Ako odstaviť od dojčenia skoro 2 ročnú dcérku?

mackauska
11. dec 2012

Moja malá má 21 mesiacov. Dojčiť som chcela do 2 rokov, lebo sa chceme pokúsiť o druhé bábo, ale môj doktor mi odporučil malú už odstaviť, lenže neviem ako. Je na cuckanie naučená - bez neho nezaspí. Kojím ju "už len 🙂 " vždy pred spaním a celú noc - no aj k tomu sme sa ťažko dopracovávali, takže si neviem predstaviť, ako s tým seknúť úplne. Mnohé známe mi odporúčali na pár dní od nej odísť (čo by som asi nezvládla :( alebo si dať na bradavky ocot či papriku. Neviem sa ale rozhodnúť, čo a kedy. Či vyčkať až dovŕši 2 roky alebo začať hneď .. srdce mi ide už teraz prasknúť, nedokážem je mliečko nedať a nepomojkať sa s ňou. Má niektorá z Vás podobné skúsenosti? Budem rada, ak napíšete. Ďakujem ...

carodejnica
11. dec 2012

Prečo ti doktor odporučil odstaviť? 😕
Prečítaj si tieto dva články o prirodzenom odstavení...

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/20/dlhodo...
http://babatocko.blogspot.sk/2011/06/prirodzene...

Pred dovŕšením 2,5 roka sa žiadne dieťa prirodzene neodstaví. Ja som dcérku dojčila takmer tri roky, a myslím, že sa mi podarilo aspoň čiastočne prirodzené odstavenie, dojčila som do 6. mesiaca tehotenstva. Odstavila som kvôli nepríjemným pocitom pri dojčení počas tehu, inak by som dojčila ďalej... Vždy som bola proti radikálnemu odstaveniu typu "odísť na tri dni z domu", alebo "prelepovať si bradavky leukoplastom", alebo "natierať horčicou"... prišlo mi to také nefér voči dieťaťu a ponižujúce preň a traumatizujúce pre oboch... ☹ ... nakoniec u mňa ten proces odstavenia trval 3 mesiace, veľmi pomaličky metódou "neponúkať, neomietnuť" a zaobišiel sa bez slzičiek.
Skrátka jedného večera som sa je spýtala, či si nedá mliečko.. že dobre, ale keď zbadala prsia, tak ich začala len hladkať, bozkávať a že "moooje mliečko, neboj sa"
Troška sa prisala a hovorí: "Nechcem, nechutí mi, je pokazené." (to mala asi z toho, že som jej ja hovorila, že mliečko sa už asi pokazilo, lebo sa pripravuje pre bračeka v brušku). Ale prisala sa potom znova, ale fakt len dudlala, bez satia, potom je vravím,"čo ty na to, už dosť, dobre?"
A ona že, dobre a otočila sa chrbtom a zaspala. A odvtedy už mliečko nepýtala. 😎

jankaferancova
12. dec 2012

Ahoj mamina,ja mam doma 22,5 mes.syna,kt.som odstavila asi pred 12 dnami.Rozdiel je v tom,ze ja som ho kojila uz len rano po zobudeni a v noci sme sa nekojili od 5 mesiaca,iba nadranom alebo az rano.Ja som odstavovanie planovala postupne,teda vynechavala som kojenia postupne.najlepsie je zacat s tym na kt.je dietatko najmenej zavisle.Ja by som povedala,ze moj maly bol najviac zavisly na tom rannom,len co sa zobudil,postavil sa v postielke a uz sa nenormalne tesil,ked si ho vezmem ku sebe a dam mu "cicik" 😉 vecerne kojenie sme nahradili mliekom z flase,na to si v pohode zvykol.horsie je to v noci,s cim ti asi neporadim,pretoze s tym skusenosti nemam,ale tiez by som ti ani neradila dat jej mlieko v noci z flase...neviem ono sa neda s tym skoncit tak zo dna na den,ja by som na tvojom mieste volila postupne odstavovanie.kolko krat ju v noci kojis?Moj gynekolog mi povedal,ze to dojcenie uz nie je take dolezite ako ked do roka,vtedy zohravalo velku ulohu,hlavne co sa tyka vyzivy a samozrejme aj citovej vazby.a citova vazba bude pretrvavat aj nadalej,poviem ti mne bolo velmi luto ked som ho prestala kojit,vycitala som si kazdy den,ze co to robim,ale raz aj tak s tym skoncit musime 😒 a nase odstavovanie je tiez pre planovanie druheho dietatka.este sa tak intenzivne nesnazime ale aj to pride 😉 nemusis sa bat,ze ked prestanes kojit,ze sa s nou uz nebudes mojkat,urcite si najdete sposob akym to budete robit,urcite budes musiet dat malej viac najavo,ze si tu pre nu aj napriek tomu,ze sa uz nedojcite,skus jej stale opakovat,ze mliecko bude pre jej braceka alebo sestricku.moj maly stale caka,ze mu cici rano dam,ale uz to nie je take hrozne ako na zaciatku,treba byt trpezliva a pomysli si na to,ze si jej aj tak dala uz vela,najviac co si jej mohla dat,lebo MM je naozaj veeeelmi vzacne a vydrzali ste velmi pekne,je uz na tebe ako sa rozhodnes,ci sa rozhodnes teraz alebo po 2 rokoch bude ti to luto rovnako....to hovorim z vlastnej skusenosti.existuje vela nazorov tykajucich sa odstavenia,niektore mamicky su pre,niektore proti,ten lekar ci lekarka ma taky nazor,ina zasa iny....
Urcite nerob to,ze odides z domu na par dni,myslim,ze to nie je potrebne a zbytocne tym dcerku len vystresujes a to prave preto,ze v noci je na ciciku.skus postupne znizovat pocet kojeni v noci,pomaly,trpezlivo to zvladnete,drzim palceky 😉

