Ako prinútiť dieťa jesť z oboch prsníkov?

magda22
23. apr 2008

ahojte,
pocula som, ze je to celkom bezna vec, ze matka koji iba z jedneho prsnika. Ja takto kojim uz asi viac ako styri mesiace a vobec mi to nevadilo, ani neuskodilo, az doteraz..zacalo mi to vadit z estetickeho hladiska, pretoze, jeden prsnik je vacsi ako druhy a v zime sa to este dalo skryt vlozkou, ale teraz je to stale horsie, neviem, ci si budem moct obliect vobec nejake tielko, o plavkach nehovorim..
neviete, kto ma s tym skusenost, poradit, ako nastartovat pasivny prsnik, ako donutit dieta, aby z neho salo? alebo nejaku fintu ako to zakryt?
kojit este chcem do septembra..
pomooc!
dakujem!

petaba
8. jún 2008

majada: no mala by si sa porozpravat so svojim gynekologom, a ist samozrejme k neurologovi, ten ti spravi RTG a uvidi ci to bude mozne dat zo zdravotnych dovodov 🙂

danuska24
20. sep 2008

mne tiez mala odmietala - takze tiez sme uz asi mesiac na jednom 😉
zatial neriesim, uz je po lete 😀

janajanajana
4. jún 2009

BAby aj ja mam ten problem ☹ , bojim sa, ze sa to nevrati do normalu, vystuzenou podprdou to vyriesim ale vyzliect sa do plaviek? Dufam, ze sa mi to vyrovna 😖

danielkapo
4. jún 2009

Heh a to som si myslela, ze som sama s takym "problemom" 😅
janajana pozeram, ze tvoje babo ma len dva mesiace, mozno by to slo este "rozbehnut" ten druhy prsnik...ja sa hnevam sama na seba, ze som to vzdala...no ale hlavne, ze je zdrava a stale cucka...sice mamina ma uz teraz traumu z leta, ale nejak prezijem 😝

nicky95
4. jún 2009

ahoj, ja som kojila malého iba z jedného rok. Z druhého som si vytláčala mlieko. Odsávačkou si odsávaj mliečko zakaždým ako malá pije z toho druhého. Ono sa to rozbehne a bude ti potom mliečko tiecť rovnako. Ja som to zo začiatku nerobila, bol tam očividný rozdiel. Vlaňajšie leto sme dáko prežili a teraz sú už rovnaké.

mimka147
8. jún 2009

ahojte,citala som si niektore prispevky,,,,citim sa dost zle,,,,ked sa pozriem do zrkadla chce sa mi plakat,,,,mala mi odmieta jeden prsnik,,,,snazim sa ju aspon trochu oblafnut tak,ze si ju rychlo presuniem k druhemu,no asi o minutu ho psti a ziada druhy,,,,neviem co s tym,,,,bojim sa,ze sa mi ten prsniok uz nikdy neupravi,,,,naozaj je viditelne vacsi,,,,,prosim o radu,,,,,dakujem,,,,som zufala

nicky95
8. jún 2009

ahoj mimka- ak malá nechce zakaždým si odsávaj mliečko aj z toho prsníka. Potom to bude ok.Trošku ju treba vždy oklamať, aby sa ti rovnako tvorilo mlieko.

katy1979
9. jún 2009

mimka nebud zufala moj malý bol na jednom prsniku od pol roka a bol kojený do 18 mesiacov.
odsavat no on z toho co odmietal tak ho vzdy dostal v noci. vtedy su decka prispate. aj ked mlieka sa tam postupne tvorilo menej a menej. odsavanie mi nepomohlo. nevedela som odsat take mnozstvo ake by bol vypil on.

lenocka80
9. jún 2009

My sme to mali presne ako Katy, tiez od pol roka mi zacal maly nadobro odmietat prsnik...dovtedy sa mi ho este ako tak darilo oklamat v noci, ale razom zacal odmietat a koniec a mna to uz potom nebavilo stale nad nim preskakovat 😀 a odstavil sa min. mesiac, takze sme kojili 13. mesiacov. A s tym odstrekovanim...mne maly nechcel vobec pit z flase, teda nevedel, takze neviem ako by som mu to mlieko dala. A jeden prsnik vacsi ako druhy....ved ktora ich ma rovnake? 😀 A i tak uz nikdy nebudu dokonale ako boli 😀 😀 😀

katy1979
9. jún 2009

lenocka neviem ako tebe ale mne sa po dokojeni vratili na rovnaku velkost. len tam je jedna zmena su mensie ako niekedy a ja ich volam ovisence, lebo take ako boli niekedy uz nikdy nebudu.
jedine plastika to istí.

lenocka80
9. jún 2009

Katy presne ako vravis "ovisence" 😀 A taaaaaaaaaaaaake kraaaasne trojky som mala 😀 😀 😀 A teraz mam trojky ovisence 😀 Takze tiez sa mi velkostne vratili. Ale co tam po nich, maaaaaaaaaaaam taaaaaaaaak nadherne dieta 😉 A este budem mat aj druhe aj tretie, haadam 😉

nicky95
10. jún 2009

Ja som to odsávané mlieko vylievala, to len aby sa my aj tam tvorilo, ak sa malý odhodlá aj na ten prsník. Ale ono sa to potom upraví späť, ja ich mám už rovnaké.

