Ako prebieha kojenie s malými prsiami?

hanuky
1. jún 2008

Ahojte buduce maminy,
chcem sa spytat, ako je to s kojením s malými prsiami, ked pred otehotnením som mala ledva číslo A podprsenky, pritom som normalnej postavy, nie som chudá... Teraz som v 31 tt a zvacsujem sa fyziologicky, brusko je stale vacsie a vacsie, len prsia zostavaju rovnaké. Viem, ze sa mi o nieco zvacsia, ked sa naplnia mliekom, ale aj tak to nebude nic moc.
Mate skusenost s takým kojením?

mywiel
1. jún 2008

Ja sice skusenost este nemam ale pocula som ze velkost prs nema vplyv na kojenie.

mory
1. jún 2008

hanuky aj ja som narastla na velkost veleryby a prsia sa zvecsili minimalne 😀 a tiez mam lentilky a naozaj to nema na kojenie ziaden negativny vplyv 😉 ja som sice kojila kratko ale predsa

baskaj
1. jún 2008

ja som od jedného doktora počula, že na veľkosti nezáleží, a dokonca že ženy s menšími prsiami majú väčšinou menšie problémy s kojením ako tie s veľkými.

dididi30
1. jún 2008

ano presne tak baskaj, ja mam tiez male prsniky a vraj v malych je naviac mliecka a mozem potrvdit, ja som dobrym prikladom.....a tiez som nemala ziadne problemy....aspon sa ich mala nezlakla 😀

emily3
1. jún 2008

hanuky, to vobec nieje problem male prsniky. ja nemam extra velke..teraz mam tretie dieta plne kojim a nevyzeram na to ze by som ho kojila 😉 ..

ilijanka
1. jún 2008

ahoj, hanuky, moja kamarátka má tiež veľmi malé prsia a oboch synov kojila bez problémov vyše 2 rokov, naozaj, nezávisí so od veľkosti prsníkov 🙂

maca793
3. jún 2008

hanuky
ja som mala také -0 vždy a keď som čakala dvojičky tak mi vyhrkli na +5 a aj viac, mala som ich strašne veľa ale aj mlieka. potom sa za 2 roky dostali tam, kde boli predtým 😉 ale s tým, že som ich mala strašne ovisnuté a popraskané. pri Karolínke vy vyhrkli na 2-3, ale teraz je to s nimi bieda ☹ nemám žiadne, a tak sa vylepšujem, že používam push-up 😉 podprdu. neboj aj s takých malých sa dá pekne kojiť. držím palce.

krtko.
16. jún 2008

ja som mala tiez male a kojila som

prvu dceru 8 mes(bola som tehu,tekze som musela odstavit)
druhu dceru do roka. na to ze som ich mala male mlieka som mala az moc,ani neviem kde sa to tam bralo 😀
a teraz?prsia ziadne.ale splnili svoj ucel 🙂

danu
28. jan 2010

buuubinkaaa • Dnes o 20:01
Ahojte baby! Som na zaciatku 4.mesiaca a moje prsia vôbec nerastú. Mam ich prirodzene veľmi malé a bojím sa že do konca tehotenstva sa mi nezväčšia mliečne žlazy a nebudem mať mliečko pre bábätko. Inak je všetko OK, bábo je také aké má byť a aj ja sa citim super a stravujem za zdravo a výživne. Prosím poradte mi.

zuzana76 • 1d, 14tt • Dnes o 20:04
bubinka, dojcit sa da aj s malymi prsiami, vobec tu nie je priama umera,ze cim vacsie prsia, tym viac mlieka, aj mnohe zeny s 1-tkami dojcili dost dlho, aj vyse roka v pohode. Takze ta velkost nic neznamena, dolezity je pitny rezim, oddych, nestresovat sa pri babatku a zdrava vyziva.

vefi89 • 2d, 36tt • Dnes o 20:05
bubi, ja som bola pred tehu ako pristávacia dráha a včil mám trojky....taže nestresuuj, ale sa ti potrhajúúú 😉

buuubinkaaa • Dnes o 20:14
diki baby, trošku ste ma upokojili...brali ste aj nejaké vitamínové doplnky alebo pili čajiky na podporu tvorby mlieka? Ja mam teraz výživový doplnok Femibion, ktorý mi odporučili v lekarni. Pijem každý deň acidko aj jem syry a pijem veľa veľa obyčajnej vody.