matozazzo
12. dec 2012

Ak ty nie si pripravena odstavit ju, cokolvek, co urobis, bude zle... aspon ty si to budes stale vycitat... Poznam mamicky, ktore presli od kojenia jedneho rovno k druhemu, alebo kojili obe 🙂 Na druhej strane to bude pre teba vycerpavajuce :( Pri odtavovani musi byt postupnost a raznost - nie ze raz nedam a potom hej, 20m dietatko velmi dobre vie, co chce a kedy povolis 🙂

chovancova27
12. dec 2012

Ahoj, ja som synčeka odstavila keď mal 18 mesiacov. Ale od roka som ho od nočného kojenia odučila, lebo to bol brutal, nedokázala som fungovať 20x za noc hore a potom byť funkčná cez deň... v noci som mu dávala rastlinné mlieka z fľašky a cez den dojčenie... cca od 16 mesiaca tak nejako samovolne prestával pýtať cez den a pýtal už len ráno a večer... okolo 17 mes začal cez den pýtať viac a viac, ale mna samotnú to už nejako extra nebavilo, tak som si povedala že ho pomaly odstavím... vždy som preniesla pozornosť na niečo iné a postupne som ho pekne odstavila... ale asi iné je, ked je malá "závisláčka"🙂 a hl. musíš byť ty presvedčená, že ju chceš odstaviť, aj mne to bolo najskôr ľúto mu nedať, ale bola som presvedčená o tom, že ja to už nechcem... aj tak si vydržala dlhšie ako väčšina mamičiek...🙂

lienockaa
12. dec 2012

@mackauska nieje vylucene otehotniet popri dojceni..aj my sme boli ten pripad a syn sa mi odstavil az ked som bola tehotna s druhym..a vlastne celkom lahko,bez placu a stresu..mal presne 24mesiacov a ja som bola v 12tt,jednoducho si mlieko vecer nepytal,z nicoho nic,asi mu uz nechutilo,co sa casto stava..teraz stale kojim 26mesacnu a ani nahodou to nevyzera na odstavenie,je velky zavislak,aj by som uz chcela,aby mliecko nepila,ale trva na tom a soky jej robit nechcem,snad do jari to "dame"..🙂uz nemozem odstavit formou otehotnenia,lebo dalsie neplanujeme..😀 su rozne typy deti,podla mna sa odstavi aj samo,uz ma malo kojeni a mozno mu tehu mliecko nebude chutit-ako mojmu..a su deti,ktorym sa neda ani znizit pocet kojeni,moja mala by sa zasla od placu,keby jej nedam na poziadanie,cez den a v noci,hocikedy,tu by som asi kojila cele dalsie pripadne tehotenstvo,tipujem,ze ani horcica by nezabrala..🙂

