Ako odstaviť 16 mesačného syna od nočného kojenia?

michalka12
6. jan 2009

Ahojte maminy, mate prosim niekto skusenosti s odstavovanim dietata iba cez noc? Moj syn ma 16 mesiacov a nechcela by som ho prestat kojit uplne iba obmedzit alebo uplne vylucit kojenie cez noc. Mate niektora realne skusenosti?
Dakujem za kazdu radu.

susik77
6. jan 2009

ahoj, ja som malej zac. davat nutrilon pred spanim od 6.tt, potom som kojila az od polnoci. V tomto obdobi by uz v noci nemal vobec jest...svagrina malu odnaucila tak ze ju len tisila, proste ju prestala kojit a nedala jej ani caj, nic.

tanja61
6. jan 2009

ahoj ja som prestala kojit maleho ked mal rok pomalicky som ho odtavovala pred spanim som mu zacala davat nutrilon3 a spinkal celu noc nemal s tym ziadny problem,rano a poobede som kojila tak som presla uz aj na ranny nutrilon a prestala som kojit maly bol uplne v pohode a nebol ziadny problem 😉

michalka12
autor
6. jan 2009

dakujem za rady. Ja by som chcela nocne kojenie uplne vylucit a kojit az rano alebo doobeda.
Malemu tiez davam aj UM ale nema to velky vplyv na jeho spanie. Budi sa tak ci tak.

jaduska
7. jan 2009

Michalka, ja som staršiu dcérku dojčila do 25 mesiacov a posledných cca 5 mesiacov už iba večer pri zaspávaní. UM nikdy nepila. Od nočného dojčenia som ju odučila tak, že keď sa zobudila, tak som jej dala čajík. Samozrejme najprv to bolo s plačom, ale asi po týždni pochopila, že v noci nič iné nedostane, tak sa aj prestala budiť.
To isté maličká - síce ju som musela odstaviť úplne, keďže som tehotná, ale ako som ju prestala v noci dojčiť, tak mi začala spať celú noc. Pri nej to trvalo dlhšie - asi 3 týždne, kým sa to ustálilo...

dudasik
9. jan 2009

Ahojki Michalka, tak ja mam skusenost s ukoncenim kojenia v noci.
Ja som uz nevladala Natalku vyberat v noci ani z postielky a budila sa dost casto.
chcela som aby mi s tym pomohol manzel a aj my slubil,ale vzdy ked prislo v noci na lamanie chleba a on bol rozospaty, pomoci som sa nedockala a pocula som iba, ved jej daj ....
Tak som si povedala,ze ju necham chvilku poplakat ale bude lezkat pri mne v posteli a cuduj sa svete, tych plakani nebolo vela a teraz ked pride polnoc a ona sa prebudi ako na budik, zoberiem ju k sebe do postele a ona sa utisi a spinka dalej. Vacsinou ju uz ale necham v posteli celu noc, ale myslim,zeby nebol problem prelozit ju do postielky,len neviem,ci by sa este budila.
Tak drzim palce.
Ja teda kojim iba cez den, UM nedavam.
A cajik v noci u nas nezabral,lebo ona nechce poriadne ani flasku ani poharik, nech je v nom cokolvek.

yvka
9. jan 2009

Tanja61, aj ja chcem malinkú odstaviť, v jan. bude mať rok. Chcem sa ťa spýtať, či v noci ešte malinký papal nutrilon, alebo si mu dala čajík, nebol hladný? Ja mám ten problém, že dianka mi nechce piť UM. Nevie niekto či ročné dieťa má ešte v noci papať alebo už by malo prespať celú noc?

dudasik
9. jan 2009

Yvka, rocne uz nema papat v noci, vacsinou je to zvyk kojenych deti,lebo ich to ukludnuje a oni si na to jednoducho len zvykli a je im to prijemne a myslia si,ze to tak ma byt,takze ked im to chce niekto prerusit, samozrejme,ze sa brania.
Hladny urcite nie su, viem to podla natalky,lebo krasne vydrzi 12 hod. bez cohokolvek a to sa v noci dost poti.

