• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako prejsť od kojenia na iné mlieko?

28. decembra 2010 
ahojte. chcela by som vás poprosiť o radu. mám ročnú dcéru a kojim ju ráno a večer a v noci ale chcela by som ju postupne odstaviť ale neviem sa rozhodnúť či pokračovať UM alebo kravským. ale hlavne sa chcem poradiť ako ste dávali deťom piť mlieko flašku odmieta a ani ju už nechcem na ňu učiť. vodu pije s flašky so sosákom ale neviem či by stoho vypila aj mlieko. dakujem za rady.
18. aug 2008 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj hannah78, my sme mali podobny problem - odmietanie flasky. a v podstate on odmietal vsetko, chcel priamo z pohara, ale to by toho moc nevypil... az som v 11 mesiacoch skusila flasku so slamkou a z toho pil. tak som mu davala aj slamku do hrnceka s mliekom a islo to a vlastne tak pije dodnes. vodu a caj pije z hrnceka normalne, ale mlieko a kakao pije so slamkou :sweat_smile: treba skusit. z toho sosaka neviem ako to pojde, niektore mlieka su huste, my pijeme take hotove mlieko a to je riedke.
19. aug 2008 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminky,aj nas caka tento problem.Ja tiez uvazujem postupne odstavit maleho ale tiez netusim ci zacat s kravskym alebo susenym mliekom.Doktorky som sa zatial nepytala tak neviem. :confused:
19. aug 2008 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No podla odporucani by bolo najlepsie pit UM az do 3. roku. Ja ked malu odstavim, budem jej davat UM aspon do 2. rokov a az potom obyc. kravske. A tiez malej nebudem vobec davat flasu. Vodicku pije z poharika s naustkom, tak hadam aj mliecko tak vypije. Ak jej teda bude UM chutit. Ak nebude budem jej davat jogurty a syry. Baby ale ak nemate zdravotne problemy, tak este to kojenie potiahnite - ved je to pre deticky to najlepsie. Ja by som velmi chcela aspon do 18. mesiaca, len neviem, ci vydrzim, lebo mam zdravot. problemy a nemozem sa liecit, kym kojim :frowning2: Keby som bola fit, tak by som kojila aj do dvoch rokov :wink:
19. aug 2008 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
riusik dakujem za napad s tou slamkou ma to nenapadlo. a na to mlieko sa opytam lekarky uvidim co mi povie.
20. aug 2008 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja len na okraj, je dobré zaradiť nové mliečko počas dojčenia, mamička sa tak vyhne stresu, že zo dňa na deň bábo odstaví a no ono nebude chcieť mliečko nové, čiže pekne plynule prsník vystriedať mliečkom :slight_smile:
20. aug 2008 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviete mi prosim vas poradit aka ma byt denna spotreba mlieka u 19mesacneho dietata?maly ma strasne rad jogurty zje asi 3 denne a este k tomu davam 2x po 200ml mlieka denne.Jedna kamaratka ma vystrasila,ze je to vela mlieka na den,zevraj vela vapnika nie je dobre,kolko davate mlieka za den?Vdaka
21. aug 2008 o 00:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hannah :dizzy_face:
21. aug 2008 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lienka, podla mna je to v pohode :slight_smile:
hannah, jednej kamoske poradili, ze ked dieta nechce ziadne UM, tak davaju actimel :wink: a to pije :grinning: tak skus :wink:
21. aug 2008 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,potrebujem poradit.dcera ma 4 mesiace doteraz som ju dojcila ale uz mam malo mlieka.tak som sa rozhodla,ze jej dam UM-Hami1,len problem je v tom ze mi nechce zobrat flasu,nechce ani z lyzicky to mlieko.neviem co mam robit,uz som vyskusala aj ine druhy no od Nutrinolu mi zvracala.poradte mi prosim,ako prejst na flasku,ved nieco zjest predsa musi.dakujem diana
28. dec 2010 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj a co keby si jej radsej zacala davat prikrmy a pokracovala v dojceni? To je lepsia alternativa ako UM. :wink:
28. dec 2010 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bashka ja ju uz prikrmujem ale uz zacinam mat malo mlieka preto chcem zaviest UM
28. dec 2010 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@diana28 no ale cim viac budes davat UM tym menej budes mat svojho mliecka...logicky. Skus ju prikladat co najcastejsie a prikrmovat viac krat za den, chapes, prikrmy a pomedzi to dojcenie...urcite mas len krizu, ktora sa da prekonat, ale nie tym, ze das UM, tym, ze sa budes snazit dojcit kedy to len pojde a mliecko sa rozbehne, vydrz, drzim palec...ale skus napisat priamo annag, ta ti urcite poradi.
28. dec 2010 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok