Ako odstaviť 16 mesačného syna od nočného kojenia?

michalka12
6. jan 2009

Ahojte maminy, mate prosim niekto skusenosti s odstavovanim dietata iba cez noc? Moj syn ma 16 mesiacov a nechcela by som ho prestat kojit uplne iba obmedzit alebo uplne vylucit kojenie cez noc. Mate niektora realne skusenosti?
Dakujem za kazdu radu.

mataklinec
9. máj 2011

Žienky dakujem vám za každú odpoved, za každú radu. Najhoršie je že Milka zatial odmieta akékolvek mliečko ani flašu nechce napije sa čajíka z obyčajného pohára.. Další problém je že spinká somnou v posteli, a ja ked sa len otočím na druhý bok hned to cíti a mrnčí a pýta cici. No už to nejako skúsime ak to nepojde, budem trpezlivo čakat kým Milka nezačne sama od seba odmietat dojčenie.
Želám krásny podvečer všetkým a dakujem.

mataklinec
9. máj 2011

@ma.senka možem sa ta opýtat či potom maličký sa odstavil sám, alebo s tvojou pomocou? Dakujem.

janka0007
9. máj 2011

@jenie123 no ved hej,trosku ti aj zavidim 😀 ved raz za noc to nieje take strasne 🙂 ja som jej dnes kupila ten poharik so sosacikom,ci sa jej to nezapaci,aj mi z toho zacala pit,vypila asi pol pohara tak som sa tesila,ze ju to bavi,a teraz uz zas pyta cici,a nechce pohar asi vidiet 😒 ale budeme to skusat dalej tak uvidime.

ma.senka
10. máj 2011

@mataklinec ahoj, no veru neodstavil sa sam... dojcila som ho 26 mes. . 😵 Ja som to skusala tak na 3x. Ked som tie prve 2 razy videla ze to nejde tak som to hned nechala. Ale na 3x to uz islo lahko. Bol odstaveny raz dva, v priebehu 5 dni. Zacala som vynechavat obedne dojcenie pred spanim a ked som videla, ze to ide, tak potom som skusila vecerne pred spanim a aj nocne. Je to asi o zrelosti dietatka. Inak musim povedat, ze maly mi uplne odmieta mlieko. UM som mu nedavala, a klasicke uplne odmieta. Nema rad kase, kakao, ani smotanove omacky nemusi. 1 jogurt za den je norma, trochu tvrdeho syra aj to niekedy ledva ledva. Trochu mam z toho obavy, aby v buducnosti nemal nejake problemy... Ale to sa tejto temy netyka. Urcite je dojcenie skvela vec a hlavne ked obcas preniknu spravy, ze niekedy v tych UM je nieco co tam nepatri alebo v tych kasach tak som rada, ze sme s dojcenim nemali problem a ze sme to tak dlho tahali...

ma.senka
10. máj 2011

@mataklinec citala som teraz aj tvoje predosle prispevky - maly tiez so mnou spi a reagoval na kazdy moj pohyb. Tiez som sa moc nevyspala, v postielke spat nechcel, vyplakat som ho nenechala, v noci sa budieval 3-4x. Tiez odmietal v noci flasu, caj, vodu, vsetko Milka ma 1rok, 4 mes., je este mala na to aby sa sama odstavila. Ja som mala take vlny - raz som bola z toho na nervy, strasne som to riesila, hladala rady a raz mi to nevadilo. Urcite ale lepsie bolo to, ked som to nijako neriesila. Ked som bola v pohode ja, bol aj maly. Velmi mi pomohla aj annaq, ktora mi napisala, aby som to brala prirodzene, ze maly sa blizi do obdobia ked bude spat ako medved. A naozaj - od tych 26 mesiacov (od odstavenia) spi ako medved 😀 a uz pomaly aj zabudam na casy, ked som sa nevyspala... 🙂 Mnohe z nas riesime spanie-nespanie, ale fakt si tym musime prejst, to obdobie zas az tak dlho netrva... drzte sa a vydrzte ... 😉

janurka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jenie123
10. máj 2011

