Ako odstaviť 16 mesačného syna od nočného kojenia?

michalka12
6. jan 2009

Ahojte maminy, mate prosim niekto skusenosti s odstavovanim dietata iba cez noc? Moj syn ma 16 mesiacov a nechcela by som ho prestat kojit uplne iba obmedzit alebo uplne vylucit kojenie cez noc. Mate niektora realne skusenosti?
Dakujem za kazdu radu.

tonicka
11. sep 2009

vacsinou len suchy a tvarim sa ze spim, ale nie vzdy mi to vyde 😀 😀 Inak v noci to trvalo 3 dni kym pochopila ze naozaj nebude, najskor som dala o 4 alebo 5 ,(prvu noc som dala az na tretie pytanie, to bolo tusim okolo jednej a zase az 3x vypytala, druhu noc som to posunula na tu 2 az 3 hodinu , tretiu noc az o 4) ona totiz jedla kazdu tristvrte hodku a potom od 3 bola nonstop nacucnuta az do 7, mavala som pluzgiere na pravej bradavke 😅 a vecerne kojenie a zaspavanie som zrusila pred nedavnom ,lebo to bolo oterorizovani a vymyslani a minimalne hodinka na prse, alebo cukala trictvrte hodiny a potom vyhlasila hotovo a boo po spani zase na 2 hodiny a kedze chodila uz vtedy spavat o 22az 22:30 tak ma siel slak trafit 😀 a este mi rukou zmolila druhu bradavku 😝 🙄, teraz chodi este neskor , ale vacsinou v klude odpadne 😀
a podla mna tiez mate este cas petrusi
Jaj a my pijeme len vodicku... ona ani cez den nic ine nechce, ale na noc by som aj tak ine nedala 😉

tunylyk
12. sep 2009

dnes v noci spinkal medzi nami,spomenul si na didku a smatral a smatral,mama bola otočená chrbtom,pomýlil si stranu a chytil tatikov nos 😀 normálne sa začal mužíek uprostred noci rehliť,že jemu z nosa mliečko nepotečie
😀

dididi30
12. sep 2009

ahojte
aj nas dnes v noci, po vypiti nutrilonu spal dobre, od 7 vecer do pol noci a potom sa mrvil, som vedela,ze chce didku,tak ju dostal, potiahol do 4 a potom do pol 7 kazdu hodinu, nuz bol hladny a mame sa lenilo urobit nutrilon 😒 😅 spime na poschodi, ako to riesite vy? 😉 segra mala termosku s teplou vodou, tak rozmyslam, ci aj ja tak nie,a le ja by som nechcela v noci davat vobec mlieko, aj ked na zaciatk by nevadilo nie? 😉

tunylyk 😀 teda moj muz si sem tam robi srandu a ponukne malemu svoje bradavky a maly chyti a taha 🙄 tie jeho samo 😀 😀 😀 juj on len cuchne a vie,ze to nieje jeho didka 😝 nuz co u 😎

tonicka , no je to brutalne,ze terorizovanie,ale podstata vycucnuta, proste je to pravda, aj moje dieta ma terorizuje 😅 😔 🤐 treba s tym seknut, dnes skusame postialku 😝

tonicka
12. sep 2009

Kočky, len este jedna rada, ak mate zavislacikov nie len na didinke ale aj na vas, nerobte vsetko naraz, t.j. aj odstavenie v noci aj do postielky dat,pripadne skolka pri tych vacsich... to vacsinou ze dopadne 😉
tunylyk 😀

dididi30
12. sep 2009

tonkicka, jasne, nemam prve dieta.....uz viem,co a ako, ideme na vsetko pomaly 😉 🙂

tonicka
13. sep 2009

dididi, to nebolo na teba 😉 to tak vseobecne, a niekedy mozes aj pri 3 dietati "zblbnut", hlavne ak je jazde ine 🙂 Ja len ze karolinka napr. spava s nami lebo mala od 8 mesiacov nocne mory a inak sa nedalo, ale ani nam to nevadilo a postupne som sa ja vystahovala z postele lebo bolo jasne ze jej uz vadim a postupne aj manzel a my si spravime vedla postel, lebo ona nieje zatial ochotna spat inde ako vo "svojej" posteli, ale ked sa zacala postupne odstavovat, musela som sa zase nastahovat do postele, lebo obidve veci nestihala spracovat. a skolka do toho... teda u nas zatial rozpravanie o nej