luciahromadkova
12. dec 2012

Moj syncek ma 2 roky a 1 mesiac, este dojcim, pocas dna si vypyta, najma dopoludnia po prichode zvonka, podvecer, ale pred spanim musi mat takmer vzdy, napr. vcerajsi vecer zaspal bez mnam, mliecko 😀 V noci si vypyta zo dvakrat. Uvazujem tiez o skonceni, ale nie ziadnou nasilnou formou, radsej by som keby to prislo prirodzene samo. Chcela by som totiz na jar do prace- som ucitelkou v MS a on pojde dop skolky, a neviem si predstavit, ze ked tam budeme spolu /aj ked v inej triede/, ze tam bude na mna mama mnam mliecko 🙂 Zatial nestresujem a dufam ze najdem nejaky sposob, ze sam uz nebude chciet. 😉

senoble
12. dec 2012

...nam sa pokazil cecik,prelepili sme ho lepickou a nechali vyliecit(kym sa vyliecil bol odstaveny)este asi mesiac chodil kontrolovat ci stale boli a niak sa s tym zmieril,u nas to trvala preto tak dlho lebo uz raz bol takto odstaveny koli mojim zdravotnim problemom,ale to mu bol po 3 dnoch cecik vratení. Prve noci plakal,ale cecik bol pokazeni a mliecko sa pit nedalo,tak si poplakal ze je pokazene a spal,treba tie prve noci vydrzat,potom uz je dobre🙂najlepsie je ze uz od vtedy nie je hladny kazde dve hodky v noci,jak mali kojenec 😀

lusiana55
12. dec 2012

jednoducho odstav povedz že neni, ani ja som nedal dva dni bolo plaču ale potom prestalal hlavne musíš vydržať.a naša sa naučila na kakao ktoré pije z flaše a to jej pomohlo odstaviť sa zvykla si na lepšie a chutnejšie držím palec 😉

sharlotta
12. dec 2012

Poviem ti, ak ty nie si o tom vnutorne presvedcena, bude to traumaticky zazitok pre obidve. My sme to skusali asi pred 3 mesiacmi, no ja som sa nechala na 3. noc zlomit. Dojcime sa presne tak isto, ako vy. Pred spanim a v noci. Inak mi nezaspi. Ja som brala homeo na zastavenie tvorby a pila som salviovy caj, ktory tiez potlaca vylucovanie. Na ten 3. den tam toho mlieka naozaj bolo uz len malicko. No mala strasne plakala a ja s nou. Bola som cely cas pri nej, nosila som ju, spievala som jej, skrabkala po chrbatiku...Prvy krat v zivote mi prespala 6 hodin vkuse!!!To bol rekord! No ked na tretiu noc spustila taky rev, ze sa jej pustila krv z nosa, to som uz koncila. Nezvladla som to. Behom tej jednej noci bola vkuse pricucnuta a rozcucala mlieko naspat.

ichbinich
12. dec 2012

Ja som mojho zavislacika odstavila v 2 rokoch a 7 mesiacoch, bez slz a boja.
Ku koncu som kojila vecer a v noci na zaspanie. Nepodarilo sa mi oducit ho uplne od asociacie cuckanie=zaspavanie. Ale jemne sa naucil, ze si moze pocuckat, ale uz nezaspaval "do tvrda" na prsniku. Budieval sa 3-x krat za noc, niekedy stacilo pohladkat a pritulit, niekedy potreboval prsnik.
Ku koncu som uz mala malo mliecka, tak som mu to vysvetlovala, ze uz je mliecka malo a nech ma potom pusti, ked mu poviem (cuckanie naprazdno mi bolo neprijemne az bolelo). Takze som ho nechala cucnut, a on bud prestal sam, alebo som mu povedala, ze dost, nech prestane. Potom sa este pritulil a spal. Ked pytal mliecko v noci, dala som mu, ale povedala som mu, ze uz je malo, ale skusit moze. Cele to trvalo asi tyzden, pricom na koniec sa iba presvedcil, ze mliecko uz fakt nie je - proste ked chcel pit, uz fakt nic neslo. A to ho presvedcilo. Iba povedat, ze nie je, neplatilo. On sa musel o tom presvedcit.
Odkedy bol ostaveny, prestal sa casto budit, vie prespat aj celu noc. Niekledy sa budi, ked sa mu nieco blbe snivalo. Ale zvycajne mu staci dat ruku alebo pritulit.
Sama som bola prekvapena, ze to tak hladko klaplo a relativne rychlo. V principe po tom tyzdni uz ani nepytal a neskusal. Proste zaspavanie bolo tulenie sa spolu.
V case odstavovania som uz bola tehotna, takze mliecko sa mi uz prestalo tvorit. Navyse som bola bez hlasu a pila som caj na hrdlo so salviou, takze produkcia sa zredukovala este viac. Tak som tomu "pomohla" este viac pitim salvie - 1-2 salky za den.

