Ako odstaviť 16 mesačného syna od nočného kojenia?

michalka12
6. jan 2009

Ahojte maminy, mate prosim niekto skusenosti s odstavovanim dietata iba cez noc? Moj syn ma 16 mesiacov a nechcela by som ho prestat kojit uplne iba obmedzit alebo uplne vylucit kojenie cez noc. Mate niektora realne skusenosti?
Dakujem za kazdu radu.

zuzula20
16. dec 2009

ahoj maria, presne ako pises, manzel by jej aj modre z neba zniesol 😒

no tato noc bola desna, od jednej sme boli hore kazdu hodinu, ale co je na tom super, neplace dlho a nepyta ham, staci ju zobrat, pomojkat a spi sa dalej, no ale noc predtym bola aka super, zobudila sa len 2x, zato ja som nemohla od stvrtej spat 😠 co som cakala, kedy bude plakat no a o siestej sme boli uz definitivne hore 🙄

juj som zvedava ako sa to ide dalej s tym spankom vyvijat, dufam ze sa jej teraz nezacnu tlacit spodne ocne zuby

zuzula20
22. dec 2009

Ahojky, tak podavam aktualne info, v noci sa nekojime, obcas ju napadne, ked je uplne prebrata pyta ham, ale nedam jej a tak potom pyta cajik, so spankom je to zatial nic moc, ale ako som predpokladala, tlacia sa jej spodne ocne, tak to snad nejako prezijeme a v novom roku uz hadam bude spat lepsie, aspon dufam...

tinapp
27. dec 2009

čawte ,maly sa mi budi 3-4krat za noc ,ale aj keby som ho chcela nechať v noci vyplačkať,tak nemožem ,lebo staršie dcerky vstavaju do školy.Ked mu vyšiel zubček,tak v noci velmi plakal a rano baby zaspali do školy.😒 A ked sa ho snažim v noci učičikať,tak ma odtlača a preberie sa úplne...

babofka
27. dec 2009

ahoj tinapp
a preco chces 7-mesacne babo v noci odstavit? neni to skoro? 😕

watergeenie
28. dec 2009

Ahojte dievcata, chcem sa s vami podelit o nase skusenosti, mozno to niekoho povzbudi. My sme velky cicinkovy zavislak, v noci sme prisaty na cicinku aj hodinu a to min 5-6 krat. Raz som mu skusala v noci nedat a vtedy nasledoval hodinovy hystericky rev. Tak sme to nechali tak a povedali sme si, ze ho zacneme trenovat az po novom roku. ☹
Lenze nedavno som mala problem so zubom a musela som brat lieky, takze som ho nemohla 24 hodin kojit. ☹ Tak sme museli pretrpiet noc. Napodiv to nebolo take zle, sice bol hore asi 10 krat, ale neplakal dlho, dal sa prehovorit. Bolo to prave pred pred Stedrym dnom, tak som mu stale hovorila, ze musi spinkat a ked sa zobudi pojde k babi a dostane darceky. Dalsiu noc sa zobudil 4 krat a dalsie dve len 2 krat. Tak dufam, ze uz to bude dobre. Dievcata tu pisali, ze to trva tak 3 -4 noci. Neverila by som, ze to pojde tak lahko, cakala som prebdene noci. Mozno je to aj tym, ze ma uz rocik a pol a daju sa mu veci vysvetlit. 🙂
Prajem vam vela zdaru a vsetko naj do noveho roka, nech ste zdravucki a nech vam deticky robia len radost 🙂 😉

slapi
14. jan 2010

Ahojte mamicky, tak som tu po mesiaci zase, zaciatkom decembra som vam pisala, ze sa to podarilo aj nam. No a po mesiaci vam chcem napisat, ze to nie je pre nas ziadna vyhra.To oducanie trvalo asi 2-3dni aj potom nasledovala prespata noc naseho drobca, ale potom sa vsetko zmenilo, stale sa noc co noc budi, sadne si a krici, a to aj 5-10krat, ked som ho dojcila budil sa 10-20krat, tak sme si akoze polepsili ale toto ma riadne sklamalo. Stale budenie, trochu poplace a zaspi a o hodinu zase. Neviem co to ma znamenat, aj vodicku pil, zo zaciatku teraz vsetko odmieta... myslela som ze su to ocne zubky, ktore ho budia ale tie su uz vonku a stale nespi. som opat zufala, a stale nevyspata a nervozna...uz celych 16mesiacov. pomoooooc

