Ako prejsť od kojenia na iné mlieko?

hannah78
18. aug 2008

ahojte. chcela by som vás poprosiť o radu. mám ročnú dcéru a kojim ju ráno a večer a v noci ale chcela by som ju postupne odstaviť ale neviem sa rozhodnúť či pokračovať UM alebo kravským. ale hlavne sa chcem poradiť ako ste dávali deťom piť mlieko flašku odmieta a ani ju už nechcem na ňu učiť. vodu pije s flašky so sosákom ale neviem či by stoho vypila aj mlieko. dakujem za rady.

riusik
19. aug 2008

ahoj hannah78, my sme mali podobny problem - odmietanie flasky. a v podstate on odmietal vsetko, chcel priamo z pohara, ale to by toho moc nevypil... az som v 11 mesiacoch skusila flasku so slamkou a z toho pil. tak som mu davala aj slamku do hrnceka s mliekom a islo to a vlastne tak pije dodnes. vodu a caj pije z hrnceka normalne, ale mlieko a kakao pije so slamkou 😅 treba skusit. z toho sosaka neviem ako to pojde, niektore mlieka su huste, my pijeme take hotove mlieko a to je riedke.

lienka55
19. aug 2008

Ahojte maminky,aj nas caka tento problem.Ja tiez uvazujem postupne odstavit maleho ale tiez netusim ci zacat s kravskym alebo susenym mliekom.Doktorky som sa zatial nepytala tak neviem. 😕

lindulak
19. aug 2008

No podla odporucani by bolo najlepsie pit UM az do 3. roku. Ja ked malu odstavim, budem jej davat UM aspon do 2. rokov a az potom obyc. kravske. A tiez malej nebudem vobec davat flasu. Vodicku pije z poharika s naustkom, tak hadam aj mliecko tak vypije. Ak jej teda bude UM chutit. Ak nebude budem jej davat jogurty a syry. Baby ale ak nemate zdravotne problemy, tak este to kojenie potiahnite - ved je to pre deticky to najlepsie. Ja by som velmi chcela aspon do 18. mesiaca, len neviem, ci vydrzim, lebo mam zdravot. problemy a nemozem sa liecit, kym kojim ☹ Keby som bola fit, tak by som kojila aj do dvoch rokov 😉

hannah78
autor
20. aug 2008

riusik dakujem za napad s tou slamkou ma to nenapadlo. a na to mlieko sa opytam lekarky uvidim co mi povie.

annag
20. aug 2008

ja len na okraj, je dobré zaradiť nové mliečko počas dojčenia, mamička sa tak vyhne stresu, že zo dňa na deň bábo odstaví a no ono nebude chcieť mliečko nové, čiže pekne plynule prsník vystriedať mliečkom 🙂

lienka.
20. aug 2008

neviete mi prosim vas poradit aka ma byt denna spotreba mlieka u 19mesacneho dietata?maly ma strasne rad jogurty zje asi 3 denne a este k tomu davam 2x po 200ml mlieka denne.Jedna kamaratka ma vystrasila,ze je to vela mlieka na den,zevraj vela vapnika nie je dobre,kolko davate mlieka za den?Vdaka

riusik
21. aug 2008

hannah 😵

tonicka
21. aug 2008

lienka, podla mna je to v pohode 🙂
hannah, jednej kamoske poradili, ze ked dieta nechce ziadne UM, tak davaju actimel 😉 a to pije 😀 tak skus 😉

diana28
28. dec 2010

ahojte,potrebujem poradit.dcera ma 4 mesiace doteraz som ju dojcila ale uz mam malo mlieka.tak som sa rozhodla,ze jej dam UM-Hami1,len problem je v tom ze mi nechce zobrat flasu,nechce ani z lyzicky to mlieko.neviem co mam robit,uz som vyskusala aj ine druhy no od Nutrinolu mi zvracala.poradte mi prosim,ako prejst na flasku,ved nieco zjest predsa musi.dakujem diana

bashka
28. dec 2010

ahoj a co keby si jej radsej zacala davat prikrmy a pokracovala v dojceni? To je lepsia alternativa ako UM. 😉

diana28
28. dec 2010

@bashka ja ju uz prikrmujem ale uz zacinam mat malo mlieka preto chcem zaviest UM

bashka
28. dec 2010

@diana28 no ale cim viac budes davat UM tym menej budes mat svojho mliecka...logicky. Skus ju prikladat co najcastejsie a prikrmovat viac krat za den, chapes, prikrmy a pomedzi to dojcenie...urcite mas len krizu, ktora sa da prekonat, ale nie tym, ze das UM, tym, ze sa budes snazit dojcit kedy to len pojde a mliecko sa rozbehne, vydrz, drzim palec...ale skus napisat priamo annag, ta ti urcite poradi.