Ako prinútiť dieťa jesť z oboch prsníkov?

magda22
23. apr 2008

ahojte,
pocula som, ze je to celkom bezna vec, ze matka koji iba z jedneho prsnika. Ja takto kojim uz asi viac ako styri mesiace a vobec mi to nevadilo, ani neuskodilo, az doteraz..zacalo mi to vadit z estetickeho hladiska, pretoze, jeden prsnik je vacsi ako druhy a v zime sa to este dalo skryt vlozkou, ale teraz je to stale horsie, neviem, ci si budem moct obliect vobec nejake tielko, o plavkach nehovorim..
neviete, kto ma s tym skusenost, poradit, ako nastartovat pasivny prsnik, ako donutit dieta, aby z neho salo? alebo nejaku fintu ako to zakryt?
kojit este chcem do septembra..
pomooc!
dakujem!

akvi
23. apr 2008

asi ta nepotesim, ale bola som na tom rovnako a bohuzial sa mi nepodarilo druhy prsnik "nastartovat". Ono z neho to slo malemu asi tazsie, tak ho zacal odmietat. A kojila som len cisto z jedneho 10 mesiacov. Tiez som riesila leto a plavky, rozdiel bol fakt ocividny, ale dako som to leto "prezila" a urcite nelutujem, lebo syna som kojila 20 mesiacov. Potom sa odstavil sam.. Myslim si , ze donutit ho pit je priam nemozne, kedze ma prso, z ktoreho to ide lahko.. To mas ako s flasou. Vacsina deti, ktorym daju v flasu v prvych mesiacoch uz prso potom odmieta...
Drzim palce, aby sa ti to podarilo a ak sa nepodari, neboj sa, jedna sa len o jedno leto, to sa oplati vydrzat koli malemu (teda ak si o tom vnutorne presvedcena).

magda22
autor
23. apr 2008

no ja som o tom vnutorne presvedcena..
som si myslela, ze to uz asi nepojde..ale este sa pokusim..
no a ako si to teda v lete riesila?
si si prsko niecim vypchala? 😵

akvi
24. apr 2008

Ako som to riesila? Volnymi trickami... Aj ked aj take volne tricko je dnes problem kupit... Na kupalisko som v to leto nechodila - v podstate som cele leto stravila u nasich na dvore... A nesnazila som sa nijako si tu podprsenku vypchavat. Ono u mna bol ten rozdiel evidentny v tom hornom objeme prsa. Proste jeden kosik bol plny a druhy som mala zhora dieru 😅 . Myslim si, ze by mi ziadne vypchavky aj tak nepomohli. Ono ku koncu leta sa to u mna vyriesilo samo, kedze syn sa v priebehu mesiaca sam odstavil. Najprv zacal odmietat cez den a to ked som ho kojila uz len rano a vecer tak ten rozdiel uz nebol az taky hrozny. Tak vam drzim palce, neboj, dako to prezijes a rozdielu vo velkosti sa nemusis bat, to sa upravi a prsia budu opat rovnake. (aj ked uz asi nie tak pevne.. 😖 )

otrivinkajanka
24. apr 2008

magda skus si ten druhy prsnik zacat odsavat odsavackou a ked ti odtial nic nepojde tak smola budes musiet dojcit len z toho jedneho ale urobila si chybu ma sa dojcit z obidvoch prsnikov ked maleho odstavis,tak dufaj,ze sa ti prsia daju ako tak do povodneho stavu ale ten z ktoreho si dojcila bude urcite iny ako ten druhy

magda22
autor
24. apr 2008

takze sa ti scvrklo do rovnakej velkosti? 🙂
to je super, aspon nejake pozitivum 😵
ja tu casto chodievam do mesta, na kavicky, prechadzky, takze som stale medzi ludmi, takze preto ma to tak stve, a o to viac budem v meste a behat po piknikoch, kedze ku vode nebudem moct..
ale dakujem akvi!

magda22
autor
24. apr 2008

otrivinkajanka to si ma teda nepotesila... 😒
maly mi ho odmietal, akokolvek som sa snazila..

otrivinkajanka
24. apr 2008

no moja tak musis len dufat,ze po kojeni ked sa ti daju prsia do povodneho stavu,tak to nebude take hrozne

katy1979
24. apr 2008

jej baby potešili ste ma akurát som rozmýšlala že tu takú temu otvorím. Máme rovnaký problém. Malého kojím len z jedného a to nejakých 6 mesiacov. Rozdiel je vidieť a to chodíme ešte aj plávať. mám plavky v ktorých to až tak vidieť nie je. Tričká neriešim. nosím v pohode obtiahnuté. to by naozaj musel niekto sledovať aby zistil rozdiel. Ale tiež neviem čo s letom a dovolenkou. Vždy som chodila hore bez. Teraz to asi nepôjde.
Vypchavky mam pocit že nepomôžu, to by som ich tam musela narvať strašne vela qaby sa to dorovnalo.
Skusala som to na podprsenke, a skusila som tam dať 2 vypchávky a nebolo to ono.
Tak neviem.
Baby nejako to musíme prežiť, však ono ked dokojíme sa to vráti do rovnakého stavu.
ja dúfam že druhého krpca už budem kojiť z obidvoch. Hlavne že kojíme no nie.

