Ako odučiť 17 mesačnú dcérku od materského mlieka?

mystery1
26. mar 2013

ahojte. Presla som tu vela diskusii na tuto temu.Skusili sme umele mlieko viac znaciek naberie si plne usta a vypluje,aj kase aj z hrcekov a z vela druhov flias nepomohlo.CElkom dobre papame najma zeleninu a ovocie ale aj ostatne veci.Problem je že ked ma dcera ochoriet co je dost často odmieta uplne všetko okrem mlieka, keby nemala moje mlieko urcite by sme skoncili v nemocnici na infuzkach niekedy...Niektori mi radili miesat moje mlieko s umelym alebo ist na injekciu na zastavenie mlieka ale to sa mi zda drasticke, chcela by som aby sa oducila sama.Nocne kojenie mi nevadi skor sa desim ze sa zacne oteplovat a budem mat napr oblecene tricko a mala si bude hocikde vypytovat odo mna mlieko.UZ sme mali taky rezim ze sme si dvali mlieko len rano pred obednajsim spankom a pred vecernym a v noci, ale po dalsej chorebe je to zaz kazdu cvilku aj ked je napapana napr. zje prikrm a potom chce mlieko. Pije vela caju a vody z flase tak si myslim že nie je smädna.Ja uz naozaj neviem ako ste to zvladli vy?Dakujem pekne za rady

demonique
26. mar 2013

Ahoj Mystery1. Ja sice este nemam skusenosti s odstavovanim, ale dost vela o kojeni citam. To, ze sa chce casto dojcit, ked na nu lezie choroba, je uplne prirodzene. Tvoje mliecko jej pomaha v boji s nou. s tym trickom som to asi trosku nepochopila 🙂.mas strach, ze sa bude sama obsluhovat na verejnosti? Ved ak tebe dojcenie neprekaza, tak sa mozes na okolie vykaslat. Rozmyslam, ze mala mozno este nie je pripravena na odstavenie. urcite by som sa poradila s odbornikom, aby si malej nesposobila traumu. skus ist na stranku www.mamila.sk. je to stranka o dojceni, mozno tam najdes nejake rady a ak nie, kludne im tam napis a oni urcite odpisu, pripadne kontaktuj nejaku laktacnu poradkynu. drzim palce.

matozazzo
26. mar 2013

Ahoj, tvoja dcerka nepotrebuje ani tak mliecko, ako teba a ukludnit sa... Materske mliecko ma dost vitaminov atd., ale ked ti uz pekne papa, uplne staci kojenie rano a vecer. Ona sa kojenim ukludnuje, nie je to o papani. Vsetko je len o tvojej pevnej voli a doslednosti. Mali ste pekny rezim, ale tebe je jednoduchsie ju nakojit, ako vytrvat a skusat nieco ine. Asi ma hned mamicky odsudia, ale je to len a len o nas - dietatko to mliecko nepotrebuje az tak. Co si tym nahradzame? (Vacsinou chyba intimnost od partnera) Preco kojime do 3 rokov? Je to len nasa pohodlnost a nechce sa nam... Kolko mamiciek sa stazuje, uz nechcem kojit, ale nic pre to neurobia a dietatko, uz vo veku tvojej dcerky veeelmi dobre vie, ze ak bude mrncat, plakat, odmietat a td. dosiahne to, co chce. mam 18m dcerku takze viem, o com pisem... Nechce chlebik so syrom, lebo starsia je s nutelou a ten cirkus rano... Chce papat sama s lyzickou, chcem jej pomoct... a zase cirkus. Ked vidi, ze nepolavim, prestane, ale VZDY skusa nanovo, ze kedy polavim... a potom hadze take nevinne pohlady.
Aby si prestala kojit, musis to chciet TY, nie dietatko. Inak vsetky tvoje pokusy zlyhaju. A daj kravske mliecko, ci jej nebude viac chutit ako umele, pokial nie ste alergicky, moja umele nechcela, kravske jej chuti. Ked bola chora, ma cumlik, cuca ho, nie moju bradavku.
Vytrvaj, ak nechce mliecko, ponukni cistu vodu od smadu... trosku potrucuje, ale ver, ze hladna neostane... Alebo urob riedsiu krupicu na flasu, ak nie, hustejsiu na papanie.. Mam skusenosti aj z jasliciek, mamicky napisu, co vsetko ich dietatko nepapa a s cim vsetkym je problem a my zistujeme, ze dietatko papa vsetko, problem nie je ani so spanim ani s inymi vecami... A pride domov a skusa. Ak rodicia spolupracuju a su razni aj doma, do mesiaca je "problem" s papanim, pitim, nocnikom atd. prec... Zisti, ze rodicia neustupia a je klud 🙂

