Ako odstaviť 16 mesačného syna od nočného kojenia?

michalka12
6. jan 2009

Ahojte maminy, mate prosim niekto skusenosti s odstavovanim dietata iba cez noc? Moj syn ma 16 mesiacov a nechcela by som ho prestat kojit uplne iba obmedzit alebo uplne vylucit kojenie cez noc. Mate niektora realne skusenosti?
Dakujem za kazdu radu.

cessy
18. nov 2009

ahojte tak mi sme tiez prisavnici preveliky, ale uz 3 den nedavam v noci papat.
prvu noc som nakojila o pol osmej po kupkani, v noci sa ako vzdy zobudil 3-krat, teda niekedy sa zobudi aj 5x.plackal a plackal. asi aj hodinu.
druhy a treti den sa tiez zobudil 3x ale plackal uz len po 5-15 min
tak dufam ze to bude cim dalej lepsie 😉

cessy
20. nov 2009

to ma nikto ani nepodpori??? ☹ 😒 😖 ☹

slapi
20. nov 2009

Ahoj cessy, tak to gratulujem, ze vam to tak dobre ide a azaroven ti zavidim, nas sa budi strasne casto ako som pisala vyssie. A Tvoj maly ma tiez 15 mesiacov a to tak dobre zvlada, ze si posplacka a zaspi? Moj zacne plackat, potom revat, potom kopat, az sa zadusa slinkami a kasle tak ja to nikdy nezvladnem a dam mu prso aby spal dalsiu pol hodinku a potom zase. Tak teda napis ako pokracujete a kolko vam ten odvikaci proces trval a ako to dopadlo. papa

michaelak.
20. nov 2009

cessy a ake boli dalsie noci?Nam sa toto podarilo v 10mes.a od vtedy Lucka spava celu noc.U nas to trvalo 3noci a ten cas placu sa postupne skracoval a na 4-tu noc sa uz nezobudila.

cessy
20. nov 2009

jej takze ste zareagovali.. 😅 uz som to potrebovala 😅

slapi ano, maly ma 15mes. cez den ma velmi jedoval, tak som si povedala ze prave nastal ten spravny cas a mliecko nedostane. nie som sice za taketo radikalne metody, ale skusila som.
no a dalsie dni su take iste ako aj ten 2-3 den.maly sa vecer nacucka a potom sa budi okolo 12, trosku mrnci. ale stale neprespal celu noc. myslim si ze sa aj budi preto, lebo trosku ochorel a ma sopliky a tie ho dusia, tak neako nekludne aj spinka

zuza.m
20. nov 2009

cessy ahoj
a spinka ti v postielke alebo stebou.??
my sme už davno skončili s papanim ale chcem tym povedat to že celu noc predudluje.a ked sa zobudi že ho nema tak mrnči pokial zase nedam. 😅 tak že alexko nema čo dudlovat tak si pyta teba 😀 😅 .ono tie zubky proste bolia a tak za to je rušeny ten spanok.

maria11
21. nov 2009

Ahoj, cessy. Ako sa dari? Uz som na Vas aj myslela 😉 Co sa tyka toho nocneho spania, ani my sme este neprespali celu noc, ale uz sa to lepsi. Dnes spala az do 5.30, to dostala prso. Jasne, ze som zaspala, takze zostala uz s nami v posteli 😅 Ale vzorne nechala vyspat mamu aj tatu a zobudila sa az o 8.30 😀 Krasny zaciatok vikendu... 😀
Drzim vsetkym palce. Chce to len vela odhodlania, aby ho citili aj nasi drobci...

cessy
21. nov 2009

ahojte, zuzi maly spinka od osmeho mesiaca vo svojej postielke, na nasu ho ani zaspavat nedavam, aby si zas na to nezvykol 😉 . teraz sa castejsie budi lebo je nachladnuty, zle sa mu dycha. no a dudlik mi nemame. asi tak prvy mesiac sme mali dudlik, a to polozeny na zavinovacke a skusali sme ci ho nebude chciet. potom som to skusala ked mal ale 4 mesiace a nic, takze nemame.no zubkov mame len 7, takze sa este mame na co tesit 😒

maria11 ja som ti uz tolko krat chcela napisat, ze ako sa mate a co andrejka, len sa do toho nikdy nemozem dokopat, na skype uz byvam len raz za cas....ale urcite popiseme.
presne tak , chce to odhodlanie.....ale vcera som mu skoro dala prso, chuda tak plackal, ale potom som si vsimla ze sa mu ocka zatvaraju, tak som nedala.
uvidime co bude dnes 😒

kombinka
23. nov 2009

ahoj maria tak ako mala uz pije UM

cessy
23. nov 2009

ahojte, tak maly bol chory skoro nic nepapal, mal teploty tak som sa musela vratit k nocnemu kojenia aby aspom neake tekutiny mal, cajik pil velmi malo tak som sa bala aby nebol dehydrovany.ale ked sa vyzdravie opat ideme na to.