dididi30
13. sep 2009

toni, jasne v poho 😉 , no ked si napisala baby, tak som reagovala, ja sa nehnevam 😀 😉
teda aj vy ste to mali vesele, este aj skolka 😕
nasmu vadime a aj tak len sa s nami sackuje 😀 😝
jasne, ja som zblbnuta tiez, sak dve deti a co keby boli 3 😉 😀

tonicka
13. sep 2009

dididi, karolinka mala strasny strach z deti, teraz sa to zlepsuje, ale stale je to zle... a k tomu tam bude bez maminky.. tak my musime o vsetkom najprv dlllho diskutovat a ona potom sama s t ym pride ze uz je cas 😀 V tomto je skvela, lebo je strasne mudra, len to musi spracovat a potom prekvapi 😎 Ja som ju chcela dat od januara, ale zacala sa ma teraz pytat ze ci uz ide do skolky lebo je uz velka baba 😀 , tak musim rychlo volat, ze zaciname s nastupom, kym si to neromysli 😀
😅

janka_fr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slapi
25. sep 2009

Ahojtr dievcata, aj nas maly, sa v noci dozadujš

slapi
25. sep 2009

Prepacte, to mi maly odoslal odpoved, este kym som ju dopisala. Ma 13mesiacov a pocas noci sa dozaduje dojcenia aj 10-15 krat. Zvykol si na to od 2mesiacov. Sme hore aj 2-3krat za hodinu, je to strasne, uz nevladzem normalne fungovat za ten rok som nespala vkuse dlhsie ako 2hodiny, nikdy ani pocas dna ani pocas noci, normalne neviem, ci by som este vlastne dokazala spat bes sustavneho prerusovania spanku ☹ Dost negativne to vplyva aj na nas vztah s manzelom, lebo ja som stale nervozna a nevyspata, a tak staci mi velmi malo a uz vriem, tak by som to rada riesila, pisete tu dobre postupy, aj si viem niektore predstavit, no neviem ci budem mat na to silu. Nas maly nema ani cumel a ani nevie pit z dojcenskej flase, tak mi zostava len ta vodicka z poharika a cicikanie aby zaspal bez cici, lekarka mi doporucila nechat ho revat, ze on si za tyzden zvykne ale to zase ja nezvladnem, tak by som to rada skusila nejako po dobrom. Horsie je, ze ked maleho necham dlhsie mrncat, ze mu ako nechcem dat cici tak sa tak rozreve, ze sa az zobudi a potom je hore a aj tak zaspi az s cici v puse. z tych 10 dojceni riadne vytiahne mlieko asi 2-3 krat ostatne su len take cuckanie na ukludnenie, len nikdy neviem, kedy bude tahat a kedy si chce len podudkat... tak uvidim. Teraz je chory ale ked bude ok. tak to skusim nejako obmedzovat ako ste uz pisali. skusim niektore vase rady. ahojte 🙂

mata3
27. sep 2009

Slapi, mozno by si bola prekvapena, ako lahko to pojde. Vydrzat 2-3 noci, vzdy len ulozit, povedat ze mliecko bude az rano. Jasne, maly bude vstavat, vrieskat ale 2-3 noci su trochu menej ako 13 mesiacov nespania 😉 .Bude to tazke ale treba vydrzat a skusit. A nedat mliecko. Take stare dieta, nie je v noci hladne, ak je smadne dat caj alebo vodu. Mozno by bolo aj lepsie, keby tie 2-3 noci vstaval k nemu manzel a ty by si bola niekde inde (myslim aj iny byt, nie len izbu). Skusit napriklad cez vikend. Taketo dieta chape uz dost rychlo a vacsinou je to tazsie pre matku ako pre samotne dieta. Skus a daj o 3 dni vediet 😀 . Mimochodom stastna matka-stastne dieta!

salomuska
28. sep 2009

Ahojte, dodam vam odvahy, lebo najtazsie je rozhodnut sa. Ja som sa rozhodla odstavit malu od nocneho kojenia, ked mala necelych 12 mesiacov, lebo pocet nocnych kojeni sa zacal zvysovat a navyse ju to uz ani nepokojovalo. Manzel sa ochotne podujal na to, ze s nou stravi noc, ak by plakala, skusi ju dako utisit, alebo aspon bude pri nej. Dokonca si vybral noc, ked mal ist na druhy den do roboty - vraj naco si bude kazit vikend 😉 Ja som spala v druhej izbe, lebo som sa bala, ze by som to inak nevydrzala.
Viete kolko trval odstavovaci proces? Jednu noc!!! Sama som neverila, ze to moze byt take rychle. Cez den ju normalne dalej kojim (cca 2-3x).