Takze u nas to bola kombinacia vysvetlovania a zredukovania (nie prudkeho zastavenia) produkcie s tym, ze sa mohol presvedcit sam o tom, ze mliecka je malicko az postupne ziadne.

Kojila som rada a nelutujem nic, ale tandemovo kojit som nechcela. Som velmi rada, ze sme to takte pekne zvladli a najma, ze ma syn dost velky casovy odstup po narodenie sestricky a nemal by teda tolko ziarlit a zase vyzadovat kojenie. Ked teraz niekde vidi obrazky o kojeni, iba spomenie, ze on ked bol male babo, tak tiez pil mliecko. Aj ked sa bavime o sestricke, tak poviem, ze ako male babatko bude moct pit iba mliecko a az potom sa postupne nauci jest aj ostatne, takisto ako aj on sa naucil. V jeho knizke je jedna pekna scena, kde velky brat sedi vedla mamy kojacej babo a ten chlapec zatial desiatuje lupacku. Tak mu to vyvsetlujem ako vyhodu, on uz moze jest lupacku a to babo este nie 😉 😀

Ale zaruceny recept neexistuje. Mozes si vybrat a skusit rozne metody, ktore sa ti pozdavaju. Nech sa rozhodnes akokolvek, vsetko dobre!

penka
12. dec 2012

ahoj, ja som prestala dojčiť v 2 rokoch a 2 mesiacoch. Iba sa každú hodinu v noci budila na cici. MUSELA SOM SA JA SAMA NAHNEVAŤ a jednoducho som jej povedala, že nemám. Jasné, že ma trhalo, keď plakala, ale podarilo sa. Dieťa od vtedy prespí skoro celú noc. To isté s cumlíkom bolo. Bola to otázka 3 nocí, potom si ani nespomenula.

danka86
12. dec 2012

Ja tiez uz pomaly uvazujem nad odstavenim, mala ma 19,5mes. Ale mne samej je to luto. Strasne vela sa v noci budi, aj 10krat. Tak som minulu noc odisla k sestre spat, aj so starsou dcerkou, lebo uz som bola ako matoha. Ked som doma, tak je kazdu pol hodinu na prse a v noci detto. Niekedy je to uz k nevydrzaniu... Tak som si chcela pospat.. A mala slecna, do 1min vecer zaspala tatovi na rukach o 20h, o 3h sa zobudila a pol hodinu ma hladala po dome, muz si lahol na gauc a pustil telku a ked to videla, tak si lahla k nemu a spali do rana do 8h. takze sa zobudila len raz. A rano ked som prisla, tak vysmiata bola.. a mozno az za 10min pytala meme 🙂 Muz povedal, ze keby som bola aj dnesny den prec, ze si uz ani nezmysli.. Takze ja to asi spravim tak, ze odidem na 3-4dni so starsou. Ale zalezi aj velmi ako je dieta naviazane na otca. Ked nemaju nejake velke citove puto, tak by to bolo pre to dieta trapenie.
PS: nepospala som si, lebo som na malu stale myslela a dostala som aj teplotu..

anjelik2509
12. dec 2012

moja malá má takmer 24 mesiacov a stále sa chodieva nacucnúť..už by som aj privítala, aby sa odstavila, ale myslím, že to nebude také jednoduché. V prvom rade to musí naozaj mamička chcieť a až potom sa dá niečo robiť...Moja je tak naučená zaspávať a keď ju niečo bolí alebo má strach, upokojuje sa tak, ale myslím, že už je asi načase ju odstaviť...Len ani ja neviem ako, najlepšie by bolo, keby sa sama odstavila, ale to akurát môžem čakať mikuláša v lete 😀 Však voľako sa my dohodneme 😀

ripmajka
12. dec 2012

presne si to napísala NEPRESTAVAJ ! Kojenie nemá vplyv ani na otehotnenie ani na donosenie ďalšieho dieťaťa, ja som toho živím dôkazom. Tiež so s tým chcela seknúť ale nespravila som to a teraz som šťastná , lebo tie chvíle nikdy nevrátiš späť. A kojenie je vždy o dvoch ľudoch. Ak to chceš ty a bábo , tak nič nerieš , lebo by to bolo pre oboch len trápenie. 😵

cukor
12. dec 2012

..no aj ja toto práve riešim.moja/ 23,5 m./našťastie v noci spí a nepotrebuje prsník ale bez prsníka nezaspí.čiže zaspávame na prsníku a asi pred týždnom som skúsila,ze jej nedám a bola z toho riadna hystéria.tiež som za to aby to nebolo nejako drasticky tak jej stále vysvetlujem,ze tam je uz mliečka málo....ale si myslím,ze jej to je šuma-fuk hlavne nech má cicík v puse.