babofka
23. nov 2009

ahojte
po dvoch tyzdnoch postupneho odvykania uz v noci nepapame. sice sa budi 1-2x, vacsinou chce cumlik a hned zaspi. takze to je pre mna dokaz, ze to nebolo o hlade. a co sa tyka nepritomnosti matky v izbe, ja si zas myslim, ze je to dobre, lebo ked tam je, dieta citi mliecko, ktore nedostane a to je podla mna vacsie trapenie 😖
vacsi plac bol len 1x, pri prvom odmietnuti, potom to uz islo viac-menej ok.
prajem vsetkym pevnu volu a vela uspechov 😉

cessy
23. nov 2009

babofka aj u nas bol najvacsi plac ked som mu prvy krat nedala mliecko, potom uz len pomrnkal a bolo dobre, zaspinkal.... 😉 🙂

maria11
24. nov 2009

Ahoj, kombinka - UM je stale hlavny nepriatel... Priznam sa, na cas som rezignovala, lebo potrebujem, aby sa naucila pit nesladeny cajik. Doteraz pila len Hippky 😒
Ale v noci je zase vsetko po starom dobrom... uz zase pekne spinkame a budime sa len okolo 6.00, to dostane cucnut a spime dalej 😀 (klop-klop)
Tak drzim palceky...

kombinka
24. nov 2009

ok maria tak sa drzte papa

cessy
25. nov 2009

aj my sa opat vraciame k nociam bez kojenia, dnes som mu opat nedala a ziaden krik, normalne som pozerala, ci to je moje dieta 😀

maria11
30. nov 2009

Ahojky, tak my sme asi zazracni!!! Po tyzdni bez soplikov sme opat chori ☹ Minule nakazila ona mna, teraz ja ju 😅
Prve noci boli o cistej zavislacine, stale na mne visela 😠 Ale uz tuto noc pochopila, ze spanok lieci (som jej to vysvetlila pred spanim 😀 ), tak sme zase spali celkom v pohode. Co znamena hlavne kazdy vo svojej posteli...
Hmm, keby to takto vydrzalo - ziadne zavislacenie v noci, len 3-krat denne, mozno by som to s tym uplnym odstavovanim este odlozila...
Ake mate plany Vy? Teda myslim hlavne tie, co ste uspesne "vyriesili" nocne manevre?

slapi
2. dec 2009

Ahojte mamicky, tak sa to PODARILO aj nam. pre tie ktore ste necitali predchcadzajuce prispevky, tak nas maly 15mes. syncek sa v noci budil 10-15x a prsnik mal aj na kojenie aj na dudkanie, lebo od narodenia nemal dudlik ani flasu, len kojenie. No a ja uz som bola totalne zufala, nikto a nic nam nezaberalo. Jedine co som nechcela bolo nechat ho revat celu noc. Odstavit od nocneho kojenia sme sa snazili uz viac krat ale nikdy sa to nepodarilo. No a minuly tyzden v pondelok sa mi zadalo, ze maly by maly mohol byt prpraveny na odstavenie od nocneho kojenia, tak sme si s manzelom povedali, ze to skusime a musime vydrzat. Manzel bol skorej ako moja psychicka podpora, lebo maly ho pocas noci uplne odmietal a chcel byt len pri mne. Tak prva noc bola husta 😢 , maly sa zobudil a ked nedostal prso, tak plakal, ale trvalo to napodiv asi 10min. a potom na mne zaspal ale o 5min. bol zase hore a potom zase plakal a zase zaspal a opakovalo sa to 6krat, cize trvalo to viac ako hodinu a potom zaspal na 1,5h. a potom sa to zase opakovala 6x plac a spanok no a takto az do rana. Druha a dalsie noci boli uz take, ze sa budil ako na kojenie kazdu hodinu niekedy aj 2x za hodinu ale pomrncal a spal dalej a to sa zase opakovalo az do rana. No a teraz uz je to viac ako tyzden a teda este uplne nepresal celu noc ale verim, ze ked uz dokaze spinkat a prezit noc bez kojenia, tak sa postupne upravi aj spanok. Viem, ze to nejde hnet ved 15mesiacov bol zvyknuty na nekonecne nocne dojcenie a zrazu nic. No ale dnesnu noc deviatu uz relativne prespal celu az rano o 6h. som ho nakojila a potom este plackal, ale zaspal na mne a potom spal az do 9h. tak dufam, ze to uz bude len lepsie, lebo musim povedat, ze este sa musim naucit spat ja,lebo po takej dlhej dobe bez suvisleho spanku uz nedokazem spat dlhsie ako hodinu, tak aj teraz som sa casto budila, aj ked maly spal, no tak takto sme na tom. Pevne verim, ze sa coskoro vyspime aj ja aj nas maly. Ale hlavne chcem mamickam povedat, ze asi musi aj dietatku prist ten spravny cas na to nocne odstavenie, lebo nam sa to pred tym vobec nedarilo a teraz to islo celkom dobre. Tak sa este ozvem. A este som zabudla, pocas tych noci bez prsa sme maleho aj nosili aj davali cajik a niekedy chcel pit a niekedy sa chcel nosit a niekedy nie tak som sa bala aby si nezvykol ale myslim, ze si nezvykol, ked teraz uz spinkal celu noc, tak nam drzte palce a dufam, ze aj nase skusenosti niektorej z vas pomozu, tak ako mne tie vase. papa

