Ako odstaviť 16 mesačného syna od nočného kojenia?

michalka12
6. jan 2009

Ahojte maminy, mate prosim niekto skusenosti s odstavovanim dietata iba cez noc? Moj syn ma 16 mesiacov a nechcela by som ho prestat kojit uplne iba obmedzit alebo uplne vylucit kojenie cez noc. Mate niektora realne skusenosti?
Dakujem za kazdu radu.

erienka
3. aug 2014

Ahojte, chcela by som 14 mes dcerku oducit od nocneho kojenia tym, ze jej ponuknem caj. Problem je vsak ten, ze ona je v noci podla mna hladna, kedze nie je to len o cucani, ale normalne asi 2 minuty pije a potom sa odvali na bok a spi. Cez den jest velmi nechce, gastroenteorologicka odporuca redukovat kojenie na 2krat denne, co si neviem predstavit, kedze mala je na kojeni zavisla. V noci sa budi niekolkokrat, raz castejsie, inokedy menej, ale uz niekolko mesiacov sa odhodlavam to ukoncit, kedze sa budim nevyspata. Mozem zacat oducat od nocneho kojenia, aj ked mam podozrenie, ze je v noci hladna? PS: UM sme zatial nedavali

dana_l
3. aug 2014

@erienka skus zistit ci je to hlad alebo len taky zvyk. ked zamrnci tak k nej nechod. az ked by bol velky plac. a najlepsie je aby k nej chodil manzel. on nema mlieko tak od neho nebude pytat 😉 . bude to ale chciet pevnu volu od vas oboch. aby ste vydrzali mrncanie a ze on sa poriadne nevyspi - a ty tiez nie.
ak vela pije v noci tak je malo cez den. zlepsila by sa tym padom aj denna strava. a cez den jej neponukaj tak casto. deti aj take male si vedia vydupat svoje. placom a podobne. takze uz teraz ju musis ucit ze ked povies nie tak je to nie. aj ked by mala pol hodinu plakat. sice tazke ale uvidis neskor, ona este bude vela veci na vas skusat.

wewetko
10. aug 2014

Moja mala bola tiez zavislak od kojenia cez den maloco zjedla potrebovala sa este viackrat "dotanknut" mlieckom a v noci hroza, ked bola dobra noc bola hore tak 7 x a horsie noci tak 15-20 a ked nedostala "davku " mliecka tak zurila, a niekedy ma zula aj hodinu a hryzla... No uzas.. Aaaaaale presne ked mala 13 mesiacikov som si povedala ze to uz hadam sacilo, ze uz v noci papat nebudeme. Nasla som tu na modrom konikovi clanok o J. Prokopovej Metoda pevneho objatia, skvela, prvy tyzden som jej dala papat pred osmov a potom az okolo jednej v noci a do rana kolko chcela, to aby som zvladla, bola hore x krat, husali sme sa , nosili sme sa, skrabkali sme sa... Po tyzni som presla na metodu objatia a malinka spinkala v postielke tak do polnoci , potom bola opat pri mne v posteli, ale uz som ju nenosila, aj ked zaplackala, ale to uz bolo len take mrnkanie, postiskali sme sa povedala som ze mliecko bude az rano.. Teraz je to treti tyzden a konecne spinka od 9 do tej 5 a je to uzasne , teda prva noc to bola dnes, makacka prve dni a noci, ale stalo to za to;)

helen2828
6. sep 2014

vedeli by ste prosim poradit aj s nocnym odstavenim 16mesacneho drobca,ktory ked uz chvilku place zacne zvrackat? UM urcite nemozem zaviest, lebo flasu odmieta, dakujem

erienka
14. dec 2014

Prosim o radu. Uz 8.den odvykame 18mes dcerku od nocneho kojenia. Zatial to islo celkom dobre, ale posledne 2 noci ked sa zobudi, je hore aj 3 hodiny. Jest ani pit nechce nic, len vodu. Mate s tym niekto skusenost?

ppetinka
31. dec 2014

ahojte babenky, ako tak čítam, odstavovanie od nočného kojenia je vcelku "veselé" ... my sme začali včera.. len u nás je ten problém, že malá mi zaspí pri kojení okolo 21 hod a o hodinu je už zase hore .. v noci spí s nami .. niekedy sa zobudí len 2x niekedy aj 5x za noc, prípadne sa tak preberie, že je hore aj hodinku - dve. A ja som už z tých rozbitých nocí unavená .... tak sme začali včera tak, že malú som pred spaním nakojila a šup do postieľky .. jasne, o hodinu bola hore, tak sme ju nechali asi polhodinu samú, ale to bol rev a krik a nakoniec sa jej i tak podarilo dostať z postieľky von .. hupsla sa na našu posteľ, ktorá je hneď vedľa postieľky a už bola pri dverách. Fakt nechápem, ako to dokázala :-O.... ale tak na 2x ju dával spať manžel - ja som šla do obývačky a on ju uspal pri čaji .. a tak som sa na noc presťahovala späť 😀 V noci, keď as zobudila, tak jej muž dal čajík .. a na druhýkrát som si ju pritúlila jja, ale cucnúť som nedala.. a čuduj sa svete, zaspala.. bola to vcelku kľudná noc, nevystrájala, zobudila sa teda len 2x ... som zvedavá, ako to bude túto noc .. :-O hlavne, keD je silvester, dúfam,že ju ohňostroj tak nevyplaší, žee sa upokojí len na didke 😒