dididi30
28. sep 2009

sakimuska, pravdepodbne mas zlate dieta, co ti nepisti od rana do vecera a nehadze sa o zem, ked nieco nedostane 🙄 tak preto ti to trvalo tak kratko 😉 nasmu to trvalo tak 2-3 noci, ale stale si v noci raz da a to najma preto,ze moj muz mava len nocne a nema mi s tym kto pomoct ale aj tak som na seba hrda,ze som dosiahla to co som dosiahla, niekedy nepapa vobec a niekedy raz a to o pol noci , alebo az rano 😵

slapi, odporucam precitat tu knihu, co som pisala 😉 podari sa to aj vam, ti garantujem 😎
len ako pise salomuska, musis velmi chciet 😉

dididi30
28. sep 2009

janka, ale nevadi,ze mu das pred spanim prsko, len ide o to, aby pri tom prsku nezaspal, aby sa ulozil sam, aj ked to trva a z toho su mamicky fatk nervozne 😉 aj ja som bola 😎

inak my veru tiez ziadne mliecko, na zaciatku vypil tak 120ml a teraz cim menej kojim tym horsie, nepije ziadne mlliko a ani vody moc nevypije 😕 no snazim sa....a tiez to,ze nepije mliecko sa netrap, da sa nahradit, syry, jogurty, tvarohy.....vsade pridavas mlieko do varenia, teda kde sa da, plus strukovinky....takze mlieko je nahraditelne co je fakt super 🙂
pozri, moja dcera mlieko do teraz nepije, syn tiez nejako nemusi a maju to aj po kom mat, muz tak isto nejil od narodenia mlieko a aj ho tiez nemusim, takze je to asi aj rodove.. 😉
jani , len tak dalej a bud silna, drzim tiez palceky 😉

dididi30
28. sep 2009

tonicka, uz ste boli v skolke? 😉

salomuska
28. sep 2009

dididi, ja obdivujem mamicky, ktore dokazu sami odnaucit babo od nocneho kojenia...je to ovela narocnejsia verzia (pre obe strany), no ale co sa da robit, ked nemas inu moznost.
Este spomeniem, ze som mala dve vlastne podmienky na odburanie nocneho kojenia: a) dieta musi vecer, ale podla moznosti aj cez den dobre jest, aby som si bola ista, ze nebude hladne b) dieta uz nesmie byt v obdobi separacnej uzkosti

gabak
28. sep 2009

Ja som začala malú odúčať od nočného kojenia keď mala 2,5 roka. Trvalo to rýždeň ale podarilo.sa Budila sa v noci aj 3x. Samozrejme pekne ťahala žiadne dudkanie to nebolo. Bolo mi jej trocha ľúto ale už som bola fakt unavená a začala som si hľadať aj prácu tak už bolo načase skončiť. Každú noc sa zobudila a bol to polhodinový brutálny plač a prečo mi nedáš didku a ja som hladná a tak dokola. Iné mlieko nechcela ani čaj, to vyplúvala. Normálne som sa cítila jak odlud.Muža to po dvoch dňoch zlomilo a hovoril mi že nech jej teda dám ale už keď sme začali tak som nechcela skončiť. Po týždni bol pokoj sem tam si spomenula na didku ale odvtedy krásne spí celú noc. 😉

darlinka
28. sep 2009

gabi, u nás je to presne to isté, zrazu sa v noci malý zobudí s brutálnym plačom a buď ho na chvíľu uspokojí dudel, čo mu vypadol, alebo mu musím dať prsník, ale veľa veru nespapá, je to len o tom cuckaní... 😖. No keď som mu skúšala dať fľašu s mliekom, tak mi to doslova vypľúval a odtláčal fľašu, hrozné jedovanie a srdenie 😠 😠 .
Tiež by som už s tým kojením najradšej praštila, lebo zvažujem nástup do práce, a to nočné spanie - resp. nespanie už je strašné. Minulý týždeň sa budil okolo 11h v noci a do takej 2h boli striedavo revy, plače, prehadzovanie sa, jedovanie sa, na chvíľku zdriemnutie... a stále dokola ☹ .

