Ako odstaviť 16 mesačného syna od nočného kojenia?

michalka12
6. jan 2009

Ahojte maminy, mate prosim niekto skusenosti s odstavovanim dietata iba cez noc? Moj syn ma 16 mesiacov a nechcela by som ho prestat kojit uplne iba obmedzit alebo uplne vylucit kojenie cez noc. Mate niektora realne skusenosti?
Dakujem za kazdu radu.

kombinka
3. nov 2009

ahojte baby nasa mala spinka uz krasne zobudi sa o 5 rano a az vtedy dostane didu a spinka do 6,7 rano.No ale bol to boj asi dva tyzdne ale nevzdala som to.Drzim palceky vsetkym a hlavne chcem podakovat,ze ste mi dodali odvahu.

jaja64
3. nov 2009

Jaaty, prosím ťa kde dostanem kúpiť tú knihu ? Tiež mám tento problém so synom, má 15 mesiacov, a to kojenie je viac menej o zlozvyku, pretože každú chvíľku chce prsník, a je ked mu ide zub, tak to sa vôbec nevyspím. Raz som ho skúšala nechať v postieľke, ale tak strašne plakal až sa mu zabiehalo a ešte sa aj rozkašľal, chodila som za ním, nechala som mu svietiť také malé svetielko. Veľmi by som chcela aby spinkal pekne celú noc.

ivamon
3. nov 2009

maria11, a cez den este kolko krat kojis? Ja ked aj v noci maleho nakojim a nezaspi pri tom, chce mat prso v ustach, ale ja mu nedovolim, poviem ze uz nic nemam, tak sa zacne pytat na nocnik kakat, tak ho dam, vela krat sa aj vykaka, potom sup ku mne do postele, zase pyta prso a ked nedam zase sa pyta na nocnik... vymyselnik je to po otcovi 😉

jaaty
4. nov 2009

Jaja64 ja som si ju stiahla tu na koníku a prečítala priamo cez PC. Myslím, že je tu aj téma Každé dieťa sa vie naučiť spať. Mne sa skutočne osvedčilo nebáť sa 😉. Detičky sú strašne šikovné - všetko sa rýchlo naučia aj zvládnu a na druhej strane sú to malé "potvorky", ktoré vedia všetko využiť.
My sme boli v lete s manželom večer v kine (potom čo Hanka zaspala) a hoci me pred ňou o tom nehovorili, tá opička to tušila,pretoeže odtvedy nechcela sama zaspávať a muselaa som byť pri nej. Trvalo to mesiac, kým som sa odhodlala na to, aby som ju nechala zaspávať sama - pretože mi jej bolo ľúto, keď ma volala a čuduj sa svetu, jeden večer si poplakala a na druhý deň už opäť zaspávala krásne sama bez slzičky.
Keď sme išli na dovolenku k moru, leteli sme v noci a bolo z toho dosť nervózna ako to zvládne. A ona ani muk - krásne sa dve hodiny na letisku hrala a potom celý 4 hod. let prespala, tam žiadne problémy som spaním, jedením...proste s ničím. Zase robila paniku len maminka 😀 😀 😀 😀 . Takže skutočne sa ničoho nebojte, Vaše detičky to zvládnu a keď zistia, že plač im nepomôže ustúpia. Držím všetkým palce 😉

zuzula20
4. nov 2009

Vdaka dididi za povzbudenie, zas s tym spanim to nie je az taka katastrofa, nebyvame v noci hore cele hodiny, takze sa to da prezit. Niekedy je to horsie, inokedy lepsie. Aj ja si tak vravim, ze raz to skonci a potom sa vyspim, len aby som sa potom v noci kazdu chvilku nebudila zo zvyku 😀

jaja64
4. nov 2009

Jaaty, ale keď náš malý strašne doslova reve ako o dušu, a mám strach, či sa mu niečo nestane, nemôže dostať pruh, z toho vysylenia ?