vefi89 • 2d, 36tt • Dnes o 20:15
ja vobec nic

adelaine • 18tt • Dnes o 20:18
bubi, ja by som s tebou urcite menila, ja som mala velke prsia a este sa mi o dobre cislo zvacsili 😔
bolia ma doteraz a nechutne :(

a ako pisali kocky vyssie, velkost nema nic s mliecnymi zlazami, takze dojcit mozes uuplne v pohodicke.
len odporucam kremovat nielen brusko ale aj prsia, aby sa ti neurobili strie.

juliagregor
28. jan 2010

babenky ja mám malé prsia a kojím dvojky už skoro 18 mesiacov 😉
a syna som kojila 17 mesiacov, čiže hlavu hore a pozitívne myslenie, veľkosť prs nemá nič spoločné s kojením

buuubinkaaa
28. jan 2010

dakujem baby ze ste sa ozvali. Asi sa moc sledujem a som az prilis uzkostliva🙂) Prve tehotenstvo je prve tehotenstvo, pri druhom si uz budem istejsia. Ahojte!

brisilda
28. jan 2010

ja osobne mam skusenosti ze zeny ktore maju velke prsia stracaju skor mlieko ako tie co maju mini prsia takze ziaden strach co je male to je zlate a hlavne prakticke lebo vam prsia neovysnu a neboli vas s nich chrbtica 😉

emily3
28. jan 2010

Aohte, na velkosti vobec neyaleyi, ja ma male a kojim stvrte dieta....ani by nepovedali ze kojim. takze sa neobavaj ze nebudes kojit.

zdenkam
28. jan 2010

Ja mam cislo A, pocas tehu narastli a nosila som 7OB a pozor kojila som 2 roky.Velkost prs ma pramalo spolocne s kojenim. Nic nie je stratene.

A tiez pocuvam ze zeny co maju velke prsia skor stracaju mlieko resp maju masticidu skor.

Teraz cakam tretie /technicky vsak druhe o jedne sme prisli/ som v 16 tt tehu prsia zatial nerastu vobec. Pri tehu so syncekom mi uz v piatok mesiaci vytekalo kolostrum, tak uvidime ako teraz. Strasne vsak chcem opat 2 roky kojit.

brisilda
28. jan 2010

zdenka ja kebyze sa bude dat tak aj 3 roky by som kojila 🙂 🙂 🙂

zdenkam
28. jan 2010

no tu sa kojenie takmer vobec nenosi, ja som taka rarita. Irku moc nekoja. Nedokazen sa dopatrat k tomu preco. TAka pikoska, ked nam lezal maly v nemocnici na pozorovanie 1 den a robili mu kadejake vysetrenia na dosticke na posteli sme mali cedulku "breastfeed baby" kojene dieta. Takych tam viac nemali.

Ja som prestala z jedine dovodu, mala som svadbu 1 mesiac pred tym nez mal maly 2 roky a ten by ma aj na svadbe vyzliekol aby dostal didi, takze to bol jediny dovod.
🙂
Ale kojenie je uzasne. Krajsie ako tehotenstvo. Dietatko vam voni priamo pod nosom. A nehovoriac o tom ake to ma strasne vyhody ak cestujete tolko kolko my.
Hor sa do toho maminy.

brisilda
28. jan 2010

zdeni ja vyhody kojenia poznam 😀 a hlavne pri nocnom krmeni to je velka vyhoda netreba sa stresovat z robenim umeleho mlieka a ohrievania ale rovno date prsnik a je po placi maleho drobca nestresuje sa ani dieta ani vy 😀 a potom vam lahko a rychlo znova zaspinka 😉

vika34
29. jan 2010

ahojte,môžem vám zodpovedne napísať,že veľkosť prs nemá nič spoločné z množstvom mlieka
Mne ked doniesli malú a zbadali /vlastne nezbadali 😀 /to noje nič a ešte aj s malými bradavkami,doniesli mi silikonový taký nádstavec s dudlom,to som si dala na tú moju malú bradavku,aby to moje chúdatko neostalo hladné,tak som kojila potom aj doma,nemali sme žiaden problém potom prejsť na flašku,kedže moja malá bola zvyknutá ,že má v ústach ten silikon 😀 ,takže žiadne strachy a mlieko mi tieklo na litre.