@zuzanocka11 ahoj.. no mala ma 10 mesiacov a rozmyslam, ze ju uz na flasu ucit nebudem.. mame doma 8 roznych flias s roznymi cumlami a naustkami a nechce nic.. napije sa z poharika, ale viacej ma na sebe ako v sebe.. 🙂
@janka0007 mala s toho poharika pila ked mala pol roka, od tej doby ho uz nechce.. ona akosi nevie z nich tahat.. 🙂 malej stale davam raz za noc, horsie je, ze sa mi aj tak budi casto.. dam jej cumel alebo si ju vezmem k sebe, prsko nedostane, ale aj tak sa budi..

janka0007
10. máj 2011

@jenie123 aspon ju vies utisit aj inac ako prsnikom,moja starsia sa mi doteraz budi raz za noc,no ani moja uz nechce ten pohar,vcera z neho pila len ten spominany jeden krat a viac nic,dala som ho starsej,tam uz by sa patrilo keby od flasky bola odnaucena,bude mat dva roky..mladsia mi vecer zaspala na flaske s mliekom (to bolo revu) ale tiez sa este potom dva krat zobudila,prvy krat sa to este dalo nejako ju ucicikat na rukach ale uz druhy krat som jej musela dat cici takisto aj v noci,takze zacnem ju cez den ucit od flasky a mlieko si asi zacnem odsavat,tak si hadam odvykne..

lenka0710
6. okt 2011

Uz tu dlho nikto nebol🙂 tak napíšem moju skúsenosť...mame 12mesiacov a posledné dva mesiace sme kojili každú hodinu...takze nervozna navyspata:( precitala som si tuto diskusiu a začala som s nocnym odstavovanim. Trvalo to týždeň a pól, az dva...ale podarilo sa mi docielit len to, že kojim každé
3hodiny....síce ked ju polhod-hodinu cicikam tak nakoniec zaspinka bez mliecka ale pre mna je to oveľa ťažšie ako jej proste zdvihnúť tričko a spat ďalej...píšete že to trvá tak 2-3 dni...mám to skúšať ďalej? :-/

tiffanka
4. jan 2012

@sorciera24 ...podobne som na tom teraz aj ja..malým á 16 mesiacov..vynechali sme nočné kojenie , zaspáva len na prsníku..ak mu ho odopriem po plači a dákej hodinke a pol zaspí...No, ale cez deň by bol na mne zavesený vkuse...rada by som ho ešte kojila, ale len ráno, poobede, ked vstane a pred večerným spaním..o tej 21-vej. Ale ako na to?? Ty si už macherka, už si možno aj zabudla..veď je tomu už dáky ten rôčik 🙂 ...pááá

sorciera24
7. jan 2012

@tiffanka no, popravde, take velke dietatko, uz ma mat aj cez den toho kojenia malo, ja som po tom vynechanom nocnom, nechala len rano a vecer....proste cez den bol na normalnej strave.......potom som vynechala vecerne......a nakoniec ked ostalo len ranne, to sa proste jedneho dna nezobudil nan......neviem ti poradit, lebo ja som rocne dieta cez den uz nekojila, len rano a vecer.......

tiffanka
7. jan 2012

@sorciera24 díky aj tak 😉 ...on je cez deň tiež na varenej strave je všetko čo my..ale aj tak dranká..mne to pripadá ani nie tak kvoli hladu, ale pre uspokojenie, či čo.... aj teraz behá za mnou : mama, mamaaa... mrnčal..tak som jednoducho zdrhla.. a to dojedol praženicu s chlebom... dnes si vydrankal od rána už 4x...to takto dalej nepojde...ked ma nevidí, tak ok ale ked som na blízku tak je to len o jednom..nie vždy..ale často... Neviem ho naučiť na iné mlieko.. ani fľašu nechce,a ni cumel..komplikejšn 😀 ... No, čo už..len vydržať treba a byť asi zásadová..pekný večer prajem..páá 🙂

