Ako odstaviť 16 mesačného syna od nočného kojenia?

michalka12
6. jan 2009

Ahojte maminy, mate prosim niekto skusenosti s odstavovanim dietata iba cez noc? Moj syn ma 16 mesiacov a nechcela by som ho prestat kojit uplne iba obmedzit alebo uplne vylucit kojenie cez noc. Mate niektora realne skusenosti?
Dakujem za kazdu radu.

stvura
10. feb 2011

@jamajka31 este je malicky, neboj sa, ono sa to zlepsi...moj asi v roku a pol uz prespal, teraz spi od osmej do siedmej rana vkuse...stane sa ze sa zobudi, no spi dalej...este bude troska problem ked ho budes oducat od plienocky na noc, mi sme mali par nehod, no od dvoch rokov je to super... 😉

dlabinecka
11. feb 2011

@stvura To určitě. Myslím, že se mi nejspíš povedlo trefit tu správnou chvíli 🙂

jamajka31
11. feb 2011

@stvura no tak v to dufam... hih no a a prespat vsak este nemusi, len nech nevstava 6x za noc🙂)))

@dlabinecka gratulujem k dalsiemu malemu..tak to budete mat pekne pokope...🙂

dlabinecka
11. feb 2011

@jamajka31 No, děkuji. nebylo to uplně plánované, tak doufám, že mě nešlehne a alespon se do porodu drobek vyspím 😀

jamajka31
11. feb 2011

@dlabinecka no, to ti prajem... uz chapem, preco ste nasadili nocne nejedenie🙂 maminka musi oddychovat...
a chvilami isto budes mat pocit ze ta ide slahnut, ale po roku budes najstastnejsia, lebo budu vekovo velmi blizko seba a pekne sa vyhraju..my sme si tiez nedavali az tak pozor, ze ak bude bude, ale to večné nocne aj denne kojenie mi asi spravilo riadnu antikoncepciu... ale pomaly aj my pojdeme do snazilkovskeho timu...

dlabinecka
11. feb 2011

@jamajka31 Já s malou nemohla otěhotnět, museli nám pomoct lékaři. Otěhotněla jsem, když jsem ještě kojila v noci a i víc přes den, dohromady teda asi 6x denně, takže taky jistá antikoncepce to není 😀 Já vím, ono hrozně záleží na temperamentu dětí. Malá byla uřváně do 4měsíců, byla jsem z ní na padnutí. A přesně - noční kojení jsem musela odstavit, abych měla alespon drobek sil přes den. A kupodivu to šlo velmi snadno. dokonce mám ted pocit, že jsem jí tím nočním kojením akorát víc budila a otravovala. ted se sice jednou za noc vzbudí, ale pohladím, promluvím na ní, aby věděla, že tam jsem a spinká dál...🙂

jamajka31
12. feb 2011

@dlabinecka hih, no viem ze ista antikoncepcia to nie je..ale tak u nas pomohlo...asi 🙂
ale inak to som pocula ze dakedy nocnym kojenim viac to dieta budis ako uspavas...a ono si na to potom zvykne a hotovo... my sme dnes uz boli hore len 3x (z toho raz ze hodinu, hm) ale zase spal dlho...tak ja dufam ze pomaly pochopi ze nocne budenie mu sememu skodi a bude pekne spinkat... ale pri druhom skusim urcite odstranit nocne kojenie skor, ved uvidime ci a ake bude🙂

dlabinecka
12. feb 2011

@jamajka31 Ono je důležité opravdu respektovat charakter dítěte. moje malá byla křikloun od narození. já jí nosila v šátkou, uspávala na míči a všcinchi mi říkali, at to nedělam, že si jí na to naučím, že si zvykne. prdlajs, ve 3,5 měsících jsem jí lupla do postýlky a od té doby usíná a spí tam, prostě to chce jen strefit ten správný okamžik 😉 Dneska mi spala už od 21 do 5,45 vkuse 🙂 Vzbudila se asi na 5minut a spinkala do 8 🙂 Chce to jen čas a trpělivost. a MS máš? pokud ano, tak kojením to už není 😉