zuzula20
15. jan 2010

Ahojte,
tak my sme do dnes rana prespali komplet celucku noc - od 20,00-7,00 to som este nezazila. Ja som sice nespala celu noc v kuse, asi sa to budem musiet aj ja naucit.
Spodne ocne sa jej prerezali len pred par dnami, takze to budenie sa bolo pre zubky. Este nas cakaju posledne 4 stolicky a finito.
Som stastna ze sa mi ju podarilo oducit od nocneho kojenia. Cez den kojim 3x.
Dufam ze nam ten spanok vydrzi.

Slapi - a nemozu jej ist dalsie zubky?

zuzula20
15. jan 2010

😅 teda vlastne jemu 😅

skrecok
15. jan 2010

Ahojte,
v utorok sme boli u lekarky a povedala mi ze mam ho odstavit hlavne od nocneho kojenia co najskor, lebo cim neskorsie tym horsie ho odnaucim. Ja viem velmi dobre, ze maly v noci nie je hladny a smadny, len potrebuje cicik. Vecer a rano vypije cca 130 ml UM. Mliecka mam aj tak malo, tak preto doplnam UM Hami, Hajaja davam vecer pred spanim od decembra. Ale aj tak to nepomaha, stale sa budi v noci a pyta si cicik. Ked mu nedam, tak zacne velmi plakat aj hodinu. 😖 Neviem co mam robit, nema rad cumlik a ani si necmula palec. Do cca 5.mesiaca krasne spal celucicku noc aj 10 hod a potom sa to pokazilo a odvtedy nespim dlhsie ako 6 hod.

zuzula20
18. jan 2010

skrecok - neviem kolko krat v noci sa ti budi na kojenie, ale mozes skusit postupne vyradovat po jednom kojeni.
Ja som to robila tak ze som si ju vzala na ruky, ked plakala a tisila som ju, vtedy bola aj zuriva pretoze nedostala to co chcela, vyhadzovala cumel, mna odstrkovala a stale pytala ham (prsnik) , netrvalo to nejako dlho, par noci, obcas som jej dala cajik, ked pytala cajik, ale teraz si v noci uz ani nespomenie zeby mohla pytat mlieko.
Budi sa v noci aj teraz (celu prespatu noc sme mali len jednu), ale to staci k nej prist, chvilku pri nej polezat a spi dalej. Maly sa ti moze budit v noci jednak zo zvyku na papanie, ale aj pre zubky.

nikka23
19. jan 2010

ahojte babenky, ja sa momentalne pokusam moju dcerku odnaucit od nocneho kojenie. V noci som jej zarobila umele mlieko a ona ho vypije ako moje a spi dalej. V noci sa zobudila 2krat a dokopy vypila 200 ml, tak ja neviem, ci nie je naozaj hladna. Co mam robit?

zuzula20
19. jan 2010

nikka - dieta v takomto veku uz nepotrebuje v noci papat, takze je to viac menej o zvyku, preco si presla z kojenia na UM? Ono je to tak, ze musis byt fakt pevne rozhodnuta, ze jej to mliecko nedas. Mozes to skusit tak, ze jej zacnes v noci davat len raz, alebo mozes skusit uplne zrusit nocne papanie, teda ze jej nedas vobec ziadne mliecko, ak, tak skor cajik, alebo vodicku.
Inak ked sa dieta odstavi od nocneho papania, zvykne potom cez den lepsie jest.

cencula
19. jan 2010

ja mám 21 mesačné dieťa, cez den som ho odstavila a mlieko pije len večer a raz v noci. chcela som ho odstaviť, ale nie je velký jedál,zle len sem . tam, tak ho odstavovať ešte nejdem.