sorciera24
7. jan 2012

@tiffanka moj tiez nechcel flasu ani cumel, ale viem, ze deti po roku si uz veci viac uvedomuju, cize by drankal cicku cez den odo mna a to som nechcela....takze som to nechala skor.....takze sa mi sam v 15mes. odstavil....a inak sme presli normalne na kravske (lebo tiez ine nechcel....)....tak sa drzte 😀

vejula
7. jan 2012

@tiffanka moj bude mať 21 mesiacov a kojim ešte vela aj cez den a aj v noci ešte zo tri krat. JE to normalne. A maš pravdu nieje to len kvôli hladu. To je na dojčení super nema len jednu funkciu ako flaška ale dieťatko sa ma úprsniku aj upokoji, ked idu zubky alebo ked ho niečo boli či ked je nervozne. Treba to vnimať ako velku vyhodu 🙂

snehulka24
27. apr 2012

Ja mam 16 mesacnu dcerku a planujem zrusit nocne kojenie, aby som si uz konecne pospala. Mame Nutrilon kasu, tak rozmyslam, ze to dostane ako veceru a ze sa uz nebude budit v noci. Neplanujem jej davat uz nic v noci, ani prsko ani vodu, ani UM. Myslite, ze by to mohlo zabrat?dakujem pekne

zuzicka1982
27. apr 2012

@snehulka24 Tiez sme to takto skusali,ale nepomohlo. Ved to nocne kojenie nie je o hlade. Babatko chce proste maminku 🙂 U nas zabralo ked som zacala spavat v inej izbe.A manzel bol s malym.Ale ved skus vyskusat,mozno to u vas pomoze.Drzim palce 🙂

snehulka24
27. apr 2012

@zuzicka1982 a ako to bral syn, ked si bola v inej izbe? Neplakal zufalo a nevolal ta stale?

zuzicka1982
28. apr 2012

Najprv aj plackal,tak mi ho muz doniesol nakojit,no potom kedze som nebola stale k dispozicii si nejak navykol ze mama tam nie je,takze nepytal.A odvtedy nam krasne prespinka cele noci.Je to fakt super,ze som cez den uplne funkcna a hlavne oddychnuta 🙂

palesandra
30. máj 2012

@zuzicka1982 ahoj, my tiez mame 16 mesiacov a dnes zvazujem ze ukoncim nocne kojenie, uz mam toho veru niekedy dost, som nevvyspata...nevadilo by mi keby som maleho mala pri sebe v noci a sa zobudil na mlieco a zaspal, ale my mame uzku postel, manzel tym padom by musel ist do inej izby a aj maly sa celu noc vrti po tej posteli, ja som tak ci tak nevyspata, ci ho kojim a dam do posteilky alebo lezi pri mne.. teda tiez rozmyslam ze to urobim tak, ze poviem manzelovi nech sa pripravi ze sa v nasledujuce dni poriadne nevyspi ;) davala si mu vodu ako nahradu alebo nic?

zuzicka1982
30. máj 2012

@palesandra No tak drzim velmi palce nech to aj u vas funguje.No skusali sme davat aj vodu.Ale to len v tom case ked chcel prso.Jasne ze sa mi na vodu vykaslal.Teraz sa obcas stane ze sa zobudi,tak mam vodicku pri posteli,napije sa a spinka dalej.Ale to je ojedinele..Inak ja uz nekojim,cakame druhe babo a museli sme to ukoncit uplne.

dankakk
6. júl 2012

Ahojte mamičky🙂 potrebujem radu. Maly má 14 mesiacov a ja ho musím oducit od nocneho dojcenia. Začali sme tak, že sa učime nezaspavat na cicke. Cez den celkom v poho, večer plač:( trvá to uz 4 dni. Ale dnes večer to bolo hrozne (možno aj tým teplom). Maly aj zaspaval a po chvílke mu prislo ľúto, nahrnuli sa mu slzy a tak zalostne nariekal a ukazovakom robil nonono:( akože nesmie... Nerobim mu nejaku traumu? Mám pokračovať? Maly spí s nami, cez den dojcim na poziadanie, aj ponukam. Ale on normálnej stravy vela nepoje a asi to dohana v noci. Mne nočné kojenie vôbec nevadi, neunavuje ma. Keby som mohla, dojcim nadalej, ale nedá sa:(((