jaaty
4. nov 2009

Poznám deti (susedovie chlapci- jeden má 2,5 roka a druhý 5 mesaicvo), ktoré "revú" o dušu a ani jeden z nich pruh nedostal. Na druhej strane kamarátkine dievčatko 2r., ktoré plače minimálne pruh dostalo. Takže na toto spoľahlivo odpovedať neviem - skús sa opýtať lekárky -tá by to vedieť mala a podľa toho sa zariadiať. Ja by som to však skúsila. Aj Hanka prvú noc bez mliečka plakala možno 15 minút -manžel rezignoval a odišiel z izby. Druhú noc to bolo už len 10 minút, tretiu noc 5 atď. Zaspávala sama od začiatku, nie som zástanca toho, že bábo sa má pri každom plakaní brať na ruky a utišovať. Ak je choré, bolia ho zúbky.... tam pomáhať treba aj mojkaním, ale ak sa len jeduje, tak mu to umožním 😉 , veď jeho to prestane baviť. Možno vyzerám ako despotická matka, ale myslím že dieťatko potrebuje prvidelný režim a vo veku nad 1 rok už jasné pravidlá, čo sa môže a je prijateľné a čo nie. .... a ver mi, že aj mi máme obdobie vzdoru a jedovania sa. Tiež niekedy spustí pre nič za nič, ale nechám ju tak, nech si to odplače. V najhoršom jej poviem, nech sa ide jedovť do svojej izbičky a v tom moment je zavesená na mojej nohe a prestáva plakať. Vždy to končí vysvetlením, pusinkou a slovami ľúbi ma ťa.

dididi30
4. nov 2009

wow pruh z placu 😕 tak to nas reve furt, dokonca je nenormalny nervak 😕 ale nemyslim si ze dieta moze dostat pruh z tychto veci 😎

proste niektore deti sa potrebuju odventilovat a robia to placom, kedze nevedia hned rozpravat 😉 😀

jaaty vobec nevyzeras despoticka matka 😀 na kazde dieta funguje nieco ine a aj plac je riesenie, proste to podla mna ani inak nejde, aspon u nas neslo 😉 😎

babofka
6. nov 2009

o tom pruhu som aj ja pocula, hlavne u malilinkych babatiek sa to obcas zevraj stane
my sme vcera urobili pokus o zrusenie prveho nocneho cuckania. najprv plakal s prestavkami asi 20 min u manzela, potom u mna asi 5-10, nakoniec zaspal v postielke, ale az za pomoci mojho tielka nacapeneho na tvari 😒
uvidim, co bude dnes. ale uz ked sme s tym zacali, tak to snad aj dovedieme do zdarneho konca. toho placu mi je luto, ale asi to inak nepojde. zatial sa mu to chystam zredukovat na jedno kojenie za noc a ked bude ako tak v poho, tak uplne.

kombinka
6. nov 2009

ahoj babofka chcem sa ta opytat ci este kojis cez den alebo ci davas UM alebo kedy chces prestat kojit uplne

monikat75
6. nov 2009

ahojte, michalka nečítala som príspevky predo mnou, len sa chcem podeliť s tebou o moju skúsenosť, ja som malého kojila do 13-mesiacov, ale od nočného kojenia som ho odstavila zhruba keď mal 11-mesiacov a nahradila som ho UM - normálne som mu ponúkla fľašku a on ju hneď chcel, takže sa to vyriešilo pomerne jednoducho, pričom toto papanie nočné mu zostalo až dodnes, niekedy sa aj 2x zobudí v noci na fľašku, a potom sa ho ešte kojila zhruba 2x denne, potom už len raz až do úplneho odstavenia, lebo ku koncu som zistila, že už mu moje mliečko nestačí 😉
takže odpoveď znie dá sa dieťatko odstaviť len od nočného kojenia

babofka
6. nov 2009

ahoj kombinka
ja cez den kojim 3x (rano, obed , vecer) a chcela by som tak max do 1,5 roku. nocne by som chcela zrusit teraz.
v noci UM davat nechcem,to by som si moc nepolepsila - miesto kojenia chystat uprostred noci nieco ine, co zaberie este viac casu. ponukla som vcera cajik, ale nebol zaujem 🙂 . mam to potvrdene aj pediatrickou, ze rocne dieta, ktore prospieva nepotrebuje v noci papat. dufam, ze mojmu malemu zavislacikovi, to co najskor dojde. ja to nerobim len tak z rozmaru, ale uz fakt nevladzem vstavat 3-4x za noc. cez den som ako mrtvola. a to neprospieva ani olimu.