slapi
2. dec 2009

Ahoj maria 11, tak este k tvojej otazke, ak sa teda uspesne dopracujeme k celonocnemu spaniu, tak chcem urcite zostat pri dojceni pocas dna. Nas maly totiz nevie zaspat inak ako pri prse, tak ho kojim rano po 6h. potom na obed aby zaspal a potom vecer o 22h. aby zaspal na noc. tak pri tom by som chcela zostat ak sa to bude dat. 😎

maria11
3. dec 2009

Hmm, slapi, tak to fakt gratulujem. Presne si viem predstavit to narastajuce zufalstvo z prebdenych noci... A ani najlepsi make-up nezakryje kruhy pod ocami... Nastastie ja som nemala problem hned spat s nou 😀
Ani moja mala nevie cez den zaspat inak ako na prse, v kociku ju musim uprosit. Vecer sme uz zaviedli, ze po kojeni ide do postielky bdela (ak teda nezaspi prilis rychlo u mna - potvorka...). Potom sa menej budi a spi tvrdsie...
Kazdopadne budem drzat palce pri dalsich uspechoch.

tonicka
4. dec 2009

slapi gratulujem..ale nie len ze prisiel spravny cas dietatku, ale aj tebe a bola si ochtna pripustit, ze aj pre neho je ten spravny cas... no a s tym tvojim spankm..my sa nekojime v noci uz skoro rok a pol a max prespim v kuse 4 hodiny, ptom kuknem a zase na chvilu zaspim.. 😉 ale vacsinou zaspim do par minut...

enika
4. dec 2009

No, mne sa to podarilo. Jednoducho som sa jedného večera zaťala a nedala jej, lebo už sa budila skoro každú hodinu. Dcérku dojčím iba ráno a večer. Ale už aj s tým končím, len dúfam, že sa nám podarí prejsť na náhradnú mliečnu výživu 😉 .

cessy
4. dec 2009

ahojte tak my tiez pekne pokracujeme v nociach bez kojenia. stale sa budi asi tak 2x za noc,pomrnka a spi dalej. uz sa asi 3x stalo ze sa zobudil len raz a to bola paradicka 🙂 .

d.a.n.k.a
4. dec 2009

ahojte maminy, necitala som celu diskusiu, ale podelim sa s vami s mojou skusenostou. Malicky zvykol vstavat a papkat tak 2-3x za noc. Ked mal rocik, tak sme sa s manzelom dohodli, ze ho vystahujeme do vlastnej izby. Neobavali sme sa nejakej negativnej reakcie, pretoze maly so zaspavanim nemal problem. Do postielky sme ho davali bdeleho a on pekne zaspinkal. V tu noc, co sme ho prestahovali sa zobudil iba raz. Z toho usudzujem, ze som bola asi velmi aktivna a hned, pri kazdom zamrknuti som ho kojila.