janula203
9. jan 2009

waw, dievcata....ste hrdinky...ja som chcela odstavit, bezvysledne...kojime dalej v noci 3-4 krat 😀

tonicka
10. jan 2009

janula 😀 😀 popravde, teraz nam to ide lepsie ked uz chape co chcem a co nechcem, ja jej cez den vysvetlujem ze uz je velka a mliecko sa v noci nepije (u nas uz je v noci o 5 rano), ze az ked sa vstava a vcera este pytala, ale najprv si dala vodicku a snazila sa bez didinky znovu zaspinkat, ale dnes uz nepytala a rano mi povedala, ze v noci nemala didinku 😵 😵 ale ja som pššštkala o 106 😀 aby nepytala didinku v noci... my sme mali aj 6 aj 10x kojenie v noci 🙄 , ale uz je dobre 🙂

katy1979
10. jan 2009

ja som odstavila malého na noc. takže v noci vypije jeden krát UM, ale budenie no ako kedy niekedy viac niekedy menej. dokonca sa mu tento mesiac podarilo dvakrát spat celu noc do takej piatej.
aj ked sa zobudi v noci a pýta si mlieko okolo polnoci tak jednoducho nedostane. o tej druhej - tretej to akceptujem, ale chcem aby sa to postupne posuvalo k rannej hodine.
skusali sme to najprv bez UM jednoducho že v noci nič nedostane aj to chvílu fungovalo ale vela sa potom budil. síce celu noc nič nejedol ale býval hore aj 2-3 hodiny v kuse.
tak sme nasadili UM. takto sa naje a vacsinou po tom aj zaspí.

caruzo19
10. jan 2009

michalka,my smé malu odstavili od nocneho kojenia ked mala 13 mesiacov,lebo uz nebola vnoci hladna,bolo to len o cucnuti a ani pri tom uz nezaspala a budila sa aj 11x za noc,povodne som mala v plane ze ju budem kojit az po polnoci a potom kazde druhe zobudenie jej ponuknem len vodicku,nech sa nauci dlhsie spinkat.
s manzelom sme sa dohodli,ze ju bude uspavat on,ja som ju okupkala ako vzdy,ale kojenie nebolo po kupani pred spanim ako dovtedy,ale pred a po kupkani uz ju vzal manzel,obliekol do pyzamka a lahol si s nou a spieval jej atd(inac spievat nevie,nemyslite si 😀 ).troska poporotestovala a ked si pytala mliecko,manzel jej ponukol vodicku z poharika,tak to vzdala a zaspala,ked sa vnoci zobudila,tak jej zas ponukol vodicku,moc sa jej to nepacilo,ale zaspala.po polnoci som ju nakojila,za hodinu bola hore zas,to som jej ponukala vodu,velmi sa jej to nepacilo,ale uspievala som ju do spanku,sice to trvalo dost dlho.zobudila sa az nad ranom
druhu noc zaspala manzelovi hned a po polnoci sa zobudila,napapala a ked sa zobudila este raz,ponukla som vodu,videla,ze ine nebude,tak zaspala.3.noc detto,az na to,ze ked sa vnoci zobudila,dostala vodu(ktoru odmietla) a zaspala vpohode
4.noc som sa velmi obavala,lebo manzel uz isiel do roboty,napapali sme sa,okupkali,lahla som si s nou a cuduj sa svete,ju ani len nenapadlo si pytat mliecko.odvtedy spi celu noc!!!! nezazit,neuverim,take jednoduche.jasne,niekedy sa zobudi a pobuzeruje ako mam lezat a kde ju mam hladkat,ale nepyta ani mliecko,ani vodu.
nehovoriac o tom,ze odvtedy stacia akekolvek plienky na noc,uz sa neprecikava 🙂

kojila som este pol roka potom,len cez den,ale radsej nie v nasej posteli,aby si to zbytocne nemylila.

