididi30
20. okt 2009

kombinka , hlavne nechaj na nej kolko vypije a neriad sa tabulkami a kolko ma, ci nema vypit..., staci trojuholnik syrceka a to je ako 2dc mliecka a dalej doplnas jogrutiky a tak 😉
nas tiez tomu mlieku moc neda, ale som rada kazdej kvapke 😵 ja uz davam kravske, umele mu nechuti 😒 plus mu pridam jahodove gramko to ma najradsej 😵 tiez lubi aj mliecko s carom, kakaove to nelubi 🙂

do profilu fotky? hm ja som vymazala 😅 .hore mas fotoalbumy, tam kliknes a tam su ....tvoje albumy, kliknes a davas foto, lenze musis pozmensovat najprv 😉

kombinka
20. okt 2009

tak dik dididi 😉 a od kedy moze kravske mliecko? Lola papa uz skoro vsetko okrem strukovin a slaninky je pazrosko po tatovi takze tak a kedy si prestala kojit uplne? Ja by som chcela ked si zvykne ze nema didu v noci hm?

dididi30
20. okt 2009

kombi, ja stale kojim , len to nocne kojenie sme zrusili 😎 😉
no ja neviem teda do varenia aj hej a niektori davaj aj od roka, ja som bola proti ta aha dobre nam je aj to 😀 ale on fakt ine nechcel, teda vypije tak 20ml z UM ale z kravskeho aj 200ml 😉 aale sak uz je v poho, no nejako bolo a bude 😵
zvykne si tak do 2-3 dni 😉 teda nepytat, ale to je tiez individualne u niekoho je to dlhsie a niekoho kratsie 😉

tonicka
20. okt 2009

od roka do varenia, niekto aj na pitie. Ja som davaa asi od roka a pol do varenia, inak som dala bebu. Kakauko pije asi od 2 a pol, nic ine nechce, este sojove obcas vypije, ale tiez kakauko... mozno teraz vyskusam zase nejake na kakauko, pije ho len rano a to nie vzdy 🙂

kombinka
20. okt 2009

no tak dakujem aj za tu kukuricku tonicka.Zatial musim nutit pit UM lebo si cez den ani nespomenie na mliecko ale papame syry, jogurty....... idem buvi tak sa majte kocky

dididi30
21. okt 2009

tonicka ja som sojove neskusala, no vsak maju vselijake aj ryzove....je to vobec chutne? musim vyskusat pre maleho 😵 len tak na vymenu 🙂 uvidime......

kombinka su deti, ktore vobec mlieko nemozu ci im nechuti, ako moja dcera a je tu, za to lubi syry, jogurtiky 😵 ...

dididi30
22. okt 2009

no asi nikto nema problem s nocnim odstavovanim 😵 😉

kombinka
22. okt 2009

pre zmenu sme teraz chore ale zvlada to aj bez didi v noci.Ale stale sa budi ako dlho este? Takze celkom staci dida len vecer a rano?UM az potom ked odstavim aj to?

babofka
22. okt 2009

ahojte, ja sa na to nocne odstavovcanie stale neviem odhodlat. 😅 ale dala som si zavazok, ze najneskor na vianoce sa konecne vyspiiiiiim 😀 takze niekedy predtym zacneme trenovat 🙄 😕

tonicka
22. okt 2009

babfka, tak to uz zacni, najvyssi cas 😀 😀 drzim palec 😀

svenka
22. okt 2009

caute maminy zavislacikov 😉 🙂

az teraz som natrafila na tuto temu 😕 doteraz som si myslela, ze som jedina co mam zavislaka na prsniku
ja cez den kojim 3 x /2 x pred dennym spankom a 1 x pred nocnym spankom - pri kojeni mi vzdy zaspinka/ no a v noci sa kojime cca 5 x tak som rada, ze nie som v tom sama... 😝
denne kojenie mi vobec nevadi, len ako obmedzit to caste nocne kojenie?
ja uz som skusala take pokusy, ako davat mu v noci cajik, vodicku, hladkanie, tisenie.... nic nepomaha, iba cici, inak rev aj dve hodky vkuse - to som uz potom vzdala a nakojla ho...
no, tak tolko moja skusenost, idem sa pustit do preluskania tejto temy, ci sa dozviem nieco nove... 😉 😵