luna13
7. okt 2013

Ahojte ja somsyna kojila tri a pol roka a prestal doslova zo dna na den uplne sam bez hovorenia nemali sme ani jeden ani druhy tym padom stres lebo to by som nezniesla kazdy vravel uz prestan ale ja som nedokazala mu nedat nechala som to na samooducenie a bolo to super a dcerka ma momentalne 2aj sest mesiacov a kojime stale a tiez to necham tak aby to bolo prirodzene ukoncenie pre mna nic dolezitejsie nieje ako zdravie spravny vyvoj vnem dietatka a preto som hrda ze kojim a nech si vravi kazdy co chce ja som matka a pocuvam svoje srdiecko a nie co chcu iny tak prosim netrapte seba ani vase deturence ja sama som bola tiez kojena tri roky

zzuzulaf
30. máj 2014

cez den som syna "odstavila" jednoducho tym, ze som mu vzdy povedala, ze mliecko uz nie je a ponukla nieco ine na pitie alebo jedlo, pripadne nejaka aktivita. dva dni mrncal, ziadne revy, potom si obcas prisiel vypytat, ale len zavrtim hlavou a on odbehne, pripadne ho vystiskam, vybozkavam, akoze namiesto mliecka.

majasles
6. jún 2014

Ja som zacala s odstavovanim vcera 🙂 . Mala ma o tyzden 2 roky. Prsnik ma uz minimalne pol roka len na zaspavanie. V noci sa budi aj 4x a bez prsnika spat nechce. Vcera na obed som jej povedala, ze sa mliecko pokazilo. Boli sme vonku a ona mi hned dvihala tricko, ze 'ukaz' 🙂 . Este som jej to par krat povedala a vecer sme sli spat bez dojcenia. Na moje veeelke prekvapenie sa mlieka vobec nedomahala. Zaspavala dlho, aj v noci spala zle a hodinu sme si citali knizku, kym bola ochotna si znova lahnut. Najhorsie to bolo teraz cez obed, to si aj poplakala, ze ona spat nebude. Ale ako vravim, ani raz si nepytala mlieko, co doteraz robila stale. Akoby akceptovala, ze je pokazene a uz sa pit nebude. Nuz, uvidime ako dlho jej to vydrzi 🙂

el6
12. feb 2015

ahojte, neviem sa rozhodnut...mam dcerku 2r a 2mes., este sa kojime, samozrejme zaspava na prsniku a v noci sa budi na papanie...ale bola som dnes u svojej obvodnej. Povedala, ze mam zapalenu trubicu ci co a dala mi atb. hovorila som jej, ze kojim, ale na príbalovom letaku k atb je, ze v tehotenstve sa moze, ale pri kojeni sa neodporuca... v podstate, uz ked som tam isla, som vedela, ze mi da atb, lebo ona dava atb casto... ale sestra prave prekonala tazsi zapal pluc, tak som chcela, aby ma pre istotu vysetrila....crp pristroj doktorka nema, takze sa neviem rozhodnut ci ich brat, ci nie...viem, ze ked si ich nasadim, malu musim odstavit - co by mi uz v podstate aj vyhovovalo, ale ona strasne place, ked jej nechcem dat a mne to je luto a nakoniec sa vzdy necham ukecat...zas ked si ich nedam, bojim sa, ci sa mi to nerozsiri a neskoncim ako segra v nemocnici, aj ked na druhu stranu - mozno by som to bez tych atb aj zvladla, ktovie. neviem, co mam robit a ako malu odstavit, ked tak hrozne placka...neviete mi poradit? minimalne, kde by som si mohla to crp dat urobit?diky

meluela
13. feb 2015

@el6 a nemohla dat take atb ktore sa mozu aj pri kojeni? niektore atb su menej rizikove nez ine ... vacsinou pise ze treba starostlivo zvazit rizika a prinosy uzivania
kojili ste uz pekne dlho, cize ak si planovala odstavit v nasledujucich mesiacoch, tak ci si tym prejdete teraz alebo o chvilu je jedno ...
ak si chcela kojit do 3+, tak potom stoji za to pozistovat este moznosti ... to crp neviem kde sa da len tak .. nema ho trebars vasa pediatricka ze by ste sa dohodli nejako a urobila by ti ho za poplatok?
ked ste mali ten zapal pluc v rodine, nepodcenovala by som to