monka88
28. sep 2009

ahojte!
Viete co je zaujimave?Nas drobec sa oducil od nocneho papania sam.Na jednej strane nechapem ako a na druhej som rada,aspon bude menej starosti pri celkovom oducani od kojenia.
Naucil sa totiz vnoci spinkavat s cumlikom.Vlastne zaspava bez neho a potom,ked sa vnoci zobudi a pomrnkava trosku,tak mu dame dudlik on si podudluje a spinka dalej 🙂
Dokonca dnes sa nam stalo,ze prespal celu noc bez dudla.Vobec sa nezobudil,zeby mu chybal.Jaaj keby mu to ostalo 🙂
Ale stalo sa aj,ze dostal dudlik a nepomohlo,mrncal dalej,musela som mu dat cucnut,az potom zaspinkal.Bud bol smadny,alebo hladny,alebo ma chcel len citit,mozno ma zle sny,ktovie.
Tak skuste ten cumlik,mozno pomoze 😉

dididi30
28. sep 2009

monka su aj ake deti, odnaucia sa same , niektore aj same od kojenia vobec....asi je to povahou....inak moja dcera ta nebola kojena a ani jej to nechybalo teraz sa toho nabazujem 😝 😀 no kazde dieta je ine 😎

vidis samo.?a toto veru pravda nieje, este aj v tej knizke o spani...sa pise,ze deti od pol roka v noci nebyvaju hladne a poviem ti, ze napr moja dcera, zas ju spominam 😅 ona od narodenia odmietala mlieko, co vypila to vygrckala ☹ a spala celu noc v poho, cize hladna nebola 😕 proste mame mazuskave deticky 😵 😀

tonicka
2. okt 2009

didi, ano boli, chodime uz 2 týzdne, piatky a pondelky su velmi zle, to ma domov ani nepustila ,m ostatne dni pohodka, vacsinou sa zabavia aja odidem, pred tým jej poviem ze za chvilku odidem... potom si troska spomenie a poplacka ale potom zvykne byt uz cely den dobre 🙂 len to odlucenie je tazke, ale aj pre mna , nie len pre nu 😉

dididi30
2. okt 2009

toni tak to ti verim, ked sla moja tamca v 3rokoch do skolky ja som plakala a citila som sa taka sama 😢 tak sme si naplanovali druhe dietatko 😵 len neviem co bude, ked aj to druhe pojde so skolky 😕 😔 viac deti nechceme ☹

slapi
12. okt 2009

Ahojte dievcata, Mata 3, dakujem, su to super rady, ale ja som akasi slaboska. Skusala som to, vsetko som si vecer nachystala, vyvarila som cumle, ktore doteraz nikdy nechcel, aj flasu, ktoru nemal, aj cajik, vodu do hrnceka. Maly ma uz 14 mesiacov a niektore noci nestihnem ani raz zaspat, nocnych kojeni je aj 10-15, tak uz blaznim. ☹ Strasne to chcem riesit ale ja na to nemam, hnet prvy krat ako sa zobudil 40 minut po prvom nocnom kojeni zacal revat, odmietal vsetko, cumel, flasu aj poharik, nechcel mi byt ani na rukach, nepomohlo ani hladkanie, mojkanie, nic. Tak som mu dala prsnik a zase spal 35min. a potom zase.Aj manzel sa do toho angazuje, ale skorej recami ako skutkami.A nemozem mu ho nechat celu noc, lebo manzel je tvrdas,on ho necha revat aj celu noc, neponosi ho ani sa s nim nebude maznat, on ma taky nazor, ze treba ho nechat revat a hotovo, ale to zase ja nedovolim, ved to dieta potrebuje citit, ze ho lubime a ze nie je samo, no nie? 😒 Asi je jedinym riesenim pre mna, vydrzat to ceu noc nedat mu, ale ja som taka unavena z tych prebdenych mesiacov, ze radsej mu ten prsnik dam, len nech spi aspon tych 40min, lebo ja ho nevladzem nosit a pocuvat ako place. ☹ no asi mi nie je pomoci. ☹ ☹ ☹

mata3
13. okt 2009

Slapi, ja by som ho na tvojom mieste nevytahovala z postielky, bud pri nom, hladkaj ho, ponukni mu vodu, ak nechce, nenut ho. Ak nie je smadny, tak od hladu neumrie neboj 😉 .Len ho poloz naspat, postavi sa, poloz ho znova. Ver tomu ze ked zaspi (aj po hodine) bude spat dlhsie. Uvedom si ze on skusa, vie ze sa podvolis, preto by bolo lepsie ak by bol s nim niekto iny (ak nie manzel, mozno babka, na ktoru je zvyknuty).Skus to vydrzat, a daj nam o 3 dni vediet. Neviem co viac poradit... 🙂 ... pridu este ovela tazsie situacie, ked bude nieco chciet a ty mu musis vysvetlit, ze to a to nemoze prave dostat... 😉