soso
21. jan 2010

Ahojte, ano ide to, prave sme nasu v noci odstavili, inak je to zavislacka cez den vkuse pyta mliecko. Rok a pol zaspavala iba na prsniku (vynimka auto a kocik), v pol roku sme ju naucili zaspavat pri knizke, rozpravke alebo iba tak, ale v noci sa budila vkuse 10x a viac, len aby si cucla (namiesto dudla), tak sme ju pred tyzdnom dali do jej velkej postielky, vzdy je niekto pri nej, uspavame ako doteraz akurat v noci uz mliecko nedostane. Myslela som, ze to bude horsie, ale naopak, mala to chape, tesi sa na mliecko, ktore dostane rano a za ten tyzden 2 noci prespala cele az do rana🙂 Inak sa zobudi cca 3-4 x pol minuty protestuje a bud je podame len ruku, alebo ju inak utisime a spinka dalej. Vstava cca okolo siedmej a putuje ku mne do postele na mliecko. Tak spime este hodinku. Vecer zaspava dost neskoro, okolo 22:00 😒

slapi
26. jan 2010

Ahoj zuzula20, no mozu to byt dalsie ocne zubky, ale vies, nas maly nespi od dvoch mesiacov a to nonstop vsetky noci, tak neviem, ci mu uplne kazdu noc tie zuby rastu, no vies, aspon keby dva dni za mesiac spal ale to nehrozi, tak ja uz neviem, uvidim ked narastu tie posledne ocne. Joj zavidim mamickam, ktorym deti spinkaju celu noc, neviem ci sa aj aj toho na materskej dockam ☹ ☹ ☹

zuzula20
8. feb 2010

No slapi, hm, tak to moznoze ani nebude zubkami...neostava nam nic ine len vydrzat, tiez dufam, ze kym pojdem do prace, tak uz ella bude spinkat celu noc. I ked teraz sa uz stazovat nemozem, sem tam sa jej podari ze spi celu noc, ale vacsinou sa 1-2x este budi. A teraz je to uz len o tom, ze potrebuje aby som si k nej lahla kym zaspi, snad sa aj tohoto zlozvyku zbavime.

veva1
8. feb 2010

funguje da sa to. Niekedy asi treba pockat do spravneho casu ked deticky rozumeju preco im uz v noci nechcete dat 😉 drzim vsetkym palce

fliperka
24. nov 2010

no vidim ze uz dlhsiu dobu v tejto teme nikto nebol, ale potrebujem pomoc, tak dufam ze sa najde nejaka mamicka a poradi ako dalej
Moja dcerka bude mat za tri tyzdne prvy rocik a je stale kojena. Cez den uz ju asi tyzden skoro vobec nekojim, az vecer o 19.30. ked ide spinkat. Nezaspava sice sama, ale aspon jej to netrva viac ako 5-10 minut. Potom pekne potiahne do 24.00., vtedy ju opat nakojim a hned spi dalej ale od tej polnoci sa uz asi mesiac budi snad kazdu hodinu. Nezaberie na utisenie absolutne nic iba didik. Ja som si uz zvykla chodit spavat az po tej polnoci takze v podstate uz mesiac skoro vobec nespim, som uz vycerpana, unavena, vsetko mi z ruk pada, chudnem, mama si mysli ze snad nejedavam a navyse nemam absoluuuutnne oporu v muzovi ☹ ... on je totiz chorobne precitlively na malu a akonahle zacne plakat, robi na mna natlak aby som jej dala didik. Ja by som ju chcela uz odnaucit od nocneho kojenia ale neviem ako na to. Jedine snad poslat muza na par noci prec ked ju nemoze pocut plakat ale zas neviem ci to zvladnem sama. A navyse je tu este jeden problem a to, ze dcerka ma alergiu na BKM, takze u nas mliecne vyrobky sa nemozu papat a to jej specialne mlieko uplne odmieta, aj ked ho zakamuflujem vecer do kase, hned to zaciti a zacne protestovat prip. napinat na zvracanie. Takze neviem ci by bolo postacujuce ju kojit uz len rano a vecer. Ale zas sak ju nemozem teraz koli alergii kojit donekonecna. Ja fakt neviem ako dalej, prosim poradte , co by ste robili na mojom mieste?