klaymanova
24. apr 2008

Ja tiez moju kojim z jedneho prsnika ale som stastna ze ju kojim to je hadam najdolezitejsie a ci je jeden prsnik vacssi alebo mensi ved sa hadam vratia do povodneho stavu raz 🙂

lucilka
24. apr 2008

Ahojte baby, ja som malú kojila z jedného prsníka šesť a pol mesiaca. A tiež som mala jeden prsník väčší ako druhý.
Ale neriešila som to a keďže aj s manželom chodíme na nudu, tak sme boli aj vtedy, keď som dojčila. Každý to chápal, keď videli, že mám bábo. Teraz je to vyše šesť mesiacov po dojčení a ten rozdiel prsníkov sa skoro vyrovnal, cez oblečenie to vôbec nevidieť 😀

akvi
24. apr 2008

otrivinkajanka - to sa lahko hovori, ze spravila si chybu... Nikto predsa neplanuje kojit len z jedneho prsa! ono sa to niekedy stane... Ja som 10 mesiacov kojila z obidvoch a 10 mesiacov z jedneho... Nechcela som, ale stalo sa . Maly to jedno odmietal.. A nebojte sa baby, rozdiel zmizne.. 🙂

magda22
autor
25. apr 2008

vy asi az taky rozdiel medzi nimi nemate.. ja to mam brutalne, fakt... ☹

katy1979
25. apr 2008

magda čo to je brutál rozdiel? jedno velkosť pomaranču a druhá je čo malá futbalová lopta?
Hod foto, ale nie to nemyslím vážne.
Skúsala si to nejako vypchávkami dorovnať? ...aj ked ja len dvomi ale aj tak to nepomohlo.
Ked si vyskúšam podpdu z pred pôrodu. Tak to jedno tam vytrča a kypí z každej strany a to druhé je tam stratené a utopené. Ako taký malý príživník.

katy1979
25. apr 2008

jaj tiež verím že to zmizne.
Stalo sa tak to nejako vydžíme a doklepe to aj s kojením z jedného prsníka.
ja som mala na začiatku od malého uplne zničenú bradavku, takže ked chcel tahať mlieko tak tahal aj krv z popraskanej bradavky. Tak sa to chudatko muselo dať nejako do kopy. Takže sme kojili z jedného a z druhého som ručne odsávala. Bradavka bola za pár dní ok, ale malý už odmietal piť z tej strany.
Ale bolo to postupne, neskôr pil z tej strany tak 2 x za den a teraz je tam len tak na predjedlo raz denne.
To už nerozkojím ani kebyže sa rozkrájam.

magda22
autor
25. apr 2008

😀 😀 ja mam tiez takeho maleho prizivnika, a drruhy..to je general
ja som mala male prsia, takze keby som si skusila staru podprsenku tak ten jeden sa ani nevprace..
davam si tri tie vlozky papierove, ale ani to nestaci..
vcera som skusila maleho prilozit ku tomu prsu kriplovi a cuckal, ale nie dlho, aj to dost bolelo a bradavku som mala uplne cervenu, ale skusim to este..nevzdam sa!

magda22
autor
25. apr 2008

ale nemam vobec pocit, ze by sa v nom nieco tvorilo.. 😒

katy1979
25. apr 2008

magda tiež mám pocit že ten môj kripel je skoro vyštavený.

akvi
25. apr 2008

baby, ja som mala tiez brutal rozdiel. Ked som kojila, nosila som podprdy D-cka. Aktivne 😀 prso mi z kosika "kypelo" a to druhe sa tam chudatko len tak krcilo ☹ . Jedno bolo ako melon, druhe vysusene basetie usko... Plavky mi nehrozili! Po uplnom skonceni kojenia boli moje prsa vyschnute a male a ovisnute obe. Ale patrim asi k tym stastnejsim, lebo asi tak po pol roku zacali nadobudat svoj povodny tvar, aj ked su trochu ovisnute... 😉 Nebojte sa, rozdiel urcite zmizne. Mozno to bude chvilu trvat, ale zmizne. A trochu to potom podporte takymi tymi klasickymi cvikmi - ruky proti sebe a stlacit ako vladzes niekolko krat za den.

magda22
autor
25. apr 2008

akvi to je povzbudzujuce, dikes!