jenn44
31. dec 2009

Ahojte maminy, ja mam asi rovnaky problem, z laveho prsnika moja mala akoby nechcela pit... chvilu pije a potom uz nechce, place od hladu ale nepije... pusta sa... :( tak ju musim prilozit k pravemu, kde sa napapa za 5 minut... bojim sa, ze stracam mlietko z laveho prsnika a ze pravy to neutiahne... mali sme dni, tie tzv.rastove spunty, kedy mala strasne zvysila spotrebu mliecka a ja sa uz mala prazdne prsniky, ak sa to zasa objavi, neviem ci to vsetko utiahnem pravym prsnikom... ☹ ale ako vidim, nie som v tom sama.

atrami
31. dec 2009

jenn,
pri najstaršom som dostala do ľavého prsníka silný zápal, už som ho nerozkojila. Prostredný bol kojený do 2 rokov, najmladší je kojený doteraz- obaja len z pravého prsníka, nedávala som žiadne UM. Takže to ide. Ak by si mala nejaké otázky možeš cez IP.

kaleilah
1. jan 2010

jen, máme to skoro nastejno, i s věkem dětí 😉 já kojim přes den jen z levýho, protože u kojení sedim stojim, chodim..ale z pravýho umim kojit jen v leže, takže večer a v kojim jen z pravýho a při ležení, jinak se mi malá k pravýmu prostě nepřisála

matova
4. jan 2010

Jenn44,ako uz bolo vyssie popisane,aby si nestratila mlieko,odsavaj si z prsnika ktorym nekojis alebo ktorym kojis menej casto. ja som mala problemy od narodenia maleho-neprisal sa a behom par dni sa naucil na dlhy cumel z flase ktorou ko krmili.....bola to hroza......ale ide aj o tvoje presvedcenie (kedze ja som alergicka,moje bolo silne).Odstriekavala som si kazde tri hodiny z oboch prsnikov vo dne vnoci! a to mi trvalo aj hodinu az hod a pol.mojim cielom bolo vydrzat aspon mesiac,potom druhy mesiac...po tretom mesiaci uz som aj hrda bola (aj nenormalne unavena).Mala som tri zapaly!Prerevala som kazdy neuspesny pokus o prisatie...Nemal mi ani kto s malym pomoc,manzel bol v praci a ja som od okolia pocuvala otazky typu preco nechodim s malym castejsie na navstevy,prechadzky...V 4 a pol mes. sa maly konecne prisal!Tri tyzdne som kojila + dokrmovala svojim mliekom z flase,v 5.mes. sme flasu vypustili uplne. A dnes,ma uz rok a tri mesiace a je z neho zavislak 😀 Ide o to, ze ked budes vyprazdnovat prsniky,mlieko sa ti bude tvorit dalej (+caje na podporu dojcenia...) Inak maly tiez uprednostnoval len jeden prsnik,tiez to riesim tak,ze mu ho davam vnoci ked je prispaty. Ale ked mal okolo 6 mesiacov a zvedavo objavoval svet,vymyslela som na neho fintu-na tu stranu z ktorej nechcel som si pripinala na oblecenie rozne odznaky,somarinky,alebo do priestoru v jeho zornom uhle som davala obrazky ktore este nevidel, a to vzdy potiahol aspon o cosi dlhsie,kym to neokukal !!!Drzim palce!!! 😉

matova
5. jan 2010

a este toto, ked budes odsavat alebo dodstriekavat,mozes si mliecko do zasoby zamrazit. myslim ze sa da pouzit do troch mesiacov od zamrazenia. my sme tak prekonali krizu,ked mal vacssiu chut ako ja mlieka. a neskor som mu ho pridavala aj do prvych prikrmov.kdesi som citala,ze kazda kvapka sa pocita!

m.a.r.t.i.n.a
11. jan 2010

Baby, moj malý fungoval na jednom prsníku od pol roka....Dovtedy pohodička, mala som mliečko v oboch, ale po pol roku sa pomaly ale isto z lavého začalo strácať, až sa stratilo úplne...Kojila som do 15tich mesiacov a to pravé som mala celú dobu o číslo vačšie, ale dneska je už "stav vyrovnaný" až na nejaký ten milimeter 😀

dm1
3. feb 2010

moj maly ma 9m a tiez dojcim da sa povedat od zaciatku len z jedneho prsnika a mliecka je dost. zo zaciatku som aj odsavala z toho druheho ale mlieka bolo tolko ze som nevedela co s nim a tak som odsavala stale menej a menej az tam je len trosku mlieka teraz

claudinka
22. feb 2010

zo zaciatku som aj ja kojila z obidvoch a casom to uz ostalo iba na tom jednom, z druheho nechcel a bez problemov sme s mlieckom vystacili do 15 mesiacov, ked sa zo dna na den sam odstavil od mliecka..