mk78
26. jan 2015

Ahojte. Presla som si celu diskusiu ale nenasla som nikoho s podobnym problemom tak dufam ze mi budete vediet poradit. U nas ide sice tiez o oducanie od nocneho kojenia ale u dvojiciek. Vedeli by ste mi s tym niektora podarit? Spanok cez den mame vyrieseny, zaspavanie na prsniku sme stopli uz od 6 mesiaca cize kazdy spanok zaspavaju uplne sami. Ale v noci sa mi budia tak 2-4x. Nie je to sice vela ale ked je to na striedacku tak je to strasne unavne. Vcera som skusila nedat im prsnik pri prvom vstani - vzdy vstavaju pred polnocou- chodil ich utisovat manzel aj im vodicku ponukol, ktoru samozrejme uplne odmietli, ale pol hodinu revali ako o dusu a aj ked sa jeden ukludnil, druhy ho zobudil a zacalo to odznova takze skoncili na prsniku :(
vedeli by ste mi niektora poradit ako s odstavenim pri dvojickach? dakujem

pacesa
24. feb 2015

@mk78 ahoj ako ste to zvladli? ja chcem teraz prestat s nocnym kojenim, dvojicky maju uz 14 mesiacov... presne ako pises aj u nas je to tak 4-5 krat za noc kazda... dakujem 🙂

mk78
24. feb 2015

@pacesa no nakoniec sme pouzili metodu "kazde dieta sa vie nauci spat". trvalo to 2 dni a na tretiu uz prespali celu noc - ale bez placu to neslo. nastastie sa zobudili raz, poplakali si, poutesovali sme ich a spali a do rana. druha noc bola taka ista len plakali o dost kratsie a tretiu uz celu prespali. odvtedy ich v noci nekojim, az rano ked sa zobudia. dost velka vyhoda je ak su deti naucene zaspavat same v postielkach a este lepsie ak su same v izbe. necitia totiz maminu ani mlieko 🙂

pacesa
25. feb 2015

@mk78 dakujem pekne, nejako to snad zvladneme... 😅

mk78
25. feb 2015

@pacesa hlavne netreba robit vsetko naraz - aby sami spali v postielke, sami zaspavali a nedostali mliecko v noci. malo by to ist postupne aspon s tyzdnovym az 2tyzdnovym odstupom. drzim palce 🙂

pacesa
25. feb 2015

@mk78 no oni nam spavaju v postielke plus este trojrocny 🙂 toho som odstavila celkom v pohode ked mal tiez tak 13 mesiacov, tiez bol nocny zavislak a nebolo to take hrozne ako som si myslela vtedy... no uvidime co dievcence. zaspavaju na rukach. aj ste davali miesto mliecka vodu caj? a uz kojite len rano, alebo aj pred spankom? vdaka 🙂

mk78
25. feb 2015

@pacesa skusili sme davat vodu alebo caj ale nic nechceli, nastastie. mohlo to skoncit tak, ze by presli od zavislosti na mlieku k zavislosti na caji 🙂 kojim ich vzdy ked rano vstanu a pred kazdym spankom - spia este 2x za den. inak by som najprv riesila to zaspanie na rukach. ak sa naucia same zaspat tak aj v noci sa lahsie ulozia a zaspia ak sa aj prebudia. ked sme nasich chodili tie prve dva dni ukludnovat, nikdy sme ich nebrali na ruky.

mk78
4. mar 2015

@pacesa nejaky pokrok? 🙂

pacesa
5. mar 2015

@mk78 ďakujem pekne 🙂 nakoniec sme to pre chorobu odložili, ale tento vikend ideme na to , dám vedieť 🙂

mk78
5. mar 2015

@pacesa drzim palce 🙂 ja zacinam od zajtra odstavovat d doobedneho kojenia pred spankom tak uvidim ako to dopadne.

pacesa
5. mar 2015

@mk78 aj ja drzim palce, inak poviem úprimne najradsej by som ich odstavila hneď a celkom 😀 už je to strašne vyceravajuce, ale to by som im nemohla urobiť , by má znenavideli 😀

maca242
6. mar 2015

@mk78 ahoj, prosim ta, mam otazku ohladom nocneho odstavovania. Nam maly ma 9m a v noci je hore aj 5-6x, pricom posledny raz si ho musim zobrat do postele, lebo v postielke nechce spat. Vacsinou si parkat cukne a potom zaspi, len ho musim drzat aj 15', aby zaspal poriadne, inak sa zobudi a ideme odznova. Knihu som precitala, ale neviem sa z toho vysomarit. Riesila si metodu, ze pri placi si vzala dieta na ruky a utisovala, kym nezaspalo same? Lebo to so skracovanim kojenia je u nas blbost, on len potrebuje zase zaspat na prsniku.