maria11
13. okt 2009

Ahojte, tak my skusame skoncit s nocnym kojenim uz 10. noc. Andrejka bude mat 14 mesiacov a v poslednom case to bolo s nocnym kojenim fakt des... Zacala sa budit stale castejsie a jej novy zvyk - lezat na mne a tak si cuckat, ma privadzal do zufalstva. Niekolkokrat som sa zobudila v noci na to, ze nemozem dychat, lebo dieta ma prilahlo 🙄 A ked som si ju dovolila zlozit z prsa, zobudila sa a chcela samozrejme pokracovat. A nakolko ma uz vazne zacali boliet prsia, povedala som si DOST!
Prve noci boli vesele - budila sa vo svojich zvycajnych intervaloch - aj 6-krat za noc aj viac. S manzelom sme sa dohodli, ze v noci sa spi a rano zacina po 6.00. A jednoducho, ked sa zobudila "v noci", nedostala nic, iba dudel, alebo flasu s vodou, ktoru si cucla asi raz za cely cas. Asi treti den sa zobudila iba raz - hucala sice 20-30 minut, ale inak spala celu noc. A odvtedy je to stale lepsie. Zobudi sa max. 1-2 krat a ked vidi, ze fakt nic nedostane, zobere dudlik a spi do minuty dalej. Ja ju zoberiem s postielky na ruky, v noci, ked nevladzem tak si ju polozim na nohy do lona a hned zaspi dalej. Potom sup naspat do svojej postielky.
Niekedy mam pocit, ze skusa. Aj vcera sa zobudila o 5 a ked zistila, ze este nie je ten spravny cas, zaspala. Ale o 6.10 bola hore znova a vedela, ze uz dostane. Opica mala 😝 😀 Ale potom este nastastie vzdy zaspi.
Co sa tyka hladu, som presvedcena, ze hladna nemoze byt. A aj keby, aspon pochopi, ze je sa cez den. Vela deti v noci dohana to, co cez den "zameskali".
Tak vam budem drzat palce. Treba len odhodlanie. Ja som tomu tiez velmi neverila, ale odhodlana som bola bud skoncit s nocnym kojenim, alebo odstavit uplne. Uz som fakt nevladala. A tom mala UM vobec neje. A na veceru sa naje podla nalady...

bezaz
14. okt 2009

ahojte, tak my tiez patrime do skupiny nocnych "jedakov", v noci dojcim fakt aj kazdu hodku, niekedy aj castejsie 😝 uz sme skusali aj vodicku, mlada si parkrat cucla a tvarila sa urazene, cumel odhodi velkym oblukom, z UM sa skoro povracala a nechce sa mi skusat vsetky znacky 😝 ked ju zoberie manzel na ruky, mlada zacne znakovat jedlo a ukazuje na mna, robi to tak vehementne, ze by to pochopil kazdy.. ak sa tvarim, ze spim, vylezie na mna a zacne mi sklbat vlasy a pod..
som strasna alibistka a spolieham sa, ze sa to unormalni tak za mesiac, idem na operaciu zlcnika, takze budu jednu noc bezo mna a potom sa pokusime v nocnom nekojeni pokracovat 😅
inak na to sama nemam guraz 😝

katkaaalex
14. okt 2009

Ahojte baby, my sme tiez v noci na didiku, 2-3 krat sa zobudi ale chce len pocuckat. Problem mam v tom, ze musim ist na operaciu - 5-7 dni v nemocnici a neviem ako to maly zvladne. Skusim pouzit metody, ktore pisete ale on je strasny zavislak. Zijeme v zahranici a na Slovensko chodievame cca kazde 3 mesiace no na stastie tatino dostane v praci volno a pride za malim na Sk. Strasne sa toho obavam, nikdy nezaspal s nikym len so mnou, je to taky maly upistanec stale zaveseny len na mne. Dufam, ze to zvladneme bez velkych stresov.

dididi30
15. okt 2009

fuha baby, tak vy na operacie?? 😕 teda ja som jednu taku malu odlozila 😅 , ze pockaju 😎 , hm, len som im vravela,ze neviem do kedy , lebo mam nocneho zavislaka, teda som mala 😎 kojim este 2x rano a vecer, takze aj tak nemozem, lebo vlastne stale kojim. 😖

bezaz
15. okt 2009

didi no jo, u mna je to akutny stav, nastastie len jednodnova chirurgia
cez den kojim 3x, plus vecerne a nocne donemoty 😝