jamajka31
12. feb 2011

@dlabinecka no asi fakt, kazde dieta to ma ine... ale vystihnut okamih, to urcite tiez treba - len kedy to presne je 🙂
no a MS samozrejme uz mam, ale to az od 10 mesiaca maleho...takze odvtedy uz davame pozor, sme sa nakoniec rozhodli este chvilu pockame, to sa da uz...ale dovtedy som myslela🙂

dlabinecka
12. feb 2011

@jamajka31 tak ten správný okamžik já jsem vždycky prostě vycítila. Prostě ráno už jsem věděla, že dnes v noci kojit prostě nebudu. Nevím proč, prostě jsem to cítila. každé mimi je osobnost - má dcera mi to dokazuje dnes a denně 😀

dlabinecka
13. feb 2011

@jamajka31 tak mi to nedá se nepochlubit - přesně týden po odstavení od nočního kojení malá prospala celou noc vkuse 🙂

jamajka31
15. feb 2011

@dlabinecka nuz, tak vypracovana intuicia, to je nieco🙂 - asi to fakt nema kazda matka...a k tej prespanej noci ti gratulujem a uprimne zavidim... ja mam odvtedy dva tyzdne, ale o prespanej noci ani slychu... ani sa nezmensuje pocet vstavaní...no na nervy. dufam ze este max dva tyzdne a bude v noci max raz...bo ma uz asi urve.

dlabinecka
15. feb 2011

@jamajka31 neboj se, ono se to jednou zlomí, jen někomu to trvá dýl 😉 A co se týče intuice, tak to ve mě probudila malá, já se ze začátku snažila být jakože hrozně "dobrá" matka. Malá pořád jen plakala, a tak jsem se na to jednou vykašlala a dělala všechno možné, jen abych malou nějak utišila a vyšlo to. od té doby nic nečtu a řídím se svými pocity -)

jamajka31
17. feb 2011

@dlabinecka no raz to musi prist,...aj ja na to cakam 🙂 alebo zacat budovat viac tu intuiciu... ved clovek sa snazi, ale tak kazdy je nejako nastaveny, povaha a tak... snad raz...🙂

zuzu101
17. feb 2011

Ahojte.Synček bude mať 19 mesiacov a ešte sa kojíme.Pred dvoma mesiacmi som to obmedzila len na kojenie večer pred spaním a v noci cca.2-3 krát.Už čoskoro ma čaká prvá noc bez synčeka tak som mu nočné kojenie asi pred mesiacom stopla.Ale tiež sa to nezmenilo.Večer mu dám cicu a ide sa spať.Po polnoci sa zobudí,.ale už mu dám len čajík a budí sa stále tak ako na cicu, len teraz na ten čaj.Ja už tak čakám na tú noc N, kedy sa vyspím....a synček tiež.Už sme skúšali dať ho do jeho izbičky, ale po piatich mesiacoch som to vzdala.Nepomohlo...

luciferova
19. feb 2011

my mame 15m a vstava aj 6x za noc. ako to obmedzit? ina izba neprichadza do uvahy...

ma.senka
19. feb 2011

@zuzu101 ahojte, no u nas nefugovalo ziadne nocne odstavenie 😒 Radila som sa s kde kym , ale nezaberalo nic. Maleho som dojcila 26 mesiacov 😎 dost sa mi ale v noci budieval. Cez den si na didu ani nespomenul, ale na zaspanie cez obed a vecer - to muselo byt. No a v noci - niekedy 2x - to bola parada, ale inak obvykle tak zo 4x si potreboval cucnut... Da sa povedat, ze som sa 2 roky nevyspala (vlastne menej, ako male babo od 2 mes. do 8 mes. spaval aj celu noc, potom sa to spanie pokazilo). Je to 3 tyzdne co je odstaveny, spi ako medved. Je to fakt zvyk deti - potreba cucnut si. No a ja konecne po 2 rokoch a 2 mesiacoch sa vyspim tiez...
Takze - na kazde dieta plati nieco ine - na niekoho nieco zaberie, na niekoho vobec nic. Je to fakt na tych detoch ako
si to vo svojich hlavickach poriesia - ci s placom, alebo bez... Osobne si myslim, ze odstavenie deti po 1,5 roku - je uz problem len tak polahky bez placu odstavit. Deticky uz maju rozumcek, vedia ze tu je didi s mlieckom a vedia kde ho aj hladat (mna maly v noci vyzliekal - smatral smatral a vzdy sa mu podarilo pod tricko aj v tej tme nasmatrat a prisat sa bez mojej pomoci). Take ako ze pred spanim mu dam didu a cez spanie nie - to neprichadzalo do uvahy - som to samozrejme skusala (asi ked mal maly 1 rok aj 11 mes - 2 roky) ale potom som to po 2-3 preplakanych a prezurenych nociach vzdala. Ten stres naozaj nestal za to... Takze sme vydrzali az do tych 26 mes. Ale nestazujem sa, nemusela som riesit ziadne UM a pod... A dojcenie je naozaj nieco, co ked raz skonci tak sa uz nikdy viac nevrati... a patri to k tomu babatkovskemu obdobiu 🙂 takze asi vydrzte, kazde dieta je ine a ma ine potreby a naroky...