makimakimaki
26. mar 2013

Ahoj! Presne toto sme pred 2 tyzdnami riesili s nasou 17 mes. pijavickou. Po chorobach bola total "rozcicana", cez den aj v noci. Pytala kazdu chvilku.... Kedze starsieho syna som kojila 27 mesiacov, vedela som ze nema zmysel cakat, ze sa odstavi sama, ze sa musim rozhodnut JA. Pockala som si si na spln mesiaca (vraj to ma dobry vplyv, ale skor islo o to, aby som sa ja psychicky pripravila 😉 a v ten den som ju vecer pred spanim naposledy nakojila. Prva noc bola hruuuuza, skoro celu noc plakala a ja som sa neustale presviedcala, ze uz jej mliecko nedam, cez den sme vsetci vymyslali aktivity, aby na prsnik ani nepomyslela, pred spanim plakala akoby ju z koze drali....Druhu noc uz neplakala, iba pri zaspavani, tretiu noc prespala s 1 zobudenim. V podstate take 3 dni to trvalo, kym pochopila, ze s dojcenim sme skoncili. Je mi to aj luto, aj ona este obcas hladka prsia a hovori MNAM, ale uz si to nevynucuje. Ja som mala tie prve dni problem s preplnenymi prsiami, najprv som aj odsavala a dala jej vypit, aj v noci som jej par krat dala v spanku vycicat naliate prsia....
Ale je pravda, ze ona v poho pila aj pije umele mliecko, aj kravske jej chuti...
Neboj, dietatko to zvladne, naozaj sa ale musi odhodlat a rozhodnut MATKA a vydrzat par dni placu a zurivosti...

Drzim palce! Zvaz, ci je uz naozaj cas skoncit a ak ano, hor sa do toho a potom uz NEPOLAVIT. Alebo odcestovat sama na vikend, dietatko nechat muzovi ci babke, nech si to zliznu oni 😉

oblecenieavecicky
26. mar 2013

Ja som odstavila malého keď mal 15,5 mesiaca, pretože som mala opakované zápaly prsníka a bola som strašne vyčerpaná z nekonečného vstávania v noci. U nás to trval možno týždeň a bolo to jednoduchšie, než som si myslela. Môj malý bol naučený pri prsníku aj zaspávať, tak večerné uspávanie prebral manžel, ktorý s ním spával ten týždeň v inej izbe. Asi prvé dve noci sa prebudil, zistil, že nič nedostane, trochu si poplakal a bolo. Ďalšie noci sa už ani nebudil. Poobedný spánok bol trochu boj, ale vysvetľovala som mu dookola, že už mliečko nemám, že ho všetko vypil. Hlavné je nepoľaviť. Učičíkala som si ho na sebe, lebo inak sa nedalo a časom sa naučil zaspávať len tak pri mne. Odvtedy sa malý v noci nebudí a dokonca sa naučil piť aj UM. Najviac mu chutí vanilkový Sunar, Nutrilon mu nechutil vôbec - bol strašne umelý - aj pre mňa. Skúšali sme aj Hami - to sa tiež dalo, aj DM Babylove. Keď pochopí, že iné nedostane, vypije aj to, uvidíš. Možno by si mohla skúsiť aj kravské mliečko, veď slečna je už dosť veľká. to nám chutí ešte viac ako UM. Držím palce. ;)

alicka7
26. mar 2013

Ja som citala, ze od 18. mesiaca je to uz iba psychicke, dojcenie nema vyzivovu hodnotu, skor ukludnovaciu. My sme prave pred tyzdnom dodojcili, mala ma 13 mesiacov. Dcerka nevedela chytit ani flasu s cumlom a sunar odmietala. Prvy tyzden trieskala iba do flase a davala ju prec. Nebola som v casovom strese, preto som si z toho nerobila tazku hlavu. Sunar som zacala primiesavat do kasiciek, aby si zvykla na jeho chut. Raz ked bola velmi unavena pred obednajsim spankom, dala som ju do kocika a namiesto prsa som jej dala flasu. Krasne chytila a vypila 100 ml, hojdala som ju, kym nezaspala. Cele to trvalo asi 4 tyzdne. Teraz si sunar zamilovala a ked vidi flasu, velmi sa tesi. Prsia som si stahovala, pila som malo vody a znizovala som intenzitu dojcenia. (1x za 24h kazde prso, potom 1x za 48 h kazde prso - proste podla potreby, davala som jej ich vytiahnut v noci). Rozmyslala som, ze ak by sa nam to nedarilo a musela som odist z domu na vikend, zobrala by som si so sebou odsavacku. Inak existuju aj homeopatika na zastavenie tvorby mlieka, info v lekarni.

motylek17
26. mar 2013

Aj my raz bojujeme, raz nie... ja si natieram prsniky octom, to zabera.... raz to tak zabralo, ze mi vobec mlieko nechcel, bola som z toho v koncoch az sme nakoniec zacali opat pit... plakala som ja, aj maly.... nedalo sa mi mu nedat.... teraz zasa umieram, ked sa mi budi a pyta... a tak isto aj cez den... stale by iba cucal.. normalnu stravu len sem tam... ☹ som z toho zufala.. na jednej strane chcem prestat, na druhej strane mi je z toho do placu, ze to skonci... ☹

snopkulka
26. mar 2013

Ja som kojila do 15 mesiacov, naposledy v jeden krásny aprílový deň, keď išiel poobede spať, napapal sa, povedala som mu, že už maminka nebude mať viacej mliečka a čuduj sa svete, prikývol a odvtedy ho ani len nenapadlo pýtať 🙂 Umelé mlieko odmietal, takže sme prešli na kravské, ale iba vo forme pridania do detských kašičiek, príp. pudingov, krupičnej kaše a podobne a každé ráno je zvyknutý jesť jogurt. A samozrejme syry, klasické maslo na chlieb, tam získa potrebný vápnik. Je zdravý ako repa (klop-klop) 😉