katy1979
25. apr 2008

akvi dufame že to tak dopadne.
tiež ten druhý je taký krpatý vysušený. Ale potešila si ma že po tom sa ti začal vracať povodný tvar.
dufam že to tak bude. ja som pôvodne nosila C-cka ale mám pocit že ak sa aj to druhé scvrkne tak sú zrelé akurát tak na silikony.
akvi budem si ta dávať za príklad, že to bude ok.

dankacac
25. apr 2008

Ahoj Magdi,ja som svoju dcerku kojila 15 mesiacov,z toho posledne asi 3-4 cisto len z jedneho prsnika.tiez som mala ten isty problem,jeden prsnik mi ostal aj po skonceni dojcenia veccsi,prave ten,ktorym som dojcila.je tomu uz asi rok, co nedojcim a prsniky mam skoro rovnake,osatal maly rozdiel ale to sa podprsenkou s push up efektom vyriesi.ak ti mozem poradit,sprchuj si prsia chladnou vodoumasiruj a pouzivaj nejake telove mlieko.ona sa to zlepsi,hoc prsia,ake sme mali pred dojcenim mat uz nikdy nebudeme.

magda22
autor
25. apr 2008

ahoj, dakujem, a nahodou nevies o nejakom specialnom kreme na prsia, alebo niekto?...

magda22
autor
26. apr 2008

este som sa chcela spytat, ze ake podprsenky pouzivate, ci tie kojacie alebo normalne, mozno trosku uchylna otazka..ale zaujima ma to sorry 😕 🙂

katy1979
27. apr 2008

magda ja mam takú na kojenie ale dala som si ju poslať z anglicka. lebo mne sa vôbec tie co tu predavajú nepáčia. také ako keby sme babky boli.

ja mám túto a čiernu. nie je to síce uplne ono, ale určite lepšie ako tie babkovské

http://www.next.co.uk/shopping/children/baby/27/19

magda22
autor
27. apr 2008

katy dakujem ti za tip, vyzera to fakt lepsie..

l.lara
1. jún 2008

ahojte, ja som sice dojcila z obidvoch, ale zostalo mi po dojceni jedno prso vacsie.do povodneho stavu sa nevratilo ani za 14 rokov. 😠 teraz znovu dojcim - zatial z obidvoch, (zatial preto, lebo mam mastitidu, tak tiez mi z toho bolaveho malinka odmieta pit ☹ ) no a ten vacsi prsnik vyzera ako kriplik, je o dost vacsi, zatial to skryvam oblecenim. ale ak sa ani teraz neda aspon do povodneho stavu, tak neviem.. ☹

petaba
7. jún 2008

baby ja si chodim kupovať do pre deti v BA na košicku maju tam naozaj pekne spodne pradlo pre kojace matky...aj s kosticami tam maju...co ja som velmi chcela...vyjdu sice okolo 1700 sk ale stoja za to 🙂

Lara a nad zmesenim si neuvazovala? Ja sa chystam po 2 dietati ... tym ze mam dost velke prsia (4-5 podla podprsenky) tak mi to preplati poistovna zo zdravotnych dovodov, kvoli chrbtici

petaba
7. jún 2008

inak ja kojim tiez hlavne z praveho prsnika kedze sa mi lepsie drzi mala aj mimo domu... pravdaze sa ten prsnik zvacsil viac ako druhy, ale snazim sa z toho druheho odsavat aby som to nejako dorovnala... zatial to okolie nevidi ale ja uz rozdiely vidim ☹

majada
8. jún 2008

petapa: aj ja mám velmi veľké prsia a tiež uvažujem nad zmenšením nevieš akému doktorovi treba ísť aby som to mala zo zdravotných dôvodov?
...ja taktiež kojím len z jedného prsníka malý mi od 3mesiaca druhý odmieta z neho si odsávam...

evka39
8. jún 2008

Babule ja som živý príklad toho ,že VRÁTI SA TO DO POVODNÉHO STAVU 😀 kojila som z jedného asi aj rok a rozdiel bol vidieť aspon ja som si to myslela vždy som to na sebe videla ale ked som sa spýtala muža alebo kamošiek tak pvedali,že si to nevšimli kým som ich na to neupozornila....no opravujem tu prvú vetu rozdiel sa vyrovnal ale moje plné trojočky sa niekde stratili a zostali "psie uši" ako to tu jedna baba pekne nazvala..Ešte že vynašli také podprdy ,ktoré pomôžu hore 😀 ale mužík si nesťažuje a statní nech si trhnú nohou..proste ma malá doslova vycicala 😀 ale neľutujem kojila som 22mes. a bolo to velmi pekné...tak hlavičky hore a nebojte sa jedno leto vydržíte ved čo vás po druhých a na rok sa pekne povytŕčate so svojimi prednosťami...držím palce 😉