michalka,treba sa len odhodlat,ja som sa toho velmi bala,ale uz som nevladala cele noci nespat
podla mojho nazoru ale netreba 1 "zlozvyk"(kojenie) nahradit druhym(flasa s um),lebo ked kojis,nemusis sa zobudit uplne,kdezto pripravit 3-4x za noc mlieko...dakujem pekne.my sme na vecer davali mliecne kase,takze som si bola ista,ze mala vnoci hladna nebude

tak drzim palce

denisocka
10. jan 2009

ahoj,aj ja stále dojčím a kedže sa nám začala objavovať žíhlavka a nebviem z čoho,tak som veča v noci vylučila pre istou kojenie a maly sa zobudil ako zvičajne pred polnocou,dala som vodičku,cucol asi 2x ako zvykne aj MM a spal do rána . takže dnes to skusim zas 😀

ja ho dojčím ešte 3x denne -teda rano,obed a pred spaním po kaši + v noci spí s nami tak si cucne aj 1-2-3x ,ale už je to nebezpečne,kedže lozi a bojim sa aby niekde v spánku nespadol,alebo aby sme ho neprilahli,tak tiež niečo skušam ako tomzvladnuť bez MM a v postielke

babofka
10. sep 2009

ahojte
viete mi niekto poradit? o mesiac by som chcela postupne zrusit nocne kojenie ale nie za cenu toho, ze bude maly potom s nami spat v posteli. ako si mozem byt ista, ze cez den spapa dost? on si v noci potiahne statocne (nielen cucka). skusat to s vodu? na UM v noci by som ho ucila nerada.

dididi30
10. sep 2009

aj ja chcem prestat v noci kojit, piste piste, dufam,ze nieco vhodne pre nas najdem 😔

dididi30
10. sep 2009

inak na nas krupice, nocne kase a pod, nefunguje 😒 ani caje, nic...len cica 🙄

dididi30
10. sep 2009

pardon, pisem na etapy 😅
inak spominate,ze vam pri odstavoani pomahali oteckovia, nuz u mna sa nic take diat nebude, totizto muz mava len nocne a tak je vsetko na mne, mozno preto to mam aj tak tazke, teda to odstavoanie 😒
mate aj vy tak niektora???

katka76
10. sep 2009

mama toto obdobie uspesne za sebou - terezka mala 13m, no bez pouzitia UM by som si to nevedela predstavit. okolo 20.00 som ju nakojila, cca 23.00 dala UM, ked sa okolo druhej dozadovala mliecka, tvrdila som, ze maminka nema, hoci mi stekalo po bruchu 😎 a takto stale dokola az kym som ju nakojila okolo 5.00. pocas dna som ju kojila a takto sme to mali asi tyzden, potom som zaviedla UM o 20.00 a kojila ju okolo 3.00. postupne sme od nocneho kojenia uplne upustili, kojili sme sa nadranom a potom na olovrant. sama sa v 16m odstavila

babofka
10. sep 2009

oli sa budi v noci aj 3-4 krat, tak rozmyslam najprv nad postupnou redukciou. a tiez je mu jedno ze sa na vecer naje. asi mu chybam aj ked lezim meter od neho 😀
katka76, dlho si ju prehovarala, ked chela mlieko v noci a ty si jej tvrdila, ze neni?

katka76
10. sep 2009

babofka, ja som uz nevladala kojit, lebo to bolo aj 8x za noc a to som chodila spavat okolo 23.00. prve 2 dni boli kriticke, ale bola som pevne rozhodnuta zmenit situaciu, lebo cez den som uz nevladala fungovat.

segricka
10. sep 2009

da sa to. v tomto veku uz vydrzia bez jedenia celu noc, cickaju len pre prijemny pocit. nasa to robila tiez. par noci sa budila a troska si aj poplakala, potulkali sme sa a preslo. zacala spavat celu noc.