luba41
6. júl 2012

@dankakk nejako som nepochopila, prečo ho chceš odnaučiť od nočného dojčenia? Pretože cez den málo zje? Ja si myslím, že časom sa to zlepší, aj začne jesť lepšie, aj sa prestane toľko budiť v noci. U nás sa to zmenilo k lepšiemu v 1 1/2 roku, teda len to nočné budenie. Budí sa až nadránom. A cez den tiež kojím na požiadanie a proste mliečko malej chutí viac ako normálne jedlo. Ani to jedenie nejako neriešim.... A som si predstavila, ako by mojej malej / 20 mes./ bolo ľúto, že by som ju odmietla uspať večer na prsníku ☹ To by som jej nemohla urobiť, teda ešte v tomto veku určite nie ...

dankakk
7. júl 2012

@luba41 napísala som to asi ako hotentot🙂 malemu sa kazia zubky - odvapnuju sa a na jednom uz má kaz:( neje sladké, nikdy nepil čaj, ani obycajny ani sladeny, najviac papa mliecko... No a hlavne v noci. Mliecko sa ukladá v okoli dasienka a spôsobuje kaz. Asi má geneticky slabšiu sklovinu a je nachylna na kazy... Zubarka nám kazala umyvat zubky po každom jedle, aj kojeni. Aj v noci. V noci vytieram gazou, ale je to tazke. Vždy sa mi preberie:(... Preto chcem ukončiť nočné dojcenie... Je mi to hrozne ľúto, ale nevidim inú cestu:(

luba41
7. júl 2012

@dankakk to Ti povedala zúbárka? Aj naša má zažltnuté horné predné zúbky. A do pusy sa jej nedostanem aby som ich poriadne vyčistila. Mám ísť so sebou zubárke na preventívku a mám malú zobrať ukázať. Ale načo, ked tú pusu neotvorí, len násilím 😒 Ale práveže som čítala, že nočné dojčenie s tým nemá nič spoločné.
https://www.modrykonik.sk/forum/problemy-so-zubkami/destrukcia-zubnej-skloviny-alebo-pokazene-zubky-z-nocneho-kojenia-co-s-tym/

Neexistuje dôkaz, ktorý by potvrdil, že dojčenie v noci, resp. dlhodobé dojčenie po prerezaní zúbkov má negatívny vplyv na zúbky. Naopak, MM napr. obsahuje laktoferin, ktorý ničí streptokokové baktérie ktoré zúbný kaz vyvolávajú. Tieto baktérie bábo nachytá od svojich blízkych - známe oblízanie cumľa, bozkávanie ... Pri pití aktívnom MM z prsníka nedochádza k máčaniu zúbkov tak,ako je to pri pití fľašou - MM bábo prijíma ďaleko za zúbkami a plynule hopregĺga. Takisto nenexistuje dôkaz, ktorý by potvrdil, že deti s geneticky mäkkou sklovinou, ktoré sa v noci nedojčili by mali zúbky lepšie než podobné deti, ktoré sa dojčili. MM obsahuje antibakteriálne a protivírusové látky , ktoré majú ochranný účinok na zúbky. Ak má dojčené bábo kazy, tak ich má podobne ako nedojčené určite skôr vplyvom nedostatočnej zubnej hygieny a vplyvom ďžúsov, čajov, neskôr cukríkov, lízatok ....Ak má bábo genetický predpoklad na poškodenú sklovinu, odporúča sa predovšetkým umývanie zúbkov a vylúčenie potreavín,kotré sklovinu poškodzujú, no dojčenie ako také má pokračovať. Práve pre tieto závery Dokument Európskej únie o dojčení, WHO, Medzinárodná laktačná liga, Unicef ... dlhodobé dojčenie odporúčajú a odporúčajú po prerezaní zúbkov naďalej dojčiť aj v noci . Ak ak by som aj nemala veriť všetkým týmto organizáciám, tak verím svojim očiam, moje deti boli dlhodobo dojčené a nemajú jediný kaz, stertávam sa s množstvom dlhodobo dojčených detí, ktoré majú krásne zúbky, ale často vidím deti s Horalkou a zhnitými zúbkami

