Ako prestať dojčiť zo dňa na deň pri nadprodukcii mlieka?

1991michaela1991
25. máj 2022

Ahojte, musela som zacat davat 3,5 mesacnemu syncekovi UM Neocate a v podstate zo dna na den prestat dojcit. Treti den si prsia odsavam len minimalne, ale zacali sa mi tvorit hrce, asi upchate mliekovody lebo aj napriek tomu, ze ich mam velmi tvrde a velke, tak moc mlieka nejde vypumpovat. Ako prosim postupovat? Docitala som sa prave, ze ani z hormonalneho hladiska nie je moc dobre, takto rychlo prestat dojcit. Ako mam teda prosim postupovat? Mam si zacat znova odsavat prsia par krat za den do prazdna? Co vsetko moze pomoct aj na uvolnenie mliekovodov a zabranenie komplikacii? Ake to ma rizika, ked prestanem takto rychlo kojit? Moze to viest aj k rakovine, takato rychla hormonalna zmena? Prepacte, ze panikarim, ale som momentalne zo vsetkeho emocionalne rozhadzana.Dakujem pekne za rady

endzi83
25. máj 2022

odsavaj aby sa ti neupachali mliekovody, tie hrcky treba rozmasirovat teplou vodou v sprche. Len sa snaz co najmenej odsavat ked uz citis ze je toho vela odsaj a mozes ponuknut mlieko do nemocnice. Len tam neviem aky je postup. Odsavaj ale nie casto aby sa pomaly prestalo tvorit mlieko. Mozem vediet preco tvoj syncek nemoze tvoje mlieko? Ma alergiu ?

pribinak
25. máj 2022

@1991michaela1991 nech ti gynekológ predpise lieky na zastavenie laktácie.

Dobre je piť salviovy čaj, ten tiež pekne upravuje hladiny hormónov
Odstriekaj len trosku mlieka, na uvoľnenie pocitu bolesti a tvorby hračiek