tonicka
22. okt 2009

svenka, prestuduj... ale po prve musis byt peeevne presvedcena, ze koncis s nocným kojení, vtedy to trva tak 3 noci a zvysok je tu vseliaky, ja mam take menej drasticke a to ze 1 noc kazdy druhy krat, druhu kazdy trati a tretiu noc az ked si ochotna mat "rano", napr o 6. Ale aj radikalne a to proste nechat plackat a dat az rano 😉

dididi30
22. okt 2009

kombi este skludom koj, teda ak chces rano a vecer, ak ti chce umele mozes ho skludom davat, ak chces ozaj odstavit 😉
babofka a kedy sa odhodlas?? 😕 😅 😀 😀 😀
svenka, ano prestudovat knihu.....vcera mi kamka dakovala(ma 2 male deti),ze aku super knihu som jej odporucila 😵 fakt, pekne postune prestane v noci pytat a uz len bude pomrnkavat a aj to len v tedy, ked pojdu zubky ci bude babo chore 😉

svenka
23. okt 2009

dididi, a to aku knihu myslis?...
tonicka, asi to spravim aj ja podla teba, ze postupne vynechavat kazde druhe kojo atd... sa mi to zda humannejsie... 😵
lebo sa bojim toho odstavovania, kedze moj maly je vytrvalec riadny 😝
inak, ja mam predbezne naplanovane odstavovanie od nocneho kojenia na prvy septembrovy tyzden, lebo manzel ma dovolenku, takze budeme v tom spolu... 😉

dididi30
23. okt 2009

svenka, to mas lahsie ked je pri vas muz, moj mava len nocne, takze som sa stara sama 😎 😵

inak tu knihu staci kuk v teme kazde dieta sa vie naucit spat, tak to baby ospevuju a je to super..aj je tam stranka, staci na nu kliknut a mas to v pc 😉 len treba chciet, ako pise tonicka, musis byt presvedcena ,ze to ozaj chces...lebo ja som to odkladala az kym som nepadla na bradu od unavy 😒

niektorym detom staci vynechavat kazde druhe kojenie , niektorym to nestaci, mojmu nestacilo, tak bolo treba aj plackat, ale nebolo to az take hrozne a nie vobec drasticke 🙂

tonicka
23. okt 2009

didi, poztom som sa opravila na radikalne 😉 len si to kazdy tak predstavi a u nas by to drasticke bolo 😀 😀 nebolo to nic v zlom.... ja viem ze kazde dietatko je ine 🙂

dididi30
23. okt 2009

co toni?? nejako som nezaregistrovala 😅 nejako neviem o com pises 😕 😅 hm rano, no 🙄 😀

tonicka
23. okt 2009

jaaaj, no tak nic 😉 😀 😀 😀

felixko
23. okt 2009

čau svenka, aj ja som mamina závisláčky. malého ceckomila.
cez deň sme kojenie obmedzili na 2x.
ale v noci pýta stále. ked sa čo len trochu preberie, spustí rev a nič iné nepomáha, len nakojiť.
dnes v noci namiesto kojenia som jej pustila Kiku, pozerala ju pol hodinu a potom od únavy zaspala.
myslíte, že to je dobré riešenie? aby si nezvykla, že bude v noci pozerať telku

dididi30
23. okt 2009

lexi, nieeeeeee ved to potom mozes rovno kojit 😕 to akoze mas v plane vstavat v noci a pustat malej rozpravky 😅 teda to je zle riesenie, podla mna, lebo odnaucis ,,mozno,, od prska ale naucis na inu zaviskost..
ked nejde inac vydrzat a nechat vyplakat 😎

dididi30
23. okt 2009

ci felixko 😀 ja som ta uz premenovala 😀