drzim palce a skore uzdravenie 😉

martina833
13. feb 2015

Presne takto som dopadla ja, ze som si z malej urobila zavislaka (alebo ona zo mna cumel 😀), lenze ja som bola uz tehotna, v 6. mesiaci som si povedala dost, jednoducho som sa v noci rozhodla koniec, (predtym som skusala citron, horcicu, nepomohlo, cez den som jej davala UM, museli sme najst vhodne, ktore jej chuti) jednoducho som jej nedala, povedala som, ze sa cicik pokazil, ze ma to boli, plakala 2 noci, potom uz v pohode, netreba povolit, potom este ked sa syncek narodil a videla, ze kojim, tak to na mna skusala, ci jej dam, ale vysvetlila som jej, ze to je pre babatka a ona je uz velka. Bolo mi jej luto, ale uz sa inak nedalo. Treba sa rozhodnut, najst vhodnu nahradu a seknut s tym. Bola zvyknuta zaspavat pri kojeni aj cez den a ako sme s tym prestali, nedokazala som ju naucit zaspavat cez den, jedine vozenim v kociari alebo v aute...
Drzim palce a pevne nervy!

dana_l
13. feb 2015

nemusis odist prec z domu. ale tvoj manzel musi ist k dietatu v noci. a pri nom ostat az kym nezaspi. ja som kojila do dvoch rokov dvojicky. posledne dva mesiace som redukovala pocet kojeni, dennych aj nocnych. a potom som povedala - nie je. a deti nevrieskali. ak sa ty k tomu postavis - ako ja ublizujem dietatu lebo mu nechcem dat DUDLIK - PRSNIK, tak I to dieta to bude brat ako cosi zle.
dieta ta nema mat ako dudel ale ako matku. takze si vyber. bud alebo.

dorotka202
13. feb 2015

Ja som odstavila dvojrocneho syna tak,ze som jedneho krasneho dna zalepila cici a povedala ze cica bibi.a vyslo mi to.musela som mat tyzden prelepene cicky leukoplastom,lebo to stale kontroloval.on sa od roka a pol kojil len cez den.v noci spal s tatom a ja v inej izbe.muslim ze v takom veku uz mozes vysvetlit a dieta pochopi.samozrejme to nebude hned a bez vzdoru.hlavne ked raz zacnes,nesmies uz ustupit.

tepka
3. máj 2016

Lieky sa zvacsa mozu ked sa dojci...a 2rocne nekojis urcite tak casto ...@el6 kuk na mamile 80%lielov sa moze pocas kojenia alebo 3h po...;)

kukakaj
3. máj 2016

Ja som otehotnela pocas dojcenia, dcerka mala 16mes. a ja som bola v 9tt ked sa uplne sama odstavila. Jednoducho nechcela, mozno mlieko zmenilo chut, neviem...ale kazdopadne to slo bez slz, uplne pozvolne...

korytnacka7
16. aug 2016

Ahojte, obnovujem staru debatu: ako odstavit mojho 2- rocaka? Zaspavame aj na obed, aj vecer, v noci sa budi na mliecko stale 3-5x 🙂 Mate nejake overene tipy, aby sme to zvladli s co najmensim stresom?

korytnacka7
16. aug 2016

@mackauska Moj maly ma bud.tyzden 2 roky a ja citim, ze bol by fakt uz spravny cas... Sice s tazkym srdcom, ale je to uz niekedy neunosne... mozem sa spytat, ako to od maja dopadlo??

majoska
22. sep 2016

Mamičky, podarilo sa už niektorej odstavit? Ja to dnes skúšam, naposledy som jej dala ráno o pol deviatej, do teraz nič, ani si nepýtala, keďže sa ju snažím všemožne zabavit. Bojím sa ale, čo bude v noci, ako to zvládneme, keďže v noci je hore aj 10x, a aj keby ako plakala, nemôžem jej dať, keďže chcem prestať hlavne zo zdravotných dôvodov, a uz beriem lieky, ktoré sa nesmú počas dojčenia. Malá má 2, 5 mesiaca

majoska
22. sep 2016

# opravim sa, máme 2, 5 roka 🙂

korytnacka7
22. sep 2016

@majoska To je strasne odstavit take male babatko :( Ake lieky uzivate?