sorciera24
24. nov 2010

@fliperka skusim ti poradit ja 😉 presne vo veku tvojej dcerky robil moj syn toto iste....v noci sme na cicik stavlai aj 6krat....a ja uz som naozaj nevladala, schudla som strasne, trvalo to pol roka...az som povedla dost....a postupovala podla knizky Kazde dieta sa vie naucit spat.....nebol to vobec srdcervuci hodiny trvajuci palc....trvalo to 2 noci po par minut a 3.noc uz spinkal celu 😵 a ranne a vecerne kojenie sme ponechali🙂...az sa neskor sam v 15.mes odstavil...to uz je ina tema....
ale poviem ti jedno, ze ja som mala velku podporu manzela! bez neho by som to nezvladla.....proste kym maly plakal, bol pri nom moj muz, prave pret, aby necitil maly mna a mliecko...proste bez neho by to neslo....musis proste muza ukecat, ze nech vydrzi 2 noci a potom to bude super....
a kludne jej ponechaj 2 kojenia....to jej isto bude stacit....tolko moja rada a skusenost.)

zberuska
21. jan 2011

ahojky, ještě někdo řešíte podobný problém?
tu knížku mám taky doma - píše se tam např., že si máte napsat, kdy se dítě budí a jak dlouho pije a pak ho vzbudit vždy o chvíli dřív a dát mu pít kratší dobu
jenže moje princezna (bude jí 14 měs.) se budí různě (3-7x za noc) a pije taky různě (někdy se mi podaří ji po chvilce "odstrčit", někdy se dožaduje prsa stále a nejradši by u něj fakt spala - už jsem živý dudlík)
když jí pít nedám nebo ji odstrčím a nechci dát znovu, je schopna řvát i 1,5hodiny!!!
asi nemusím dodávat, že jiné pití nechce (a na to se mi ji učit ani nechce, prostě by měla spát 😀 )
chtěla bych kojení zachovat - třeba večer/ráno a jednou přes den
myslíte, že to je možné?

bubelko
21. jan 2011

@zberuska no ja som od nocneho kojenia odstavila v 4,5 mesiaci - kojila som potom rano, na desiatu, na obed, na olovrant, na veceru, pred spanim a nad ranom okolo stvrtej. zaroven som zaviedla aj prikrmy a postupne vynechavala jednu davku za druhou.
ked mal 9,5 mesiaca, tak sme sa kojili rano, vecer pred spanim a nad ranom. od 11. mesiaca uz len rano a vecer. a po roku som odstavila uplne - ale nemusela som. cize odpoved na tvoju otazku - ano je to mozne. len u starsieho dieta je to o to komplikovanejsie, ze ma vlastnu hlavu a snazi sa presadit si to, na co je uz taku dobu zvyknute.
kojenie som nahradila prikrami a v noci cajom, na ktory sa ale po par dnoch prestal budit. z caju sme potom presli postupne na vodu a tu dostaval pekne k prikrmom. vsetko islo postupne, bez placu. ale ja som zase naozaj vedela, ze nechcem kojit dlhsie ako rok, takze som ho postupne k tomu aj viedla. 😉
nocne kojenie nemusis nahradit inou tekutinou, mozes jej skusit v tom veku dohovarat, pripadne ju skusit pohladkat a mnohe ine sposoby. alebo mozes pockat, kym bude vacsia a porozumie, alebo sa odstavi sama. len to moze trvat az do takych 2 az 3 rokov. kazde dieta je ine, niektore to pochopi skor, niektore neskor.

lucinka4
21. jan 2011

@zberuska ahojky,ja som malu odstavila od nocneho dojcenia ked mala 10 mesiacov...proste som uz dalej nevladala,mala sa kazdu chvilu budila a len prso a prso,vobec nechcela ale pit len dudlikovat a ked som jej ho vybrala tak hrozny plac pokial nespala dost tvrdo...a tak som si povedala,ze dost..proste som jej jednu noc nedala a bol to teda riadny krik a normalne sa so mnou hadala a buchala mi do prs..lenze ja som bola taka odhodlana jej nedat,ze sme boli nakoniec dve hodiny hore(s nami urcite aj cely barak 😝 ) ale cely cas som jej bud spievala,hladkala som ju a hovorila som jej,ze cez den bude mat mliecko kedy len bude chciet ale ze v noci spinkame a mliecko bude mat rano..cely cas som jej hovorila,ze ju velmi lubim a ze je najvacsi pokladik a tak..nakoniec na mne zaspala hlavickou na hrudi na fitlopte, asi uz aj od unavy..druhy den to trvalo len necelu hodinu a potom to uz bolo okej,to bol uz doma aj manzel(vratil sa po pol roku z misie) a som ho varovala,ze asi budeme v noci hore ale nie..odvtedy fungujeme tak,ze sa budi okolo 5,dam jej este poleziacky prsnik a zvycajne spime tak do siedmej,niekedy aj dlhsie
vela stastia s oducanim,urcite to ide..tiez som nechcela malu odstavit uplne,neviem si predstavit davat jej umele sajrajty..inak este prvu noc som skusila aj cajik ale skoro ma "zabila" za tento podraz..teraz vsak uz aj v noci vypije cajik...sme uz druhy tyzden chori takze spanok nie je idealny ale pricina uz nie je nocne dudlikovanie 😉

