Ako prestat kojiť ročné dieťa?

vladka82
7. jún 2015

baby prosim vas pomozte mi ako prestat kojit mojho drobca.Ved on je uplny zavislak a skusila som mu nedat mliecko a ten plac bol neznesitelny.Nakoniec som to nevydrzala a prsnik mu dala.Podudkal si a pokojne zaspal.Keby papa tak to neriesim ale on si iba podudka a spi dalej.A to aj 10 krat za noc,Budem vdacna za kazdu radu

simik14
9. jún 2015

To vas tie deti nekusu ? Ciii my sme kojili skoro rok ale ked sa na mna pocas pitia pozrela ukusila bradavku a tahala ju ako pes az do krvi tak sme museli prestat zo dna na den ... nechcela som prestat ale nedalo sa to zniest ... pytala si ale nosila som tricka s min vystrihom aby si prsnik nevytahovala trvalo to par dni a preslo ju to minule jej zo srandy manzel ukazal moj prsnik a ona nic 🙂

vladka82
autor
10. jún 2015

@zuzanaf taaak a mame to zasebou.Prelepenie pomohlo a slovicko neniiiii pochopil 🙂.Myslim si ze ja som s tym mala vacsi problem ako Lubko ( teda moje prsia ).Dokonca aj lepsie zaspava bez mliecka.Do 5 min uz buva.Dakujem za radu

zuzanaf
10. jún 2015

@vladka82 Tak som rada, že som pomohla 😉

miskoskulko
10. jún 2015

@simik14 mna maly zacal hryzt, ked mu isli prve zuby... zacvakol a ked som aukala, mal z toho radost 🙂 lebo nieco urobil a to vyvolalo,, akciu". Hladala som jemne riesenie, aby som ho nenaplasila, kedze predtym sa smial a nechcela som kricat. Takze som mu jednoducho povedala, ze ma to boli,schovala som prsnik. Zaskocilo ho to, este som opakovala, ze ma to boli, je to au... normalne zacal papat dalej a este kontrolne skusal, ci to naozaj plati 🙂 takze som urobila to co predtym a pomohlo to.... ziadne kricanie, len ovladnutie sa... cez den mi obcas hryzol prst, to mi nevadilo a ked mal potrebu hryzt pocas papania, tak pustil prsnik, zobral ruku, prst pohryzol, skor mi to prislo, ako keby si to miesto masiroval, trvalo to par sekund a znova papal... nerobil to casto... mal styri mesiace ked s tym zacal a prvy zub vysiel o cca tri mesiace... doteraz ked mu ide nejaky zub, tak mi vezme pocas dna prst, ale nie je to neprijemne... nehryzie zubami, ked tak nehoda, skor ked vidim kam taha prst, na ake miesto, tak mu pomozem a tam kde sa tlaci zub mu drzim moj prst, nech si to pomasiruje a je spokojny... pocas papania to nerobi uz, ze by pytal prst 🙂

simik14
10. jún 2015

@miskoskulko moja mala prvy zub v 9m este v pohode ale ked o.mesiac prisiel druhy nedala si rady ukusila prsnik pozrela sa na mna s rehotom ked som jej vysvetlila ze ma to.boli a skryla som prsnik plakala a vzdy mi tahala tricko ze este chce a zasa len kusala a vzdy a vzdy

tatianka7
14. jún 2015

@poly2406 ku tomu plaču..ja mám ročného cicavca a už z pôrodnice sme odchádzali štýlom,že že zakvačený na cicíku..trvalo mi mesiac ,kým som pochopila,že on inak nezaspí,ani v aute,ani v kočíku,ani v kresielku..proste ucicíkať a potom si rob čo chceš so mnou 😀 😀 .Inak,my sme ho prvýkrát počuli plakať teraz na poslednom očkovaní-dovtedy iba jačal.Susedia už chceli párkrát volať sociálku.Teraz je to celkom sranda,hlavne na kúpalisku 😠 .Inak,nepoznám miesto,situáciu ani čas,kedy som ešte nekojila 😅 ..takže tiež by som chcela vedieť ako to stopnúť,lebo neverím,že sa tak skoro odcucne 😀 😀

uankab
14. jún 2015

@vladka82 moja mala bola tiez ciciacik, presne ako pises.... ked mala vyse roka, tak som sa ju snazila odstavit z nocneho kojenia... ked sa v noci zobudila a isiel za nou manzel, tak jacala tak ze zobudila celu ulicu... tak som si ju zobrala k sebe do postele, dozadovala sa mliecka, ale ziadne nedostala a po chvilke sa utisila a zaspinkala s ruckou na mojom prsniku... tak to bolo este dalsie dve noci a prestala sa budit.. myslim ze skor potrebovala citit mna ako to mliecko... na kazde dietatko funguje nieco ine, ale toto u nas zabralo... drzim palce!