jamajka31
21. feb 2011

no my uz uspesne vyse dvoch tyzdnov bez nocneho kojenia, ale potrebuje si cucunut cez den aj castejsie, obcas... (kojim rano naobed vecer...a teraz dakedy aj pomedzi), ale naposledy sa koji pred spanim (a v noci uz ani nahodou), pricom mu nedovolim zaspat s prsom v ustach a trochu sa nam polesilo... uz asi 4 dni sa budime tak dva, alebo dakedy tri krat za noc, ale to len tak minuta, dve..dakedy aj 5 ale ziaden brutalny rev, proste pohladim, objimem- on si pomrnka, poprehadzuje sa a zaspi. Ale zasadne mu v noci nic ine neponukam pit ani jest - to by bolo z dazda pod odkvap. Davam si pozor, aby sa vecer najedol kolko to da. ... Takze hlasim zatial uspech🙂 Ved dakedy to bolo kojenie, budenie aj 7 krat za noc. Fakt tych par noci revu - alebo skor "ryku" stalo za to...
Verim v dohladnej dobe to bude skro prespana noc, konecne prvy krat sa nam to snad stane... 🙂

Ale kazdopadne ma to naucilo, ze tie deti toho zvladnu dost vela, aj viac ako od nich ocakavame a nebojme sa obcas zaexperimentovat, oni sa dakedy rychlo chytia... kedysi som si myslela ze dieta neuspi nikto okrem mna, mal take naznaky, az raz som musela a vyslo to v pohode...odvtedy chodim vzdy v stredu vecer plavat, dieta encham muzovi, on ho uspi a ja pridem spokojna oddychnuta domov, kde je ticho a klud. Zazrak , po tolkom case 🙂

turandotta
21. feb 2011

ahojte, neviem sa odhodlať k tomu, aby sme maleho v noci odstavili...budi sa inak aj kazdu ´hodinu a chce len a len mliecko...cumlik nevezme...bojim sa, ze to nezaberie....od narodenia zle spi a uz som uplne vycerpana...skusali sme hocico, toto je posledna sanca...ale ak to nezaberie? nebude to zbytocne vyplakanie? lebo co ma matie je, ze on sa budi uz po zaspati po pol hodine, ale netreba ho hned kojit, staci ho znova uspat, cumlik, hladkanie a tak...kojenie zacne az okolo desiatej a tam je to uz stale...prosim poradte, ist do toho? bude to ozaj brutalne ako bude plackat? bude to trvat dlho? dakujem vopred!

jamajka31
24. feb 2011

@turandotta no to vyzera na nepokojne brusko alebo zuby- ked uz polhodinu po zobudeni, aspon u nas to tak bolo...a aky velky je tvoj maly?

lia2712
2. máj 2011

Ahojte,mam taky isty problem,ktory sa vola ,,nocne kojenie".a velmi caste nocne kojenie...mala sa mi budi aj 5,6x za noc a v poslednom case sa mi to zda uz privelmi unavne...absolutne si neviem predstavit ako mam v takomto pripade postupovat,ked sa mala prebudi a zacne plakat,ze chce prsnik,neviem si predstavit ako by to vyzeralo,keby ho nedostala =).kojenie by som nechcela vylucit uplne... na zaciatok by mi postacilo prave to nocne =)