katka_e
22. jan 2011

ahojte,mám 10 mesačného syna,"závisláka" od cicika🙂)))kvoli mojim zdravotným problémom,ktoré musím čo najskor vyriešiť, potrebujem malého odstaviť.Problém je v tom ,že dudel nechce,UM odmieta.Je zvyknutý pri kojení zaspávať,noc nerátam-to je len o dudlovaní.Mne osobne by toto nevadilo,ja by som ho kojila pokedy by chcel,ale nejde to-teraz je prvoradé moje zdravie.Podľa toho,čo som sa dočítala,mám mu dávať v noci čajík...uvidíme,odmietal ho v noci doteraz....starší syn zaspával s fľaškou čaju alebo mlieka,to bolo super.Neviem,čo nás čaká,ale budem musieť byť tvrdá,lebo odstaviť sa ho snažím asi tak cca 2 mesiace.Držte palce.Ak by ste mi poradili niečo iné a nové,budem len rada.

berika
22. jan 2011

ja som tiež dcérku odstavila ako 10 mesačnú, dojčila som každú hodinu a pol, z flaše nepila, umelé mlieko tiež nie, v podstate pila len moje mliečko. Až jedného dňa sa chytila na HIP čaj pomarančový a potom už iné ani nechcela. Kravské mlieko mi začala keď mala rok a pol, raz za deň možno deci, ale všetky iné mliečne výrobky od malička jedla.

zberuska
23. jan 2011

@bubelko ahojky a dik za ifnormace; to se mi zda brzy odstavovat mimi pres noc v 4,5měs., ale asi jsi k tomu mela vlastni duvod 😉 mne trvalo skoro 3 mesice nez jsem zacala uplne plne kojit a jsem moc rada, ze se to nakonec povedlo - mozna i proto jsem tedy byla vzdy (mozna az moc) tolerantni - dcerka proste prso dostala
ale fakt diky za Tvoji zkusenost!!!

zberuska
23. jan 2011

@lucinka4 ahojky, tak to jsi asi tak podobny pripad a tedy i trochu povzbuzeni pro me 😉 asi to zkusim tak nejak... kojeni jsem si po dlouhych tydnech vybojovala, tak se ho nechci vzdavat "jen pro to, ze se chci vyspat"; na druhou stranu spanek je dulezity pro me i pro dite, ze? dik za tip!!!

zberuska
23. jan 2011

@katka_e ahoj, drzim palecky, at se vsechno povede! dokdy musis maleho odstavit? nebo je to tak, ze teprv az ho odstavis, budes moci resit svuj zdravotni problem? treba Ti do te doby budu moct napsat, jak to slo nam.... 🙂

zberuska
23. jan 2011

@berika ahoj, tim odstavila myslis jen v noci nebo uplne? mne dcerka az do 13 mesicu nepila fakt vubec nic, az nedavno ji zachutnal caj proti kasli 😀 tak snad uz jsme na lepsi ceste
dik za info!

bubelko
23. jan 2011

@zberuska mala som 🙂 ale to je vedlajsie, len som ti chcela odpovedat na tvoju otazku, ci sa da kojit dalej bez nocneho kojenia. ano da, a celkom dlho 😉 ako vidis z mojej odpovede, ja som kojila dalej do roka 😉

valika_val
23. jan 2011

@bubelko
aky cajik odporucas?