maria11
6. nov 2009

ivamon - cez den kojim podla nalady - nie mojej 😠 Ale aj ked cely den nepotrebuje cuckat, tak minimalne raz, lebo pri prsku zaspavame poobede. To sa mi zatial nepodarilo vyriesit inak 😅 Ale kojime v priemere 2-3 krat cez den. V noci sa budime naozaj len ked sa zasekne v postielke, ale rano stale neriesi posun casu a budi sa vytrvalo o 5.00 takmer na minutu presne. Ja jej vytrvalo vysvetlujem, ze rano je o 6.00... Uvidime, kto vyhra. Kazdopadne si ju beriem do postele a na prso az po 6.00 😎
Priznam sa, v poslednej dobe sa zamyslam aj nad uplnym odstavenim, lebo mam pocit, ze moje telo vyhlasuje strajk - zuby, koza, plet, (esteze kosti nie su vidiet) ... Velmi odhodlana nie som, zato moj chlap by odstavil aj zajtra - potrebuje este zachovalu manzelku 😀

kombinka
6. nov 2009

babofka rozumiem ze nevladzes mala som to iste a teraz sme nocne kojenie odstavili a predstav si ze ked cez den nespinka aspon raz vonku tak sa v noci budi.ked je zima tak to riesim tak ze ju dam na balkon.zacina prskom o 5 rano.dnes som jej dala vecer UM a neprotestovala aj ked predtym flasku nechcela teraz nemala problem,vypila 150 a ulozila som ju do postielky,co pred tym tiez v postielke nechcela spat len so mnou na postely.cez den ju uz nekojim vobec tak sa snazim ju odstavit uplne to znamena rano a vecer.cajik v noci odmieta tak jej zapnem hudbu ked sa nahodou prebudi a zachvilku spinka dalej.a ze vraj rocne dieta uz nepotrebuje didu ked papa vsetko.a my uz papame a vy?

babofka
7. nov 2009

to je zaujimave, co na tie deturence vplyva 🙂 my sme tiez spavali doobednajsi spanok vonku, ale som to zrusila, lebo ho zobudil bud vymakany miestny rozhlas alebo nejaki romski spoluobcania co sa premavali po dedine a skupovali "stare motore" 😠 ja by som sa inak zimy nebala, on aj ked mal par mesiacov spaval vonku (poriadne zababuseny) a vtedy spal najdlhsie 🙂
no vsetko.....my papame primerane jeho veku, ja na to dost davam pozor, kedze som alergik 😒 . myslim, ze mu nic neutecie.
este sa snazim nenaucit ho teraz na nasu postel, aj ked nadranom ho tam manzel dal. ja som tuto noc kojila len raz a potom az rano o 7:30.

ivamon
9. nov 2009

snazim sa mojho prisavnika odstavit od nocneho kojenia, ale on je nejaky vytrvaly. Aj ked sa uz budi menej casto a vacsinou hned zaspi, ale ked si zmysli, ze chce mliecko tak reveeeee aj hodinu, a ja mam potom nervy a vycitky, ci by som mu nemala dat... Ale nedala som 🙂, a musim vydrzat a pomaly odstavovat, zisla by sa mi "generalka" na ortopedii a aj na rontgen ist, a ked kojim, tak sa neda. Tak mi drzte palce, nech aspon to nocne kojenie uz vynechame.

tonicka
10. nov 2009

drziiime 🙂

kombinka
10. nov 2009

ivamon nevzdavaj sa je to tazke a trva to nekonecne ale tie nase male potvorky 😉 to zvladnu su velmi prefikane

ivamon
11. nov 2009

dakujem za povzbudenie.
myslite, ze ked som rozhodnuta, ze nechcem kojit v noci, tak mu uz v noci ked sa zobudi nemam dat? Ani ked reve? Ani ked place uz tyzden? Mam ho nakojit vecer a potom len rano? On ked sa teraz budi, tak do pol noci tak uz zaspi aj sam a nic nepyta, ale ked sa zobudi o 2.00, 4.00, 5.00 rano tak pyta cici a nic ine len to, nechce ziadne ine mlieko a ked nedam tak reve. A potom uz nechce ani spat a nocnik pyta.
Tak radite nedat cici a vydrzat plac?