sorciera24
3. máj 2011

ja vam poviem ako to bolo u ans, hadam ma nik neukamenuje, ale tiez sme este v roku sa budili v noci 5-6krat....horor...unavena, vycerpana...rok som nespala......az som povedala dost a v noci sme odstvaili, za pomoci manzela, 1. noc som ja sla do obyvacky spat, siel k nemu mm......zobudil sa v noci raz...plakal asi polhodinu....muz bol pri nom.....potom spal ay do rana, vtedz som ho uy nakojila...2. noc....yobudil sa 2krat a plakal po 15m inut.....a kojenie zas az rano o pol 6....a 3. noc uz spal celu......a rano a vecer som kojila este do 15.mesiacov......takze ono sa da odstavit od nocneho kojenia, ale xce to trpezlivost, nenahradzat nicim v noci!!!....nech vam pomze muz, aby vas necitilo dieta a MM......mozno poviete drasticke.....nepoviem, ekby mal plakat hodiny, to by som ho nenechala!!!..ale to dieta place vazne tak par minut a este ked je pri nom niekto, nie je to take hrozne........ale u nas to stalo za to, konecne som sa vyspala nielen ja, ale aj maly!!! (a bolo to poznat, nebol taky nervozny)...takze vam drzim prsty zienky...

skuste1983
3. máj 2011

Ahojte. Milá sorciera24. TO je ešte super, mňa odtiaľto asi rovno vyhodia 😉 . Nevstávala som síce tak často k nočnému kojeniu, ale pre iné problémy mi bolo veľmi ťažko vstať aj 3-4x v noci k dieťaťu. Pri prvom dieťati sme začali prikrmovať pre jeho zdrav. problémy až v siedmom mesiaci a po mesiaci príkrmov sme začali obmedzovať nočné kojenie. Najskôr to o polnoci, po 2 dňoch ďalšie, až sme do týždňa boli bez nočných kojení. Takže v ôsmich mesiacoch krásne prespal celú noc. Keďže neplakal viac ako pár minút, videla som, že ma už ,,nepotrebuje,, a neriešila som to. Keby plakal veľa, asi by sme to na čas zasa odložili...
Pri druhom to bolo o tom istom, ale príkrmy sme začali dávať už od začiatku 6. mesiaca... V siedmich mesiacoch už tiež spal celú noc.
V oboch prípadoch mi pomohol mm, ktorý mal ,,nočné služby,, namiesto mňa 😉 . A pomohlo to nielen mne, ale aj detičkám, pretože sa bez prerušovania vyspinkali a cez deň viac vydržali... A taktiež manželovi, pretože som nebola taká unavená 😎 .

zuzanocka11
3. máj 2011

Ahojte,ja som nespala 19 mesiacov, syn sa budil hlavne po polnoci do rána aj 4-5x a uz som mala fakt dost.a tak som mu jednej krásnej noci odmietla dat jeho milované cici.bol velký plac,asi pol hodinku som mu v klude,potichu vysvetlovala,ze vonku je tma,kazdý spí( pospomínala som vsetkých kamarátov, dedov,babky, sánky,autá,,,,,,a samozrejme aj cici) 😅a slúbila som,ze hned ako sa slniecko zobudí,dostane cici. zaspal,do rána sme to absolvovali este 2x.dalsiu noc to isté, 4 noci sa zobudil 4x,potom menej a po týzdni aj ked sa zobudil ,uz sám povedal,ze cici pinká a spal dalej.a hned ráno som ho sama ponúkla,aby videl,ze som to myslela vázne.a stálo to zato,spíme od deviatej do 5-5.30,vtedy si cucne a vacsinou este si pospí hodinku.
takze do toho,ak ste rozhodnuté,neváhajte,fakt to stojí zato. a tak,ako tu písu iné mamicky,nenahrádzat nicím iným.drzím palce! 😉

mataklinec
8. máj 2011

žienky a vedeli by ste mi povedat či je normálne, že čím je dcerka staršia tým viac si pýta dojčenie? Predtým spávala už celú noc a v poslednom čase sme celý den a celú noc na prsníku. Milka má už 16 mesiacov a napriek tomu že mám 4 deti kojila som len ju. Takže neviem ako skončit. Premna je to už strašne vyčerpávajuce. Len čo zamrnčí alebo trošku spadne už pýta cici-.... Dakujem za rady

