Ako prinútiť dieťa jesť z oboch prsníkov?

magda22
23. apr 2008

ahojte,
pocula som, ze je to celkom bezna vec, ze matka koji iba z jedneho prsnika. Ja takto kojim uz asi viac ako styri mesiace a vobec mi to nevadilo, ani neuskodilo, az doteraz..zacalo mi to vadit z estetickeho hladiska, pretoze, jeden prsnik je vacsi ako druhy a v zime sa to este dalo skryt vlozkou, ale teraz je to stale horsie, neviem, ci si budem moct obliect vobec nejake tielko, o plavkach nehovorim..
neviete, kto ma s tym skusenost, poradit, ako nastartovat pasivny prsnik, ako donutit dieta, aby z neho salo? alebo nejaku fintu ako to zakryt?
kojit este chcem do septembra..
pomooc!
dakujem!

mavion
20. jún 2010

ahojte baby,teda ja len cumim.... 🙂 🙂 ja som mala ten isty problem,mala mi od troch mesiacov zacala pravy prsnik uplne odmietat,cize som ju kojila len z laveho rok aj 7 mesiacov..nemala som ziadne problemy,mliecko sa same stratilo.Rozdiel tam sice bol ale po ukonceny kojenia sa to pekne vyrovnalo...teraz cakame druhe babo a ja rozmyslam ze by som od zaciatku kojila len z jedneho...

bertica.h
21. jún 2010

ahojte.ja som kojila z jedného prsníka 2roky a v pohode🙂
skor mi to bolo lepšie,neusela som rozmýšľat,ktoré bolo naposledy 😉

tera máme druhú dcérku,má rok a kojím ju z obidvoch prsníkov. 🙂

rinuska
2. jan 2011

ahojte , ja už rok a pol kojím len z jedného prsníka , ale teraz ma v tom druhom neaktívnom začalo bolieť , pravdepod. malý zápal (veľký vypadá inak 😒 , zažila som) , to ma donútilo skúsiť , či ešte z neho niečo ide a an moje prekvapenie - husté žltkavémlieko s doslova mastnými okami - tak neviem , čo to má byť , či je to o,k. , alebo je to zápalom ..´dokonca sa mi zdalo , že aj smrdí ako starý olej ..
nemáte niekto skúsenosť?

elinka27
7. jan 2011

tak vidim ze takych je viac co koja len z jedneho, a myslela som ze sa to da nejak napravit aby pila z oboch,ja som mala lavy od zaciatku slabsi ale pila z neho ako-tak ale pila, lenze teraz absolutne sa nechce z neho napit, potiahne a vypluva ho a v noci na nom zaspava, clovek by si myslel ze asi nieje hladna,ale ked ju dam k pravemu tak po nom chnapne a taha o dusu.Nechapem preco nechce ten lavy, mlieko v nom je len asi ide tazsie, lenze ja nechcem kojit len z jedneho stale dufam,ze sa nejak chyti ☹

miskap
12. jan 2011

@elinka27 Vyskúšaj dať najprv ten prsník, ktorý uprednostňuje, po chvíľke ju len presunúť na druhý. Neotáčaj ju, len si ju presuň pod pazuchu. Možno sa chytí a pocucká. Potom dokonči krmenie opäť na obľubenej strane. Tvorba mliečka sa prispôsobí potrebe, takže v neobľubenom prsníku sa bude tvoriť menej mlieka. Nič sa nedeje, možno sa to časom upraví.

miskap
12. jan 2011

@rinuska Mohlo ísť o upchatý mliekovod. Najlepší liek na to je bábo! Občas ho prilož aj na ten prsník, ktorý nechce, možno v noci nebude protestovať.

elinka27
12. jan 2011

@miskap no ja som ju zacala k nemu prikladat ked ju nosim v satke,ale nie ked je hladna,ale len tak na dudkanie,a a stalo sa to ze sa ten prsnik akoby nastartoval a zacal tvorit viac mlieka, a sem tam sa stane,ze sa z neho naje,ale menej, skor v noci z neho normalne papa,ale cez den vymysla,takze v noci jej striedam a cez den ako sa podari

kejtynka
4. apr 2011

...no baby ja mam ten isty problem s tym ze dcerku kojim 5 mesiacov z jedneho prsnika a mam ho viditelne vacsi ako ten druhy...som z toho nestastna...neexistuju nato nejake pripravky?...myslite ze sa to da po kojeni do normalu...jaaj mam z toho normalne nocne mory:(poradte prosiiim...dakujem🙂

stefi76
5. apr 2011

Mňa trápi to isté, a ten pohľad na rozdielne prsia je hrozný, podľa mňa sa to po skončení kojenia upraví, ale prsia už asi nebudú rovnako veľké.

len.petra
5. apr 2011

upraví, ale nebudú rovnako veľké 😒 dobrá push-upka to schová 😀

nikabrunc
5. apr 2011

@kejtynka upraví sa to po nejakom čase, ale nebude to 100 %,ale v pohode.

pamaja
19. okt 2011

@otrivinkajanka inak ako moze kojit dieta z dvoch prsnikov, ked v tom jednom sa mlieko vobec nemusi vytvorit... kontretne mne z jedneho tieklo ako zo studne a v druhom nebola ani kvapka... tak nerad ked nevies... ja kojim 13 mesiacov