zuuzankka
23. júl 2012

ahojte potrebujem radu mam rocneho synceka ktoreho kojim uz len v noci lenze on sa mi budi niekedy 3-4-5x za noc niekedy aj viac 😒 cez den sa to dalo v pohode odstavit ho ale v noci nech robim co robim on nic ine ako cici nechce skusala som UM ale odhadzuje flasku caj tiiez nechce po pol noci spinka väcsinou s nami ale ani to nepomaha..a este sa chcem spytat po akej dobe stratim uplne mlieko lebo mne sa tvori este stale vela..dakujem za kazdu radu..

sokolik1
1. jan 2014

@caruzo19 Ahoj takze po ukonceni nocneho dojcenia si este kojila len cez den pol roka? To je super. Aj ja riesim problem mala sa v noci budi ako ste pisali aj 11 krat.... Planujem nocne dojcenie zrusit a davat jej len cez den, mala ma 13mesiacov a papa cez den pomenej...

lolitka25
12. feb 2014

Kocky, ja by som chcela postupne prejst na kojenie iba rano a vecer, ale nedari sa. maly je neodbytny a velmi uzialene place. Cez den mam pocit, ze malo papka, chce iba cicu, a cez den dokaze spat iba na nej, Uz nevladzem. Navyse ma posledne dni totalne riedku stolicu, citala som ze moze byt od casteho kojenia - mali ste aj vy? V piatok ideme na lek. prehliadku tak sa opytam aj tam...

lucretia7
20. feb 2014

Baby poradte, ja mam podobny problem. Skusam maleho odstavit od nocneho kojenia. Bude mat 10 mesiacov a budi sa kazdu hodinu. Trochu si cucne (podla toho, kolko je mlieka) a spi dalej. Problem je v tom, ze sa budi a strasne hlasno place, takze sme vzdy v pohotovosti. Rano sme potom nevyspati a zniceni. Aj lekarka mi zakazala davat mu castejsie ako za 3 hodiny, vraj si musi zaludok oddychnut.
Lenze ked sa mu snazime dat vodu alebo cumel, tak zacne este hlasnejsie plakat, az vrieska. A prehyba sa. Takze vzdy nakoniec dame mliecko. ☹
Skusala som ho tyzden nosit namiesto kojenia, ale nelepsilo sa to velmi. Budil sa casto aj tak, akurat som ho pol hodiny nosila namiesto kojenia, inak nezaspal (akonahle som ho polozila, zacal zase plakat).
Ako sa to da riesit?
Bojim sa vobec aj odstavenia za par mesiacov, ked je taky zavislak na prse. On bude urcite plakat cele hodiny...

zzuzulaf
20. mar 2014

závisí, ako dieťa zaspáva.u nás velmi pomohlo,ked sa "naucil" zaspat sam,teda bez prsnika. vydrzalo mu to niekolko tyzdnov, ze sa budil 2 krat (povodne kazdu hodinu), potom prisli dalsie zuby, napokon zabralo skratka v noci nedat pit mliecko. prvu noc plackal dost, ale skor zlostne, mala som ho pri sebe v manzelskej posteli, napokon zaspal, druhu noc stacilo, ze som povedala "tete spinka", troska pomrncal o pol piatej rano, ale pit dostal az okolo6...

zuzicka1982
20. mar 2014

U nas zabralo, ked som na noc odisla spat do inej izby a syncek spal s ocinom. Fungovalo to pri oboch synoch. Starsi prespal celu noc po 3 tyzdnoch, mladsi po 3 dnoch. Drzim vsetkym palce, nech to zvladnete 🙂