kombinka
11. nov 2009

ivamon podla mna nedavaj ani UM v noci lebo je horsie to ist pripravit ako len vybrat didi a ked odmieta caj tak zakazdym nenukaj ked vstane vyprovokujes ho k placu este viac aspon ta moja dostane vacsie nervy nechaj tak pride samo na to ze staci aj pohladenie a neoplati sa revat dlho.neviem kolko krat ti vstava ale skus ho nakojit len dvakrat a postupne kresaj

ivamon
11. nov 2009

kombinka, on sa este zobudi 2x niekedy 3. Ak sa zobudi 1x do pol noci tak len mu poviem nech si lahne a spi, no a on spi, ale potom ked sa zobudi po tej 3.00 rano tak sa chce kojit a len mlaska(to ma tak naucene, ze ked mlaska tak chce nakojit) a ked poviem, ze nemam nech spi tak zacne plakaaaaat, trochu ho necham porevat (spi so mnou v posteli, tak sa mu otocim chrbtom) potom ma vola, tak sa otocim k nemu a chce aby som ho hladkala, tak sa hladkame aj 1,5h. no a nakoniec je uz aj 5h rano tak ho nakojim, a vacsinou uz nazaspi...
no vsak uvidim ako to pojde aj dnes v noci.

a ked zaspava tak mu svieti svetlo, a nechavam ho zapnute kym nejdem aj ja spat, a v noci ked som kojila tak som vzdy zapla svetielko male, no a teraz ked ho v noci vypnem tak sa maly hned zobudi.

felixko
12. nov 2009

ahojte maminky, my sme už 3 noc bez MM, malú som najskôr odstavila od denného kojenia, to už trvá nej.14 dní, noci som neriešila, čakala som, že zabudne aj na nočné kojenia. nechcela som to riešiť vyplakaním. asi týždeň trvalo, pokým si mala zvykla, už dve noci dokonca prespala celé /od narodenia konečne/. je to poznateľné, že o dosť lepšie spí, UM ju viac zasyti. mala som ale depky z toho, že keď sa zobudí, ako to budem riešiť. dnes v noci bola hore 3 krát, vždy som si ju vzala k sebe, dala si trošku čajíku, ja som si ju otočila k sebe, hladkala a ona si zaspinkala. bez plačov a bez toho, aby otvárala ústočká, ako to mala zvykom, lebo hladala cicik.

kombinka
12. nov 2009

no neviem ivamon tak skusaj pomalicky postupne odstavovat ja mam este aj teraz niekedy prerusovanu noc ale ci place alebo nie didu nedostane a verim ze si na to zvykne uz to aj chape ale skusa sem tam ci nahodou. inac uz 3 den je uplne bez didi a slo to pomalicky postupne som odstavovala jedno kojenie potom druhe a tak.tak drzim ti palceky nech sa ti dari

maria11
12. nov 2009

Ahojte, my sme momentalne na tom zase nie velmi dobre ☹ Mala nachladla, tak som musela pridat 1-2 nocne kojenia, lebo sa budila a strasne plakala a bali sme sa, ci ju neboli hrdlo alebo nieco 😢 Tak som zvedava, ako to potom dostaneme do normalu... Pridala som aj denne kojenia, lebo vymysla s pitim caju.
Inak, ja viem, ze to je trosku mimo temy, ale ake UM sa Vam pri Vasich zavislacickoch osvedcilo?
Dakujem a drzim palceky.

kombinka
14. nov 2009

maria ja som dala nutrilon a teraz bebu3 a nemame problem ani s jednym len trosku cukru pridavam do beby.nikdy flasu nechcela a teraz pije pekne rano a vecer 200ml. tiez sme boli chore ale nepridala som kojenie a dostala sa z toho aj bez kojenia.nechcela som aby sme sa dostali naspat na zaciatok odstavovania