dididi30
10. sep 2009

no vase len plackaju, moj doslova reva a dokaze aj hodiny 😒 takze je to tazke, nemozem si dovolit ho nechat vyplakat po nociach, kedze mus je na nocnej a ja rano vstavam do roboty.....no asi vychodiska nemam co? 😔

petruci6
10. sep 2009

no vidim,ze tu vsetky mate deticky starsie ako rok,ale ja uz tiez uvazujem nad skoncenim kojenia v noci
budi sa hrozne casto a to si len cucne,nie je to o hlade,alebo smade,skor taky zvyk
problem je,ze z flasky nepije nic,ani vodu ani caj
UM mi tiez nevypije,lebo by sme museli HAUM kvoli ekzemu co mame,ale to jej nechuti,je to hrozne horke a ani sa jej necudujem,tak ju nechcem prestat kojit uplne,len v noci
je to mozne??

tunylyk
10. sep 2009

môj malý si cez deň pomaly ani na didku nespomenie,no v noci je to niekedy hrozné,keď to po prenášaní do postieľky vzdám - je ťažký a druhe mimi na ceste,tak ostane pri mne a jednoducho aj so zavretými očkami sa obslúži sam 😉 detská mi poradila,že mám spať v inej izbe a jeho nechať s tatikom,jedine že mu ho pribalím na služobku 😀

babofka
11. sep 2009

petruci6, ani my nemame este rok, ale chcela by som mu nocne kojenie zrusit, az po roku. myslim, ze vy mate este cas. ved 8-mesacne babo este len zacalo s prikrmami...
tunylyk, tiez som pocula, ze to viaceri riesili, ze sa mama odstahovala na noc do inej izby.chce to velku spolupracu manzela. ja viem, ze muzi chodia do prace, ale pokial to nie je robota typu 'musim byt 100% lebo ide o zivot', tak myslim, ze prezije aj pracu po par prebdenych nociach. ved ani ja si na materskej sunky nevalam a po noci teda do ruzova vyspana nie som 🙂

tunylyk
11. sep 2009

babofka však tam je problém,že chodieva preč aj na týždeň-dva vkuse...

tonicka
11. sep 2009

kočky, my sme z nočnym kojenim prestali az v 1 a pol roku, skor sa nedalo, ona UM nechce a do vtedy sa budila na hlad, aj teraz noiekedy mi v noci povie ze si prosi roztek. A ja by som na noc do inej izby nesla, mala je zavislacik a ja jej traumu robit nechcem,ze nielen mliecko nebude ale ani maminka. my sme sa velmi objimali a pssstkali a vysvetlovali si ze ju lubim, ale mliecko v noci uz nieje lebo to papaju len babatka a tak sa aj teraz odstavujeme a uz mame len jedno denne kojenie,niekedy aj raz za 3 dni, ale potom ma absták 😀

babofka
11. sep 2009

ved ked je manzel dlhodobo prec, asi treba skusat inak 😖 , ja tiez neviem, ako to nakoniec bude u nas
tonicka a papate rozok v noci ? 😀 aj jej ho niecim natries ? 😅 len ked utesuje mama, tak babetko moze citit vonu mlieka z moze ho to este viac nastartovat. ale na kazde dieta plati asi nieco ine...

petruci6
11. sep 2009

tak musime este par mesiacov pockat 😅

dididi30
11. sep 2009

tonicka, no vy to mate srandovne, juj aspon ten roztek vam to troska vyriesil 😎 , zeby som skusila ja nieco, napr ma rad krupicu, joj ale to sa mi v noci nechce 😅
tiez mu vysvetlujem,ze mama uz nema mliecko,ze mliecko je v tej krabicke(iukazujem mu sunar 😀 ) a on nervu, o zem sa hodi,ze on chce mami mem 😖
jaj a musim ho dnes pochvalit, pred spanim vypil 120 vanilkoveho probiotickeho nutrilonu, sa tesim, na to,ze do teraz vypil takmer nic z umeleho 😎 no zajtra to moze byt inac, ale uz som sa dala na to,ze mu ho budem nukat castejsie, mozno mu to vanilkove zachutilo 😵 joj boda by 🙂 😉

tulik, my zas mavame tatinka na nocnej sluzbe, on mava len nocne, nieje to sranda, sama .....a este ja rano do prace 😝

dididi30
11. sep 2009

petrusi, este mate cas, podla mna 😵 😉