Ako odstaviť 16 mesačného syna od nočného kojenia?

michalka12
6. jan 2009

Ahojte maminy, mate prosim niekto skusenosti s odstavovanim dietata iba cez noc? Moj syn ma 16 mesiacov a nechcela by som ho prestat kojit uplne iba obmedzit alebo uplne vylucit kojenie cez noc. Mate niektora realne skusenosti?
Dakujem za kazdu radu.

bubelko
23. jan 2011

@valika_val ja som pouzivala na radu pediatra obycajny ovocny. nam sadol jablkovy, hruskovy a neskor ceresnovy. samozrejme nesladeny. ale su na trhu aj specialne detske, tak mozes pripadne pozriet tie. len vela krat su zbytocne prisladzane. 😉

valika_val
23. jan 2011

paci sa mi jablkovy aj hruskovy 🙂 dik.
vcera som trosku omocila v horucej vode 1 vrecusko nejakeho baby tea, feniklovy, ci aky, ale maly sa tvaril ze fuuuj, nechutne. no jasne, mamkine mliecko to nie je a ani vodicka 😀

magdalenocka
24. jan 2011

baby asi si budete mysliet ze som divna ked dam tuto otatku ale skusim. maly sa mi uz dva tyzdne budi kazdu hodinu v noci, mrnci a ked mu nedam prso zacne plakat. co mam robit aby sa z toho nestal uplne navyk? ved sa vobec nevyspim. nemam m dat zakazdym? lebo urcite nemoze byt po hodine hladny. keby aspon dve a pol hodinky potiahol.
a vecer pred spanim mu po kojeni davam aj 90 ml UM a aj tak spi len dve hodiny. inak to UM davam kvoli priberaniu grcaniu aj cez den ale len kazde druhe kojenie a len 50 ml
viete mi poradit aby som nedopadla tak ze budem ozaj celu noc len kojit a nespat?

magdalenocka
24. jan 2011

aha a zabudla som ze mame len 3 mesiace a 3 tyzdne a predtym sa budil len dvakrat za noc. toto hodinove budenie trva 2 tyzdne

bubelko
24. jan 2011

@magdalenocka zatial este nemusis nic riesit, mas moc male babatko. okrem toho, v tomto veku prichadza rastovy spurt, tazke hlad a budenie sa su normalne. 😉
vacsinou to mamicky riesia az okolo pol roka alebo neskor. u niekoho sa to cele upravi po par tyzdnoch, u niekoho ked zavedie prikrmy a u niekoho az ked prestane uplne kojit. na tvojom mieste by som pockala, kym zacnete prikrmovat a potom nieco riesila, ak sa to dovtedy nezmeni. pripadne sa porad s detskou lekarkou pri najblizsej kontrole, co si o tom mysli ona. 🙂

ejuska79
24. jan 2011

@magdalenocka ahoj, tak to sme dva, moja ma 5 mes. a 2 týždne...a takto to je uz 4 tyzdne, predtým sa mi budila tak 4 x za noc, teraz aj tri krat za hodinu...ked jej nedam prso, vresti a vresti.... uz chcem zacat dokrmovat, ale teraz ma antibiotika, tak musim pockat, lebo ju z nich velmi prehana...ja uz vyzeram ako mumia. proste si myslim, ze tiez nemoze byt hladna, len ma potrebuje citit...je to ale fakt narocne, ved vies sama ☹

berika
24. jan 2011

@zberuska úplne, ja som mala dosť silnú alergiu a už som potrebovala lieky, tak som ju musela odstaviť.

magdalenocka
25. jan 2011

@ejuska79 no veru poznam. Ale tuto noc som si povedala ze mu skor ako po dvoch hodinach jednoducho nedam. Mam ciste svedomie hladny ani smedny byt nemoze a maznat sa mi s nim v noci nechce. A veru budil sa zase kazdu hodinu ale vydrzala som. Trosku poplakal, pomrncal, a potom cakal, kukal, bol ticho a ja som zaspala a dala som mu az ked ubehli tie dve hodiny. Tak to bolo celkovo trikrat. Pekne som sa mu prihovorila ze teraz papat nebude. No uviidm cii to bude takto fungovat aj dnesnu noc lebo keby moc plakal tak asi ma zlomi
@bubelko dakujem za radu

yvonn
25. jan 2011

ahojte, ja by som asi tiez potrebovala radu, maly ma o tyzden 7 mesiacov a v noci sa budi kazde dve hodky... spat ide o 19,00 h., ziadne kase nezaberaju na zasytenie, cez den ho kojim, pred spanim mu davam UM a potom v noci to striedam...alebo aj cajik mu ponuknem. bolo to uz aj lepsie, budil sa po 3 hodinach ale teraz posledne dni je zase kazde dve hodky hore a fakt neviem, ci moze byt hladny stale alebo co...🙂 Inak, kolko by mal vypit v noci UM?pred spanim dostane 210ml a potom v noci mu urobim menej okolo150-180ml - a spi rovnako tiez len 2 hodky, nie viac a ani nie menej...tak nemyslim zeby to zaviselo od mnozstva ktore vypije...dik za radu🙂

katka_e
28. jan 2011

@zberuska ahoj,nemám určené dokedy,ale bolo by vhodné,keby to bolo čo najskor.Potom si budem riešiť veci okolo mňa.Dnes bola prvá noc bez kojenia.....je mi to tak ľúto,bude mi to chýbať.Bol len raz hore,dala som mu čaj,ale vstávali sme o hodinu skor,vlastne vtedy,keď sa poriadne napapal,keď som ho nakojila.Vtedy vždy ešte spal ďalej.Tak budeme vstávať skor,nevadí.Len neviem,čim teraz nahradím moje mlieko,keď nechce žiadne iné.Uvidíme....najprv musíme odstaviť a potom budem riešiť ďalší problém.🙂

katka_e
2. feb 2011

no,vyšiel ďalší zub,zvýšené teploty,dudel nedudluje,takže sme boli v noci hore-dve noci po dve hodiny.....a nadránom ,aby nebudil stále staršieho,vyčerpaná som mu ho dala,nech sa ukľudní...no neviem. ☹

bubelko
2. feb 2011

@katka_e viem, ze je to mimo temu, ale skusala si mu na tie zubky nejake homeo? ja sice nie som odbornik, ale viem, ze sa nejake davaju. u nas zaberaju cipky viburcol. ale opytaj sa na tie homeo (teda ak ich nedavas) @kaja73 minule tiez niekomu ohladom toho radila - teda ak sa nemylim 😉

katka_e
2. feb 2011

ja mu ich len natieram nejakou mastičkou,čo mi v lekárni poradili.a tie čipky,to je niečo také na utlmenie bolesti?

katka_e
2. feb 2011

@bubelko ja mu ich len natieram nejakou mastičkou,čo mi v lekárni poradili.a tie čipky,to je niečo také na utlmenie bolesti?

bubelko
2. feb 2011

@katka_e su to homeopaticke cipky na teplotu a bolest. u nas masticky nezaberali a toto mi poradili u nas na poradni. ale viem, ze ich pouzivaju aj mamicky na svk, tak sa na ne skus opytat. pripadne napis kaja73, ze co to radila tym ostatnym babam kvoli zubom - teda myslim, ze to bola ona 😉

janka108
2. feb 2011

@katka_e na zubky su dobre homeop. cipky viburcol, je to na upokojenie dietata, alebo aj gulicky chamomilla vulgaris 9ch, ktore das rozpustit do vody (nie horucej!), a davas pit pocas dna (5granuli). zabera obidvoje vyborne. ak je maly nepokojny velmi, kludne to mozes skombinovat, homeopatikami nic nepokazis.

majurik
3. feb 2011

@ejuska79 no ak mozem ja poradit, mali sme ten isty problem. Zacali sme kupovat nemliecnu ryzovu kasu, ja si odstriekam mliecko, presne podla navodu ( 150 ml ) ale ja to robim vo flasi. Kym to niema taku hustejsiu konzistenciu. Dam to malemu vypit po kupani, resp. pred spanim. ( a to chodime spat o 18 00, niekdy o 17 30, moj si proste dal taky rezim sam ) A mám " od neho pokoj" min do pol noci, niekedy do 2 alebo az 3 rano. A dokina povedala ze vyborny napad, vzhladom na to ze my sme si velmi tazko vybojovali MM tak sa ho nechcem vzdat ani nahodou.
Takze ziadne UM u nas nema sancu 🙂) , zatiaľ.

A prikrmujeme zeleninkami uz od 5 mesiacov, dokina nam nakazala, lebo sme velmi aktívny a skoro nam vytrávi MM. A vsetko je super, kakanie, prdkanie. Takze sa vobec netre ba viazat na to ze dieta na MM ma zacat s prikrmami od 6 mesiaca. To je uz na kazeho uváženi. Napr. uz dva dni davam doobedu aj jablckovu výzivu s instantnými vločkami a paráda, nemozem si to vynachvalit.

kacenqa
3. feb 2011

caute aj ja sa k vam pripajam....do 4 mesiacov spala mala ukazkovo, potom sa zacala budit coraz castejsie az to dopadlo tak, ze v 10 mesiacoch sa tiez semtam budi aj kazdu hodinu. davali sme aj viburcol, aj chamomilu - inak na zuby je 15ch, nie 9, to nam v lekarni povedali, ale nic nezabera. nasa dokina nam dokonca dala predpis na fenistilove kvapky, lebo ona zacala mavat aj tie nocne desy - ze spi a zo spanku reve, jak keby ju na noze brali a neda sa prestat, kym nezazneme a uplne ju nezobudime, potom sa ledva ukludni a to trva aj 20 minut, kym revat prestane...

