Ako podporiť tvorbu mlieka?

miroslavka1
2. máj 2019

Ahojte maminy, prosím poraďte mi niečo na tvorbu mlieka. 3krát denne pijem laktacny čaj, užívam senovku, pijem čierne pivo skúšala som aj vineu ale to nepomohlo. Máte S niečím dobre skúsenosti? Ďakujem za rady

deti95060810
2. máj 2019

homeopatikum na podporu tvorby mlieka...kúpiš v lekárni. a ešte veĺa oddychovať.

attenna
2. máj 2019

ja som užívala okrem senovky aj benedikt lekársky, zvýšila som príjem tekutín (z 3l na 4l), po každom kojení som odsávala mlieko (i keď to bolo len 10-20ml, ale postupne sa to zvyšovalo)

kristina2412
2. máj 2019

@miroslavka1 hroznová šťava od Matyšaka,riedila som s vodou 1:1.

sasunka
2. máj 2019

@miroslavka1 Ja som v najvacsej krize brala na odporucanie laktacnej poradkyne 3x denne 4 tabletky z kazdej bylinky (teda Senovka aj Benedikt), vela som nosila koza na kozu v satke lebo ta blizkost babatka velmi pomaha.

klaudia_kaja
2. máj 2019

Skús zvýšiť príjem tekutín, mne radili kôpor, skús 100% hroznovú šťavu (Matyšák) .. čiernym pivom by som to nepreháňala predsa je to alkohol, čajík som mala kojaci, no a odsávať 🙂

mari_en
2. máj 2019

Ja som tiez mala problem s tvorbou, z tych babskych rad ti poradim meltu a dobre papat, nestresovat sa ze mas mozno menej (ja viem je to nemozne) a potom ked beries senovku a benedikt v akom mnozstve to beries? Ak sa ti zda ze ti to az tak nezabera je este moringa kapsule a potom odporucam shatavari kapsule. Tie mi pomohli fakt perfektne. Brala som tri moringy a tri shatavari rano obed vecer a za 4 dni tvorba genialna

miroslavka1
autor
2. máj 2019

Ďakujem Vám za rady. Postupne všetko vyskúšam dúfam že mi niečo pomôže.

veronikadomanova
2. máj 2019

@miroslavka1 môžem sa spýtať ako viete,že máte málo mliecka? Bábätko je neskopokojne? Malo pribera?

patrica8
2. máj 2019

Normalne jest a veela prikladat. Tiez sa skludnit a uvolnit 😉

susedka
2. máj 2019

@miroslavka1 ak mozem , podelim sa o moju skusenost ;) moj syn sa narodil s porodnou vahou 4470 gr a 54 cm , mne mlieko ako tak nabehlo az ked sme boli doma ale nikdy som mu nestacila. Ako prvorodicka som pocuvala rady typu to si zvykne to neplace od hladu , to sa chce len upokojit na prsniku... nebola to pravda bol hladny... mlieka som mala malo a syn po kojeni plakal velmi plakal vyslovene hladal este prsnik s obrovskym placom ...tak som to robila tak ze najprv som ho nakojila a potom som mu dala umele mlieko...a syn bol zrazu kludny a spokojny ...

luba41
3. máj 2019

@miroslavka1 správne prisatie, bez cumla bez flaše, dostatok kontaktu, dojčenie na požiadanie / dojčenie v noci/.. bez tohto mlieka nebude dostatok..nepotrebuješ žiadne byliny, homeo, čaje piť a pod - toto má podiel na zvýšení tvorby tak max 5 %..

mitta1436
3. máj 2019

Nealkoholicke psenicne pivo na vecer - rada staršej pôrodnej babice - a kojila som kzde dva roky

mari_en
3. máj 2019

@luba41 my sme bez cumla, vela ponukam a v noci dojcim aj 4-6x s tym ze fakt pije no s tvorbou sa stale obcas trapim. Je ale pravda ze to prisatie je vselijake od kedy mu idu zuby... bez byliniek by sme to ale nezvladli. Strajky sa neustale opakovali

lubik87
4. máj 2019

@miroslavka1 veľa čistej vody , zápražkove polievky , mliečne vajíčkove , tvarohu , jogurty , mne pomáhali jablká a domáca riedená šťava ...atď hlavne pohoda a kľud. V 3 m býva často laktačná kríza treba prekonať potom to zasa pôjde 🙂 neviem koľko má drobe

lenka054
15. máj 2019

Zdravím co myslíte ktorí vyzivovi doplnok je lepšie na tvorbu mlieko materske mlieko plus alebo more milka plus ?

ildiko36
24. máj 2019

@miroslavka1 riccinus communis na tvorbu mlieka..len to nevzdavaj..ja som az 3mesiaci po porode dostala mlieko do vtedy sme sa trapili ..po 3mesiacoch sa spustilo.hlavne masirovat bradavky s tym stimulujes hormony na tvorbu mlieka.je video na youtub ako spravne masirovat prsia.ja som brala tiez aj senovku s benediktom ten ricinus ,vineu pivo..vraj vajcova policka je tiez dobra ale ja to neznasam.radsej som urobyla prazenicu a posipala rascou

ildiko36
24. máj 2019

@ildiko36 len rátaj s tym od benediktu a senovky priberes..ja som po porode 2mes 20kg pribrala..ale stalo to za to..aj ked sa nerada pozriem do zrkadla

karatina
25. sep 2019

Baby ja som mala mlieko a teraz posledné dňa dní iba minimum mala ma iba týždeň myslíte že sa ešte môže spustiť za každú radu ďakujem