petra7777
14. jún 2015

Som úplne v "údive" nad príspevkami @miskoskulko a mám neskutočnú potrebu sem napísať niečo pekné, ale radšej sa zastrelím ☹

miskoskulko
15. jún 2015

@petra7777 nerozumiem celkom prispevku, ako si to myslela... skus napisat aky problem riesis a mozno spolu najdeme riesenie 🙂

sardinka333
15. jún 2015

@petra7777 peťa ,,nerieš,, komu ako vyhovuje...ja mam zbalenu tašku do porodky pri posteli a v nej flašu a UM...ako v tej reklame na poisťovnu ,,keby niečo,,. No som zvedava ak náhoodu by som to použila a nachytá ma sestrička to bude rečí......uvidíme zicher je zicher pri mojich žial skor negatívnych skusenostiach 😀

petra7777
15. jún 2015

@miskoskulko Rada by som, ale nemôžem, nakoľko asi polovica MK by ma "udupala", no a toľkým kojacím matkám by som sa ťažko "ubránila" 😀

petra7777
15. jún 2015

@sardinka333 Už som ticho, pochopila som, že na MK sa iný názor ani "nepripúšťa" 😠 Týka sa to hlavne kojenia a očkovania.....To je ako vojna Titanov a do toho ešte moslimky a večer som už mŕtva, lebo snáď by ma aj ukameňovali....Takže len-tak okľukou som niečo naznačila, lebo si neviem ani len predstaviť, aby mi napr.3-5ročné dieťa okusovalo a ožužlávalo prsník, nedajbože ešte na ulici, lebo tu som sa už dočítala kadečo, napríklad aj spomenuté ☹

sardinka333
15. jún 2015

@petra7777 pozri, si svojská to je pravda 😀 ale na druhej strane v niečom s tebu suhlasím a takí ako ty to vždy trošku oživia....tak kludne píš 🙂

petra7777
15. jún 2015

@sardinka333 Ja chápem, že je iná doba, ale dnešné "poniektoré" (je ich dosť) mladé mamičky už nevedia, čo od dobroty ☹ a ja som už dávno za zenitom, ale snáď zdravý, sedliacky rozum mi ešte ostal 🙂 A ďakujem 🙂

miskoskulko
15. jún 2015

@petra7777 ja respektujem aj iny nazor...vela veci
v zivote sa meni... je na zakladatelke a maminach, co si to tu citaju, ako sa rozhodnu... je to kazdeho rozhodnutie a nam neostava nic ine, len to respektovat...

poly2406
16. jún 2015

@petra7777 Milá Petra. Každý máme svoj názor, a myslím že to, že ty máš ten svoj je v pohode. Každá máme iné potreby, iné pocity, postoje.
Ja mám tri deti. Dievčatá sa mi nepodarilo dojčiť - jednu 5 týždňov a druhú iba 10 dní. Po desiatich rokoch sa mi narodil syn. Než som porodila, kúpila som milión fliaš a 12 škatúľ nutrilonu. Keďže som prešla hororom pri dojčení prvej (je to na dlhé písanie), automaticky keď sa mi po 18 mesiacoch narodila druhá, nešlo to (bola som v hlave nastavená, že dojčenie je zlé, bolestivé a všetko iné bolo OK - len nie dojčiť).
Takže pri malom - nejdem do toho! Prekonali sme veľmi ťažké prvé dva mesiace. Každý deň bol trápením a ja som si hovorila - už zajtra skončím....
Mama nechápala, a neverila mi, keď som povedala, že budem dojčiť tri mesiace, a potom s radosťou s tým švihnem!
Noooo a dnes má malý tri roky :D a moja mama mi hovorí, že som úchyl!!!
Už chcem aj ja malého odstaviť, no je to veľmi ťažké! Už je príliš rozumný, tak s ním bojujem....ale verím, že skoro sa nám to podarí.
Veľmi dobre chápem aj Tvoj postoj, aj postoje iných mamičiek.... Kým som nedojčila malého, tiež som sa na takéto niečo pozerala .... prinajmenšom ako na niečo divné, neprirodzené.
Tak rešpektujem každý s malým si to riešim doma....
Pekný deň maminy 🙂

iwka2
23. jún 2015

Ahoj,my sme sa rozhodli prestať s kojenim práve včera ráno 😢 malá je tak tiež závislá na ciciku ale už sa mi zdá veľká a aj ma to obťažuje. Za každým keď mame návštevu, alebo sme vonku a rozprávam sa s mamičkami tak mi ťahá tričko a pýta cicik. Tak som sa rozhodla s tým skončiť. Urobila som to rázne, stiahla som si prsia a stále jej opakujem že sa mliečko pokazilo a už je veľká slečna. Najhoršie sú tie uspávania ale nakoniec od únavy a plaču zaspinka. Myslím že musíš chcieť prestať a prestaneš. Ja som si vravela toľko krát že už končím s tým a nikdy mi to nedalo 😢 až teraz, aj keď mi to je ľúto ale už je veľká slečna😭 držím palčeky

stesil
2. júl 2015

@vladka82 ahoj a neidu mu zúbky? Tak často sa budil môj syn keď mu išli stolicky

nevenka
2. júl 2015

ja som prestala tak, ze som dostala bronchitidu a otehotnela som - bola som totalne unavena a kaslom som vsetkych budila, sla som spat do druhej izby, v noci manzel ponukal vodicku. Boli revy a vresky, ale nakoniec sa podarilo odstavit na noc a davala som cez den - najprv 3-4x, neskor uz len rano a vecer, posledne bolo jedno rano pred velkou nocou...mne to asi bolo viac luto, nas nebol zavislak a teraz si ani nespomenie, zacala som odstavovat, ked mal 13 mesiacov a skoncili sme uplne, ked mal 16...teraz ma 19 a hoci chodim doma sem-tam hore bez - bradavky si liecim 🙂, tak pokuka, ale inak nic...🙂...aby sa v roku dieta budilo na dudkanie 10x, to nie je ani pre jeho zdravy vyvin dobre, potrebuje mat nepretrzity spanok, videla som to na nasom drobcovi. Akonahle zacal v noci lepsie spinkat, tak aj cez den bol pokojnejsi, kludnejsi, vyspatejsi proste...

katarina644
2. júl 2015

@vladka82 mala som to iste, v sedemnastich mesiacoch som dceru oducila, bila, vrestala, ale nepodvolila som sa. sice neskoro, druhy krat by som to nespravila. musis vydrzat ty.