slapi
14. nov 2009

Ahojte dievcata,fiha vam sa akosi dari, my sme stale na tom istom. Nas maly (14mes) sa budi 10-15 x za noc. teda zavidim maminkam, ktore dojcia 3x za noc, co by som ja za to dala ani by som neprotestovala, aj ked viem ze aj to je vycerpacajuce, ale ten nas extrem je na nervy, teda ja uz som z toho na nervy. Dakujem vam vsetkym co ste mi dali cenne rady, aj postupne skusam, len nemam cas ist na net a podelit sa s vami o novinky v nasom nocnom dojceni, teda skor o neuspechoch. Teraz som si tu precitala dalsi dobry napad, ktory by mohol pomoct aj nam. Skusit odist z izby a lahnut si na gauc ☹ to skusim, ked uz nic ine nezabralo. Inak neviem ci je to nahoda poslednych par dni mu vecer davam velkeho pribinacka a zda sa mi ze lepsie spi 😒 mozno si to nahovaram, ale raz som mu ho vecer nedala bol hore 15x a ked mu ho davam, tak je to vzdy do 10x, mozno ze tie mliecne vyrobky mu vecer doplnia zasobu, a potom sa mu tak neziada materske mlieko, nie? Ja neviem mozno je to blbost. No on totiz asi do 13 mesiacov nejedol/nechcel ziadne mliecne vyrobky len moje mlieko. No vsak skusim ten odchod zo spalne a dam vam vediet ci sa nieco zmenilo. zatial sa majte papa 🙂

kombinka
14. nov 2009

ahoj slapi drzim ti palce aby sa ti to podarilo ale niekedy odchod z izby znamena pre dieta este vacsi stres a tahsie sa vyrovnava s tym ze nema didu a trva dlhsie kym sa s tym vysporiada.Ja sy myslim ze aj ked tyzden budes ukludnovat v noci bez didi tak je to lepsie ako odchod z izby.moze sa stat ze ti bude vstava aj viac krat ako 15 ked budes len tak ukludnovat,to bol moj pripad ale nepopustila som.Bolo to vycerpavajuce ale stoji to zato

maria11
15. nov 2009

Kombinka - ja som sa konecne odhodlala kupit nutrilon a skusala som jej ho dat, ale ona sa tvari tak ako vzdy pri UM 🤐 nechce o nom ani pocut. Tak neviem, ci ju to prejde, ked bude musiet... 😅
Co sa tyka nasho nocneho nekojenia, trosku sme to pokazili tou nadchou... ☹ Ale mas pravdu, dnes uz dostane iba vodu, co znamena, ze bude musiet spat bez pitia... Normalne mi uz vadi, ked ju mam v noci v posteli. Kombinka a vy uz ste uplne odstavili? Ja sa bojim, aby nezostala uplne bez mlieka tymto jej pristupom k UM... Ale mozno len stresujem...

kombinka
16. nov 2009

maria moja mala tiez uplne odmietala UM dokonca aj caj ale ked zistila ze ma malo didinku tak sa aj naucila pit cajik lebo jej chybali tekutiny a ked pochopila ze nema sancu dostat didu v noci tak som jej len tak nahodou dala UM rano a zo zaciatku vypila asi 50ml a potom sa to samo rozbehlo tak som jej zacala davat aj vecer a odstavila som uplne.teraz si na didu ani nespomenie a zobudi sa v noci najviac raz ale hned zaspinka a potom az rano a to jej dam uz UM.takze tak.Myslim ze by si nemala mat problem ked ti pije cajik a ked nie tak sa to nauci.Skus jej dat trosku cukru do mliecka a postupne uberaj cukru.Ja som ju takto oklamala.A ked ju nechces mat v postely tak ju neber,zvykne si aj nato.Aj s tym sme mali problem vobec nespala v postielke iba vylucne so mnou a teraz len v postielke

slapi
18. nov 2009

Ahoj maria11, ano myslim ze mas pravdu, ze je lepsie byt s dietatkom v izbe, lebo ked strati didi a este aj mamu, tak to musi byt riadny sok. Inak som to skusala s tymi pribinackami a jednu noc prespal celu, ale dalsie uz po straom 10-15krat hore. Talkze to bola urcite len nahoda, horsie, ze ja som vtedy vobec nespala a stale som cakala, kedy sa zobudi na kojenie a on sa len mrvil mrvil ale spal, tak som vlastne celu nespala aj ked maly spal 😢