zdenkam
29. jan 2010

hej pri nocnom kojeni som u toho casom aj spala. Uz som len prstom nasla jeho pusinku a didi tam strcila. 😀

ollski
29. jan 2010

fakr to z velkostou prs nema nic spolocne!!, ja som so svojimi mini kojila kubka vyse 13 mes , bola by som aj dlhsie no on ma mal aj ako cumel, uz to bolo dost unavne...ide skor o chut babetka pit, simi sa moc nechcelo...pri druhom som nabehla do porodnice s odsavackou a vsetko sme zvladli 🙂 aj s plochymi bradavkami a mini prsiami 😉 a ozaj som sa bala, kedze simi bola skoro od zac na UM...
v poho som kojila aj po leziacky, islo asi tazsie ako s vacsimi prsiami, ale som sa aspon nebala, zeby som ho nim pridusila 🙂
takze drzim palce, isto to pojde a uzijes si krajsi a plnsi dekolt 😎, ktory uz opat nemam ☹

vejinka
29. jan 2010

ahojte tiez sa pridavam do klubu "bezprsich" a kojim teraz 😉

vejinka
29. jan 2010

doteraz som chcela napisat 😉

zdenkam
29. jan 2010

Tak, sialene mi chybaju tie vacsie prsia pocas kojenia. A muzovi este viac. 😀
Ale dnes uz pobolievaju, konecne zacinaju fungovat tehotenske hormony a ide sa pracovat na prsiach, nacase v 16 tt tehu. 🙂

Takze baby, jednoznacna zhoda, male prsia - nic nie je stratene. 🙂 Sance velmi velke na kojenie

ramzesa
15. feb 2010

Hi,hi... no moje mínus šestky 😀 ... Tiež môžem len potvrdiť, že veľkosť nemá nič spoločné s kojením... Prvé dieťa som kojila nejak 18 mesiacov, kým som neotehotnela (odstavil sa sám) a druhé dva roky a necelý týždeň... A keď som náhodou pred nejakou tetkou zahlásila, že kojím, tak dobre že lupu nevyťahovali z kabelky a vyslovene mi tam čumeli, že čím kojím 😕 😅 😅 😅 ...

biba12
16. feb 2010

Ja som kojila 17 mesiacov a mala som prsia 70A. Teraz ostali kosicky trosku vacsie .

janicka
7. mar 2011

ahojte babule, este vas poprosim o vas nazor ohladne odsavaciek mlieka... Tiez mam nejake tie -6-ky... tak preto sa pytam, ze ci ste toto vobec riesili 🙂
A inak tiez sa trosku bojim, ci vobec mliecko bude... prsia sa mi zatial vobec nezvacsili a to uz som v 27. tt...hm? 😅

bambusko
7. mar 2011

prsnik je anatomicky tvoreny mliecnou zlazou a tukovym tkanivom. vecsie prsia obsahuju viac tukoveho tkaniva, tvorba mlieka je podmienena hormonalne, naozaj velkost prsnikov nie je predpokladom alebo prekazkou dojcenia 🙂

http://www.webnet.wz.cz/nem_priz/tvorba_mmleka....

desiik
15. máj 2012

ahojte ja mam velke prsia ako velkost 3-4 prs.. Bradavky mam velmi male , čo som si vždy myslela že kojit sa mi bude dobre lebo mam velke prsia ale zaleží to na bradavkach tak v porodnici mi odporučili klobučík tak som kojila cez silikonové klobučiky Modul 1 sa volaju .. potom som prešla na normalne kojenie ale strašne ma bolia bradavky myslela som si že mam zapala ale bola som na kontrole u lekara a zapal to nemám ide o to aby si to telo alebo skor tie bradavky zvykli ... Mala mi samozrejme strašne plakala jeden den lebo som ju vlastne odstavila od klobučikova ale na klobučiku chcela byt aj 4hod.. teraz som ju naučila 15min na jednom prsniku a 15min na druhom ... Ale ešte mam stale problem z bradavkami tak použivam kalciovu mast a chodím často pod teplu vodu momentalne si ručne z jedneho prsnika odsavam mliečko a to jej davam potom z flašky pit .... 🙂 v porodnici vam všetko ukažu aj ako kojit a kupat babo ...

desiik
15. máj 2012

@janicka ahoj neboj sa mliečko sa ti vytvorí hned po porode 🙂 budeš z babom v nemocnici a tam ti všetko vysvetlia a ukažu ... prsia ti vobec teraz pri tehtenstve nemusia navret a ešte niečo podprsenku na kojenie odporučam kupit až ked budeš doma z porodnice lebo mne sa velmi naliali mliekom a tu na kojenie čo som si kupovala do predu je mi mala 🙂

ovecka84
15. máj 2012

prispejem - ja mam male prsia, male bradavky a dojcime uspesne uz 8 mesiacov 🙂 takze toto baby nerieste, ide to s vacsimi aj mensimi ;)