marissenka
8. máj 2011

@mataklinec tak presne pre toto som to ukoncila. nekojim uz skoro mesiac, maly mal 17. mes a pytal cici v noc aj cez den. cez den sa mu to este dalo vyhovorit, ale v noci to boli horory. mlieka som mala uz minimalne, a po vypiti tej trosky ma len okusoval. zuby som zatinala a drzala, kym nezaspal a takto stale dokola. a teraz krasne prespi aj celu noc.konecne! no a moj recept? taaak: stale som mu hovorila, ze cici bobo! ( co aj bolelo,vsetky horne tesaky som mavala na bradavke otlacene!) ale stale som sa toho kolotoca nemohla zbavit, tak prisla na rad horcica a bobooo. maly neodolal a lyzol si, a bleee. odvtedy je cici fuj!par krat este v noci mrncal, ze ciici ciici,ale zakazdym som mu povedala, ze cici bobo, cici je kako., cucol si caju a spal.a tak som sa toho odnaucenia baala a islo to hladko. prsia sa mi sice bolestivo naliali, ale odsavala som asi 4 dni, za kazdym menej a menej. porobili sa mi aj hrcky, bola som u gyn. zevraj je to normalne. a uz aj zmyzli. takze vsetko ok! tak drzim palce!

jenie123
8. máj 2011

baby ja som zacala odstavovat od nocneho kojenia pred dvomi dnami.. Stella sice este nema rok, ale bolo to niekedy dost zle ked sa v noci zobudila aj 10 krat a chcela prsko.. prvu noc sice plakala, ale nedala som.. unavila sa a zaspala, dala som jej len raz o 2 a potom az rano.. bol to pre mna velky uspech. vcera som jej dala tiez iba raz a to o 4.. sice sa mi este budi, dam jej cumel a zaspi.. ale necakala som taky uspech hned na zaciatku.. len teraz neviem, ci jej mam dat aspon raz, ci vobec.. ona inak vela toho nespapa cez den, tak sa obavam, ci nemoze byt v noci hladna.. viete mi poradit?

janka0007
9. máj 2011

@jenie123 ahoj,no tak ja by som skusila ju uplne odstavit,aksa da ukludnit ju cumlikom,moja v 10-tich mesiacoch uz v noci nepapala tiez mala cumel,ked tak som dala trochu cajiku..moja mladsia sa tiez budi vacsinou aj7 krat (tuto noc len 3 krat 😉 ) ale ona nechce cumel nechce caj z flase-ani cez den tak ja asi inu moznost nemam len kojit... 🙂

jenie123
9. máj 2011

@janka0007 u nas to je tak podobne, mala nevie z flase pit, ziadne ine tekutiny okrem mliecka do nej nedostanem.. takze je dost zavisla na prsku.. tuto noc som jej dala tiez iba raz.. vyskusam jej nedat vobec, len aby nebola smadna, potom by som jej mliecko musela dat.. ale aj tak to je uspech.. 🙂 🙂

zuzanocka11
9. máj 2011

@jenie123
Ahoj,my sme natiahli cas do piatej,niekedy do siestej.malý odvtedy spinká kludnejsie,nebudí sa,vacsinou az po piatej.dokonca odvtedy mi zacal viac papat cez den,hlavne vecer.ako keby vedel,ze do rána nic 😉 kojenie nenahrádzam nicím,obcas som mu ponúkla vodicku,ale nechcel,takze pekne spí celú noc.a to mu nedávno 5ky isli,cez den bol ako z divých vajec,a obávala som sa nocí,ale preslo to v poho. ked ti cez den vypije dost,nemala by byt smadná,ale to je len moj názor. a keby bola,tak sa nedá odbit,to si pís))) ale kedze pekne spinkala,tak asi to bolo ok.neviem,kolko má malá,ale na flasu ju mozes postupne naucit,ide leto,horúcavy a mliecko jej nebude stacit.(pokial nemá do pol roka) to je moja skúsenost,malého som ucila velmi dlho na flasu,do pol roka mal iba mm,potom s príkrmami prisli problémy a zacalo ho zapekat,a to uz bol iný level))) vyskúsali sme 4 flase,pri piatej prisiel úspech,pije lucku a teraz uz aj stavicky.prajem vela úspechu 🙂