Ako prejsť z materského mlieka na umelé?

zuzana1985
29. aug 2011

Milé mamičky chcela by som Vás poprosiť o radu resp. o Vaše skúsenosti pri odstavení dieťatka od materského mliečka. Syn bude mať 10 mesiacov a chcela by som ho kojiť do roka. Zaujímajú ma hlavne akou formou ste deťom podávali UM pokiaľ Vám tak ako to moje odmietali akýkoľvek spôsob príjímania tekutín (fľašu, pohárik, lyžičku). Prosím len o rady, nie o odsudovanie prečo chcem skončiť s kojením. Ďakujem

kubuska
29. aug 2011

Tak či tak, už by jsi ho měla učit na hrneček, nebo flaštičku na pití. Super jsou ty od aventu, kde je i přímo cumel podle toho jak dítě umí/neumí pít z pohárku a jak je staré. Jinak UM bych podávala spíš z flaštičky tybu tommytepee (nebo jak se to píše) mají lepší tvar podobný prsu. Ale nezbyde ti nic, jiného než prostě při každé příležitosti tu flašku nebo hrnček nabídnout, asi to bude trvat dlouho než si zvykne, že i ne jen z prsa se dá pít. Nabízej to hned po spánku, a při každé příležitosti kdy se zeptá na prso, i v mezi čase. Zkus mu lahvičku nechat v blízkosti a občas mu i ukaž jak na to. Ale nenut on si na to příjde sám.
Zkus to nejdřív s vodou a UM tam dej jen někdy. Hlavně na něj netlač a nesnaž se ho odstavit ted hned a už nikdy. Ono to maminy někdy tak dělají a neni to nejlepší pro psychiku, přeci jenom jsme pro ně středobod života a světa a ony ty děti to odstavování berou jako velkou křivdu když se to nedělá šetrně. 🙂

nikush
29. aug 2011

trpezlivo, mozno to bude trvat dlhsie, uz aj kvoli tomu, ze je este male...ale rozhodne by som nesla do flase s cumlom, ale s naustkom...ja osm po roku UM neriesila, dojcila som do 15mesiacov...jednoducho som mu dala kravske...ale mne maly pil vodu z pohara s naustkom, alebo z riadneho pohara. nebol tym padom problem
vela zdaru 🙂

bosoriak
29. aug 2011

Ja som kojila do 10 mesiacov, potom sa mi dcera sama odstavila. UM odmietla, uplne vsetky znacky, skusali sme davat aj kravske po porade s pediatrom, ale ani tomu vela nedala. Skoncili sme pri jogurtoch (normalnych ovocnych, smotanovych plnotucnych), syroch a mliecnej kasi. Tekutiny som davala cez ten hrncek s naustkom a ked bolo velmi zle a mala ho odmietala, tak striekackou.
Chcem len povedat, ze niekedy to nie je o odmietani tekutin, ale o odmietani UM (ktore mne teda tiez vobec nechuti) a netreba z toho robit vedu a nahradit ho inymi mliecnymi vyrobkami a bude to v pohode.

luba142
29. aug 2011

ja by som mu skusila odstriekat trochu mliecka do nejakej flasky, ked mu chuti a navykol by si na to ze ma flasku tak by to potom mohol byt mensi problem ak prestanes dojcit, neviem mne mala neodmietala flasku,ale musela som mat gulaty cumel, ked tam bol ten taky tvarovany (otrodonicky) vtedy nechcela pit, ale to som zistila skorej ked som odstrekovala a chcela som ju nakrmit z flase

gretkab
30. aug 2011

Mne mala napr. nevypila z Aventackej flase - v cca 9 mesiacoch, ked sme koncili s kojenim (a pritom ako babatko z nej odsate vedela vypit) - ale ked som preliala do starej po starsom synovi (so starym hnusnym hnedym splostenym cumlom s krizikom na kasu) vypila na prvy pokus 😉. Takze (ak si to este netestovala) vyskusaj aj viacero flias(cumlov). Ja som pri starsom zacala tiez s aventackym, potom som v drogerii kupila vsetky druhy co mali a nakoniec sme skoncili pri tom gumenom splostenom s krizikom na kasu (z toho pili mlieko obaja).
Drzim palce.