no a u nas zabralo to, ze som sa odstahovala z izby 😒 bohuzial spavam teraz na gauci v obyvacke....lebo som zistila, ze ked s nou nie som v izbe, tak vydrzi bez kojenia aj do pol druhej (od 21.00) a potom do stvrtej. a ked som s nou, tak fakt kazdu hodinu pyta, vrti sa, mrvi sa....takto sa zobudim na to, ze reve, dojdem, nakojim, ona pri tom zaspi, ja zas odidem a apon akotak sa vyspime...

ejuska79
3. feb 2011

@majurik dakujem...uz som zacala davat prikrmy, asi dni...zatial nic moc..akurat som vcera obzerala tu kasu a chcela som sa kamosky spýtat ako to zarabala, lebo tam bolo ze UM, tak sa to da aj MM, dik vyskusam...este pockam tyzden, nech si zvykne na papkanie 🙂 a aby nahodou nemala zaludocne problemy ze zrazu tolko roznych jedal...

stvura
3. feb 2011

ahoj, no ja som s malym "trenovala" nocne spanie tiez v roku a pol a sam sa mi odstavil od nocneho kojenia. Takze ano, funguje to...dietatko v tomto veku uz nepotrebuje tolko papat, ked sa vecer naveceria, staci mu az rano papat. U nas to funguje stale tak...dufam ze i pri druhom dietatku bude, lebo ja som spachtos a nocne budenie v roku a pol 8x je velmi vela. Drzim palce, nech sa ti to podari.

majurik
3. feb 2011

@kacenqa neboj sa s tymi nemliecnymi kasami, ak das do nich MM tak budu iba sytejsie. Nebude Ninke z nich tazko v noci ako po mliecnych, ktore su vlastne s UM a pozor! niektore su aj prisladzované.

a kolko ti tak spapa zeleninky? lebo moj Oliver je teda riadny " žroch" akoby sa s lyzickou narodil. Ani nedavame riedke polievky cez flasu ako nam dokina radila, rovno hustejsie a lyzicou. Niekedy mame cisty podbradnik, ako krasne papame.

Tak drzim palce, potom daj vediet ako ste dopadli.

majurik
3. feb 2011

@majurik totobolo adresované ejuska 79

kacenqa
3. feb 2011

@majurik 😀 myslela si asi mna, vsak ? 😝

u nas kase nemaju moc uspech, semtam zje, inokedy ani za svet. to starsia ta od 7 mesiacov do cca roka a pol vecer co vecer sprasila za misku kase a potom spala az do rana...preto som taka rozhodena, ze mladsia je nocny nespavec 😖

janka108
3. feb 2011

@kacenqa homeopatia v pediatrii http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...
na zuby chamomilla vulgaris 9ch

zberuska
6. feb 2011

tak se chci podelit o nasi zkušenost: odstavila jsem malou pres noc a konecne se (po roce) vyspime! 😉 postupovali jsme podle knizky "Detsky spanek v otazkach a odpovedich" (Jennifer Waldburgerová, Jill Spivackova) a fakt to zabralo; mala sice rve dost nahlas a dost srdceryvne, ale ne zas tak dlouho jako pri predchozich pokusech
vysledkem je, ze se v noci nevzbudi vubec nebo 1-2x (krici, ale pak zase usne)
denni spani jsme vzdali, to byl fakt des a bez vysledku, ale aspon ty noci a vsichni jsme vyspani 🙂

jamajka31
10. feb 2011

ahojte baby...🙂 tak my sme to nejako prezili a sme uz asi 4 noci bez jedenia, striedame sa na noc ale s mm pri nim, pretoze sa stale budi dost casto...uz aj zvykne rychlo zaspat, nekrici uz o zivot, len tak, chce aby sme ho uspali🙂 co myslite, je to na dobrej ceste, mm to uz lezie na nervy, hihi (dost rychlo, nie? este ze chlapi nekoja🙂 a sa pyta ci je to spravne ho takto v "bavlnke" drzat... ja neviem...ked ste uspesne v noci prestali kojit, ako dlho vam trvalo kym sa prestal aj tak velmi budit.... vdaka...

stvura
10. feb 2011

@jamajka31 super, drzim palceky...no ja som maleho odstavoval na noc asi mesiac...ale on bol a je extremny prisavnik (stale kojim aj ked uz len "cucka").

jamajka31
10. feb 2011

@stvura fú..no mne to trvalo tyzden..inak sama som prekvapena, ze to celkom zvladol, ale tak to spanie bez budenia bude asi tazsi oriesok... ako dlho ti trvalo potom kym zacal aj spavat cez noc?

dlabinecka
10. feb 2011

Jen přidám zkušenost . Odstavení od nočního kojení u nás trvalo přesně jednu noc 🙂

jamajka31
10. feb 2011

@dlabinecka no, asi sme mali zacat skor 🙂 gratulujem... asi cim starsie dieta, tym je to potom zlozitejsie