mikulka
24. feb 2010

Holky, už týden kojím 2-3x denně jen z jednoho prsa. Ke druhému už se malý nevrátí. To, ze kterého enchce kojit mám od přírody menší, a teď se bojím, jestli nebude o moc menší, když z něj nebudu vůbec kojit? Bude to vidět v oblečení, a co plavky? 😕

caly8
24. feb 2010

pridávam sa aj ja dojčím z jedného prsníka z pravého lebo moja malá je pri mne v posteli a mám ju po pravej ruke 😀 preto preferuje ten..v lavom mám čo to ešte mliečka ale stačí jej už len ten výdatný..

mikulka..ked prestaneš dojčiť tak sa to upravý..je to vec hormónov .. ja mám tiež pravý o číslo väčší ako ten ľavý..ale to vraj bude v pohode 😉

mikulka
24. feb 2010

caly: jo, až přestanu kojit, ale co do té doby? Léto je před námi. ☹

matova
25. feb 2010

mikulka: mne sa to už asi neupraví, je to rapídny rozdiel. Ale kašlem na to. Na kúpaliská nechodím-ale aj keby- snáď by to dobrá vystužená podprsenka od plaviek nejak len skryla, či nie?

mikulka
25. feb 2010

matova: a proč myslíš, že se ti to neupraví? Jak dlouho nekojíš?
O koupaliště mi ani tak nejde, ale bude rozdíl vidět i normálně v oblečení? 😕

matova
25. feb 2010

mikulka: niektoré ženy písali že sa im to už neupravilo, ale iné že áno 😉 .
ja si myslím že ,mne nie preto, lebo prvých 5 mesiacov som musela väľmi často (aj vnoci ) odstiekavať krvopotne, lebo sa mi v jednom prsníku veľmi hromadilo mlieko (ten je aj väčší)...mala som aj tri zápaly a dokonca hrčku s ktorou teraz chodím na kontroly- tam mi povedali že v tom prsníku mám aj viac vyvinuté mliečne žľazy. tak preto si myslím- rozdiel bez podprsenky je dosť veľký 😒 . Ale s podprsenkou to nevidieť 😉 .
Nekojím zatiaľ len necelý týždeň.

inffinity
5. mar 2010

Ahojky,

taky s vámi soucítím, kojím hodně z pravého z levého mi malá nechce jůůůj to je ale malinkaté a to druhé asi o dvě čísla větší 🙂 plavky neřeším a je mi to celkem jedno jestli se to někdy vyrovná, ale moje otázka by byla jestli se i ještě tedka dá to levé trochu více roztahat aby v něm bylo více mlíčka..Malá bude mít 9měsíců a dávám jí to menší někdy trochu pocucá jindy ne ale dávám ji ho prvně před pravým když ho nechce tak pravé..ale v noci to ji oblafnu vždycky..já si to asi zavinila sama že ho nechce, preferovala jsem ho vždy před spaním lépe se mi držela na pravé ruce a pak i pokládala do postýlky... no ale poraďte mi prosím jestli se dá ještě roztahat a zvýšit produkce a jak..je tam ještě mlíčko ale málo.. Děkuji a všem ostatním držím pesti at se vrátí vše do stejné velikosti 😎

barbarka
17. apr 2010

ahojte . ja uz asi 3tt kojim iba z praveho prska, tiez to prezivam dost tazko ☹ , ide leto vyzeram hrozne. tiez mi velmi vidno rozdiel aj cez oblecenie. poradte ake vypchavky pouzivate? tento rok nas cakaju dve svadby, tak neviem ako to poriesim aby som ich nemusela len pretrpiet s pomyslenim na to ako vyzeram- jedno prso 2x take ako druhe a brucho mi tiez zostalo jak v 6mesiaci tehu

oli.k
17. apr 2010

ahoj holky, přidám svoji zkušenost-dceři je 19 měsíců, stále ji kojím (ráno a večer před spaním, nebo častěji, když byla např.nemocná a nemohla jíst), asi první 3 týdny jsem ji kojila z obou, ale od té doby už jen z levého. Mlíčka měla vždy dost a pořád má, dokonce jsem si nedávno všimla, že když jen tak zkusilat"žužlat" o druhé, hned se v něm začalo tvořit mlíčko. První asi 3 měsíce jsem měla šíleně nalitá prsa, už v porodnici jsem odsávala pro nedonošené děti, a potom doma to bylo přes 1 litr denně, mimo kojení. Navíc odsáváním se tvořilo o to víc. Ty první měsíce jsem taky měla to jedno snad o dvě velikosti větší, ale postupem času se to skoro úplně vyrovnalo a teď už ani nejde poznat rozdíl (tedy v oblečení) a to malou pořád kojím. Řekla bych, že až přestanu kojit úplně, tak se to vyrovná ještě víc. Takže holky, nevěšte hlavu, jestli máte prcky ještě malinkaté, tak ten rozdíl ve velikosti může být fakt velký, ale většinou se to časem dobře srovná a rozdílu si všimne tak max. váš manžel 🙂

barbarka
20. apr 2010

vdaka oli 🙂 dufam ze to aj u mna bude tak