Potom som si precitala knizku "Kazde dieta sa vie naucit spat" a podla toho som postupovala. Tyzden som si robila prieskum, ze ako dlho papame. Papkali sme zhruba 7 minut v priemere. Dalsi tyzden som mu kojenie skracovala po minute, dopracovala som sa na 4 minuty. Na 3 minuty som ani neskusala, lebo to by bolo iba drazdenie, uz pri tych 4 minutach som mala problem ho odstavit. No a v tu noc, ked sme si povedali, ze malicky papkat nebude, vstal k nemu manzel. Dal mu vodicku, ktoru urputne odmietal, tak ho hojdal v naruci. Plackali sme zhruba nejakych 10 minut, ale nebol to nejaky srdcervuci plac. Skor mal problem malicky zaspat. Manzel ho ulozil do postielky,ale akonahle zavrel dvere, tak malicky zacal plakat. V izbicke pri postielke mame valendu, tak si k nemu manzel lahol. Spinkali do rana. Tyzden po tom prebiehal tak, ze pekne spinkal, sem tam sa zobudil. Asi tak 2x za tyzden. Teraz uz pekne spinka, ukladame ho o 19.00 a prespi do 6.00.

Zo zaciatku som sa stale budila, ale uz aj mne sa upravil spanok a obaja sme spokojni. Postupy v tej knihe sa mi vobec nezdaju drasticke. Dietatko sa uci novym pravidlam s laskou. 🙂 Tak len tolko. Drzim maminam palce.

janagondzurova
7. dec 2009

ahojte maminy prosim vas poradte aj mne mam 3 mesacneho synceka a davam mu bebu ha1 uz dva tyzdne predtym mi zaspinkal o pol osmej po kupkani a papani a zobudzal sa az okolo tretej rano dakedy o pol noci najskor ale teraz uz asi tyzden sa mi budi kazde tri hodinky a papa mi tak tak ledva 150ml aj keby mal papat uz 180ml a to uz ma 7kg prosim poradte 😨

cessy
8. dec 2009

janagondzurova my tu asi vsetky este kojime, takze neviem ci ti bude vediet niekto poradit.

babofka
9. dec 2009

jani, babo ako rastie, meni sa mu denny aj nocny rezim. novorodenci niekedy spinkaju v noci lepsie ako napr. rocne deti. teda aspon u nas to tak bolo. ja by som to u 3-mesacneho babatka neriesila. budenie kazde 3 hodiny moze byt naozaj od hladu. a takisto sa neda riadit tym, co je napisane na krabici, kazde dieta ma iny apetit.

zuzula20
13. dec 2009

Ahojte baby, tak ja sem tam poskulujem ako sa vam dari v nocnom odstavovani a snivam ake by to bolo krasne vyspat sa celu noc... a predminulu noc, sama sa cudujem, stacilo dcerku zobrat "len" na ruky a spinkala dalej, obcas aj pytala ham, aj trosku poplakala, ale netrvalo to dlho a tak podobne sme prezili aj tuto noc.
Velmi sa z toho tesim a dufam ze vydrim aj nasledujuce noci a nedam jej prsnik,
chcem sa vas popytat, ze ako dlho to zhruba moze trvat, kym si zvykne, ze v noci sa nepapa.

maria11
13. dec 2009

Ahoj, zuzula, gratulujem k prvym uspechom. U nas to bolo tiez v pohode prve dve noci, tretiu si spomenula, ze by mohla aj poriadne o prsko popytat, ale myslim, ze tak do tyzdna to bolo v pohode. A do dvoch sme uz spali vkuse az do rana - do cca 6.00. A myslim, ze stale sa to vylepsuje. Co znamena, ze este sa zvykla parkrat zobudit na to, ze sa zasekla v postielke a ocitla sa v blbej polohe, ale spala hned len co sme ju popravili... A teraz spi stale tuhsie, takze aj s tymi polohami sa vie sama popasovat.
Tak drzkam palce pri dalsich uspechoch.

zuzula20
14. dec 2009

jeeej, maria, tak to si ma potesila, ani nevies ako 🙂
viem sice ze kazde dieta je ine, ale vyhliadky su super 😀
tretiu noc sme vcelku fajn prezili - 3x sa zobudila, to som ju postiskala a spala dalej no na stvry - okolo 4-5 hod uz spustila velky plac, vzali sme ju k nam do postele,to uz manzel zacal vydierat, ze ci jej fakt nedam a ja na to ze nedam....no snad teraz nevyzeram ako nejaka macocha, co vlastnemu dietatu neda najest... 😕 😅

maria11
14. dec 2009

Ahojky, zuzula, tak to dobre poznam, aj moja mala ma tatinka omotaneho okolo prsta 😀 A len zakrici a tata by jej hned daval prsko - skoda, ze aj on nema mlieko, mozno by zmenil nazor...
Ale aj jemu teraz neskutocne vyhovuje, ze sa vyspi. Myslim, ze vysledok oceni aj Tvoj chlap...
Pozeram, ze priebeh to ma ako u nas, tak drzim palce 😉