nibiru
30. aug 2011

no mne mala pije tekutiny len cez slamku tiez z lovi 360stupnovy poharika alebo obycajny pohar pod mojim dozorom a ked sa odstaví asi budeme pokracovat vo flaske zo slamkou mame plno aventovych flias aj avent poharik s naustkom ale to len zuzle a vypluva.

zirka
30. aug 2011

dcerka sa naucila pit UM slamkou 🙂 flasu s cumlom som ani neskusala :(

angua27
31. aug 2011

ahoj,
ako radili dievčatá, skúsila by som slamku, hravou formou, kľudne aj fúkanie do pohára cez slamku, najlepšie do priesvitného, aby videl ako sa dajú robiť bublinky. a pritom sa možno aj napije. hlavne to chce trpezlivosť. ak bude smädný a nedáš mu prsko, tak sa bude nútený napiť. 😉

ja som odstavovala syna v 13 mesiacoch, vyskúšali sme veľa flaštičiek, pohárikov,... cumľové som nechcela. a dlho trvalo kým sme našli to správne - športová flaša od Canpol babies - je so slamkou. mali sme ich niekoľko - jednu na mliečko, druhú na vodičku, tretiu na čajík, alebo džúsik. postupne sme pri dennom pitý prešli na poháre, ale ranné a večerné mliečko iba z nej. 😎 držím palčeky.

sssimi
31. aug 2011

Ja som kojila 14 mesiacov a potom som prešla na kravské. Malá mi ho tiež odmietala, tak papala jogurty, syry. Mlieko začala piť až v 18tich mesiacoch a aj to si dá len keď pijeme my s manželom. To chodí každú chvíľku odchlípať. Tak sa nestresuj ak ti bude akékoľvek mlieko odmietať. Určite mu to neublíži. Len som zvedavá ako o odstavíš. Chlapci vedia byť vraj riadny závisláci 😉 Držím palce!

marthuska
31. aug 2011

tiez som chcela prestat cca v roku kojit. ono je to asi tak, ze bud prestanes kojit do tych 8mes veku dietata, alebo mas dieta, ktore sa samo odstavi. a ak mas dieta, ktore je prisavnik🙂) tak s kojenim potiahnes az do... do dvoch rokov? proste su deti ktore ti UM nevypiju, mozes im to dat aj cez super slamku, aj so skoricou, grankom, hocicim. takze skus to teraz a bud neoblomna... kazdopadne drzim palce.

lenka311
31. aug 2011

Ja som kojila 13mes a dva týždne. Malá mi mlieko umelé nevypila ani za svet, dokonca ani moje mlieko, keď bolo vo fľaši..
Prestala som po dohode s lekárkou s kojením - povedala aby som mlieko neriešila, len jej ho ponúkala. Teraz má 17mes. a až tento týždeň mi začala piť poriadne mlieko, tak že vydudle celú fľašu - prevarené plnotučné kravské s cukrom a grankom. Dovtedy si len trochu cucla - tak 50ml za deň, nič moc..
Ale jedla jogurty, syry, tvaroh a doktorka hovorila, že jej to úplne stačí a že si sama vypýta až bude jej organizmus cítiť, že potrebuje viac vápnika, že sa s tým nemám trápiť a že má veľa detí, čo nechcú určitú dobu mlieko ani výrobky z neho vôbec... No a tento zlom nastala tento týždeň, vypije mi plnú fľašu mlieka...
A umelé mlieko, že chce máloktoré dieťa, ktoré bolo dlho kojené, lebo tam cítia tú umelinu, takže odstav a netráp sa nad tým. To je moja rada.. 😎 😎 😎 a samozrejme ponúkaj mlieko a mliečne výrobky..

bezaz
31. aug 2011

ja by som neponukala UM, ked nechce, dcera nikdy nemala ani UM ani flasu, rovno sme mali poharik, mlieko doteraz nepije, takze to kompenzujeme acidkom, actimelmi, jogurtami, syrom atd.. s tym pitnym rezimom je to tazsie, vyskusaj, ako ti radili uz baby, rozne pohariky, rozne naustky, niektore deticky piju rovno z pohara bez "pomocok", pripadne tu slamku.. drzim palce

gabika783
31. aug 2011

súhlasím s bezaz