mk78
6. mar 2015

@maca242 nebrala som ich na ruky. najprv sme to skusili tak ale nemalo to ziaden efekt. takze sme len vosli k nim do izbicky, pohladkali ich, povedali im, ze uz je noc a a musia spinkat a mliecko dostanu rano a odisli. ak zacali este viac plakat tak sme odisli hned ak sa trosku skludnili tak sme ostali aj 2 minutky. ale neboli sme pri nich kym zaspali lebo by sa naucili ze zaspia len vtedy ked sme pri nich. a velmi velka pomoc bol manzel, ktory si zobral prvy sluzbu. od neho necitili mlieko 🙂 teraz aj ja za nimi mozem ist ked sa nahodou v noci zobudia, dam im cumlik a spia dalej. niekedy sa nezobudia vobec. to so skracovanim kojenia bolo tiez nerealizovatelne u mna lebo papali vzdy inak dlho.

maca242
6. mar 2015

@mk78 aha, takze ich mate v inej miestnosti. My mame maleho stale v spalni, tak sa sama so sebou neviem dohodnut, ako z toho von. Ale nejako musime, uz je to hard core.
V akom veku ste stahovali deti?

mk78
6. mar 2015

jj dali sme ich do vlastnej izby. menej ich v noci budime aj lahsie zaspia ak sa v noci preberu. jedneho sme stahovali na 6 mesiacov lebo sa budil kazdu hodinu a potom sme druheho k nemu prehodili ked mali 11 mesiacov. ale este 2-3 tyzdne som ich kojila v noci. chcela som aby si na na seba najprv zvykli az tak sme ich oducili od nocneho kojenia. ak ho chces prehodit do vlastnej izbicky tak najprv to urob a pockaj aspon tyzden a az tak skus odstavenie od nocneho kojenia nech nema vsetko naraz

maca242
6. mar 2015

@mk78 a co radis? Posielat za nim manzela? Ci ho len utisovat bez vyberania z postielky, ako pri zaspavani? Aj to samozaspavanie budeme musiet absolvovat znova, po 2 dnoch teploty akoby uplne zabudol. Dame so poriadku najprv a potom ho zrejme prestahujeme.

mk78
6. mar 2015

@maca242 asi by som ho dala do samostatnej izby a naucila zaspavat sameho, az tak riesila nocne kojenie. ale daj si aspon tyzden odstup od samozaspavania a nocneho kojenia nech to nema naraz. a ak je manzel ochotny, tak nech ide ho utisovat on ked sa zobudi. aj keby sa zobudil 3x za noc tak by mal ist stale ten isty, aby st sa nestriedali pocas noci. krpcov som ulozila ja ale potom uz isiel manzel ked sa zobudili. musim priznat, ze prvu noc tam chodil skoro 2 hodiny kym obaja zaspali. ale potom spali az do rana. druhy den tam chodil pol hodinu a tiez potom spali do rana. a tretiu noc uz spali celu 🙂 ale samozrejme, ze to moze trvat kratsie aj dlhsie. ked sme ucili jedneho z nich nevstavat kazdu hodinu tak nam to trvalo cez tyzden.

maca242
6. mar 2015

@mk78 cize manzel len chodil a utisoval, nevyberal z postielky? Dakujem velmi pekne za radu.

mk78
6. mar 2015

@maca242 jj len utisoval, pohladkal, ked sa postavili alebo posadili tak dal znovu lahnut ale nebral na ruky. drzim palce nech to rychlo a v pohode zvladnete.

pacesa
6. mar 2015

@mk78 dnešným večerom začíname, od pol 7 boli už 2 krát hore, vždy za 3 min zaspali. Bodaj by to takto bolo celú noc 🙂

pacesa
6. mar 2015

@mk78 ale my ich musíme zobrat na ruky a ucicikat...inak by to nešlo

mk78
6. mar 2015

@pacesa drzim palce nech je to co najmenej vstavani. a ak ich nevezmete na ruky ale sa im len prihovorite, pomojkate, neukludni ich to trosku?

pacesa
6. mar 2015

@mk78 nie, oni by to cez ten plač ani nepočuli že sa im prihovarame 😒 ale zatiaľ sa vždy ukludnili v čo som ani nedufala... Jedna sa už 4 krát zobudila, ta je najväčší cickos tu má na starosti manzel, sme si ich podelili

pacesa
6. mar 2015

@mk78 a ďakujem 🙂